Jump to content

Poco M4 Pro 5G


DryEyed
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, chios said:

 

4 minutes ago, chios said:

ναι αλλα δεν βρισκω κανενα νοημα (εκτος απο 5g ) απο redmin note 10 pro να πας σε 11 ! ελαχιστες διαφορες για μενα αληθεια !

1 minute ago, p_k said:

Φίλε, τα Poco είναι εγγύηση από πολλές απόψεις. Διάβασε και βγαλε τα συμπεράσματά σου, εσύ θα κρίνεις.

δεν διαφωνω φιλε μου απλα για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ μοντελο διαβαζω πολλα οτι ειναι κατωτερο απο το προηγουμενο μοντελο το 3αρι για αυτο κόλλησα ! (και σε βιντεο και σε καμερα και σε επεξεργαστη κτλ ) ! γενικα εχω μπερδευτει !

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρίσκεις κανένα νόημα στο 11 pro τότε τι νόημα βρίσκεις στο ποκο που είναι κατώτερο;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, chios said:

Αν δεν βρίσκεις κανένα νόημα στο 11 pro τότε τι νόημα βρίσκεις στο ποκο που είναι κατώτερο;

οχι οχι ψαχνομαι ! βασικα το λινκ πανω το εβαλα γιατι μπερδεύτηκα οτι ηταν το ιδιο κινητο με το νημα ! βασικα παντα τα pocο ελεγαν οτι ειναι καλυτερα σε θεμα επεξεργαστη σε σχεση με τα redmi (αυτο θυμομουν μεχρι τωρα )

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτα που κοστιζει ειναι πολυ δυνατο κ οπως ειναι φυσικο υπαρχουν κ καλυτερα αλλα κ χειροτερα , οποιος αποφασισει να επενδυσει σε αυτο θα παρει ενα ικανοποιητικο τηλεφωνο που θα κανει την δουλεια του

Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος πάντως πρέπει να αλλάξει, να φύγει δηλαδή το miui 12.5 τη στιγμή που ήδη έχει πάρει το miui 13 και δεν χρειάζεται στον τίτλο να υπάρχει έκδοση λογισμικού.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το τηλέφωνο το πήρα για τη μητέρα μου. Ομολογουμένως είναι καλό value for money.

Ωστόσο οι mediatek μου φαίνονται αρκετά αργοί σε σχέση με τους αντίστοιχους Qualcomm. Είμαι αρκετά προβληματισμένος. Στην εγκατάσταση των εφαρμογών φαίνεται αρκετή διαφορά όπως επίσης και στο boot...

Στη λήψη είναι εξαιρετικό όπως και volte vowifi λειτουργούν άψογα.

Στο μενού είναι πολύ γρήγορο και η μπαταρία βγάζει τη μια μέρα με πεζοναυτικη χρήση μαμάς.

Ένα πρόβλημα που έχω βρει αρκετά σοβαρό είναι η ασυμβατότητα με το fast roaming της tp link σε mesh. Αποσυνδέεται συνεχώς. Χωρίς fast roaming όλα καλά. Και αυτό είναι άλλο ένα σημείο που με κάνει να προβληματίζομαι για τους mediatek. Δεν είναι trouble free αλλά ούτε σφαίρα. Ωστόσο για την τιμή παίρνεις κάτι εξαιρετικό.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα πολύ περίεργο πρόβλημα προέκυψε ξαφνικά στο κινητό και λέω ξαφνικά, διότι μπορεί να υπήρχε και παλαιότερα και να μην το είχα εντοπίσει.

Για να μπαίνουμε στο θέμα, υπό κανονικές  συνθήκες, όταν ανοίγουμε το μενού των πρόσφατων εφαρμογών τα recents δηλαδή είτε με τη χειρονομία είτε με το αντίστοιχο κουμπί ελέγχου και πατήσουμε παρατεταμένα πάνω σε μία ανοιχτή εφαρμογή, εμφανίζονται τέσσερα κουμπιά που το καθένα κάνει κάποια διαφορετική λειτουργία, μία από τις οποίες είναι το κλείδωμα της εφαρμογής. Σήμερα λοιπόν, πειραματιζόμενος με αυτήν τη διεργασία διαπίστωσα ότι δεν εμφανίζονται καθόλου τα κουμπιά, δηλαδή πατώντας παρατεταμένα επάνω στην εφαρμογή με πηγαίνει στις πληροφορίες της εφαρμογής.

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να πει την αντίστοιχη δική του εμπειρία για να δούμε τι συμβαίνει;

Υποπτεύομαι ότι πρόκειται για bug του miui 13.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, p_k said:

Ένα πολύ περίεργο πρόβλημα προέκυψε ξαφνικά στο κινητό και λέω ξαφνικά, διότι μπορεί να υπήρχε και παλαιότερα και να μην το είχα εντοπίσει.

Για να μπαίνουμε στο θέμα, υπό κανονικές  συνθήκες, όταν ανοίγουμε το μενού των πρόσφατων εφαρμογών τα recents δηλαδή είτε με τη χειρονομία είτε με το αντίστοιχο κουμπί ελέγχου και πατήσουμε παρατεταμένα πάνω σε μία ανοιχτή εφαρμογή, εμφανίζονται τέσσερα κουμπιά που το καθένα κάνει κάποια διαφορετική λειτουργία, μία από τις οποίες είναι το κλείδωμα της εφαρμογής. Σήμερα λοιπόν, πειραματιζόμενος με αυτήν τη διεργασία διαπίστωσα ότι δεν εμφανίζονται καθόλου τα κουμπιά, δηλαδή πατώντας παρατεταμένα επάνω στην εφαρμογή με πηγαίνει στις πληροφορίες της εφαρμογής.

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να πει την αντίστοιχη δική του εμπειρία για να δούμε τι συμβαίνει;

Υποπτεύομαι ότι πρόκειται για bug του miui 13.

Καλησπερα αν καταλαβα καλα στο δικο μου σε αλλες εφαρμογες βλεπω δυο σε αλλες τρεια κ σε αλλες τεσσερα 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dimispapas said:

Καλησπερα αν καταλαβα καλα στο δικο μου σε αλλες εφαρμογες βλεπω δυο σε αλλες τρεια κ σε αλλες τεσσερα 

Καλησπέρα, στο δικό μου δεν εμφανίζεται κανένα κουμπί...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Καλησπέρα, στο δικό μου δεν εμφανίζεται κανένα κουμπί...

Ισως εχει να κανει με την καθε εφαρμογη εαν ειναι απο το συστημα αν ειναι απο το google play η κατεβασμενη απο τριτο

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimispapas said:

Ισως εχει να κανει με την καθε εφαρμογη εαν ειναι απο το συστημα αν ειναι απο το google play η κατεβασμενη απο τριτο

Κι όμως φίλε μου, αυτό γίνεται με όλες ανεξαιρέτως τις εφαρμογές και δεν βλέπω να γλιτώνω την επαναφορά εργοστασιακών...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Κι όμως φίλε μου, αυτό γίνεται με όλες ανεξαιρέτως τις εφαρμογές και δεν βλέπω να γλιτώνω την επαναφορά εργοστασιακών...

Μεχρι στιγμης δεν με εχει ενοχλησει κατι σε αυτο το τηλεφωνακι

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, p_k said:

Κι όμως φίλε μου, αυτό γίνεται με όλες ανεξαιρέτως τις εφαρμογές και δεν βλέπω να γλιτώνω την επαναφορά εργοστασιακών...

Είναι θέμα έκδοσης του miui launcher και μοντέλου κινητού.

Σε μερικά τηλέφωνα έχουν βγάλει αυτές τις λειτουργίες από τον launcher.

Αν έγινε μετά από ενημέρωση του launcher, τότε μπορείς να το επαναφέρεις στην εργοστασιακή του έκδοση. Αν είναι μετά από ενημέρωση λογισμικού, τότε πρέπει να περιμένεις νέα ενημέρωση είτε λογισμικού είτε launcher.

Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, WPerty said:

Είναι θέμα έκδοσης του miui launcher και μοντέλου κινητού.

Σε μερικά τηλέφωνα έχουν βγάλει αυτές τις λειτουργίες από τον launcher.

Αν έγινε μετά από ενημέρωση του launcher, τότε μπορείς να το επαναφέρεις στην εργοστασιακή του έκδοση. Αν είναι μετά από ενημέρωση λογισμικού, τότε πρέπει να περιμένεις νέα ενημέρωση είτε λογισμικού είτε launcher.

Ευχαριστώ, μετά από επαναφορά επανήλθαν τα κουμπιά, αλλά στην ενημέρωση εφαρμογών συστήματος έχει update του poco launcher. 

Αν την κάνω, μάλλον θα φύγουν πάλι τα κουμπιά. 

Edit 

Έτσι ακριβώς έγινε, με την ενημέρωση του launcher έφυγαν τα κουμπια, προχώρησα μετά σε απενεργοποιηση ενημερώσεων του poco και επανήλθαν. 

Κακώς τα αφαίρεσαν πάντως στην τελευταία έκδοση του launcher. 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν. Όμως δεν καταλαβαίνω τον λόγο που το κάνουν. Έχω ακούσει ότι το κάνουν σε budget συσκευές, αλλά δεν πιστεύω ότι επιβαρύνεται τόσο πολύ το σύστημα έτσι ώστε να τα αφαιρούν. 

Αυτά τα περίεργα με απομάκρυναν από την Xiaomi. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν τη στιγμή έχω μια παλιά έκδοση του launcher, αλλά με τη χρήσιμη δυνατότητα των κουμπιών. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία έκδοση 4.38 του Poco Launcher και τα κουμπιά εμφανίζονται κανονικά. Σε ποια έκδοση του Poco Launcher σου εμφανίζεται το πρόβλημα;1dd0130054975d905b8e35cfdf904c88.jpgcd92ea3964fabe59f4419cbc866a2e3e.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία έκδοση 4.38 του Poco Launcher και τα κουμπιά εμφανίζονται κανονικά. Σε ποια έκδοση του Poco Launcher σου εμφανίζεται το πρόβλημα;1dd0130054975d905b8e35cfdf904c88.jpgcd92ea3964fabe59f4419cbc866a2e3e.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk


Κι εγώ ακριβώς την ίδια έκδοση έχω και εμφανίζονται όλα όπως στο δικό σου.

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, georgeavl3 said:

Έχω την τελευταία έκδοση 4.38 του Poco Launcher και τα κουμπιά εμφανίζονται κανονικά. Σε ποια έκδοση του Poco Launcher σου εμφανίζεται το πρόβλημα;1dd0130054975d905b8e35cfdf904c88.jpgcd92ea3964fabe59f4419cbc866a2e3e.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Αυτήν έχω, ξαναεβαλα την τελευταία.

Οπότε από ό,τι καταλαβαίνω, πρέπει να είναι θέμα της συσκευής όπως ανέφερε και ο συμφορουμίτης παραπάνω, διότι εσύ φίλε μου έχεις άλλη συσκευή όχι το Poco m4 pro.

Screenshot_2022-09-26-01-24-21-564_com.miui.securitycenter.jpg

12 minutes ago, topmar said:

Κι εγώ ακριβώς την ίδια έκδοση έχω και εμφανίζονται όλα όπως στο δικό σου.

POCO X3 Pro via Tapatalk
 

Την ίδια συσκευή με εμένα έχεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2022 at 10:41 ΠΜ, p_k said:

Η συσκευή φυσάει, είναι εξαιρετική από κάθε άποψη.

Ξεκινάει από τα 174 ευρώ.

Καλημέρα.

Που το βρήκες 174 ευρώ;

MI 10T / EU 13.0,9

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco M4 Pro 5G
Την ίδια συσκευή με εμένα έχεις;
Η σύζυγος...

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 5 months later...

Τελειώνει ο Αύγουστος και όχι μόνο τη 14 δεν πήραμε αλλά και με security update Απριλίου είμαστε ακόμη, τι γίνεται;

Μας ξέχασαν; 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα, ειναι ασφαλές να την περάσω manual;Επίσης την recovery περνάμε ή τη stable ;

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...