Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

12 gb τι να τα κάνεις;

 

Συμφωνω. Αν θες και εξωτερικο σκληρο για να κανεις τη δουλεια σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε το πιο ευκολο πραγμα η αλλαγη σκληρου,βαζεις τον παλιο σου. Εγω που το χρησιμοποιω σαν παιχνιδοκονσολα μονο,μου φτανει. Η ssd μνημη επισης ειναι πολυ γρηγοροτερη στο φορτωμα των παιχνιδιων και οι χρονοι αναμονης μειωνονται σημαντικα
Link to comment
Share on other sites

Στο super slim με τα 12GB αλλαζει ο δισκος? Γιατι καποιον που εχει ηδη εναν 320 ή 500αρι και καθεται αξιζει πιστευω να το παρει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλαζει. Να πώς: http://www.gamespot.com/features/how-to-change-the-new-super-slim-ps3-hard-drive-6396942/

 

Edit: Ισως να χρειαζεται καποιο επιπλεον κιτ για να γινει αυτο,ειδικα για το μοντελο των 12gb,τωρα που το εψαξα καλυτερα

Edited by spazoklabanias
Link to comment
Share on other sites

Εγω γνωριζω πως το μοντελο με τα 12Gb εχει ενσωματωμενη στην πλακετα μνημη, η οποια ακυρωνεται μολις βαλεις τον δικο σου HDD ..

 

 

Αρα για καποιον που χει εναν σκληρο περισσευομενο, η για καποιον αλλον που θελει εξ αρχης να περασει αλλον σκληρο, μεγαλυτερο απο 500Gb, το συγκεκριμενο μοντελο ειναι σε καλο value ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Γενικα στο PS3 ο σκληρος δισκος ειναι μονο για data ή εκει τρεχει και το "λειτουργικο" του? Δηλαδη στην αλλαγη δισκων (που δεν εχει data ή που εχει μονο saves) πρεπει να κανεις image ή απλα τον κουμπωνεις πανω και παιζει?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω γνωριζω πως το μοντελο με τα 12Gb εχει ενσωματωμενη στην πλακετα μνημη, η οποια ακυρωνεται μολις βαλεις τον δικο σου HDD ..

 

 

Αρα για καποιον που χει εναν σκληρο περισσευομενο, η για καποιον αλλον που θελει εξ αρχης να περασει αλλον σκληρο, μεγαλυτερο απο 500Gb, το συγκεκριμενο μοντελο ειναι σε καλο value ...

 

Παράγγειλα το super slim 12gb και θα μου έρθει άυριο.Αλλά γιατί λέτε πως δεν φτάνουν τα 12GB?

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το super slim 12gb και θα μου έρθει άυριο.Αλλά γιατί λέτε πως δεν φτάνουν τα 12GB?

 

Αν τα θες για saves, που είναι 1Mb το ένα, είσαι μια χαρά ...

Αν θες να περνάς μέσα στο PS3 ταινίες, θες έναν δίσκο 320Gb ...

Αν πάλι έχεις σκοπό να το hackάρεις και να τρέχεις παιχνίδια που είναι ολόκληρα στο σκληρό του PS3, και 1Tb λίγο είναι ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Αν τα θες για saves, που είναι 1Mb το ένα, είσαι μια χαρά ...

Αν θες να περνάς μέσα στο PS3 ταινίες, θες έναν δίσκο 320Gb ...

Αν πάλι έχεις σκοπό να το hackάρεις και να τρέχεις παιχνίδια που είναι ολόκληρα στο σκληρό του PS3, και 1Tb λίγο είναι ...

 

Ευτυχώς θέλω μόνο το πρώτο(για την ώρα τουλάχιστον) άρα μου κάνει...:p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να παιξεις ενα παιχνιδι δεν πρεπει να κανει εγκατασταση απο το δισκακι? Απο τα 10γιγα που μπορει ναναι ενα παιχνιδι, ποσα γινονται εγκατασταση στη μνημη του πλευ?

 

Νταξει για κατεβασμα παιχνιδιων (psplus) ουτε λογος. Εκει θες σκληρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δέν γίνεται εγκατάσταση του παιχνιδιού απο το Blu-Ray στο PS3. Απλά δημιουργεί ''φάκελο'' στη μνήμη για τα save.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Δέν γίνεται εγκατάσταση του παιχνιδιού απο το Blu-Ray στο PS3. Απλά δημιουργεί ''φάκελο'' στη μνήμη για τα save.

 

Ααα οκ!! Γιατι οταν λεει installing ειχα την εντυπωση οτι γινεται καποια διαδικασια οπως στα πισι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει πειραματιστεί κανένας με SSD ???

Ή με HDDs των 7200rpm ???

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα το ps3 super slim 12gb μαζί με το gta iv!!Έχω πωροθεί αλλά μήπως ξέρετε αν μπορώ να κάνω κάτι για να τερματίσω το παιχνίδι χωρίς κόπο?(το gta iv)Επίσης θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό και όσο πιο φτηνό γίνεται χειριστήριο(ασύρματο κατά προτίμηση).Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια.Μηπως ξερετε που μπορω να βρω το Sony Playstation 3 Slim 320GB Scarlet Red?

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι ρόλο βαράει ο Multiman ?????

 

Και αν σχετίζεται με το Media Server ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια.Μηπως ξερετε που μπορω να βρω το Sony Playstation 3 Slim 320GB Scarlet Red?

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!

 

Κοίταξες στα scroutzo-μάγαζα? Διαφορετικά μέσω eBay...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση...η Logitech Driving Force GT ειναι η τιμονιερα του grand turismo...η Logitech G27 που εχει την 3πλασια τιμη ειναι πολυ καλύτερη? αξίζει να δωσεις τοσα λεφτα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος πήρε ένα εξωτερικό δίσκο 500 G τον έκανε σύνδεσει με usb αλά δεν τον βλέπει τι πρέπει να κάνω να μεγαλώσω την μνήμη η όποια είναι 12 G.
Link to comment
Share on other sites

Θα φύγουν πολλά σαγόνια και Πάλι!

 

http://www.abload.de/img/a62kyl.gif

http://www.abload.de/img/a5tkeu.gif

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=47tGIC2fUs0]God of War: Ascension Single Player Trailer - YouTube[/ame]

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος πήρε ένα εξωτερικό δίσκο 500 G τον έκανε σύνδεσει με usb αλά δεν τον βλέπει τι πρέπει να κάνω να μεγαλώσω την μνήμη η όποια είναι 12 G.

 

Αν θέλεις να μεγαλώσεις τον εσωτερικό σκληρό, θα πρέπει να βάλεις έναν νέο 2,5".

Αν θέλεις να διαβάζεις αρχεία από τον εξωτερικό σκληρό, θα πρέπει να τον κάνεις format σε σύστημα αρχείων fat32 (όπου και υπάρχει ο περιορισμός των 4GB ανά αρχείο).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να μεγαλώσεις τον εσωτερικό σκληρό, θα πρέπει να βάλεις έναν νέο 2,5".

 

2,5 inch αλλά μέχρι 9μιση χιλιοστά ύψος, αλλιώς δεν χωράει ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πως μπορώ να κάνω jailbreak το ps3 super slim 12gb και πως,αν γίνεται(με οδηγίες) να του βάλω κάποιον μεγαλύτερο σκληρό(αν μπορεί κάποιος να μου βρει γιατί είμαι άσχετος από παχος και τα σχετικά)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...