Jump to content

Αντικατάσταση οθόνης η αγορά καινούριας συσξευης;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχτές μου έσπασε η οθόνη από το OnePlus 8 pro. Σε επικοινωνία που είχα με το service της OnePlus μου είπαν ότι η οθόνη κοστίζει 300 ευρώ συνολικά. Το κινητό το έχω από πέρυσι τον Απρίλιο. Πιστεύετε ότι αξίζει η αντικατάσταση της οθόνης είναι προβώ σε αγορά καινούργιου τηλεφώνου; Επίσης να πω ότι για δεύτερη συσκευή χρησιμοποιώ ένα OnePlus 7 pro το οποίο θα συνεχίσω να το χρησιμοποιώ σαν δεύτερη συσκευή. 

Σε περίπτωση που πιστεύετε ότι πρέπει να προβώ σε καινούργια συσκευή τι θα μου προτείνατε με χρηματικό όριο των 850 ευρώ με έμφαση τη μεγάλη οθόνη την ταχύτητα και την πολύ καλή κάμερα;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω σκοπό να το κρατήσω για 1-2 χρόνια ακόμα 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχτές μου έσπασε η οθόνη από το OnePlus 8 pro. Σε επικοινωνία που είχα με το service της OnePlus μου είπαν ότι η οθόνη κοστίζει 300 ευρώ συνολικά. Το κινητό το έχω από πέρυσι τον Απρίλιο. Πιστεύετε ότι αξίζει η αντικατάσταση της οθόνης είναι προβώ σε αγορά καινούργιου τηλεφώνου; Επίσης να πω ότι για δεύτερη συσκευή χρησιμοποιώ ένα OnePlus 7 pro το οποίο θα συνεχίσω να το χρησιμοποιώ σαν δεύτερη συσκευή. 
Σε περίπτωση που πιστεύετε ότι πρέπει να προβώ σε καινούργια συσκευή τι θα μου προτείνατε με χρηματικό όριο των 850 ευρώ με έμφαση τη μεγάλη οθόνη την ταχύτητα και την πολύ καλή κάμερα;
Μού φαίνεται υπερβολικό το ποσό.
Σίγουρα μίλησες με το σέρβις από Πολωνία;

Μόλις τσέκαρα τη σελίδα τους και η οθόνη κοστίζει 216.20€.
Πόσο χρεώνουν την εργασία;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το λιγότερο Κάνα πενηντάρικο δε θα χρεώνουν? 
Πέρυσι που άλλαξα μπαταρία στο OP6 δεν ήταν πάνω από 30-35€ η εργασία.
Τώρα για οθόνη δε γνωρίζω.
Γιατί δε μας λέει το παλληκάρι πώς βγήκε το 300ρι που έγραψε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, mol said:

Το λιγότερο Κάνα πενηντάρικο δε θα χρεώνουν? 

Δεν είναι μόνο πόσο χρεώνουν την εργασία αλλά είναι και ο φόρος, οπότε βγήκε στα 315 ακριβώς. Ουσιαστικά μου έστειλαν ένα pdf και γράφουν ότι είναι η οθόνη, κόλλα για το μικρόφωνο, κόλλα για το πίσω μέρος και κόλλα για τη μητρική. 

Τελική 315

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...