Jump to content

Vivo X80 Pro


tarif16nikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Άλλαξε καλώδιο βασικά, συνήθως αυτό φταίει. Μετά προχωράει μόνο του.

Στάλθηκε από το V2145 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως  ξέρετε  , γιατί το Vivo x80 Pro δεν υπάρχει πουθενά ...για αγορά ;; 

Σίγουρα υπάρχει μεγάλη ζήτηση παγκοσμίως, δε ξέρω εδώ Ελλάδα τι γίνεται. Είχαν φέρει λίγες συσκευές;  

Ξέρει κάποιος κάτι περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, msarig said:

Μήπως  ξέρετε  , γιατί το Vivo x80 Pro δεν υπάρχει πουθενά ...για αγορά ;; 

Σίγουρα υπάρχει μεγάλη ζήτηση παγκοσμίως, δε ξέρω εδώ Ελλάδα τι γίνεται. Είχαν φέρει λίγες συσκευές;  

Ξέρει κάποιος κάτι περισσότερο;

Δεν ξέρω τον λόγο αλλά έψαχνα 10 μέρες και πραγματικά τίποτα πουθενά στην Ελλάδα. 

Τελικά πήρα από αγγελία ελαφρώς μεταχειρισμένο.. 

Υπάρχει στο γερμανικό Amazon τώρα στα 1076 από 1299 που είχε τότε που έψαχνα.

Πάλι αρκετά πάνω από την τιμή που είχε στην Ελλάδα, αλλά και αρκετά κάτω από τα 1299. 

Επίσης δεν ξέρω τι παίζει με εγγύηση στο service της Ελλάδας αν αγοράσεις από αμαζον. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Άλλαξε καλώδιο βασικά, συνήθως αυτό φταίει. Μετά προχωράει μόνο του.

Στάλθηκε από το V2145 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω αλλάξει και με το δικό του προσπάθησα και με άλλο και τίποτα δεν κάνει. Με άλλο κινητό το σύνδεσα πανεύκολα με το vivo δεν μπορώ 

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει και με το δικό του προσπάθησα και με άλλο και τίποτα δεν κάνει. Με άλλο κινητό το σύνδεσα πανεύκολα με το vivo δεν μπορώ 
Τι να πω, εμένα έπαιξε ασύρματα σε kia stonic επιτόπου και με καλώδιο σε Yaris cross χωρίς πρόβλημα.
Χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο.

Στάλθηκε από το V2145 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αγορά από άλλη χώρα πιο φτηνά;

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα εμπλουτίσω λίγο το θέμα γράφοντας μετά από λίγες μέρες χρήσης αυτής της κινεζιας. 🙂 

Πρόκειται για μια συσκευή που έχει τα περισσότερα καλά χαρακτηριστικά μαζεμένα σε ένα τηλέφωνο. 

Οθόνη φωτεινή με κανένα πρόβλημα κάτω από το φως του ήλιου, θυμίζει πολύ Samsung ναυαρχίδα. 

Amoled LTPO3 1B colors έως 1500nits εξάλλου. 

Στερεοφωνικός ήχος. Τίμιος! 

Ip68, καλή η αντοχή σε σκόνη και νερό,

Αλλά όταν έχουμε και πιστοποίηση είναι αλλιώς. Καλύτερα. 

Κάμερα, σε Android ότι πιο κοντά σε pixel υπάρχει.(δεν έχω δοκιμάσει ακόμα s22 ultra). Έχω δουλέψει όλα τα πιξελ από το 1 έως το 6 προ. 

Το τελευταίο, αν είχε volte 5g και εγγύηση στην χώρα μας δεν θα το άλλαζα ποτέ. Τα υπόλοιπα τα τρώω, αλλά η έλλειψη volte δεν παλεύεται. 

Ασύρματη φόρτιση, συσκευή με γρήγορη ενσύρματη και ασύρματη φόρτιση. 

Μπαταρία? Αρκετά πάνω από το μέσο όρο μιας ναυαρχίδας android. 

Υπάρχει ακόμα και ir blaster. 

Αδιάφορο για μένα, αλλά υπάρχει. 

Snapdragon 8 gen 1, 12ram, funtouch os. 

Όλα δουλεύουν ομαλά, χωρίς προβλήματα χωρίς κολλήματα σε ένα σκιν του android που μοιάζει απλό σαν καθαρό android χωρίς πολλές προσθήκες. 

2 έτη εγγύηση επίσημη στην χώρα μας από το ξακουστό smartec service που φημίζεται για την ποιότητα του. 

Και volte 5g κτλ από την πρώτη στιγμή που βάζεις την sim μέσα χωρίς κόλπα για να ενεργοποιηθεί. 

Άφησα το μοναδικό μείον που συνάντησα για το τέλος, 

Σαν λάτρης των επωνύμων αξεσουάρ κυκλοφορώ με μια θήκη των 10 ευρώ. 

Δεν υπάρχει τίποτα επώνυμο για αγορά,

Ούτε μια απλή spigen μια ringke τίποτα. 

Δεν μιλάμε για uag pitaka belroy κτλ. Ούτε μια απλή spigen. 

Από screen protector πάλι τίποτα. 

Όχι Whidestone dome, t max, ultimateshield. Ούτε μια άλλη μεμβράνη. 

Αυτό είναι το μοναδικό μείον που συνάντησα σ αυτή την συσκευή. 🙂 

Νομίζω θα μείνω αρκετούς μήνες παρέα μ αυτό το τηλέφωνο. 

Το ρεκόρ μου ήταν με s21 ultra το οποίο κράτησα 10 μήνες, να δούμε τώρα με το κινεζακι πόσο χρόνο θα περάσω. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kountoura said:

Θα εμπλουτίσω λίγο το θέμα γράφοντας μετά από λίγες μέρες χρήσης αυτής της κινεζιας. 🙂 

Πρόκειται για μια συσκευή που έχει τα περισσότερα καλά χαρακτηριστικά μαζεμένα σε ένα τηλέφωνο. 

Οθόνη φωτεινή με κανένα πρόβλημα κάτω από το φως του ήλιου, θυμίζει πολύ Samsung ναυαρχίδα. 

Amoled LTPO3 1B colors έως 1500nits εξάλλου. 

Στερεοφωνικός ήχος. Τίμιος! 

Ip68, καλή η αντοχή σε σκόνη και νερό,

Αλλά όταν έχουμε και πιστοποίηση είναι αλλιώς. Καλύτερα. 

Κάμερα, σε Android ότι πιο κοντά σε pixel υπάρχει.(δεν έχω δοκιμάσει ακόμα s22 ultra). Έχω δουλέψει όλα τα πιξελ από το 1 έως το 6 προ. 

Το τελευταίο, αν είχε volte 5g και εγγύηση στην χώρα μας δεν θα το άλλαζα ποτέ. Τα υπόλοιπα τα τρώω, αλλά η έλλειψη volte δεν παλεύεται. 

Ασύρματη φόρτιση, συσκευή με γρήγορη ενσύρματη και ασύρματη φόρτιση. 

Μπαταρία? Αρκετά πάνω από το μέσο όρο μιας ναυαρχίδας android. 

Υπάρχει ακόμα και ir blaster. 

Αδιάφορο για μένα, αλλά υπάρχει. 

Snapdragon 8 gen 1, 12ram, funtouch os. 

Όλα δουλεύουν ομαλά, χωρίς προβλήματα χωρίς κολλήματα σε ένα σκιν του android που μοιάζει απλό σαν καθαρό android χωρίς πολλές προσθήκες. 

2 έτη εγγύηση επίσημη στην χώρα μας από το ξακουστό smartec service που φημίζεται για την ποιότητα του. 

Και volte 5g κτλ από την πρώτη στιγμή που βάζεις την sim μέσα χωρίς κόλπα για να ενεργοποιηθεί. 

Άφησα το μοναδικό μείον που συνάντησα για το τέλος, 

Σαν λάτρης των επωνύμων αξεσουάρ κυκλοφορώ με μια θήκη των 10 ευρώ. 

Δεν υπάρχει τίποτα επώνυμο για αγορά,

Ούτε μια απλή spigen μια ringke τίποτα. 

Δεν μιλάμε για uag pitaka belroy κτλ. Ούτε μια απλή spigen. 

Από screen protector πάλι τίποτα. 

Όχι Whidestone dome, t max, ultimateshield. Ούτε μια άλλη μεμβράνη. 

Αυτό είναι το μοναδικό μείον που συνάντησα σ αυτή την συσκευή. 🙂 

Νομίζω θα μείνω αρκετούς μήνες παρέα μ αυτό το τηλέφωνο. 

Το ρεκόρ μου ήταν με s21 ultra το οποίο κράτησα 10 μήνες, να δούμε τώρα με το κινεζακι πόσο χρόνο θα περάσω. 

Πολύ ωραία μας τα είπες Νικόλα

Είναι ν το δοκιμάσω κ γω σε λίγες μέρες,

Κ μετά αν μπορέσωθ πάω σε s22 ultra όταν Μ το καλό πέσουν λίγο οι τιμές 

Link to comment
Share on other sites

Νίκο συμφωνώ απόλυτα σε ότι είπες, δεν βρήκα χρόνο να κάτσω να γράψω και'γω.
Το τηλέφωνο είναι εκπληκτικό σε όλα, δεν έχω λόγια πραγματικά.
Στην αρχή ήμουν κάπως δύσπιστος και πραγματικά καθόλου σίγουρος που έκανα ανταλλαγή με το pixel 6 pro μου.
Ευτυχώς η συσκευή είναι top σε όλα και το εννοώ!

Ps. Αν βρείτε καμιά μεμβράνη της προκοπής ενημερώστε, γιατί αυτή που φοράω είναι χάλια τοποθετημένη και ταλαιπωρημένη :)

Στάλθηκε από το V2145 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Da_rudakos said:

Νίκο συμφωνώ απόλυτα σε ότι είπες, δεν βρήκα χρόνο να κάτσω να γράψω και'γω.
Το τηλέφωνο είναι εκπληκτικό σε όλα, δεν έχω λόγια πραγματικά.
Στην αρχή ήμουν κάπως δύσπιστος και πραγματικά καθόλου σίγουρος που έκανα ανταλλαγή με το pixel 6 pro μου.
Ευτυχώς η συσκευή είναι top σε όλα και το εννοώ!

Ps. Αν βρείτε καμιά μεμβράνη της προκοπής ενημερώστε, γιατί αυτή που φοράω είναι χάλια τοποθετημένη και ταλαιπωρημένη 🙂

Στάλθηκε από το V2145 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συσκευή με τόσα θετικά μαζεμένα δεν νομίζω να υπάρχει άλλη. 

Ακούει στο όνομα vivo που μας κοροϊδεύουν που δώσαμε 1κ για αυτό το άγνωστο για τα ελληνικά δεδομένα κινεζακι, αλλά ας είναι. 

Αυτό συνέβαινε και όταν αγόρασα για πρώτη φορά oneplus, και το πρώτο pixel xl. 

Τώρα ποια αυτά έχουν γίνει γνωστά τηλέφωνα που μάλιστα τα προτιμά αρκετός κόσμος. 

Για μεμβράνη αν και βρήκα λύση, 

Σε ένα μαγαζί εδώ στην Πτολεμαΐδα που "κόβει" μεμβράνη για όποιο μοντέλο θέλεις, θα ήθελα να μάθω και εγώ γνώμες σας ή εμπειρίες σας με μεμβράνες. 

Αναζητώ, όχι άμεσα πλέον, μια μεμβράνη που θα έχει τρύπα ή "κόψιμο U" στην κάμερα,δεν θα ξεκολλάει με θήκες,και να έχει όσο το δυνατόν καλύτερη αίσθηση στο χέρι. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Συσκευή με τόσα θετικά μαζεμένα δεν νομίζω να υπάρχει άλλη. 
Ακούει στο όνομα vivo που μας κοροϊδεύουν που δώσαμε 1κ για αυτό το άγνωστο για τα ελληνικά δεδομένα κινεζακι, αλλά ας είναι. 
Αυτό συνέβαινε και όταν αγόρασα για πρώτη φορά oneplus, και το πρώτο pixel xl. 
Τώρα ποια αυτά έχουν γίνει γνωστά τηλέφωνα που μάλιστα τα προτιμά αρκετός κόσμος. 
Για μεμβράνη αν και βρήκα λύση, 
Σε ένα μαγαζί εδώ στην Πτολεμαΐδα που "κόβει" μεμβράνη για όποιο μοντέλο θέλεις, θα ήθελα να μάθω και εγώ γνώμες σας ή εμπειρίες σας με μεμβράνες. 
Αναζητώ, όχι άμεσα πλέον, μια μεμβράνη που θα έχει τρύπα ή "κόψιμο U" στην κάμερα,δεν θα ξεκολλάει με θήκες,και να έχει όσο το δυνατόν καλύτερη αίσθηση στο χέρι. 

Έτσι "κορόιδευαν" και μένα όταν πούλησα το Samsung S7 edge και πήρα το Oneplus 5T και δεν το μετάνιωσα! Το 5Τ το Δεκέμβριο κλείνει 5 χρόνια και δουλεύει ακόμη χωρίς το παραμικρό πρόβλημα ή lag.
Τώρα άρχισα και εγώ να καλοβλέπω το x80 pro.
Το μόνο που με φοβίζει είναι μήπως έχει τίποτα χαζοbags. Οι έμπειροι κάτοχοι χρήστες τι λέτε; Δουλεύουν όλα σωστά ή έχετε διαπιστώσει πράγματα που δε σας άρεσαν;
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Titarasaudi said:


Έτσι "κορόιδευαν" και μένα όταν πούλησα το Samsung S7 edge και πήρα το Oneplus 5T και δεν το μετάνιωσα! Το 5Τ το Δεκέμβριο κλείνει 5 χρόνια και δουλεύει ακόμη χωρίς το παραμικρό πρόβλημα ή lag.
Τώρα άρχισα και εγώ να καλοβλέπω το x80 pro.
Το μόνο που με φοβίζει είναι μήπως έχει τίποτα χαζοbags. Οι έμπειροι κάτοχοι χρήστες τι λέτε; Δουλεύουν όλα σωστά ή έχετε διαπιστώσει πράγματα που δε σας άρεσαν;

Δεν ξέρω αν θεωρούμε έμπειρος χρήστης, όπως έγραψα και παραπάνω όλα δουλεύουν ομαλά χωρίς κολλήματα χωρίς προβλήματα. 

Επίσης στα θετικά ξέχασα να επισημάνω ότι εδώ έχουμε όπως και στα Samsung αισθητήρα δακτυλικου αποτυπώματος ultrasonic και όχι απλό οπτικό όπως σε πολλές συσκευές. Και μάλιστα με μεγάλη επιφάνεια. 

Στη δε εγγραφή έπαθα πλάκα. 

Απλά ακουμπάς πάνω το δάχτυλο σου για μερικά δευτερόλεπτα. 

Δεν σηκώνεις πατάς σηκώνεις πατάς μέχρι να πάρει την εγγραφή. 

Αν είχα και τα αξεσουάρ που γουστάρω δεν θα υπήρχε λόγος αλλαγής για πολλούς μήνες. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να γράψω ένα μικρό review για ένα τζαμακι που μου ήρθε από Ali, μιας και οι επιλογές σε αξεσουάρ είναι ελάχιστες:

Το τζαμακι είναι το mocolo με την uv κόλλα. Έρχεται σε συσκευασία 2 τεμαχίων , με 2 τζάμια, 2 κόλλες και μια μικρή uv λάμπα.
(Είχα να βάλω τέτοιο τζαμί από το pixel 3xl που έβγαινε το dome glass. )

Δεν έχει πλαίσιο να ευθυγράμμισεις το τζαμί ή κάτι τέτοιο.
Το τζάμι αν και κυρτό , κολλάει άψογα , και εννοείται πως πριν την τοποθέτηση θέλει ένα αυτοκόλλητο στο ακουστικό μην μπει μέσα κόλλα.
Το πρόβλημα που είχα ξεχάσει όμως είναι το δακτυλικό αποτύπωμα, που πλέον πιάνει πολύ δύσκολα ή και καθόλου!! Πιθανόν επειδή παρεμβάλλεται η κόλλα ανάμεσα στο δάχτυλο και την οθόνη; Πάντως οποίος το επιλέξει να έχει αυτό κατά νου για το αποτύπωμα.

Πάντως εγώ προς το παρόν το κρατάω γιατί με την εργοστασιακή ζελατίνα δεν ένιωθα και πολύ ασφαλής.

Sent from my V2145 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2022 at 12:15 ΠΜ, kountoura said:

Δεν ξέρω αν θεωρούμε έμπειρος χρήστης, όπως έγραψα και παραπάνω όλα δουλεύουν ομαλά χωρίς κολλήματα χωρίς προβλήματα. 

Επίσης στα θετικά ξέχασα να επισημάνω ότι εδώ έχουμε όπως και στα Samsung αισθητήρα δακτυλικου αποτυπώματος ultrasonic και όχι απλό οπτικό όπως σε πολλές συσκευές. Και μάλιστα με μεγάλη επιφάνεια. 

Στη δε εγγραφή έπαθα πλάκα. 

Απλά ακουμπάς πάνω το δάχτυλο σου για μερικά δευτερόλεπτα. 

Δεν σηκώνεις πατάς σηκώνεις πατάς μέχρι να πάρει την εγγραφή. 

Αν είχα και τα αξεσουάρ που γουστάρω δεν θα υπήρχε λόγος αλλαγής για πολλούς μήνες. 

Δεν θεωρείσαι έμπειρος χρήστης 

Ξέχασες επίσης να πεις ένα ακόμα αρνητικό ότι λέγεται vivo

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από πού τό αγοράζουμε το κινητό; Στο Σκρουτζ δεν υπάρχει πια

Sent from my IN2015 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Δεν θεωρείσαι έμπειρος χρήστης 

Ξέχασες επίσης να πεις ένα ακόμα αρνητικό ότι λέγεται vivo

Εσύ κάνε μια βόλτα στα κουτάκια δεξιά αριστερά των Άη φον, και άσε μας εμάς εδώ στα κινεζακια μας. 🙂 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kountoura said:

Εσύ κάνε μια βόλτα στα κουτάκια δεξιά αριστερά των Άη φον, και άσε μας εμάς εδώ στα κινεζακια μας. 🙂 

 

Το τηλέφωνο της υπογραφής μου έχω μόνο δεν ξέρω σε τι κουτιά αναφέρεσαι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρείσαι έμπειρος χρήστης 
Ξέχασες επίσης να πεις ένα ακόμα αρνητικό ότι λέγεται vivo
Τρομερά επιχειρήματα απο πιο έμπειρο χρήστη!

Στάλθηκε από το V2145 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Ας χαρούμε την κινητάρα μας και ας αφήσουμε τους χαρακτηρισμούς και τις συγκρίσεις!

Υπάρχει κάποιος που να έχει λάβει την σταθερή αναβάθμιση Android 13; Και αν την έκανε,μετά από επαναφορά ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, rodinho3 said:

Καλησπέρα σε όλους!

Ας χαρούμε την κινητάρα μας και ας αφήσουμε τους χαρακτηρισμούς και τις συγκρίσεις!

Υπάρχει κάποιος που να έχει λάβει την σταθερή αναβάθμιση Android 13; Και αν την έκανε,μετά από επαναφορά ρυθμίσεων;

Γιατί έχει βγει android 13 για το vivo x80 pro? 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kountoura said:

Γιατί έχει βγει android 13 για το vivo x80 pro? 

 

Σε άλλους κατόχους του κινητού μας στην Ευρώπη έχει έρθει.Γι αυτό ήθελα να δω αν την έχει παρει κάποιος από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, maroulisk said:

Καλημερα , εγω την εχω παρει εδω και 10 μερες περιπου 

13.1.10.8.w30

 

Καλημέρα, συσκευή από Ελλάδα Αγορασμένη?

Την τελευταία φορά που διάβασα για αναβάθμιση, σε μένα ήρθε μετά από 10 μέρες. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kountoura said:

Καλημέρα, συσκευή από Ελλάδα Αγορασμένη?

Την τελευταία φορά που διάβασα για αναβάθμιση, σε μένα ήρθε μετά από 10 μέρες. 🙂 

Απο Ελλαδα κανονικα . 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vivo X80 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...