Jump to content

Samsung Galaxy A53 5G


powerup
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 171
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 minute ago, ea6gka said:

προχωρα με το 53 

το 52 το ΟΧΙ S το θεωρεις καλυτερο ? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ea6gka said:

οχι

και ενα τελευταιο ! εχω το redmi note 10 pro ! θα δω πιστεύεις διαφορα εδω με το 53 ? (το redmi εχει φοβερη μπαταρια εξαιρετικη οθονη ηχεια υπέρυθρες ραδιο jack κτλ αλλα φαντάζομαι υστερει σε καμερα δεν ειναι αδιάβροχο κτλ ) 

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

θα δεις διαφορα στο λογισμικο, καμμια σχεση. Σε ολα τα αλλα οι διαφορες δεν ειναι τεραστιες, υπαρχουν ομως. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Just now, ea6gka said:

θα δεις διαφορα στο λογισμικο, καμμια σχεση. Σε ολα τα αλλα οι διαφορες δεν ειναι τεραστιες, υπαρχουν ομως. 

ε νομιζω και στην καμερα οι διαφορες ειναι αρκετές ! το redmi πχ σε βραδινές photos υστέρει πολυ !  εδω βλεπω πολυ καλες αποψεις γενικως ! σε ευχαριστώ για ολες τις απαντήσεις ! 

Link to comment
Share on other sites

Απλά φίλε freddaras σκέψου πως θα σε εκνευρίσει η έλλειψη γρήγορης φόρτισης (και ίσως η έλλεψη φορτιστή στη συσκευασία). Για παράδειγμα, το Α53 θέλει περίπου διπλάσιο χρόνο για να φορτίσει σε σχέση με το Note 10 pro.

Αν δλδ δεν υπήρχε η αδιαβροχοποίηση, πραγματικά θα προσπερνούσα το Α53 και θα πήγαινα σε κάτι άλλο.

Τέλος, η μετάβαση από Note 10 pro σε Α53 δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, εντάξει είναι λίγο καλύτερο συνολικά αλλά μέχρι εκεί. Για την ακρίβεια, ήταν η μοναδική φορά μετά από χρόνια που δεν ενθουσιάστηκα με το καινούργιο κινητό μου.

Σε όλες τις προηγούμενες μεταβάσεις S2 -> S3 neo -> S4 -> Redmi Note 5 plus -> Huawei Y7 2019 -> Note 10 pro έπαιρνα κάτι πολύ καλύτερο, όχι όμως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ea6gka said:

μολις ηρθε ενημερωση οκτωβριου

Αναφέρει και βελτίωση επιδόσεων παρακάτω:

 

https://www.sammyfans.com/2022/10/13/samsung-improves-galaxy-a53-performance-with-october-2022-security-update/

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, stefan_city said:

Αναφέρει και βελτίωση επιδόσεων παρακάτω:

 

https://www.sammyfans.com/2022/10/13/samsung-improves-galaxy-a53-performance-with-october-2022-security-update/

Στη Γερμανία αρχικά...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kobulis said:

Απλά φίλε freddaras σκέψου πως θα σε εκνευρίσει η έλλειψη γρήγορης φόρτισης (και ίσως η έλλεψη φορτιστή στη συσκευασία). Για παράδειγμα, το Α53 θέλει περίπου διπλάσιο χρόνο για να φορτίσει σε σχέση με το Note 10 pro.

Αν δλδ δεν υπήρχε η αδιαβροχοποίηση, πραγματικά θα προσπερνούσα το Α53 και θα πήγαινα σε κάτι άλλο.

Τέλος, η μετάβαση από Note 10 pro σε Α53 δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, εντάξει είναι λίγο καλύτερο συνολικά αλλά μέχρι εκεί. Για την ακρίβεια, ήταν η μοναδική φορά μετά από χρόνια που δεν ενθουσιάστηκα με το καινούργιο κινητό μου.

Σε όλες τις προηγούμενες μεταβάσεις S2 -> S3 neo -> S4 -> Redmi Note 5 plus -> Huawei Y7 2019 -> Note 10 pro έπαιρνα κάτι πολύ καλύτερο, όχι όμως τώρα.

το θέμα κάμερας δεν ειναι κατι το ιδιαίτερο πχ ? διαβάζω οτι εδω το A53 νικάει και με διαφορα το redmi note 10 pro ! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, evris2013 said:

Στη Γερμανία αρχικά...

Το πηρα ηδη, CSC=EUR, και οντως παει καλυτερα αλλα μπορει να ειναι και placebo

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ea6gka said:

Το πηρα ηδη, CSC=EUR, και οντως παει καλυτερα αλλα μπορει να ειναι και placebo

Τι να είναι placebo; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δύο φωτογραφίες με σχετικά χαμηλό φωτισμό, ξεκάθαρα καλύτερη του Α53 σε σχέση με το Note 10 pro. Αυτόματες ρυθμίσεις με την κανονική εφαρμογή του καθενός, όχι Gcam και άλλα ψαγμένα.


Υπό κανονικές συνθήκες όμως, η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη. Δεν ξέρω για εσάς, αλλά στο 90% των περιπτώσεων οι φωτογραφίες που βγάζω είναι μέσα στη μέρα.

Τέλος, περαστηκε σήμερα και η αναβάθμιση Οκτωβρίου, το κινητάκι πήρε λίγο τα πάνω του!2686953c269a9ff8fe4448ce53a8362d.jpg17bcd70bda1ac5ddbab518f609c19e1a.jpg

Στάλθηκε από το SM-A536B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες, μετα το update οκτωβριου στο Α52s για μενα πλεον καποιος παιρνει το 53 μονο για την καλυτερη δονηση και κατασκευη, θα ανεβασω και συγκριτικο απο καμερες, αλλα δεν ξερω τι εκαναν στο 52 η μπαταρια ειναι ΒΡΑΧΟΣ. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ειναι ανωτερο το a52s απο το a53,εχουμε πει.ο snapdragon 778g δεν παιζεται!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2022 at 9:11 ΜΜ, ernesto1983 said:

ειναι ανωτερο το a52s απο το a53,εχουμε πει.ο snapdragon 778g δεν παιζεται!!

Αν δεν το πάρει κανείς να μας πει πως είναι το A53...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προχθές το πήρε συνάδελφος μου από best price. Πραγματικά το τηλέφωνο είναι πολύ καλό!! Σε όλα του. Πιστεύω ότι, αυτή τη στιγμή, είναι η καλύτερη επιλογή στην κατηγορία του, ειδικά με την υποστήριξη που θα έχει. Και ειδικά για χρήστες που δε διαβάζουν εδώ τα διάφορα. Για το λιγο που το είδα και του ρύθμισα κάποια πράγματα στο ui , είναι ελαφρύ, γρήγορο και δυνατό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί το ονόμασαν one ui 5 και όχι 4,2; σιγά τις διαφορές που έχει. Πραγματικά είναι πολύ δύσκολο να εντοπίσεις κάποια αλλαγή. 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση απο μενα 
Το Α53 ή το Α52s εχει το καλυτερο gsm modem ??? Ενωω σημα , εχει μεγαλη σημασια για εμενα λογο δουλειας περιοχή θελω δυνατο σημα
Ανεξαρτήτως συσκευής που χρησιμοποιούμε, μόνο το να ρυθμίσεις από 5g/4g σε 2g σε δύσκολη περιοχή κάνει τη μέρα με τη νύχτα σε ποιότητα σήματος.

Χάνεις πρακτικά τα δεδομένα (οι ταχύτητες είναι αστείες), δεν χάνεις όμως τηλεφώνημα.

Στάλθηκε από το SM-A536B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2022 at 8:20 ΠΜ, lefstef said:

Καλημέρα, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί το ονόμασαν one ui 5 και όχι 4,2; σιγά τις διαφορές που έχει. Πραγματικά είναι πολύ δύσκολο να εντοπίσεις κάποια αλλαγή. 

Από τη μία ίσως επικοινωνιακό τρικ όπως και στο Android, από την άλλη κάτσε να έρθει το UI 5 και βλέπουμε. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...