Jump to content

Θέλω πολύ μουσική...


Albatron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω για mp3 μουσική για να αγοράσω. Έχει κανείς υπ' όψην του τίποτα? Υπ' όψην έχω 400 giga και θέλω κάτι πολύ οργανωμένο...
AUDI: Vorsprung durch Technik..:D
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοεί ότι έχει 400gb ελεύθερα για γέμισμα από την πολλή μουσική που θέλει να αγοράσει ; :alien:
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί οτι έχει 400 giga και θέλει περισσότερα, αλλά να είναι οργανωμένα ώστε να μην αγοράσει κάτι που έχει.

Προσπάθησε να είσαι πιο συγκεκριμένος....

 

Υπάρχει μουσική που κατεβάσεις και μουσική που πληρώνεις πρώτα και μετά κατεβάζεις, τι σε ενδιαφέρει?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπαρχει ανθρωπος με το 400gb mp3 ~= 80000 τραγουδια. Τοσα δεν ακουει καν στη διαρκεια της ζωης του ενας ανθρωπος :p Εκτος αν ακουει γυρω στα 200 διαφορετικα κομματια ανα ημερα , απο 1ετους μεχρι το θανατο του πχ στα 80 του :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γνωστος παντως αισιως ειναι στα 68.5 GB, 18.973 songs... :rolleyes:

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

και εγω στα 70Giga βρισκομαι.... και το αστειο ειναι πως βρισκω μεγαλα κενα στην συλλογη μου.... και αλλα 70 να μου χαριζαν.... δεν ξερω... παλι θα ενοιωθα ενα κενο.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπαρχει ανθρωπος με το 400gb mp3 ~= 80000 τραγουδια. Τοσα δεν ακουει καν στη διαρκεια της ζωης του ενας ανθρωπος :p Εκτος αν ακουει γυρω στα 200 διαφορετικα κομματια ανα ημερα , απο 1ετους μεχρι το θανατο του πχ στα 80 του :lol:

 

Και όμως υπάρχει

 

(όχι εγώ βέβαια)

 

στα ξένα hubs στο dc++ βρίσκεις άνετα :O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα ότι έχει 400giga άδεια και θέλει να τα γεμίσει οπότε ζητάει κάτι οργανωμένο με πολλά τραγούδια...
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Mα τι λεμε τωρα;400 GB τραγουδια;;

Αντε και τα μαζεψες.Αφου δεν μπορεις να τα ακουσεις,ποιος ο λογος να τα εχεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπαρχει ανθρωπος με το 400gb mp3 ~= 80000 τραγουδια. Τοσα δεν ακουει καν στη διαρκεια της ζωης του ενας ανθρωπος :p Εκτος αν ακουει γυρω στα 200 διαφορετικα κομματια ανα ημερα , απο 1ετους μεχρι το θανατο του πχ στα 80 του :lol:

Γιατί σου φαίνεται τόσο απίθανο; Αυτήν τη στιγμή βρίσκομαι κάπου στα 120 gb και είναι ΌΛΑ ακουσμένα, ένα προς ένα. :)

Δεν θα είχα τραγούδι σε mp3 χωρίς να το ακούσω. :)

Και υπ' όψιν, δεν κατεβάζω mp3, εντατικά. Είναι συλλογή 6 ετών.

 

Albatron, τελικά τί είναι αυτό που αναζητάς; :)


Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπαρχει ανθρωπος με το 400gb mp3 ~= 80000 τραγουδια. Τοσα δεν ακουει καν στη διαρκεια της ζωης του ενας ανθρωπος :p Εκτος αν ακουει γυρω στα 200 διαφορετικα κομματια ανα ημερα , απο 1ετους μεχρι το θανατο του πχ στα 80 του :lol:

 

Να κάνω μια μικρή παρέμβαση ρε παιδιά...

Άν κάποιος ακούει 200 διαφορετικά κομμάτια την ημέρα σε ένα μήνα θα έχει ακούσει 200*30=6000 κομμάτια δηλαδή το χρόνο 6000*12=72000 κομμάτια...

 

Άρα θεωρώ το 400gb που ζητάει το παιδί δεν είναι παράλογο άν έχει διάθεση να ακούσει μουσική...

 

Απο εκεί και πέρα θεωρώ πως το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις αγαπητέ φίλε είναι να ξεκινήσεις να μαζεύεις μόνος σου σιγά-σιγά όπως κάνουμε οι περισσότεροι που ακούμε και αγαπάμε τα τραγούδια...

Σε βάθος χρόνου ΚΑΙ θα μάθεις πολλά αποκτώντας γνώσεις αλλά και θα καυχιέσαι για κάτι που έκανες μοναχός...

 

Εγω προσωπικά που έχω πάνω-κάτω 200gb το μεγαλύτερο ποσοστό ακουσμένα θα τολμούσα να σου πώ όσο εγωιστικό και αν ακούγεται αυτό ότι δεν θα έδινα ποτέ σε κάποιον όλο μου το υλικό απλά και μόνο για να το έχει...

 

Εξάλλου μη ξεχνάς πως πρόκειται για κόπο πολλών ετών αλλά και πολλών χρημάτων...(βινύλια-cd's)

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπαρχει ανθρωπος με το 400gb mp3 ~= 80000 τραγουδια. Τοσα δεν ακουει καν στη διαρκεια της ζωης του ενας ανθρωπος :p Εκτος αν ακουει γυρω στα 200 διαφορετικα κομματια ανα ημερα , απο 1ετους μεχρι το θανατο του πχ στα 80 του :lol:

Μην το λες. Ξέρω έναν που έχει 1.5 terrabyte... :cry:

Μόνο ξένα όμως... Ελάχιστα Ελληνικά.

AUDI: Vorsprung durch Technik..:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέω ότι έχω 400 giga εννοώ ότι εχω 400 giga mp3 και θέλω κι άλλα. Υπάρχουν βέβαια και διπλά... Οπότε καθαρά να υπολογίζετε γύρω στα 300 τόσα... ;)
AUDI: Vorsprung durch Technik..:D
Link to comment
Share on other sites

400gb re c?mpas kai ise ellhnas se allh xora???mipos ise kanas plousios?

pos ginete re c me 56kbps na katevasis tosa.zitima na katevasa 20gb me 56kbps

sta 3 xronia.ante kai tora to dsl.poso kero ine to dsl?1xronos?den ginete.mipos ta tragoudia ine wav i wma me megala bitrate(420kbps?)

posa cd exis vri kai ta ekanes re c mp3/wma/wav?

prepi na exis vri kamia 1000.an to ena ekane 40E pai 40x1000=40000E?

den nomizo na edwses tosa gia mousikh.ti pezete re albatros?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέω ότι έχω 400 giga εννοώ ότι εχω 400 giga mp3 και θέλω κι άλλα. Υπάρχουν βέβαια και διπλά... Οπότε καθαρά να υπολογίζετε γύρω στα 300 τόσα... ;)
Αφού είναι θέμα ποσότητας και όχι ποιότητας...

Γιατί όχι ταινίες?

7,5 ~ giga για κάθε ταινία, θα σκοτώσεις πολύ χώρο στο δίσκο σου, να ηρεμίσεις και 'συ να μην νευριάζω και 'γω.....

Link to comment
Share on other sites

400gb re c?mpas kai ise ellhnas se allh xora???mipos ise kanas plousios?

pos ginete re c me 56kbps na katevasis tosa.zitima na katevasa 20gb me 56kbps

sta 3 xronia.ante kai tora to dsl.poso kero ine to dsl?1xronos?den ginete.mipos ta tragoudia ine wav i wma me megala bitrate(420kbps?)

posa cd exis vri kai ta ekanes re c mp3/wma/wav?

prepi na exis vri kamia 1000.an to ena ekane 40E pai 40x1000=40000E?

den nomizo na edwses tosa gia mousikh.ti pezete re albatros?

Πίστεψέ με δεν έχω κατεβάσει τίποτα... Απλώς τα αγοράζω η τα μαζεύω σιγά σιγά από γνωστούς... ;)

AUDI: Vorsprung durch Technik..:D
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πες μας και πόσα απο αυτά ακούς.

 

το παν μέτρον άριστον

 

σαν να λέμε οτι αμα είχαμε και απο 3 γυναίκες κάθε μέρα θα βαριόμασταν και το πήδημα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...