Jump to content

Xbox 360


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να αγοράσω μια κονσόλα xbox 360.Συγκεκριμένα έχω βάλει στο μάτι αυτήν εδώ http://www.ebw.gr/el/product/3193/Microsoft-Konsola-XBOX-360-Elite-iXtreme-me-anavathmismeno-DVD-Teley.Αυτό που θέλω να μου πείτε είναι αν αξίζει τα λεφτά της.Επίσης, για πόσο καιρό ακόμα θα βγαίνουν παιχνίδια για το 360;Το καλό της κονσόλας είναι ότι έχει custom firmware.Τα γραφικά είναι σαν του ps3;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια θα παρω συντομα ενα xbox 360 και σκεφτομαι για το χακ... ειδα καπου οτι για soft mod το μονο που πρεπει αν κανω ειναι να κατεβασω κατι αρχεια να τ α περασω σε ενα usb να κανω update το xbox 360 και να παρει την 3.5.5 και να εχω ενα jailbraken xbox τοσο απλα... ειναι τοσο ευκολο? αν οχι μπορειτε να με πμ να με καθοδηγεισετε?
Link to comment
Share on other sites

αν δε σε ενδιαφέρει το live, καλύτερα κάντο rgh.παίζει τα πάντα απο τον σκληρό και είσαι τζετ!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παρω συντομα ενα xbox 360 και σκεφτομαι για το χακ... ειδα καπου οτι για soft mod το μονο που πρεπει αν κανω ειναι να κατεβασω κατι αρχεια να τ α περασω σε ενα usb να κανω update το xbox 360 και να παρει την 3.5.5 και να εχω ενα jailbraken xbox τοσο απλα... ειναι τοσο ευκολο? αν οχι μπορειτε να με πμ να με καθοδηγεισετε?

 

οχι δεν ειναι τοσο απλα αν παρεις καινουριο τωρα

κατα 99% δεν μπορεις να χακαρεις το drive του αλλα θα πρεπει να αλλαξεις πλακετα

στο drive και αυτο κοστιζει κανα 120Ε? αυτο για να ποαιζεις αντιγραφα ασφαλειας απο τα δισκακια σου

 

αλλιως rgh που λεει και ο φιλος παραπανω με 60Ε? να παιζεις τ απαντα απο σκληρο δισκο

'η βρισκεις ενα ετοιμο και παιρνεις

αν εισια πειραια μπορω να σε βοηθησω σε ολα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι τοσο απλα αν παρεις καινουριο τωρα

κατα 99% δεν μπορεις να χακαρεις το drive του αλλα θα πρεπει να αλλαξεις πλακετα

στο drive και αυτο κοστιζει κανα 120Ε? αυτο για να ποαιζεις αντιγραφα ασφαλειας απο τα δισκακια σου

 

αλλιως rgh που λεει και ο φιλος παραπανω με 60Ε? να παιζεις τ απαντα απο σκληρο δισκο

'η βρισκεις ενα ετοιμο και παιρνεις

αν εισια πειραια μπορω να σε βοηθησω σε ολα χαχαχα

 

τι ειναι το rgh και πως γινεται? οχι δυστυχως ειμαι αγρινιο

Link to comment
Share on other sites

στην ουσια ειναι τσιαπρισμα της κονσολας

μπαινει τσιπακι και μετα μπορεις και περνας τα iso σε σκληρο δισκο

ειτε εσωτερικο αν εχει η κονσολα ειτε εξωτερικο usb

 

αν σε ενδιαφερει μπορεις να το στειλεις με κτελ

στειλε πμ αν θες να τα πουμε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το rgh που λετε ποσο κοστιζει παιδια?θεσσαλονικη εχει κανεις ιδεα που θα μπορουσα να το κανω?live και updates συνεχιζουν να υπαρχουν κανονικα?τα iso παιχνιδια που θα τα βρισκω μετα?Τελος εχω και το παλιο xbox360 το ασπρο το οποιο ειχε το γνωστο θεμα με το red ring.εχει κανεις ιδεα αν υπαρχει καμια λυση πλεον ωστε να ξαναλειτουργησει?Πολλες αποριες... :p
Link to comment
Share on other sites

to rgh συνηθως ειναι στα 50-70Ε

αναλογα την κονσολα

live οχι το ξεχνας αν θες και live υπαρχει αλλος τροπος να παιξεις και

απο σκληρο δισκο και live

το παλιο που λες δεν αξιζει να το φτιαξεις καποτε τα εκανα και εγω

αλλα δεν αξιζει γιατι μπορει να αντεξει απο μια βδομαδα μεχρι 6-8μηνες

και καλα να αντεξει τοσο αν πληρωσει και σου βγαλει μια βδομαδα μονο?

 

δωστο για ανταλλακτικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια καλησπερα θελω να ρωτησω κατι.εχω κατεβασει ενα παιχνιδι.πηγα να το παιξω στο xbox και μολις παταω να παιξει μου γραφει οτι πρεπει να γινει update.αν κανω αναβαθμιση επειδη ειναι τσιπ... θα μου πεζει το παιχνιδι μετα?δεν θελω live vα παιζω.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

τι εχει κανει στην κονσολα? παιζεις απο δισκακια? ή απο σκληρο δισκο

αν ειναι απο σκληρο οχι δεν κανεις το update θα χασεις το σπασιμο

 

απο δισκακια παλι μπορει να το χασεις , πες μου τι dashboard εχεις τωρα

να σου πω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω να ρωτησω κατι.εχω κατεβασει ενα παιχνιδι.πηγα να το παιξω στο xbox και μολις παταω να παιξει μου γραφει οτι πρεπει να γινει update.αν κανω αναβαθμιση επειδη ειναι τσιπ... θα μου πεζει το παιχνιδι μετα?δεν θελω live vα παιζω.ευχαριστω.

 

Εξαρτάται τι LT τρέχεις. Αν έχεις LT+ 3.0 τότε είσαι ασφαλής μέχρι και τα τελευταία παιχνίδια. Κάνε το update. Αν έχεις άλλο LT (2 κλπ) τότε πρέπει να το ψάξεις. (LT είναι το φλασαρισμένο drive LiteON που πρέπει να έχεις για να σου κάψει σωστά τα ISO.

Shining like a work of art

Hanging on a wall of stars

Are you what I think you are?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά, σκέφτομαι να πάρω το 360 (σε κάποια από τις προσφορές). Θέλω να το χρησιμοποιήσω για media player και να κατεβάζω παιχνίδια. Τι σπάσιμο χρειάζομαι και τι αναλυση πιάνω (3D μάλλον δε θα γίνεται, ε?) ; Internet δε με πολυενδιαφέρει... Παίρνω καινούριο και το σπάω ή προτείνετε να πάρω κάποιο παλιότερο;
Link to comment
Share on other sites

ολα σπανε δεν θα εχεις προβλημα

αν φυσικα θες μπορω να σου δωσω ενα ετοιμο σπασμενο

ή να σου αναλαβω αυτο πουθ απαρεις

αν σε ενδιαφερει στειλε πμ να τα πουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σκέφτομαι να πάρω το 360 (σε κάποια από τις προσφορές). Θέλω να το χρησιμοποιήσω για media player και να κατεβάζω παιχνίδια. Τι σπάσιμο χρειάζομαι και τι αναλυση πιάνω (3D μάλλον δε θα γίνεται, ε?) ; Internet δε με πολυενδιαφέρει... Παίρνω καινούριο και το σπάω ή προτείνετε να πάρω κάποιο παλιότερο;

 

Όλα σπάνε όπως σου είπαν. Παιχνίδια κατεβάζεις πανεύκολα, το θέμα είναι να έχεις συμβατό LiteON burner για να καίς τα δισκάκια που θα παίζεις.

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όλα σπάνε όπως σου είπαν. Παιχνίδια κατεβάζεις πανεύκολα, το θέμα είναι να έχεις συμβατό LiteON burner για να καίς τα δισκάκια που θα παίζεις.

 

ή το κάνεις rgh και δεν χρειάζεσαι τίποτα απο όλα αυτά!:D

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ ένα φρέσκο xbox360 και μιας και δε ενδιαφέρει το live τι θα μου προτείνατε να κάνω για να παίζω παιχνίδια από τον σκληρό;
Link to comment
Share on other sites

gyes μια βοηθεια λιγο...αγορασα χθες αλλη μια κονσολα x box 360 E..η παλια που εχω ειναι η S.με λιγα λογια εχουν βγαλει την καινουρια σειρα...που μοιαζει σαν το one..ετσι το θελουν δηλ...θελω να το παω πισω να μου βρουν το s..το εχω παρει απο κοτσοβωλο..θα την δεχτουν την αλλαγη?το εχω ανοιξει παντως.μονο την κονσολα θελω χωρις τα αξεσουαρ τα αλλα...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα έχω δει ότι το XBOX360 εχει πέσει πολύ σε τιμή. Συγκεκριμένα έχω δει κάτι bundle με 3 -4 παιχνίδια και τιμή εκίνηση στα 192€. Χώρος στο σπίτι για Kinect δεν υπάρχει. Αξίζει να μπει κανείς σε αυτή τη διαδικασία η καλύτερα να περιμένω για το XBOX ONE;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω δει ότι το XBOX360 εχει πέσει πολύ σε τιμή. Συγκεκριμένα έχω δει κάτι bundle με 3 -4 παιχνίδια και τιμή εκίνηση στα 192€. Χώρος στο σπίτι για Kinect δεν υπάρχει. Αξίζει να μπει κανείς σε αυτή τη διαδικασία η καλύτερα να περιμένω για το XBOX ONE;

 

Ναι με τα 1000. Ηδη εχει πολυ μεγαλη βιβλιοθηκη και μπορεις να βρεις είτε καινουργια είτε μεταχειρισμενα παιχνιδια σε παρα πολυ καλες τιμες. Δεν αξιζει να περιμενεις το καινουργιο διοτι αυτο θα φτασει τελος του χρονου Ελλαδα, θα κοστιζει πολλα και τα παιχνιδια του θα ειναι και πανακριβα.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
επειδή δεν έχω την παραμικρή ιδέα απο Xbox, το 360 phat με τον 20αρι δίσκο έχει Hdmi και Wi-Fi?

Κανένα φατ δεν έχει WiFi, παρά μόνο με χρήση αντάπτορα. HDMI έχουν τα μοντέλα φατ από το 2006 και μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σκέφτομαι να πάρω κάποιο μεταχειρισμένο. Ποιο να δω? Οσο πιο χαμηλά η τιμή τόσο το καλύτερο.

Emulators παίρνει κανένα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...