Jump to content

Αποδείξεις (Ant1)


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;  

611 members have voted

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;

    • Πολύ καλή-Την παρακολουθώ και μου αρέσουν τα ρεπορταζ της
      219
    • Αδιάφορη-Τη βλέπω για να περάσει η ώρα
      112
    • Απαράδεκτη-Τα περισσότερα που δείχνει είναι στημένα/τραβηγμένα απ'τα μαλλιά
      280


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

...

 

Τώρα λένε π.χ. αυτές τις γελοιότητες για τα αρώματα.

Χρησιμοποιούνε λέξεις όπως καρκινογέννηση και δηλητήρια και απαγορευμένα χημικά. Δεν είναι υπερβολικά αυτά;

 

Μα, τον Ευαγγελατο περιμεναμε να μας πει οτι τα αρωματα και τα καλλυντικα δεν ειναι τοσο αθωα οσο φαινονται; ;)

 

Πριν καιρο τα ειχαμε πει για τους αφρους ξυρισματος στο αναλογο θεμα (λογω Ευαγγελατου ξεκινησε και τοτε) και ειχα αναφερει και το Skin Deep 2 του Environmental Working Group.

 

Ριξε μια ματια και πες μου μετα οτι ολα ειναι γελοια και δεν υπαρχει κανενας κινδυνος ;)

Link to comment
Share on other sites

αφου σας χαλάει ρε παιδια, γιατι δεν κάνετε αυτό που κάνω και εγω: ΔΕΝ τη βλέπω!

 

εχουμε αναλώσει 70 σελίδες να συζητάμε για κρέμες, σαπούνια και κυτταρίτιδες, και δεν λέμε το αυτονόητο: Όποιος δεν γουστάρει ή θεωρεί ότι συστηματικά διαστρεβλώνεται η πραγματικότητα, ας γυρίσει κανάλι. Όποιος θέλει να την βλέπει, καλά κάνει. Όποιου προσβάλει την προσωπικότητα ας αλλάξει κανάλι, όποιος είναι θαυμαστής ας κάνει προπαγάνδα στη θεία του να την βλέπει και αυτή.

Είχα την "ατυχία" να δω κάποιες εκπομπές λόγω επαγγελματικής υποχρέωσης, και επιπρόσθετα παρακολουθούσα αυτή τη συζήτηση για να ενημερωθώ καλύτερα, αλλά εδώ και μερικές εβδομάδες διαβάζω για κρέμες και πετσέτες. Ο καθένας ας λέει μια φορά την άποψή του, δεν είναι ανάγκη να μας πει 10 φορές το πόσο καλή ή κακή είναι η εκπομπή. Και καλά αυτοί που την γουστάρουν, την υπερασπίζονται. Οι υπόλοιποι που δεν την γουστάρουν γιατί δεν γράφουν μια φορά (για κάθε εκπομπή) την γνώμη τους, να τελειώνουμε;

Link to comment
Share on other sites

αφου σας χαλάει ρε παιδια, γιατι δεν κάνετε αυτό που κάνω και εγω: ΔΕΝ τη βλέπω!

 

εχουμε αναλώσει 70 σελίδες να συζητάμε για κρέμες, σαπούνια και κυτταρίτιδες, και δεν λέμε το αυτονόητο: Όποιος δεν γουστάρει ή θεωρεί ότι συστηματικά διαστρεβλώνεται η πραγματικότητα, ας γυρίσει κανάλι. Όποιος θέλει να την βλέπει, καλά κάνει. Όποιου προσβάλει την προσωπικότητα ας αλλάξει κανάλι, όποιος είναι θαυμαστής ας κάνει προπαγάνδα στη θεία του να την βλέπει και αυτή.

Είχα την "ατυχία" να δω κάποιες εκπομπές λόγω επαγγελματικής υποχρέωσης, και επιπρόσθετα παρακολουθούσα αυτή τη συζήτηση για να ενημερωθώ καλύτερα, αλλά εδώ και μερικές εβδομάδες διαβάζω για κρέμες και πετσέτες. Ο καθένας ας λέει μια φορά την άποψή του, δεν είναι ανάγκη να μας πει 10 φορές το πόσο καλή ή κακή είναι η εκπομπή. Και καλά αυτοί που την γουστάρουν, την υπερασπίζονται. Οι υπόλοιποι που δεν την γουστάρουν γιατί δεν γράφουν μια φορά (για κάθε εκπομπή) την γνώμη τους, να τελειώνουμε;

 

 

Aφου οπως παντα εδω στην Ελλαδα ισχυει το γνωστο "σε κουβεντα να βρισκομαστε" :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Θα γελασουμε σημερα με τις πιτσες.:lol:

όχι ρε γμτ και είναι απο τα αγαπημένα μου οι πίτσες αλλά βλεπω να μιλάει γενικά για delivery :lol: :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μην με ξενερώσει... γιατί είμαι και γω φανατικός της πίτσας:(

Δεν είχα σκοπό να το δω , αλλά δεν έχει και τίποτα άλλο καλύτερο! Απ' ότι βλέπω όμως , λέει για τα φαγητά γενικά , από διανομές!

Ξεκίνησε με τα μακαρόνια... για να δούμε τι θα δούμε πάλι!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τραγικό χαχαχαχα 2 μαγαζιά σε ένα με 3 διαφορετικούς καταλόγους χαχαχαχαχα ελλαδάρα χαχαχαχα
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τραγικό χαχαχαχα 2 μαγαζιά σε ένα με 3 διαφορετικούς καταλόγους χαχαχαχαχα ελλαδάρα χαχαχαχα

Καλα ναι, ΤΟ κουλο...:lol:

Μια βδομαδα λεει για να αλλαξουν το λαδι στις πατατες...:food:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά. Αυτά με τα ντελιβεράδικα τα ξέραμε ήδη να λέμε την αλήθεια...

Γι' αυτό και τα τιμάμε με την πρώτη ευκαιρία :p

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο οσα ειδαμε και ακουσαμε,το κυριοτερο για μενα ηταν ο αριθμος των εταιρειων εστιασης."130.000" πανελλαδικα.Μπορει κανεις να υπολογισει ποσα στοματα καθε μερα τρωνε πακετο ?

Αυτο για μενα σημαινει οτι σε μια 10ετια θα δουμε ολα τα ασχημα αυτου του τροπου διατροφης.

Γνωστος μαγαζατορας (μικροταβερνακι) μου ελεγε οτι και ο ιδιος αγανακτει να βλεπει τις γυναικες της γειτονιας που δεν δουλευουν κιολας,να παραγγελνουν πακετο."Αυτος ο λαλακας πως το δεχεται "ειπε.

Αν σημερα καποιο ποσοστο γυναικων μαγειρευει,αυριο,τα σημερινα παιδια των 15-20 ετων,οταν θα κανουν οικογενεια,την μονη συσκευη που μαλλον δεν θα βαλουν στο σπιτι τους,θα ειναι η ηλ.κουζινα.Απλα γιατι η γυναικα τους δεν θα ξερει ουτε τηγανιτο αβγο να κανει.

Ο καρκινος θα κανει μεγαλο γλεντι !!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο ειδικός στα κινητά (Λακαφώσης) σήμερα φόρεσε λευκή ρόμπα και έγινε χημικός για να μας αναλύσει το τηγανισμένο λάδι.

Καλα μιλάμε για επιστήμονα από όλα ξέρει ο άνθρωπος απο F1 ,από κινητά , απο χημεία , από .....

Ήμαρτον , μας δουλεύουν !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο ειδικός στα κινητά (Λακαφώσης) σήμερα φόρεσε λευκή ρόμπα και έγινε χημικός για να μας αναλύσει το τηγανισμένο λάδι.

Καλα μιλάμε για επιστήμονα από όλα ξέρει ο άνθρωπος απο F1 ,από κινητά , απο χημεία , από .....

Ήμαρτον , μας δουλεύουν !!

 

Ε καλά , χαλάρωσε ... δεν είπε ποτέ ο άνθρωπος ότι είναι επιστήμονας... έχει η εκπομπή 15 ειδικούς που μιλάνε τώρα και αναλύουν!

Το ότι του βάλαν την ρόμπα (ξεκούμπωτη?:worry: :p ) , το κάναν καθαρά για λόγους τηλεθέασης! Με σμόκιν ήθελες να σου δείχνει τα μπουκαλάκια?

Όσο για το τελευταίο που είπες!..... change the f***ing channel! Βάλε ALTER και δες Ανίτα Πάνια...

Link to comment
Share on other sites

Ελεος ρε παιδια με τον Ευαγγελατο. Ο Ευαγγελατος σας νοιαζει; Δε βλεπετε τι κανουν οι αλητες; Τοσα βγαζετε ρε ****** μου ποσο κανει μια κρεμα γαλακτος; 1 Ευρω; Ποσο κανει ενα κιλο λαδι; 1 Ευρω; ΕΛΕΟΣ :mad:
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα το πω, αλλά από τη στιγμή που υπάρχουν γυναίκες που δεν ασχολούνται με τη μαγειρική (ας όψεται η καριέρα ;)), τότε οι άντρες τους, τα παιδιά τους κλπ είναι άξιοι της μοίρας τους και φυσικά είναι επόμενο να τρώνε τα σκ@τά που τους ταΐζει ο κάθε απατεώνας ;). Χαίρομαι που στο σπίτι μου το φαγητό από delivery είναι σπάνια εξαίρεση και όχι ο κανόνας, όπως σε όλο και περισσότερα σπίτια σήμερα.

 

Το σπιτικό φαγητό, αν και βέβαια εξαρτάται από τις πρώτες ύλες που χρησιμοποιούνται (έχουμε δει τι γίνεται με φρούτα, λαχανικά, γάλατα κλπ), είναι απείρως πιο ασφαλές και υγειινό.

 

Επομένως, όλοι αυτοί οι απατεωνίσκοι βρίσκουν και κάνουν όσα κάνουν.

Φυσικά δεν παύουν να είναι εγκληματίες και αξίζουν να τιμωρηθούν παραδειγματικά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που στο σπίτι μου το φαγητό από delivery είναι σπάνια εξαίρεση

 

απο που παιρνεις...;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές κατά τη διάρκεια της εκπομπής έχουν φωτογραφηθεί τα Goodys ως διανομέας ακατάλληλων λαχανικών και τροφίμων. Ελπίζω να είναι περιπτώσεις μεμονωμένων παραρτημάτων της αλυσίδας.
Link to comment
Share on other sites

απο που παιρνεις...;;;

 

Να κάνω διαφήμιση???? :p

 

 

Πολλές φορές κατά τη διάρκεια της εκπομπής έχουν φωτογραφηθεί τα Goodys ως διανομέας ακατάλληλων λαχανικών και τροφίμων. Ελπίζω να είναι περιπτώσεις μεμονωμένων παραρτημάτων της αλυσίδας.

 

Δεν τρέφω αυταπάτες για κανέναν, φίλε DENIOR. Πλέον με τα όσα γίνονται είναι λογικό να θεωρούνται όλοι ύποπτοι. Δεν είναι δίκαιο, αλλά "life's not fair" :).

Όπως και να έχει όμως, θα είναι όντως μεγάλο πλήγμα για το κύρος μιας τέτοιας αλυσίδας αν αληθεύουν οι υποψίες για τα Goody's.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σιγα το πληγμα. Σε 2 μηνες θα εχει ξεχαστει.

 

Εγω αλλο ειναι που δεν κατανοω. Ας υποθεσουμε οτι δεχομαι οτι τα video ολα ειναι αληθινα. Αυτοι οι ιδιοκτητες ΤΟΣΟ ηλιθιοι ειναι που τα λενε ετσι χυμα σε εναν καινουργιο υπαλληλο αυτα...; Τοσοι εχουν καει! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα , sorry που θα παρεμβω στην κουβεντα σας και θα την βγαλω για λιγο απο το θεμα της , αυτη η μελαχροινη καλεσμενη που ειχε χθες ο Νικολας στην εκπομπη του πια ηταν ?? Νομιζω Φαρμακη την ειπε...Ποια ειναι αυτη η Φαρμακη ρε παιδια??
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές κατά τη διάρκεια της εκπομπής έχουν φωτογραφηθεί τα Goodys ως διανομέας ακατάλληλων λαχανικών και τροφίμων. Ελπίζω να είναι περιπτώσεις μεμονωμένων παραρτημάτων της αλυσίδας.

 

Εχω ακουσει και εγω για τη συγκεκριμενη αλυσιδα,ενας φιλος μου δουλευε εκει και απο οτι μου ειχε πει δεν επλεναν τα μαρουλια,τωρα τι να πω.....:wacko: :wacko: Βλεπωντας ολα αυτα τα χθεσινα εχω αηδιασει τα delivery.:wacko: Απο την αλλη ειναι αδυνατον να σταματησουμε να παιρνουμε απεξω .Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να μειωσουμε αισθητα των αριθμο που το κανουμε.Εκει που σαλταρα κανονικα,ειναι με το λαδι που αλλαζουν στις φριτεζες και το χρωμα που εχει αυτο.Μιλαμε για μεγαλες που....ς,βαζουν ενα μπουκαλι που εχει χρηση στα τανκς:blink: :blink: .Τι να πει κανεις......Οσο για τις αλυσιδες ταχυφαγειων ολοι μας πανω-κατω ξεραμε και απο πριν οτι αυτα που τρωγαμε εκει δεν ηταν ολα υγιεινα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...