Jump to content

Gov.gr Wallet: Στο κινητό μας η ταυτότητα και το δίπλωμα από σήμερα


MyPhone Admin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 ώρες πριν, MarcDS said:

Το γνωρίζω βεβαίως! Απλά άλλο πράγμα να τα δίνουμε όλα απλόχερα σε εταιρίες με δισεκατομμύρια χρήστες, και άλλο στην ελληνική κυβέρνηση. Στο μυαλό μου μου έρχεται το ρητό
διαίρει και βασίλευε, και ελπίζω να βγω λάθος!

Είμαστε σίγουροι ότι η παρεμπόδιση από τη κατάσταση αδράνειας σε συνδυασμό με την χρήση κάμερας δεν θα επιτρέπει στην εφαρμογή να ανοίγει από μόνη της και να βγάζει φωτογραφίες και βίντεο χωρίς να το ξέρουμε; Μια σκέψη που έχω στο μυαλό μου είναι να μη θες να πας στη δουλεια σου μια μέρα και να πεις ένα αθώο ψεματάκι (τύπου είμαι άρρωστος) και ο εργοδότης σου να μπορεί να ζητήσει από τη κυβέρνηση τις πληροφορίες που έχει στη διάθεση της(δίκτυα που συνδέθηκες πχ) και να σε διώξουν αμέσως γιατί είδαν ότι δεν ήσουν σπίτι και σουλατσάριζες από δω και από κει! Μπορεί να ακούγεται ακραίο και το ξέρω αλλά στον πλανήτη που χρησιμοποιεί το Time Doctor όλα μπορείς να τα περιμένεις πλέον

Γιατι δεν περνάτε μία εφαρμογή τύπου privacy dashboard να ενημερώνεστε πότε ανοίγει η κάμερα/τοποθεσία/μικρόφωνο και να σας φύγει το άγχος; 

Εκτός αν πιστεύουμε ότι μία...ελληνική κυβέρνηση έφτιαξε εφαρμογή που καταφέρνει να παρακάμπτει τον έλεγχο σε αυτά που ούτε εφαρμογές της google δεν μπορούν.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 111
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

6 minutes ago, Leon_CP3 said:

Γιατι δεν περνάτε μία εφαρμογή τύπου privacy dashboard να ενημερώνεστε πότε ανοίγει η κάμερα/τοποθεσία/μικρόφωνο και να σας φύγει το άγχος; 

Εκτός αν πιστεύουμε ότι μία...ελληνική κυβέρνηση έφτιαξε εφαρμογή που καταφέρνει να παρακάμπτει τον έλεγχο σε αυτά που ούτε εφαρμογές της google δεν μπορούν.

Η δική μου συσκευή μόλις έχω ή κάνω κλήση, ανάβει ένα λαμπάκι που δείχνει ότι χρησιμοποιείται το τηλ (μικρό εικονίδιο). Όταν πάω να βγάλω φώτο, το ίδιο και έχει το εικονίδιο της κάμερας. Από την τελευταία αναβάθμιση σαμσουνγκ συμβαίνει αυτό. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Η δική μου συσκευή μόλις έχω ή κάνω κλήση, ανάβει ένα λαμπάκι που δείχνει ότι χρησιμοποιείται το τηλ (μικρό εικονίδιο). Όταν πάω να βγάλω φώτο, το ίδιο και έχει το εικονίδιο της κάμερας. Από την τελευταία αναβάθμιση σαμσουνγκ συμβαίνει αυτό. 

Ναι το γνωρίζω γτ κι εγώ σάμμυ έχω, απλώς έγραψα για εφαρμογή επειδή δεν έχουν όλοι σάμμυ και δεν ξέρω κατά πόσο κάνουν κάτι ανάλογο και άλλες εταιρείες.

Η συγκεκριμένη δε που έγραψα είναι και open source και κρατάει και ιστορικό αν θες να μπεις να δεις τι άνοιξε πχ μέσα στην ημέρα.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Leon_CP3 said:

Ναι το γνωρίζω γτ κι εγώ σάμμυ έχω, απλώς έγραψα για εφαρμογή επειδή δεν έχουν όλοι σάμμυ και δεν ξέρω κατά πόσο κάνουν κάτι ανάλογο και άλλες εταιρείες.

Η συγκεκριμένη δε που έγραψα είναι και open source και κρατάει και ιστορικό αν θες να μπεις να δεις τι άνοιξε πχ μέσα στην ημέρα.

Το θέμα είναι ότι εάν π.χ. ανοίξω κάμερα, θα μου λέει απλά ότι η εφαρμογή 'κάμερα' χρησιμοποιείται. Υπάρχει περίπτωση να λέει ότι άνοιξε το gov ;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Υπάρχει περίπτωση να λέει ότι άνοιξε το gov ;

Ακριβώς αυτό κάνει.

Screenshot_20220730-103506_Privacy Dashboard.jpg

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στο τουίτερ κυκλοφορεί σκρινσοτ από ψηφιακό δίπλωμα οδήγησης άνδρα με φωτογραφία γυναίκας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Στο τουίτερ κυκλοφορεί σκρινσοτ από ψηφιακό δίπλωμα οδήγησης άνδρα με φωτογραφία γυναίκας. 
Δεν το έχω δει αυτο που λες αλλά ειχα δει παρόμοια περίπτωση με το covid free wallet. (αλλο πρόσωπο στην ταυτοτητα. Ενημέρωσε κ το διόρθωσαν)

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, coulis said:

Δεν το έχω δει αυτο που λες αλλά ειχα δει παρόμοια περίπτωση με το covid free wallet. (αλλο πρόσωπο στην ταυτοτητα. Ενημέρωσε κ το διόρθωσαν)

Tapa
 

Μου θύμησες το σμσ 5 που είχα στείλει στο λοκντάουν και στο reply είχαν στείλει προσωπικά δεδομένα αλλουνού. 

Πάλι καλά που δεν υπάρχει διαρροή προσωπικών δεδομενων...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chocbhed_6630 said:

παντως για κατι που δεν ειναι υποχρεωτικο.....πολυ γκρινια υπαρχει....

Θα συμφωνήσω μαζί σου γράφοντας και μια "παραβολή"

(-Σε κάθε χωριό, ένας τρελός... 

-Αν δεν έχει, κάνει έναν...) 

Αν δεν υπάρχει κάτι να γκρινιάξεις, φτιάχνεις κάτι... 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

..και το KTEO και η ΑΣΦΑΛΕΙΑ και η ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ και τα ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ υπάρχουν και αυτά ήδη ηλεκτρονικά:
https://www.gov.gr/ipiresies/periousia-kai-phorologia/okhemata/myauto
απλά μένει να ενσωματωθούν στο app
την άδεια μπορούμε δηλαδή να μην την έχουμε μαζί πλέον;είναι και ολόκληρο τραπεζομαντηλο
Για ποιο λόγο χρειάζεται αυτές τις 3 άδειες; Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος; Έχω στείλει ήδη email στο Υπ.Ψηφιακής Διακυβέρνησης(χωρίς να περιμένω απάντηση φυσικά).
Να κρατάτε μικρό καλάθι! Δεν λέω χρησιμεύει η εφαρμογή αλλά στις άδειες που απαιτεί ίσως να κρύβει κάτι πολύ κακό από πίσω!
575038577_Screenshot_20220728-113242_Permissioncontroller.thumb.jpg.36610bda7e3981b3d92f43dea9f2179c.jpg
1542099808_Screenshot_20220728-113249_Permissioncontroller.thumb.jpg.c9dd4d68dec732e2303c4a96e09b4602.jpg
295594062_Screenshot_20220728-113328_Permissioncontroller.thumb.jpg.d89079c61e0f86c9fc7bed3ec02c8d13.jpg
τις άδειες που έχεις δώσει στην google,Apple τις έχεις δει;έλεος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ με εσάς που έχετε τέτοιες αμφιβολίες και γράφετε εδώ. Που ξέρω ότι τα παιδιά που έχουν το site και είναι ΔΩΡΕΑΝ δεν έχουν πουλήσει τα δεδομένα μας για να βγάλουν τα έξοδα; Και αντίστοιχα όλα τα άλλα sites που θέλουν εγγραφή. Να μη γράψω καν για τα κινητά τηλέφωνα ή τους υπολογιστές.

 

Αλήθεια πόσοι ξέρετε ότι ΟΛΑ τα Intel Chipsets μετά το 2015 τρέχουν Minix για κάποιες λειτουργίες τους;

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Minix

 

Εμένα αντίστοιχα η ASUS AMD M/B που έχω τρέχει κάποια stripped down έκδοση linux γιατί έχει IPMI για απομακρυσμένο έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

θα βαλουμε στο κινητο το διπλωμα και την ταυτοτητα και θα εχει το κρατος τα στοιχεια μας.....γιατι και τα 2 εγγραφα τα ειχαμε εκτυπωσει μονοι μας.....χωρις την παρεμβαση του ελληνικου κρατους......το οποιο δεν εχει καμια γνωση για ολα αυτα τα στοιχεια αλλα ουτε και αμκα, αφμ.......και θα μας παρακολουθουνε....εμας.....που εχουμε αποδεχτει τους ορους google/apple χωρις ποτε να εχουμε διαβασει το πληρες κειμενο και τι αδειες εχουμε δωσει... 😂🤣😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mark_K said:

Τι προσωπικά δεδομένα έχει το site πέρα από ένα email;

Έχει σημασία; Ακόμη και αυτό σε συνδυασμό με ένα κωδικό μια χαρά μπορεί να πουληθεί.

 

Το γράφω καθώς είναι εντελώς άκυρος ο όποιος φόβος καθώς υπάρχουν άπειροι άλλοι τρόποι να πάρεις δεδομένα. Το κράτος ΔΕΝ χρειάζεται να σε παρακολουθεί τουλάχιστον με το υπάρχον πολίτευμα. Αν θελήσει θα το κάνει με τέτοιο τρόπο που δεν θα το καταλάβεις καν. Πχ οι κεραίες της κινητής τηλεφωνίας ή μέσω ISP όπως γίνεται στις διάφορες "σοβιετίες".

 

Το κράτος το νοιάζει να πληρώνεις φόρους. Όσο ωμό και να ακούγεται δεν το νοιάζει τίποτε άλλο. Να σε φακελώσει για ποιο λόγο; Αφού είσαι ήδη φακελωμένος με τα ΑΜΚΑ, ΑΦΜ κτλ. Η μισθοδοσία πλέον είναι ηλεκτρονική, οι τράπεζες δίνουν τα πάντα στην εφορία κτλ κτλ κτλ.

 

Σήμερα μόνο 2 τρόποι υπάρχουν για να παραμείνεις ανώνυμος.

 

1. Τακτικές Μαφίας. Δηλαδή κλεισμένος σε ένα σπίτι στο πουθενά και οι γύρω σου να σε ταΐζουν καλυμμένες ζωοτροφές για τα δήθεν σκυλιά που είναι εκεί. Και η μόνη επικοινωνία με χαρτί και μολύβι.

2. Ερημίτης Ράμπο. Φεύγεις για Αίγυπτο και στη διαδρομή βουτάς στο Νείλο και κολυμπάς μέχρι Κένυα. Εκεί στρίβεις αριστερά προς Κογκό και χάνεσαι στη ζούγκλα μαζί με τους "Γορίλες στην Ομίχλη".

Link to comment
Share on other sites

Αν και συμφωνώ με την γενική ιδέα αυτών που λες, μου φαίνεται πολύ ακραίο ως παράδειγμα το να "πουληθεί" το mail σου και ο κωδικός(ποιος κωδικός; Το password για το forum;) Δηλαδή να διευκολύνουν κάποιον αντί να σε χακάρει να μπορεί να μπει στο λογαριασμό σου; Το όφελος δεν βλέπω από κάτι τέτοιο για τον αγοραστή, ούτε για το site που κάτι τέτοιο θα ήταν καθαρό μειονέκτημα πολύ μεγαλύτερο από το όφελος από την πώληση.



Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Mark_K said:

Αν και συμφωνώ με την γενική ιδέα αυτών που λες, μου φαίνεται πολύ ακραίο ως παράδειγμα το να "πουληθεί" το mail σου και ο κωδικός(ποιος κωδικός; Το password για το forum;) Δηλαδή να διευκολύνουν κάποιον αντί να σε χακάρει να μπορεί να μπει στο λογαριασμό σου; Το όφελος δεν βλέπω από κάτι τέτοιο για τον αγοραστή, ούτε για το site που κάτι τέτοιο θα ήταν καθαρό μειονέκτημα πολύ μεγαλύτερο από το όφελος από την πώληση.


 

Ποιος σου είπε ότι δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 2 είδη "υποκλοπών"

 

Ο πρώτος αφορά τους κωδικούς μας και τα mail μας. Αυτά τα εκμεταλλεύονται οι crackers ώστε να αποκτήσουν πρόσβαση κυρίως σε τραπεζικές υπηρεσίες. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ένας κακός admin δε θα το κάνει; Και μιλάμε για χοντρά χρήματα.

 

Ο δεύτερος τρόπος αφορά τη δικτυακή μας συμπεριφορά και έχει να κάνει περισσότερο με εφαρμογές και διαφήμιση, Οπότε και εδώ θα μπορούσε να δει ότι ο Θανάσης διαβάζει συνεχώς για το iphone και ο Νίκος για το Samsung. Οπότε αντίστοιχα να δώσει δεδομένα.

 

Το κράτος στη δική μας περίπτωση ΔΕΝ έχει κανένα τέτοιο σκοπό. Και δεν το λέω σαν ρομαντικός ΝεοΔημοκράτης οπαδός του Μητσοτάκη κτλ. Αλλά σαν πραγματιστής. Καλώς ή κακώς προσπαθεί να πάει μπροστά μειώνοντας τη γραφειοκρατία και τα όποια έξοδα υπάρχουν. Κάποιοι θα γκρινιάξουν ότι είναι ψύλλος στα άχυρα σε σχέση με τις τεράστιες μίζες ή τα Rafalle. Αλλά αν το δεις πιο ψύχραιμα η ηλεκτρονική διασύνδεση όντως μειώνει τον δημόσιο τομέα ειδικά σε απλά και καθημερινά θέματα. Πχ παλιά για να κάνεις μια αίτηση έπρεπε να πας στην Χ υπηρεσία να τη θεωρήσουν, μετά να πας να πάρεις παράβολο κτλ. Σήμερα από την παραλία στα Κουφονήσια θα μπεις στο Gov.gr, θα κάνεις την αίτηση, θα μπεις στο ebanking σου και θα πληρώσεις το παράβολο και μετά μαι mail θα στείλεις τα χαρτιά σου. Ο απέναντι πολύ απλά με το QR θα ελέγξει αν είσαι σωστός. Και όλα αυτά χαζεύοντας τον πισινό της τουρίστριας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για υποκλοπές. Λέω ότι μου φαίνεται εντελώς απίθανο το site πχ myphone καλή ώρα να πουλήσει σε κάποιον το username και τον κωδικό μου. Μπορείς να το υποστηρίζεις όσο θέλεις για να δώσεις έμφαση στα λεγόμενά σου, αλλά μέχρι να παρουσιάσεις κάποια απόδειξη για αυτό, επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω.

Link to comment
Share on other sites

https://www.securitymagazine.com/articles/91562-adult-site-leaks-875000-extremely-sensitive-records

 

https://portswigger.net/daily-swig/popular-websites-leaking-user-email-data-to-web-tracking-domains

 

Έχει πολύ "ψωμί" αν το ψάξεις. Αν εσύ θεωρείς ένα δωρεάν site ασφαλές καλά κάνεις. Εγώ από την άλλη δεν το θεωρώ και εμπιστεύομαι περισσότερο την κυβερνητική εφαρμογή.

 

Οι μέγιστοι καπιταλιστές Αμερικάνοι έχουν πει το σωστότερο. Αν δεν πληρώνεις για κάτι τότε είσαι ΕΣΥ το προϊόν.

 

Και δεν έχω κάτι με τα παιδιά εδώ. Αλλά όταν υπάρχουν καθημερινές αναφορές για διαρροές δεδομένων οι οποίες φτάνουν στα αυτιά μας και πόσες άλλες είναι καλυμμένες από ικανούς admins που δε θα τις μάθουμε ποτέ γιατί να είμαι εφησυχασμένος; Σε πόσα sites είσαι γραμμένος με το mail σου; Επίσης σε πόσα site τα οποία θεωρείς βλακώδη έχεις τον ίδιο κωδικό ή παρόμοιο; Θεωρείς πως είσαι καλυμμένος;

 

Τουλάχιστον στην εφαρμογή θες βιομετρικά στοιχεία αν το έχεις επιλέξει. Στο ΧΨΩ τσοντοσάιτ τι ασφάλεια έχεις;

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, tiffany said:

Ποιος σου είπε ότι δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 2 είδη "υποκλοπών"

 

Ο πρώτος αφορά τους κωδικούς μας και τα mail μας. Αυτά τα εκμεταλλεύονται οι crackers ώστε να αποκτήσουν πρόσβαση κυρίως σε τραπεζικές υπηρεσίες. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ένας κακός admin δε θα το κάνει; Και μιλάμε για χοντρά χρήματα.

 

 

Αν βάζεις τον ίδιο κωδικό παντού τα θέλει ο απαυτός σου.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι λέμε το ίδιο. Σου λέω ότι δεν πιστεύω ότι δίνονται δεδομένα προς πώληση, και μου απαντάς για διαρροές. Δεν μιλάμε για hackers και οτιδήποτε άλλο. Για την παροχή δεδομένων των λογαριασμών των χρηστών και ειδικότερα τα διαπιστευτήρια σύνδεσης επί πληρωμή ως στάνταρ κομμάτι της κερδοφορίας του δωρεάν site, όπως καταλαβαίνω ότι υπονοείς. Δεν το πιστεύω, μέχρι να μπορέσει κάποιος να το αποδείξει. Το ότι υπάρχουν έσοδα από διαφημίσεις μου φαίνεται σοβαρός λόγος για να μην γίνεται κάτι τέτοιο. Αν δεν υπήρχε ίχνος διαφήμισης, θα μιλούσαμε με άλλη βάση. Στα υπόλοιπα που λες, όπως ανέφερα,συμφωνώ μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς ο περισσότερος κόσμος έχει παντού τον ίδιο κωδικό για λόγους τεμπελιάς. Οπότε η δουλειά γίνεται πολύ πιο εύκολη.

 

Δεύτερον όσοι έχετε δουλέψει σε μεγάλη εταιρία θα ξέρετε πως ακόμη και οι USB θύρες είναι κλειδωμένες για να μην μπαίνουν στικάκια. Και όταν φεύγεις ΑΜΕΣΩΣ σου κλειδώνουν τους λογαριασμούς.

 

https://nira.com/data-breaches-and-leaks/

 

Τα έσοδα από διαφημίσεις είναι όντως σοβαρός λόγος να δώσεις στοιχεία. Ακριβώς επειδή μπορείς να διασταυρώσεις ποιος κάνει τι στο site σου είναι ότι πιο εύκολο να πουλήσεις.

 

Τίποτα στον κόσμο δεν είναι δωρεάν. Επειδή η κουβέντα ξεφεύγει το γράφω πάλι. Η κυβέρνηση ΔΕΝ θέλει να μας παρακολουθήσει. Θέλει έσοδα και ένας τρόπος είναι η μείωση των υπαλλήλων μέσω των ηλεκτρονικών εφαρμογών. Όσοι θεωρούν διαφορετικά πρόβλημα τους. Ας συνεχίσουν να γκρινιάζουν εδώ και στα social που είναι οι "καλοί" της υπόθεσης σε σχέση με το οργουελικό κράτος.

Link to comment
Share on other sites

η εκφραση "Η κυβέρνηση ΔΕΝ θέλει να μας παρακολουθήσει." ειναι προφανος λανθασμενη.

Καθε συγχρονο κρατος που εχει ψηφιακες υποδομες, κανει καταγραφη & επεξεργασια των ανθρωπων εντος των συνορων που εχει. Υπαρχουν και γνωστες συνεργασιες για ανταλλαγη δεδομενων με αλλες χωρες ή "οργανισμους" σε διεθνη επιπεδο. Υπο αυτες τις συνθηκες κανενας δεν γλιτωνει. Το πως και ποτε θα γινει χρηση σε αυτα τα δεδομενα ειναι σχετικο. Κατι να τους "ενοχλησει" σε εσενα, εμπλεξες. Και εαν σημερα ειναι καπως χαλαρα τα πραγματα, στο μελλον κανεις δεν ξερει.

----

σχετικα με το θεμα της ασφαλειας το στοιχειων μας εχω προσωπικη εμπειρια, ευτυχως ανωδυνη.

απο γνωστο ελληνικο forum που ειμαι μελος λαμβανα στο email account που ειχα καταχωρημενο για επικοινωνια, και καλα εμαιλ απο αυτους (στα ελληνικα) και ο τιτλος και το κειμενο εσωτερικα ειχε σχεση με αυτες τις δραστηριοτητες. Μονο που ηταν απο την ρωσια. Απλα εκανα block τον αποστολεα και δεν το συνεχισα.

το αλλο πιο παραξενο ειναι στον τηλεφωνικο μου αριθμο. Λαμβανω στο εμαιλ του τηλ. αριθμου αρκετες φορες τον χρονο διαφημιστικο μηνυμα (το ιδιο θεμα) και παρολο που εχω κανει unsubscribe, παλι εχω μηνυματα στο inbox. Αυτη η ιστορια κραταει χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Το κράτος έχει τρόπους να σε βρει. Αυτό δεν αλλάζει. Αλλά το να θεωρούν κάποιοι ότι θα σε παρακολουθεί για να βλέπει που είσαι και τι τρως η δεν ξέρω τι άλλο είναι κάπως. Εγώ εδώ κολλάω. Επειδή έχω μια μικρή εμπειρία θα σου πω ότι η αστυνομία έχει άπειρους τρόπους να σε βρει. Νόμιμους και παράνομους. Και δεν αναφέρομαι σε καταστάσεις Σταζι. Αλλά πάντα υπάρχουν ενδείξεις και όταν θα έρθει η ώρα θα γίνει η δουλειά. Άσχετα αν υπάρχουν τύποι που διαφεύγουν. Αυτοί πάνε σε αυτό που έγραψα πιο πάνω. Τακτικές μαφίας. Μηδέν επικοινωνία και σπασμενο τηλέφωνο. Η φυσικά ισχυρές γνωριμίες. 

 

Τώρα το ότι ανησυχούμε για το αν θα μας κόβουν πρόσβαση αν δεν έχουμε πληρώσει τους φόρους μας τι να πω; Προφανώς κάποιοι είμαστε χαπατα που πληρώνουμε και δεν μας απασχολεί αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε αφήσατε τα καφενεία και πιάσατε τα forum; 

Έλεος δηλαδή να το γυρνάτε κάθε φορά στα πολιτικά, τεχνολογικό forum είναι όχι το ζούγκλα. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...