Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια θελω μια μικρη βοηθεια. στο ps3 160gb που εχω εχω το 3.70 firmware.Ξερεται αν μπορω να το cracaρω;

 

Αν είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις κοντά στο κατοστάρικο, ψάξε για το Ε3 flasher. Νομίζω πως μπορεί να κάνει την δουλειά σου.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις κοντά στο κατοστάρικο, ψάξε για το Ε3 flasher. Νομίζω πως μπορεί να κάνει την δουλειά σου.

 

εχει βγει δηλαδη; θα παιζει και bluray και αντιγραφες μετα;

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει δηλαδη; θα παιζει και bluray και αντιγραφες μετα;

 

Εδώ και κάνα μήνα ακούγεται το θέμα dual boot/NOR flasher κλπ. Στην ουσία αυτό σου επιτρέπει να κάνεις downgrade μέχρι και την 3.72 αν δεν κάνω λάθος, πίσω στην 3.55.

Για blu-ray θα σε γελάσω.

Δυστυχώς δεν γνωρίζω περισσότερες λεπτομέρειες μιας και το έχω παρατήσει το άθλημα λόγο έλλειψης χρόνου. Ψάξου λίγο πάντως στα σωστά site (psx-scene, ps3hax κλπ).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτηκα να κάνω το χομπυ μου επάγγελμα και έτσι τις τελευταίες μέρες ψάχνω το θέμα "video game tester" . Είναι κάποιος που το έχει ψάξει;; Αν υπάρχουν αρκετοί που ενδιαφέρονται ίσως να είχε και δικό του θέμα στο forum.:)

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτηκα να κάνω το χομπυ μου επάγγελμα και έτσι τις τελευταίες μέρες ψάχνω το θέμα "video game tester" . Είναι κάποιος που το έχει ψάξει;; Αν υπάρχουν αρκετοί που ενδιαφέρονται ίσως να είχε και δικό του θέμα στο forum.:)

 

Ωραία φάση με μισθό δηλαδή? άμα βρεις πες μου και εμένα τρέλα με κορδέλα :music:

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε καλά space games για ps3, εννοώ με διαστημόπλοια με φρεγάτες με κανόνια, όχι α' προσώπου fps ή γ' προσώπου με τον ήρωα.

Δηλαδή να είσαι το διαστημόπλοιο και να περνάς πίστες στο έτσι στυλ.

Παίζει τίποτα ή έχουνε πάψει να φτιάχνουνε τέτοια παιχνίδια οι εταιρείες? :(

Τι γίνανε εκείνα τα παλιά τα παιχνίδια R-type, StarFox κτλπ γιατί δεν βγάζουνε παιχνίδια τέτοια? Μεγαλώνουνε τα παιδιά τα σημερινά και δεν θα έχουνε ποτέ τη χαρά να ζήσουνε παίζοντας και διασχίζοντας γαλαξίες κατατροπώνοντας αντίπαλες φρεγάτες κτλπ.

Γιατί ρε Sony δεν βγάζεις πια τέτοια παιχνίδια?

Πιστεύω με την ισχυρή τεχνολογία που έχει το ps3 θα μπορούσε να ανταπεξέλθει άνετα πάνω σε αυτό.

Τι έγινε είδος υπό εξαφάνιση?

 

Κάτι τέτοιο λέω

 

Κάτι τελευταίο εκείνο το παιχνίδι στο benchmark 3dmark Vantage με κάτι διαστημόπλοια ποιό είναι ρε παιδιά? Το ψάχνω καιρό και δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα.

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτηκα να κάνω το χομπυ μου επάγγελμα και έτσι τις τελευταίες μέρες ψάχνω το θέμα "video game tester" . Είναι κάποιος που το έχει ψάξει;; Αν υπάρχουν αρκετοί που ενδιαφέρονται ίσως να είχε και δικό του θέμα στο forum.:)

 

οποιος μαθει κατι ας το πει !:D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το νέο exclusive της Sony από τη ND

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qLGxubfC1Ik]The Last of Us VGA 2011 Trailer - YouTube[/ame]

 

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Settings -> System Settings -> System Information

 

Πρέπει το System Version να είναι 3,55, αν είναι μικρότερο κανένα πρόβλημα, μπορείς να κάνεις Update σε 3,55 ...

Αν είναι μεγαλύτερο, απλά περιμένεις και να χεις στο μυαλό σου πως δεν πρέπει να αναβαθμίσεις ποτέ ... Όπου να ναι θα βγει hack για την έκδοση 3,7x ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον από πάνω, αλλά για πόσο ακόμα να περιμένεις για καινούργιο hack όταν βγαίνουν καινούργια παιχνίδια; Το Xbox360 υπερτερεί από αυτή την άποψη, εκτός αν κάποιος προτιμήσει την ακριβή και πιο εξεζητημένη λύση του dual-boot στο PS3!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μπορω να ακουσω μεσω πσ3 ραδιοφονικο σταθμο?πρεπει να εγκαταστισω καποιο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια! γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος να χειριζομαι το ps3 απο το netbook? ειναι και τα δυο στο ιδιο wifi δικτυο. θελω να μπορω μεσω του netboook να διαχειριζομαι τα τραγουδια ή τα βιντεο που παιζουν στο ps3 και να μπορω να αλλαζω επιτοπου την σειρα αναπαραγωγης κλπ κλπ κπλ...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια! γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος να χειριζομαι το ps3 απο το netbook? ειναι και τα δυο στο ιδιο wifi δικτυο. θελω να μπορω μεσω του netboook να διαχειριζομαι τα τραγουδια ή τα βιντεο που παιζουν στο ps3 και να μπορω να αλλαζω επιτοπου την σειρα αναπαραγωγης κλπ κλπ κπλ...

 

Καλή χρονιά σε όλους και από εμένα.

Για κάνε το λίγο πιο λιανά, τι ακριβώς θέλεις να κάνεις?

Υπάρχει ένα πρόγραμμα για ps3 που κάνει ακριβώς το αντίθετο, διαχειρίζεσαι τα αρχεία του υπολογιστή σου από το ps3 σαν να τα έχεις μεταφέρει στον σκληρό του ps3.

Λέγεται ps3 media server - φοβερό προγραμματάκι και έχει πολύ καλή ποιότητα σε ταινίες.

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

θελω για παραδειγμα , να μπορω να επεμβω στην λιστα αναπαραγωγης, να μπορω να αλλαζω τραγουδια απο το λαπιτοπ και να αλλαζει ταυτοχρονα και στο ps3. να μπορω να χειριζομαι το media player του ps3 απο το λαπτοπο ή το πισι...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα μπορούσε να γίνει αν είχες εγκατεστημένα τα linux στο ps3 και τα είχες σαν δίκτυο υποθέτω, δεν γίνεται κάπως αλλιώς, αυτό που ψάχνεις είναι λίγο εξεζητημένο ;)

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

θελω για παραδειγμα , να μπορω να επεμβω στην λιστα αναπαραγωγης, να μπορω να αλλαζω τραγουδια απο το λαπιτοπ και να αλλαζει ταυτοχρονα και στο ps3. να μπορω να χειριζομαι το media player του ps3 απο το λαπτοπο ή το πισι...

 

Έχω την εντύπωση πως δεν γίνεται αυτό που θέλεις.

Μπορείς όμως πάντα να αλλάζεις τραγούδια με το χειριστήριο ή με ένα remote control.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια! ευχαριστω για τον χρονο σας! καλημερα

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους

μια ερωτηση απο εντελως προταρη στο ps3

 

τα usb controler που υπαρχουν στην αγορα για τα pc

μπορουμε να τα δουλεψουμε σε ενα ps3 ?

 

σορυ για την εντελως προταρικη ερωτιση

Link to comment
Share on other sites

τα περισσοτερα θα παιζουν οπως και τα πληκτρολογια ποντικια ;) για FPS αλλα ισως καποια εχουν προβληματα με μερικα παιχνιδια!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Υποθέτω πως αν αγοράσουμε παιχνίδια (PAL) από άλλες χώρες (amazon, ebay) δεν υπάρχει πρόβλημα..

Το ίδιο και τα αξεσουάρ (π.χ. dualshock, move) έτσι?

 

Μην πάρω κανά gran turismo και είναι μόνο δεξιοτίμονο! :p

Link to comment
Share on other sites

Και NTSC παιχνίδια να πάρεις δεν θα έχεις πρόβλημα.

Μερικά αξιόπιστα online μαγαζιά είναι τα zavvi.com, thehut.com, play.com, game.co.uk, blahdvd.com, shopto.net

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...