Jump to content

Επιλογή παροχου για κάρτα sim


kostasw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. 

Αν και ο τίτλος δεν είναι διαφωτιστικός θα ήθελα την γνώμη σας. 

Θέλω να χρησιμοποιήσω μία κάρτα σιμ και να την έχω μόνο για WhatsApp viber και τέτοιες εφαρμογές. 

Επειδή είναι για μαγαζί δεν θέλω να βάλω το προσωπικό νούμερο. 

 

Τι θα μπορούσα να κάνω ώστε να μην δίνω άσκοπα λεφτά για κάτι πού θα χρησιμοποιείται μόνο για αυτές τις εφαρμογές; 

Link to comment
Share on other sites

Θες, λοιπόν, μια sim ελληνικής εταιρίας κινητής που να παραμένει στην κατοχή σου με όσο το δυνατόν λιγότερο κόστος ανά έτος, ώστε να την "περάσεις" στις εφαρμογές.

Αυτή τη στιγμή 6/2022 οι sim που "συντηρούνται" στην κατοχή σου με ελάχιστο κόστος είναι:

1) είτε Q με 8Ε ανά 13μηνο

2) είτε CU με CashBack από αγορές pockee σε supermarket, που με 0,90Ε αγορές το 3μηνο "φορτώνεις" 0,10Ε κάθε 3 μήνες. Αλλά για αυτό το τελευταίο πρέπει να "ψάχνεσαι" και αν είσαι σε θέση να συντηρείς κόστη μαγαζού (για τη χρήση που θες την sim) , δε στο συνιστώ.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Pppe said:

Θες, λοιπόν, μια sim ελληνικής εταιρίας κινητής που να παραμένει στην κατοχή σου με όσο το δυνατόν λιγότερο κόστος ανά έτος, ώστε να την "περάσεις" στις εφαρμογές.

Αυτή τη στιγμή 6/2022 οι sim που "συντηρούνται" στην κατοχή σου με ελάχιστο κόστος είναι:

1) είτε Q με 8Ε ανά 13μηνο

2) είτε CU με CashBack από αγορές pockee σε supermarket, που με 0,90Ε αγορές το 3μηνο "φορτώνεις" 0,10Ε κάθε 3 μήνες. Αλλά για αυτό το τελευταίο πρέπει να "ψάχνεσαι" και αν είσαι σε θέση να συντηρείς κόστη μαγαζού (για τη χρήση που θες την sim) , δε στο συνιστώ.

Ακριβώς αυτό. Οι εφαρμογές θα τρέχουν στο pc και θα είναι για πελάτες και προμηθευτές και θα χρησιμοποιηθεί μόνο γι αυτό το σκοπό. 

Οπότε τα 8€ στους 13 μήνες είναι προσιτό 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς και δωρεάν με μία κάρτα vodafone giga wifi on the spot https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/

Είναι συμβόλαιο (μην τρομάξεις) μηδενικού παγίου

Κάθε μήνα εκδίδεται λογαριασμός. Αν δεν έχεις κάνει χρήση, είναι μηδενικός

Επίσης, δεν έχει ελάχιστη διάρκεια παραμονής. Αν αλλάξουν οι όροι, το διακόπτεις άμεσα

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2022 at 10:27 ΜΜ, user_one said:

Νομίζω ότι μπορείς και δωρεάν με μία κάρτα vodafone giga wifi on the spot https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/

Είναι συμβόλαιο (μην τρομάξεις) μηδενικού παγίου

Κάθε μήνα εκδίδεται λογαριασμός. Αν δεν έχεις κάνει χρήση, είναι μηδενικός

Επίσης, δεν έχει ελάχιστη διάρκεια παραμονής. Αν αλλάξουν οι όροι, το διακόπτεις άμεσα

Νομίζω ότι αυτό δεν παρέχει αριθμό τηλεφώνου. 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό δεν παρέχει αριθμό τηλεφώνου. 

Μια χαρά παρέχει ειναι απλά data sim και μπορείς να ενεργοποιήσεις whatsapp viber γιατί δέχεται sms (verifying)
Καρατσεκαρισμένο.
Εφόσον θες μονο messaging apps η wifi on the spot σου κάνει δουλειά


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...