Jump to content

Huawei P30 Lite


noiseramd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή συσκευή. Όμορφη, γρήγορη και με αρκετά καλές φωτογραφικές δυνατότητες. Τα χαλάει λίγο στο video αφού υποστηρίζει μόνο 1080p εγγραφή αλλά στις φωτογραφίες τα πάει πραγματικά πολύ καλά. Από θέμα ταχύτητας ο Kirin 710 ήταν ευχάριστη έκπληξη αφού φαίνεται να τραβάει άνετα στα περισσότερα πράγματα.

 

Προσωπικά το βρίσκω αρκετά γρήγορο (τηρουμένων των αναλογιών προφανώς) και κάθετε στο χέρι καλά παρόλο που το βρίσκω σαφώς λιγότερο «ποιοτικό» σε κατασκευή από άλλες συσκευές που είναι φτηνότερες.

 

Το καλό είναι ότι παρόλο που προέρχομαι από flagship συσκευές δεν μου δίνει την αίσθηση ότι πρακτικά λείπει κάτι για καθημερινή χρήση και φυσικά στις φωτογραφίες.

 

Μπαταρία επίσης πολύ καλή. Για πλάκα μια μέρα με πάρα πολύ άνεση. Εύκολα πιστεύω και 2 γεμάτες μέρες. Στα + και το FM radio (επιτέλους)

 

Έκανα και αναλυτικό review στο κανάλι μου στο youtube.

 

Δείτε το και κάντε και subscribe για περισσότερα στο μέλλον :

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το review στο YouTube

Για πρώτη φορά έχω στα χέρια μου Huawei και οι εντυπώσεις μέχρι στιγμής είναι Άριστες.

Είναι πολύ γρήγορο κινητό, με τον αισθητήρα των δακτυλικων αποτυπωμάτων να ανταποκρίνεται αμεσότατα και έχοντας αυτονομία που βγάζει άνετα 1,5 μέρα με πολλή χρήση.

Τα μόνα που μου έχουν λείψει απο το samsung S7 edge ειναι το notification led (υπάρχει και εδω αλλά φαίνεται πολύ αμυδρά) ,και η εμφάνιση ημερομηνίας και ώρας στην οθόνη αναμονής.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορώ να κατεβάσω ώστε με κάποιο τρόπο να μπορεί να τα εμφανίζει;

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό κινητό το έχω στα χέρια μ με φουλ χρήση δεδομένων μ βγάζει 2 μέρες η μπαταρία του. Τι άλλο να ζητήσω. Το παλιό μ κινητό umi Z τώρα πια ούτε 4 ώρες δεν κρατάει η μπαταρία τ

Εσείς στα ποσα % μπαταρίας το αρχίζετε να το φορτίζετε??

Edited by Gloupo
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μην το αφήνεις να εξαντληθεί εντελώς ούτε και να το φορτίζεις κάθε φορά μέχρι το τέρμα.

Προσπαθώ να το έχω πάντα μεταξύ 20% και 80% που από ότι λένε είναι το καλύτερο για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το huaweip30 Lite μ παρουσιάζει 2 προβληματα.

1) Εχω κανει disabled παντου την δονηση του κινητου αλλα οταν αλλαζω/μεταφερω τα εικονοστοιχεια δονειται και στο messenger οταν μ ερχεται ενα SMS παλι δονειται εφοσον εχω κανει disable κ στο messenger την δονηση.Ξερει κανεις τπτ?

2)

Επειδή είμαι νέος κατοχος στην εταιρία huawei πως ακυρώνουμε την δεύτερη αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μην το αφήνεις να εξαντληθεί εντελώς ούτε και να το φορτίζεις κάθε φορά μέχρι το τέρμα.

Προσπαθώ να το έχω πάντα μεταξύ 20% και 80% που από ότι λένε είναι το καλύτερο για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

Εχεις δει θετικη αποδοση ετσι σε βαθος χρονου (μετα απο 1.5 χρονο χρησης) σε καποιο κινητο που το εφαρμοσες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο προηγούμενο που είχα (με ενσωματομένη μπαταρία) το κράτησα για 2,5 χρόνια δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα σίγουρα έπεσε η δύναμη της και ο χρόνος λειτουργίας ...'ομως τελικά ο λόγος που το άλλαξα ηταν επειδη τα επαιξε το τηλέφωνο:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κάνω κι εγω μια ερώτηση. Γνωρίζετε αν στα ελληνικά Ρ30 lite, που πωλούνται στα επίσημα καταστήματα Κοσμοτέ - Γερμανός, υπάρχει διάφανη θήκη μέσα στο κουτί;

 

Ευχαριστώ!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγω μια ερώτηση. Γνωρίζετε αν στα ελληνικά Ρ30 lite, που πωλούνται στα επίσημα καταστήματα Κοσμοτέ - Γερμανός, υπάρχει διάφανη θήκη μέσα στο κουτί;

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω πως όχι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αγόρασα από cyta στην Λάρνακα έχει προστατευτικο οθόνης αλλά όχι διαφανη θήκη.

Φαντάζομαι ότι παντού θα είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αγόρασα από cyta στην Λάρνακα έχει προστατευτικο οθόνης αλλά όχι διαφανη θήκη.

Φαντάζομαι ότι παντού θα είναι το ίδιο.

 

Όλα τους έχουν προστατευτικό οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Και εγω το αγόρασα από WIND. Έχει προστατευτικο στην οθόνη αλλά όχι θηκη. Λίγες μέρες που το έχω στην κατοχή μου είναι εξαιρετική συσκευή. Μπαταρία τέλεια, οθόνη, καμερα θεωρώ για την τιμη του εξαιρετικο. Edited by tifozi13
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως αλλαζει αυτο το ρωζ φοντο οταν κανουμε μια κληση η δεχομαστε μια κληση.

αυτο το φοντο δεν το θελω με τιποτε!!!!

δεν θυμαμαι πως το ειχα αλλαξει στο p20 lite

βοηθεια!!!!!!!! δεν το αντεχω

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως αλλαζει αυτο το ρωζ φοντο οταν κανουμε μια κληση η δεχομαστε μια κληση.

αυτο το φοντο δεν το θελω με τιποτε!!!!

δεν θυμαμαι πως το ειχα αλλαξει στο p20 lite

βοηθεια!!!!!!!! δεν το αντεχω

Λίγο που το έψαξα το φόντο στη κλήση βασίζεται στο wallpaper. Οπότε κάνε μια αλλαγη wallpaper,αλλιως πάς για κάποια εφαρμογή από το μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν βλέπω κίνηση τι έγινε;;; Σκέφτομαι να το πάρω σα βοηθητικό κινητό και είμαι μεταξύ αυτού και του Mate 20 Lite... αλλά βλέπω εδώ ελάχιστο ενδιαφέρον.
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ καλό τηλέφωνο και είμαι απόλυτα σίγουρος ότι θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.

Δεν ξέρω γιατί..η αλήθεια παραξενεύομαι και εγώ γιατί δεν υπάρχει ενδιαφέρον.

Το πιο πιθανό είναι ότι έχουν κυκλοφορήσει πάρα πολλές συσκευές τον τελευταίο καιρό από όλες της εταιρείες έτσι το ενδιαφέρον μοιράζεται ενώ θες πιο πολλές συζητήσεις μονοπωλούν οι ναυαρχίδες.!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ καλό τηλέφωνο και είμαι απόλυτα σίγουρος ότι θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.

Δεν ξέρω γιατί..η αλήθεια παραξενεύομαι και εγώ γιατί δεν υπάρχει ενδιαφέρον.

Το πιο πιθανό είναι ότι έχουν κυκλοφορήσει πάρα πολλές συσκευές τον τελευταίο καιρό από όλες της εταιρείες έτσι το ενδιαφέρον μοιράζεται ενώ θες πιο πολλές συζητήσεις μονοπωλούν οι ναυαρχίδες.!!

 

Ξερεις μου κανει εντυπωση ο επεξεργαστης που εχει, διαβαζα και καπου εδω μεσα οτι ο 710 εχει κολληματα και βγαλανε νεα εκδοση ποιο αναβαθμισμενη 710F... μετα κοιταζα και το Honor Play με Kirin 970 6,3 οθονη 3750 mAh μπαταρια που το βρισκω ποιο φτηνα και εχει μεγαλυτερη μπαταρια καλυτερη cpu και λιγο μεγαλυτερη οθονη..το θελω για βοηθητικο οποτε οι καμερες δε με απασχολουν εχω κινητο που με καλυπτει,αυτο θα καλυψει αναγκες viber facebook και gps μονο..Περιμενα λιγο καλυτερα χαρακτηριστικα για κινητο που ειναι "στο team" ναυαρχιδας, μετα βλεπω και τον "ταφο" εδω μεσα και λεω μαλλον κατι τρεχει τελικα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κίνηση τι έγινε;;; Σκέφτομαι να το πάρω σα βοηθητικό κινητό και είμαι μεταξύ αυτού και του Mate 20 Lite... αλλά βλέπω εδώ ελάχιστο ενδιαφέρον.

 

Παιδιά λείπει διακοπές αρκετός κόσμος από μέσα Σεπτεμβρίου που θα επιστρέψουν θα πάρει τα πάνω του το κινητό με τις παραγγελίες.Είναι πολύ καλό!

Κάτοχος Mate 20 Pro

Link to comment
Share on other sites

διαβαζα και καπου εδω μεσα οτι ο 710 εχει κολληματα και βγαλανε νεα εκδοση ποιο αναβαθμισμενη 710F... μετα κοιταζα και το Honor Play με Kirin 970 6,3 οθονη 3750 mAh μπαταρια που το βρισκω ποιο φτηνα και εχει μεγαλυτερη μπαταρια καλυτερη cpu και λιγο μεγαλυτερη οθονη...

 

Από την μέρα που το αγόρασα ουδέποτε έχει κολλήσει, έτσι αν το θες απλά για δεύτερο κινητό μια χαρά είναι (εγώ το έχω για πρώτο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος:) ).

 

Δυστιχώς για το Honor Play δεν το ξέρω για να μπορέσω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Aπο φωτογραφιες ημερησιες και νυχτερινες πως παει?

 

Από ημερησιες μια χαρά ...από νυχτερινες καλά τα πάει όμως μην περιμένεις να είναι τέλειες!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλειες μπορεί να μην είναι οι φώτο τη νύχτα αλλά εγώ επειδή το συγκρινα με το Ρ20 pro, πιστέψτε με, είναι αξιοπρεπεστατες.Οσο για την ημέρα είναι άψογες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...