Jump to content

Google Pixel 6a 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος κάθε πότε βγάζει beta η Google?

Όταν ολοκληρωθεί ένας κύκλος beta ξεκινάει ο καινούριος.
Τώρα πχ τρεχει η QPR2 η οποία θα ολοκληρωθεί τον Μάρτιο και πριν λίγες μερες ξεκίνησε και η developer preview του android 14 την οποία δε συνιστώ για κανένα λόγο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Finn said:


Όταν ολοκληρωθεί ένας κύκλος beta ξεκινάει ο καινούριος.
Τώρα πχ τρεχει η QPR2 η οποία θα ολοκληρωθεί τον Μάρτιο και πριν λίγες μερες ξεκίνησε και η developer preview του android 14 την οποία δε συνιστώ για κανένα λόγο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλά εννοείται ότι preview, για κανένα λόγο.

Λογικά τον Μάρτιο θα αρχίσουν με την beta 14.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από κάποιον που έχει το κινητό αρκετό καιρό; Με ενδιαφέρουν τα παρακάτω κυρίως

Smoothness
Camera
Μπαταρία
Εργονομία


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Finn said:

Εντυπώσεις από κάποιον που έχει το κινητό αρκετό καιρό; Με ενδιαφέρουν τα παρακάτω κυρίως

Smoothness
Camera
Μπαταρία
Εργονομία


Sent from my iPhone using Tapatalk

Smoothness, τα 60hz σχεδόν δεν τα καταλαβαίνεις, έχει κάνει αρκετά καλό optimization η google στο μικρό pixel, έρχομαι από s22 ultra .

Camera αρκετά καλή για την κατηγορία τιμής της συσκευής.

Μπαταρία πάντα εξαρτάται απ' την χρήση του καθενός, εγώ είμαι οδηγος στο επάγγελμα, δεν έχω ώρες οθόνης, αλλά είμαι με data όλη μέρα, gps και αρκετή ομιλία, γυρίζω σπίτι 7 η ώρα από της 6.30 το πρωί που φεύγω και έχω 40 με 50 % υπόλοιπο.

Εργονομία τώρα είναι ένα τηλέφωνο 6,1 ιντσες οπότε είναι αρκετά μανιτζεβελο.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ampelift said:

Smoothness, τα 60hz σχεδόν δεν τα καταλαβαίνεις, έχει κάνει αρκετά καλό optimization η google στο μικρό pixel, έρχομαι από s22 ultra .

Camera αρκετά καλή για την κατηγορία τιμής της συσκευής.

Μπαταρία πάντα εξαρτάται απ' την χρήση του καθενός, εγώ είμαι οδηγος στο επάγγελμα, δεν έχω ώρες οθόνης, αλλά είμαι με data όλη μέρα, gps και αρκετή ομιλία, γυρίζω σπίτι 7 η ώρα από της 6.30 το πρωί που φεύγω και έχω 40 με 50 % υπόλοιπο.

Εργονομία τώρα είναι ένα τηλέφωνο 6,1 ιντσες οπότε είναι αρκετά μανιτζεβελο.

Η κάμερα μόνο αρκετά καλή;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κ λέμε: γύρω στις 7 ώρες SOT, απίστευτο Smoothness, όντως τα 60hz δε τα καταλαβαίνεις λόγω oled, κάμερα τη μέρα άριστη, την Νύχτα με σταθερό χέρι πολύ καλή, μου τα χαλάει απογευματινές (σε χαμηλό φοτισμό) ώρες, βγάζει πολύ θόρυβο κ σαν να την θολώνει κάπως, σαν να την ψευτίζει/τεχνητή...

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Tragos13 said:

Έχουμε κ λέμε: γύρω στις 7 ώρες SOT, απίστευτο Smoothness, όντως τα 60hz δε τα καταλαβαίνεις λόγω oled, κάμερα τη μέρα άριστη, την Νύχτα με σταθερό χέρι πολύ καλή, μου τα χαλάει απογευματινές (σε χαμηλό φοτισμό) ώρες, βγάζει πολύ θόρυβο κ σαν να την θολώνει κάπως, σαν να την ψευτίζει/τεχνητή...

Δοκιμασε και στις απογευματινες το Night mode.....Εγω δεν εχω καθολου θορυβο η θολωμα ουτε στις απογευματινες με Night mode

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 17/2/2023 at 2:50 ΜΜ, Nick_minos said:

Δοκιμασε και στις απογευματινες το Night mode.....Εγω δεν εχω καθολου θορυβο η θολωμα ουτε στις απογευματινες με Night mode

Και όμως βγάζει πάλι ψεύτικες φώτο το μεσημέρι με συννεφιά και φως από μπαλκονόπορτα 2.3χ2.5μ,  απλά μειώθηκε κάπως ο Θόρυβος στα ανοιχτόχρωμα αντικείμενα στο night mode, με τα σκούρα/κανονικά χρώματα υπάρχει θέμα. Μόνο με φλας βελτιώθηκε η κατάσταση, αλλά έδωσε αρκετά παραπάνω φως από την πραγματικότητα (σα να μη συγχρονίζει σωστά)... Το mate 20pro της γυν έχει καλύτερη συμπεριφορά με φλας, προσθέτει ελάχιστα φως έτσι ώστε να μη το καταλαβαίνεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να το δουλεύει 2G στις κλησεις; Οταν πατας να καλεσει με 2G πιανει κατευθειαν ή περιμενεις μερικα δευτερολεπτα; Επισης ανοιχτη ακροαση πως τα παει;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, crt said:

Υπάρχει κάποιος να το δουλεύει 2G στις κλησεις; Οταν πατας να καλεσει με 2G πιανει κατευθειαν ή περιμενεις μερικα δευτερολεπτα; Επισης ανοιχτη ακροαση πως τα παει;

2g καθυστερεί 4 με 5 δευτερόλεπτα να κάνει κλήσεις.στην ανοιχτή ακρόαση ήταν άψογο όσο δεν είχα root.

 

Edited by elias99

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα. Είμαι στα πρόθυρα αγοράς του 6a και θέλω να μάθω τι γίνεται με τις κλήσεις. Απότι είδα όποιος έχει cosmote μπορέι να ενεργοποιήσει volte. Επειδή οι κλησεις είναι το σημαντικότερο για εμένα, θα ήθελα να μάθω αν έχει λυθεί το όποιο πρόβλημα υπήρχε. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Lopos13 said:

Χαιρετώ την ομάδα. Είμαι στα πρόθυρα αγοράς του 6a και θέλω να μάθω τι γίνεται με τις κλήσεις. Απότι είδα όποιος έχει cosmote μπορέι να ενεργοποιήσει volte. Επειδή οι κλησεις είναι το σημαντικότερο για εμένα, θα ήθελα να μάθω αν έχει λυθεί το όποιο πρόβλημα υπήρχε. Ευχαριστώ

Αρχες Δεκεμβρη πηρα το κινητο και το λειτουργω με φυσικη Sim NOVA,φυσικα χωρις ουτε VOLTE ουτε 5g καθως δεν εχει δωθει ακομα...Ποτέ δεν ειχα χαμενη κληση ή να μου πει καποιος οτι με πηρε και εδειχνε κατειλημενο ενω δεν ηταν

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι για αγορά αλλά από την άλλη σε λίγο καιρό θα βγει και το 7a λογικά απότε δεν ξέρω αν πρέπεδι να περιμένω. Λόγικά θα βγει γύεω στον Μάιο και θα είναι διαθέσιμο από Ιούνιο θποθέτω κοντά στα 450.

Το 6a μπορείς να το βρεις πλέον με κάτι παραπάνω από 300 που πιστεύω ότι είναι πολύ καλό για αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

όταν βγει και για εμάς λοιπόν,υπάρχει κανένα guide πως θα το περάσουμε στο rootαρισμένο μας pixel ?

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα το 6a ενώ έψαχνα 5G hotspot, βρήκα ένα 6a σφραγισμένο σε καλή τιμή, ε και είπα δε το δοκιμάζω (μιας και το φθηνότερο 5G hotspot που έβρισκα κόστιζε 450 ευρώ). Έχει και eSIM, υποστηρίζει και Ethernet tethering, τέλεια. Το παίρνω το στήνω και βλέπω δεν υποστηρίζει 5G στην Ελλάδα επίσημα, δηλαδή αυτό για το οποίο το αγόρασα 🥲 η αλήθεια είναι δεν έκανα έρευνα αγοράς αλλά δε το περίμενα, τέλος πάντων. Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί, έψαξα στο thread ενεργοποίησης αλλά δε βρήκα κάτι για το 6Α. Πρέπει να έχουμε ορισμένη έκδοση για να λειτουργεί το 5G σε root με Cosmote; Αυτή τη στιγμή έχω την τελευταία stable, χρειάζεται downgrade;

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2023 at 10:43 ΜΜ, Nick_minos said:

Για εμάς πότε?

Από ότι διαβάζω τα 6, 6pro & 6a θα πάρουν το March Pixel Feature Drop στις 20 Μαρτίου... υπομονη μεχρι τότε!!!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, one_tree_hill said:

Καλησπέρα! Αγόρασα το 6a ενώ έψαχνα 5G hotspot, βρήκα ένα 6a σφραγισμένο σε καλή τιμή, ε και είπα δε το δοκιμάζω (μιας και το φθηνότερο 5G hotspot που έβρισκα κόστιζε 450 ευρώ). Έχει και eSIM, υποστηρίζει και Ethernet tethering, τέλεια. Το παίρνω το στήνω και βλέπω δεν υποστηρίζει 5G στην Ελλάδα επίσημα, δηλαδή αυτό για το οποίο το αγόρασα 🥲 η αλήθεια είναι δεν έκανα έρευνα αγοράς αλλά δε το περίμενα, τέλος πάντων. Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί, έψαξα στο thread ενεργοποίησης αλλά δε βρήκα κάτι για το 6Α. Πρέπει να έχουμε ορισμένη έκδοση για να λειτουργεί το 5G σε root με Cosmote; Αυτή τη στιγμή έχω την τελευταία stable, χρειάζεται downgrade;

Το 6A τι επεξεργαστή έχει;;;

Τώρα είδα ότι φοράει Tensor...

Λογικά θα πάρει volte για cosmote...Αλλά μέχρι...

Link to comment
Share on other sites

Tensor φοράει ναι. 5G χρειάζομαι για το Volte δε με νοιάζει πολυ γιατί θα το χρησιμοποιουσα με internet on the go

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, one_tree_hill said:

Tensor φοράει ναι. 5G χρειάζομαι για το Volte δε με νοιάζει πολυ γιατί θα το χρησιμοποιουσα με internet on the go

Δυστυχώς το 5G δεν είναι διαθέσιμο για κανένα Pixel στην Ελλάδα...Μόνο με ρουτ θα έχεις 5G.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση και ρουτ το 5G λειτουργεί; Επειδή διάβασα στο θρεντ για το 7Ρ ότι δε δουλεύει 

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μόλις χθες αγόρασα και εγώ το google pixel 6a και θα ήθελα να ρωτήσω με τι φορτίζετε. Αγοράσατε κάποιον έξτρα φορτιστή? Χρησιμοποιήσατε κάποιον που ήδη είχατε από άλλο τηλέφωνο?  Eχω έναν samsung travel 15w από άλλη συσκευή όμως δεν επιχείρησα να τον συνδέσω με το κινητό. Μπορεί κάποιος να μου πει την άποψη του? Μπορώ να κάνω χρήση αυτού του φορτιστή? Η μήπως θα πρέπει να πάρω κάποιον άλλον. Επίσης έχει κάποιος χρησιμοποιήσει κάποιον μετατροπέα USB-C  σε 3.5mm για να βάλω τα ακουστικά που ήδη έχω? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι στη Δανία και έχω βρει σε προσφορά στα 200 ευρώ το 6α.

Ο μόνος μου ενδοιασμος είναι η φόρτιση γιατί το nova 5t μου των 4 χρόνων είχε ήδη 25w. Πόση ώρα θέλει περίπου για μια πλήρης φορτηγό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...