Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είπα ποτέ ότι είναι το ίδιο πράγμα. Είπα ότι το service της sony μπορεί να ακολουθεί την ίδια πολιτική στο χαλασμένο drive με αυτή του YLOD και να αλλάξουν τη κονσολα

Ναι το αντιλαμβανομαι. Γι αυτο ακριβως το εγραψα ετσι γιατι το κοστος στη διαφορα χρηματων ειναι μεγαλο, οποτε δε χρειαζεται να παει καποιος στη cometron να πληρωσει τοσα πολλα για κατι που φτιαχνεται με πολυ λιγοτερα χρηματα.

Για το YLOD η μονη λυση ειναι αυτη που ειπες μιας και δεν υπαρχει περιπτωση να φτιαξει αλλιως. Για αλλαγη drive ομως δε συμφερει καθολου να πας της κονσολα στη cometron

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια,πατησα στο google πως να κανω jailbreak στο ps3...Μου εβγαλε κατι site που μου διχνει για την εκδοση 4,76 που εχω αλλα κατεβαζω το αρχειο και μου ζειταει κωδικο για να το κανω unzip!!!Μπορει καποιος να με βοηθησει???
Link to comment
Share on other sites

Guys, ασχολείστε καθόλου με το ps3; Έχω και το 3 και το 4 αλλά τα περισσότερα παιχνίδια λόγω ps+ τα έχω στο 3. Αν θέλετε να παίζουμε τίποτα online. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guys, ασχολείστε καθόλου με το ps3; Έχω και το 3 και το 4 αλλά τα περισσότερα παιχνίδια λόγω ps+ τα έχω στο 3. Αν θέλετε να παίζουμε τίποτα online. :)

 

 

Καποια λυαη υπαρχει να συνδεσω την οθονη που δεν υποστηριζει HDCP ΕΙΖΟ L767?

Αυτη εχει dvi αλλα λοφω του κλειδωματος δεν

Edited by grkostis
Link to comment
Share on other sites

signal error

 

FD 43,7 MHZ

FH : 31,21 KHZ

Fv: 50 HZ

 

 

Αναβοσβηνει με κοκκινο χρωμα το 50 HZ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση αν έχει τύχει σε κάποιον. Σήμερα ενώ έκανε update το ps3 super slim μου έβγαλε error 8002f1f9 . Γίνεται να διορθωθεί η πάμε σε καινούρια κονσόλα ;

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το τελευταιο λογισμικο απο το site της sony.

https://www.playstation.com/el-gr/get-help/help-library/system---hardware/system-software/updating-the-playstation-3-system-software-using-the-safe-mode-m.ps3/

βαλτο σε στικακι Φατ32 στο φακελο που περιγραφουν οι οδηγιες

Μπες σε safe mode. και καντο install απο εκει

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το τελευταιο λογισμικο απο το site της sony.

https://www.playstation.com/el-gr/get-help/help-library/system---hardware/system-software/updating-the-playstation-3-system-software-using-the-safe-mode-m.ps3/

βαλτο σε στικακι Φατ32 στο φακελο που περιγραφουν οι οδηγιες

Μπες σε safe mode. και καντο install απο εκει

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Κανω τα βήματα και δεν με αφήνει να μπω στο safe mode ενω ακούω το διπλό μπιπ που μπαίνει με βγάζει πάλη στο install και κολλάει κάπου στο 40 % και μου βγαζει το ίδιο error. Φαντάζομαι δεν υπάρχει άλλος τρόπος για safe mode ε ;

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οχι. Απο μια προχειρη ματια που εριξα αυτο ειναι ερρορ hardware.

Αλλοι μιλανε για σκληρο δισκο και αλλοι για την wifi/bluetooth card.

Αν σου δουλευε πριν το wifi τοτε πιθανο να παιχτηκε κατι στο σκληρο κατα την εγκατασταση. θα σου λεγα να βγαλεις το δισκο (η αν εχεις καλυτερα αλλον 2.5 ιντσων me 9.5mm υψος προχειρο) να τον φορμαρεις σε pc με single partition και μετα να τον βαλεις στο PS3 να κανεις εκ νεου εγκατασταση απ την αρχη.

Σε περιπτωση βεβαια που χρησιμοποιησεις τον ηδη υπαρχων χανεις οτι δεδομενα εχει μεσα με το φορματ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι απο οτι κατάλαβα το wireless έκανα φορμάτ προσπάθησα να περάσω πάλι απο το φλασακι το αρχείο και μου βγάζει το ίδιο error .. Οπότε δεν νομίζω να μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω εγώ αν είναι η κάρτα ενσωματωμένη πάνω στη μητρική του ps3.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι απο οτι κατάλαβα το wireless έκανα φορμάτ προσπάθησα να περάσω πάλι απο το φλασακι το αρχείο και μου βγάζει το ίδιο error .. Οπότε δεν νομίζω να μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω εγώ αν είναι η κάρτα ενσωματωμένη πάνω στη μητρική του ps3.

Αν εισαι εντος εγγυησης πηγαινε το στη cometron, θα σου δωσουν αλλο χωρις πολλα πολλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως μπορω να ριξω την αναλυση σε 720 p χωρις να βλεπω το xmb?

Πηγαινε στα video settings του ΧΜΒ, και απενεργοποιησε τα 1080p + 1080i

η αλλιως μπες σε video reset mode ανοιγοντας το PS3

http://www.semperthree.com/resetVideo.html

https://www.google.gr/search?q=ps3+video+reset+mode&num=100&safe=off&espv=2&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=0ahUKEwjvt5u6xqXMAhUDQpoKHfOcCEkQ_AUICCgC&biw=1680&bih=891

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι εντος εγγυησης πηγαινε το στη cometron, θα σου δωσουν αλλο χωρις πολλα πολλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηγαινε στα video settings του ΧΜΒ, και απενεργοποιησε τα 1080p + 1080i

η αλλιως μπες σε video reset mode ανοιγοντας το PS3

http://www.semperthree.com/resetVideo.html

https://www.google.gr/search?q=ps3+video+reset+mode&num=100&safe=off&espv=2&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=0ahUKEwjvt5u6xqXMAhUDQpoKHfOcCEkQ_AUICCgC&biw=1680&bih=891

 

Δυστυχώς τελείωσε πάει τώρα 3 και κάτι χρονάκια..;) Αν πέσουν αργότερα οι τιμές στο ps3 ίσως τσιμπήσω ένα οχι τίποτα αλλά έχω και μια συλλογή αρκετά μεγάλη απο τίτλους. :cry:

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα στην παρεα! πηρα ενα playstation 3 απο εναν φιλο μου για το καλοκαιρι να παιζω λιγο μιας και αρχισα πρακτικη ασκηση και διακοπες γιοκ.... εβαλα μερικα game απο το play 2 και δεν παιζουν στο 3αρι γιατι ετσι; πρεπει να κανω κατι η απλος δεν παιζουν ; εχω πολλα χρονια να ασχοληθω με playstation εχω το Playstation 2 απο τα αρχικα που εχουν βγει τα μεγαλα τα παλια! και εκεινο παιζει παιχνιδια και απο το Playstation 1 εδω τι φαση δεν γινεται , θελει καποιο κολπο;
Link to comment
Share on other sites

Τα μονα PS3 που υποστηριζαν PS2 games ηταν οι πρωτες κονσολες Fat 60GB. Οι περισοτερες εξ αυτων εχουν καει η εχουν εξαφανιστει απο την αγορα. Χλωμο λοιπον να εχεις τετοια.

Οι μεταγενεστερες δεν παιζουν PS2 (δεν υποστηριζεται) οποτε αποκλειστικα και μονο πας σε PS3 τιτλους που εχουν εξαιρετικα παιχνιδια μεσα απο μια τεραστια γκαμα.

http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/ps3/filtered

Link to comment
Share on other sites

Τα μονα PS3 που υποστηριζαν PS2 games ηταν οι πρωτες κονσολες Fat 60GB. Οι περισοτερες εξ αυτων εχουν καει η εχουν εξαφανιστει απο την αγορα. Χλωμο λοιπον να εχεις τετοια.

Οι μεταγενεστερες δεν παιζουν PS2 (δεν υποστηριζεται) οποτε αποκλειστικα και μονο πας σε PS3 τιτλους που εχουν εξαιρετικα παιχνιδια μεσα απο μια τεραστια γκαμα.

http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/ps3/filtered

Είναι λίγο ξενέρωμα αλλά τεσπα σε ευχαριστώ φίλε μου! Δεν ξέρω τι είναι αυτήν και πότε την πήρε αλλά αφού δεν τα παίζει λογικά δεν θα είναι από τις πρώτες!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα! πηρα ενα playstation 3 απο εναν φιλο μου για το καλοκαιρι να παιζω λιγο μιας και αρχισα πρακτικη ασκηση και διακοπες γιοκ.... εβαλα μερικα game απο το play 2 και δεν παιζουν στο 3αρι γιατι ετσι; πρεπει να κανω κατι η απλος δεν παιζουν ; εχω πολλα χρονια να ασχοληθω με playstation εχω το Playstation 2 απο τα αρχικα που εχουν βγει τα μεγαλα τα παλια! και εκεινο παιζει παιχνιδια και απο το Playstation 1 εδω τι φαση δεν γινεται , θελει καποιο κολπο;

 

αν μπορει να παρει cfw η κονσολα τοτε μπορεις να παιξεις πσ2 παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα....τελικα δεν βγηκε ακομη software jailbreak για το super slim;;

 

και ουτε βλεπω να ασχολειται κανεις

γιατι δεν το δινεις να βρεις ενα σλιμ

Link to comment
Share on other sites

και ουτε βλεπω να ασχολειται κανεις

γιατι δεν το δινεις να βρεις ενα σλιμ

 

Τι κερδιζει καποιος με το jailbreak??? Εγω εχω ενα αλλα ειναι το μεγαλο 300GB χωρο λεει! Δεν ξερω τι παιζει με το Playstation 3 ενας φιλος μου το χαρησε και δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα τι παιζει και με τα acc κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

"δωρεαν" παιχνιδια κυριως ;)

 

υπαρχει καποιος οδηγος ;;; να το κανω και εγω αν γινεται στο δικο μου; ποια ειναι τα μειον ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...