Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα αυτό το βίντεο
και επειδή μου φαίνεται πως μπορώ να εξοικονομήσω λευτά με αυτόν τον τρόπο(δεν θα χρειαστεί να αγοράσω το tray που λες το οποιο κάνει 30 ευρώ) αλλά φοβάμαι μήπως δεν είναι αξιόπιστος τρόπος,εσύ τι λες?

 

Επίσης άνοιξα το ps3 μου και είδα αυτό(δες την συννημένη εικόνα).Σου δείχνω αυτή τη φωτογραφία γιατί το δικό μου δεν έχει αυτή την μπλε βίδα http://image.gamespotcdn.net/gamespot/images/2012/264/DSC01453_05596_640screen.jpg που έχει εδώ(λογικά θα είναι το 500άρι).Εγώ αυτή τη βίδα(η κάποια παρόμοια) που μπορώ να την βρω?

 

Η μπλε βίδα, μαζί με άλλες 4, έρχονται μαζί με το mounting bracket που σου είπα πριν σε ξεχωριστό σακουλάκι μέσα στην συσκευασία ...

 

Το αν είναι ή δεν είναι αξιόπιστος τρόπος νομίζω το γνωρίζεις, και 12 χρονών να είσαι σίγουρα θα έχεις αναρωτηθεί γιατί δεν έχουν οι ηλεκτρικές συσκευές χαρτιά μέσα τους ... Να σχολιάσω το πόσο αναξιόπιστος είναι ???? Έχει βάλει χαρτόνι (εύφλεκτο) μέσα σε χώρο όπου δεν κάνουν καλή επαφή τα σημεία που τροφοδοτούν τον σκληρό δίσκο ... Με λίγα λόγια, μία σπίθα λόγω μη καλής επαφής και το PS3 του λαμπάδιασε ... Και όλο αυτό γιατί ??? Για να γλιτώσεις 15 ευρώ ?????

 

Κανένας δεν είναι τόσο τσίπης ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μπλε βίδα, μαζί με άλλες 4, έρχονται μαζί με το mounting bracket που σου είπα πριν σε ξεχωριστό σακουλάκι μέσα στην συσκευασία ...

 

Το αν είναι ή δεν είναι αξιόπιστος τρόπος νομίζω το γνωρίζεις, και 12 χρονών να είσαι σίγουρα θα έχεις αναρωτηθεί γιατί δεν έχουν οι ηλεκτρικές συσκευές χαρτιά μέσα τους ... Να σχολιάσω το πόσο αναξιόπιστος είναι ???? Έχει βάλει χαρτόνι (εύφλεκτο) μέσα σε χώρο όπου δεν κάνουν καλή επαφή τα σημεία που τροφοδοτούν τον σκληρό δίσκο ... Με λίγα λόγια, μία σπίθα λόγω μη καλής επαφής και το PS3 του λαμπάδιασε ... Και όλο αυτό γιατί ??? Για να γλιτώσεις 15 ευρώ ?????

 

Κανένας δεν είναι τόσο τσίπης ...

 

Αυτοί οι 2 είναι εντάξει δηλαδη(1 από τους 2 θα παρω :P ) και φυσικά το mounting bracket,αν τελικά μου χρειαστούν και άλλα gb...

 

http://www.dualshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_dm-theme001_vm.tpl&product_id=532&category_id=17&option=com_virtuemart&Itemid=55

 

http://www.ebw.gr/el/Product/47681/Skliros-diskos-hard-disk-internal-PS3-120GB-gia-Laptop-Playstation3-Sata

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω ενα προβλημα με το wifi και οποτε αν καποιος μπορει να με βοηθησει,θα το εκτιμουσα γιατι το χρειαζομαι...

Αλλαξα εδω και κατι μηνες συνδεση,και απο οte και conn-x βαλαμε wind,κατ επεκταση αλλαξα και μοντεμ,και απο το baudtec του οτε,εβαλα ενα zte που μου εδωσε η Wind.Απο τοτε το Ps3 δεν μπορει να συνδεθει με το ιντερνετ.Ενω πριν,με το παλιο μοντεμ με το conn x εμπαινα κανονικα...

Τι μπορει να φταιει?Η χρειαζεται καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορει να φταιει?Η χρειαζεται καποια ρυθμιση?

 

Έκανες προσθήκη του νέου WiFi στο PS3 ?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Έκανες προσθήκη του νέου WiFi στο PS3 ?

Ειχα προσπαθησει πολλες φορες αλλα απογοητευτηκα και το αφησα για καιρο.

Σημερα πηγα παλι,ανοιξα το ps και πηγα στις ρυθμισεις,εβαλα auto scan,βρηκε το δικτυο κανονικα,εβαλα κωδικο και στο test εδειξε να ειναι οκ...Οταν πηγα να ανοιξω τον Browser δεν φορτωνε τιποτα...Ξαναπηγα να περασω παλι τις ρυθμισεις,και απο τοτε δεν εντοπιζει το δικτυο μου,δεν εντοπιζει κανενα γενικα,βγαζει το εξης μνμ:the access point was not detected

Link to comment
Share on other sites

Προπαρήγγειλα και εγώ το GT6 SE online μόνο με download. Με προπαραγγελία παίρνεις 6 bonus αυτοκίνητα, ενώ στο SE παίρνεις και άλλα αυτοκίνητα (συνολικά 20 νομίζω), συν 1εκ. credits για βελτιώσεις/αγορές, συν κάποια ακόμα μικρά bonuses. Σημειώνω ότι μπορείτε να πληρώσετε και μέσω Paypal (εγώ τώρα το πήρα πρέφα αυτό). Άντε να γυρίσω σπίτι να το κατεβάσω να δω τι παίζει....θα είμαι σε άδεια 1,5 μήνα τώρα, οπότε θα έχω κάτι να περάσω το χρόνο μου :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ειχα προσπαθησει πολλες φορες αλλα απογοητευτηκα και το αφησα για καιρο.

Σημερα πηγα παλι,ανοιξα το ps και πηγα στις ρυθμισεις,εβαλα auto scan,βρηκε το δικτυο κανονικα,εβαλα κωδικο και στο test εδειξε να ειναι οκ...Οταν πηγα να ανοιξω τον Browser δεν φορτωνε τιποτα...Ξαναπηγα να περασω παλι τις ρυθμισεις,και απο τοτε δεν εντοπιζει το δικτυο μου,δεν εντοπιζει κανενα γενικα,βγαζει το εξης μνμ:the access point was not detected

 

Υποθέτω πως οι άλλες ασύρματες συσκευές, όπως laptop και κινητά μπαίνουν μια χαρά στο internet, έτσι ??

Δοκίμασε να διαγράψεις τα άλλα access points τα οποία είναι αποθηκευμένα και αν το πρόβλημα συνεχίζει κάνε ένα restore settings, για πολλά άτομα έφερε το επιθυμητό αποτέλεσμα ...

Αν το PS3 είναι απαραίτητο για σένα να είναι είναι online και πάλι δεν βγάλεις άκρη, άρχισε να σκέφτεσαι την λύση του ethernet ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως οι άλλες ασύρματες συσκευές, όπως laptop και κινητά μπαίνουν μια χαρά στο internet, έτσι ??

Δοκίμασε να διαγράψεις τα άλλα access points τα οποία είναι αποθηκευμένα και αν το πρόβλημα συνεχίζει κάνε ένα restore settings, για πολλά άτομα έφερε το επιθυμητό αποτέλεσμα ...

Αν το PS3 είναι απαραίτητο για σένα να είναι είναι online και πάλι δεν βγάλεις άκρη, άρχισε να σκέφτεσαι την λύση του ethernet ...

 

Λαπτοπ και κινητα ειναι μια χαρα...

Μονο το ps και απο τοτε που αλλαξα γραμμη και μοντεμ δεν μπαινει...

Απο χθες δεν μου εντοπιζει καν τη γραμμη του σπιτιου...

Απο που διαγραφω τα access Points??

Link to comment
Share on other sites

Ξέχνα το ... Το GTA V είναι της τρέχουσας γενιάς ...

Συμβουλή μου ήταν πως αν θες να παίζεις αυτά τα δύο παιχνίδια, πάρε ή ένα Xbox ή αναβάθμισε το PC σου με τα ίδια λεφτά ...

 

γιατι το λες?το παιζει καλυτερα απο το ps3?προφανως αναφερεσαι σε ενα απο τα τελευταια μοντελα(slim)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

γιατι το λες?το παιζει καλυτερα απο το ps3?προφανως αναφερεσαι σε ενα απο τα τελευταια μοντελα(slim)

 

Τα τελευταία μοντέλα είναι τα superslim, ενημερωτικά ... Βασικά το Xbox 360 έχει την τύχη να είναι πιο φθηνό, για αυτό και το πρότεινα ως μεταχειρισμένο ... Αυτός ήταν ο πρώτος λόγος ... Ο δεύτερος λόγος είναι ότι ακόμα και πιο ανίσχυρο από το PS3, το 360 είναι πιο εύκολο στην ανάπτυξη παιχνιδιών, άρα και τα multiplatform τρέχουν καλύτερα ... Και επειδή το GTA 5 και τα Fifa είναι multiplatform, αν είναι να θέλει κονσόλα μόνο για αυτά τα παιχνίδια, καλύτερα για εκείνον να πάρει 360 ..

 

Το PS3 έχει σίγουρα περισσότερη δύναμη ως κονσόλα, αλλά θα το πάρεις για τις αποκλειστικότητες του ... Αν δεν έχεις σκοπό να παίξεις ένα από τα φρανσάιζ του PS3, πολύ απλά κάνεις ένα καλό στην τσέπη σου και βολεύεσαι με ένα 360, τα οποία νομίζω και hackάρονται και πιο εύκολα, συγκριτικά με PS3 ..

 

P.S. Χωρίς πρόθεση για vs, όλα τα παραπάνω έρχονται από PS Fan ..

 

edit: πολλοί από τους λόγους που απεχθάνομαι τα GTA ... http://www.youtube.com/watch?v=G3Ku-k4LUbg

Edited by kaluas

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μοντέλα είναι τα superslim, ενημερωτικά ... Βασικά το Xbox 360 έχει την τύχη να είναι πιο φθηνό, για αυτό και το πρότεινα ως μεταχειρισμένο ... Αυτός ήταν ο πρώτος λόγος ... Ο δεύτερος λόγος είναι ότι ακόμα και πιο ανίσχυρο από το PS3, το 360 είναι πιο εύκολο στην ανάπτυξη παιχνιδιών, άρα και τα multiplatform τρέχουν καλύτερα ... Και επειδή το GTA 5 και τα Fifa είναι multiplatform, αν είναι να θέλει κονσόλα μόνο για αυτά τα παιχνίδια, καλύτερα για εκείνον να πάρει 360 ..

 

Το PS3 έχει σίγουρα περισσότερη δύναμη ως κονσόλα, αλλά θα το πάρεις για τις αποκλειστικότητες του ... Αν δεν έχεις σκοπό να παίξεις ένα από τα φρανσάιζ του PS3, πολύ απλά κάνεις ένα καλό στην τσέπη σου και βολεύεσαι με ένα 360, τα οποία νομίζω και hackάρονται και πιο εύκολα, συγκριτικά με PS3 ..

 

P.S. Χωρίς πρόθεση για vs, όλα τα παραπάνω έρχονται από PS Fan ..

 

edit: πολλοί από τους λόγους που απεχθάνομαι τα GTA ... http://www.youtube.com/watch?v=G3Ku-k4LUbg

 

 

superslim εννοεις το ps3.εγω αναφερομουν στο xbox (εκτος αν εχει σουπερσλιμ κ εκει)

 

αρα προφανως καποια παιχνιδια ειναι πιο καλογραμμενα για το xbox και για λογους τιμης/αξιας αξιζει περισσοτερο

ειχα την τυχη να εχω ενα ps3 για μερικες μερες (ειχα παλαιοτερα το 2 αλλα πολυ σπανια επαιξα-pcακιας γαρ)και μου αρεσε πολυ η φαση..επαιξα μονο last of us k GTA5..τα προβληματα που αναφερεις ειναι γνωστα σε ολα τα gta,αναμενομενα ομως κατα τη γνωμη μου και παντα αστεια,οποτε δε με ενοχλει.οι δυνατοτητες του παιχνιδιου,ειναι πρακτικα απεριοριστες και δε συγκρινονται με κανενα αλλο

 

σε τιτλους πιστευω υστερει το χβοχ..

 

ευχαριστω για την απαντηση!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω εδώ ότι τελικά η προπαραγγελία που έκανα μέσω Store για το GT6 νόμιζα ότι είναι για την Επετειακή Έκδοση (αφού έτσι έλεγαν όλα τα links που χρησιμοποίησα καθώς και τα κείμενα που διάβαζα πριν και μετά την παραγγελία μου), αλλά ΤΕΛΙΚΑ είναι για μια "Ειδική Έκδοση", που ήταν -δεν είναι πια- διαθέσιμη ΜΟΝΟ μέσω Store και πλέον δεν υπάρχει πουθενά ούτε καν ως αναφορά, έχει από ότι φαίνεται μειωμένο περιεχόμενο από την Επετειακή, προφανώς δεν υπάρχει η ειδική μεταλλική θήκη και τα extras που έχει η "κανονική" φυσική κόπια της Επετειακής (π.χ. το κουπόνι για το 1εκ. credits), ενώ τελικά φαίνεται ότι η προπαραγγελία στα 70€ αποβαίνει εναντίον μου, αφού αυτή τη στιγμή μπορώ να αγοράσω την φυσική κόπια της κανονικής Επετειακής στα 69.90 (από Ελλάδα με ελληνικό περιεχόμενο).

 

Δηλαδή και κερατάς και δαρμένος, επειδή έκανα τη μ@λ@κί@ -όπως φαίνεται- να προπαραγγείλω... Αγόρασα ακριβά ένα άϋλο προϊόν (που δεν μπορώ να μεταπουλήσω, δεν υπάρχει θήκη και BD), το οποίο παρουσιαζόταν ως κάτι άλλο, και το οποίο έχει τελικά μειωμένο περιεχόμενο, παρ'όλο που ως προπαραγγελία θα έπρεπε να "επιβραβεύει" τον πελάτη και όχι να τον τιμωρεί.

Edited by The Ace

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι ακομα,ισως ξερει καποιος.φιλου 60ρι τα τιναξε..μητρικη τελικα.υπαρχει περιπτωση να ανασυρουμε απο τον δισκο saves?μεσω υπολογιστη δλδ?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι ακομα,ισως ξερει καποιος.φιλου 60ρι τα τιναξε..μητρικη τελικα.υπαρχει περιπτωση να ανασυρουμε απο τον δισκο saves?μεσω υπολογιστη δλδ?

 

Με καμία περίπτωση ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

αψογα....οποτε μονο φορμαρισμα να εχει τον δισκο τουλαχιστον?

 

Σε άλλο PS3 θα μπορεί να τον βάλει σίγουρα, αλλά θα ζητήσει format ..

Στο PC σίγουρα δεν θα τον διαβάζει, για να δει τι έχει μέσα, αλλά format νομίζω μπορεί να κάνει ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν καιγόμαστε, η κοινότητα, και τόσο για το τι είναι μέσα στον σκληρό όσο με άλλα ζητήματα σχετικά με το PS3, όπως παράκαμψη ασφάλειας κτλ κτλ ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα πρόσφατα το ps3 και μαζί μερικά παιχνίδια. Κόλλησα με το drakes fortune. Γνωρίζετε αλλά παιχνίδια στο ίδιο στυλ;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

που ακριβως χρειαζεται η χωρητικοτητα στο ps3?

γιατι ειδα πριν στα Public εκδοση με 12gb και με 500gb, με λιγη διαφορα στην τιμη

 

(δηλωνω ασχετως με παιχνιδομηχανες)

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως χρειαζεται η χωρητικοτητα στο ps3?

γιατι ειδα πριν στα Public εκδοση με 12gb και με 500gb, με λιγη διαφορα στην τιμη

 

(δηλωνω ασχετως με παιχνιδομηχανες)

 

Αποθήκευση των saves των παιχνιδιών (που δεν είναι και μικρά τη σήμερον ημέρα εδώ που τα λέμε), διαφόρων αρχείων του χρήστη (εικόνες, βίντεο, μουσική κλπ) για προβολή απ'την τηλεόραση, διαφόρων εφαρμογών για το ps3 (πχ youtube, playstation Home κλπ) και πιθανότατα κι άλλων αρχείων που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει.

Απορία μου; Με ποιο σκεπτικό έβαλαν 12άρη σκληρό δίσκο σε τέτοια μηχανάρα.. οκ είπαμε, μείωση κόστους. Ποια μείωση όταν το πρώτο πράγμα που θα ψάξει κάποιος μόλις το πάρει είναι ο τρόπος αύξησης του αποθηκευτικού του χώρου..

Link to comment
Share on other sites

αχα, δε το ξερα!

αν χρησιμοποιηθει αποκλειστικα για παιχνιδια, τα 12gb ειναι λιγα; μεσος ορος μεγεθους ενος save;;;

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως χρειαζεται η χωρητικοτητα στο ps3?

γιατι ειδα πριν στα Public εκδοση με 12gb και με 500gb, με λιγη διαφορα στην τιμη

 

(δηλωνω ασχετως με παιχνιδομηχανες)

 

Αποθήκευση των saves των παιχνιδιών (που δεν είναι και μικρά τη σήμερον ημέρα εδώ που τα λέμε), διαφόρων αρχείων του χρήστη (εικόνες, βίντεο, μουσική κλπ) για προβολή απ'την τηλεόραση, διαφόρων εφαρμογών για το ps3 (πχ youtube, playstation Home κλπ) και πιθανότατα κι άλλων αρχείων που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει.

Απορία μου; Με ποιο σκεπτικό έβαλαν 12άρη σκληρό δίσκο σε τέτοια μηχανάρα.. οκ είπαμε, μείωση κόστους. Ποια μείωση όταν το πρώτο πράγμα που θα ψάξει κάποιος μόλις το πάρει είναι ο τρόπος αύξησης του αποθηκευτικού του χώρου..

 

αχα, δε το ξερα!

αν χρησιμοποιηθει αποκλειστικα για παιχνιδια, τα 12gb ειναι λιγα; μεσος ορος μεγεθους ενος save;;;

 

Βασικά το σημαντικότερο δεν είπατε.

Τα patch (ενημερώσεις) των παιχνιδιών στην περίπτωση ειδικά στην περίπτωση που παίζεις internet.

Ενδεικτικά αναφέρω (αν θυμάμαι καλά): Gran Turismo 5 συνολικό μέγεθος όλων των Patch μέχρι σήμερα + αρχεία εγκατάστασης = 10+ GB!!!

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το σημαντικότερο δεν είπατε.

Τα patch (ενημερώσεις) των παιχνιδιών στην περίπτωση ειδικά στην περίπτωση που παίζεις internet.

Ενδεικτικά αναφέρω (αν θυμάμαι καλά): Gran Turismo 5 συνολικό μέγεθος όλων των Patch μέχρι σήμερα + αρχεία εγκατάστασης = 10+ GB!!!

 

Τα κατατάσσω στα "saves" των παιχνιδιών βασικά αλλά καλά έκανες που το διευκρίνισες για να γίνει πιο κατανοητό, τέτοια συσκευή είναι ιεροσυλία να συνοδεύεται από τέτοιο αποθηκευτικό χώρο. Σαν να πάρεις υπολογιστή με 12άρη σκληρό για αποθήκευση, αυτοκίνητο με ρόδες από πατίνι, πίτσα χωρίς τυρί..:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...