Jump to content

Εργασία σε Σούπερ Μάρκετ


zurabi_97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Σε μερικό χρονικό διάστημα ξεκινάω εργασία ως αποθηκάριος σε γνωστή αλυσίδα Σούπερ Μάρκετ. Και έχω μια απορία, εμένα με είπαν για 5ωρη εργασία, αλλά έτσι όπως μου το είπαν, λες και αυτό είναι παροδικό, για κάποιο χρονικό διάστημα, και μετά μπορεί το ωράριο να αυξηθεί. Σε αντίστοιχη θέση, είναι 5ώρη εργασία και είναι μέχρις ώτου απολυθείς/παραιτηθείς ή είναι για κάποιο χρονικό διάστημα και μετά πας σε 6ώρο ή 8ώρο; 

Θα ήθελα απάντηση από άτομο που γνωρίζει τι παίζεται στα σούπερ μάρκετ.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις με μια σύμβαση. 4/5/6/8 ώρες. Ανά πάσα ώρα και στιγμή έχουν το δικαίωμα αν το θέλεις και εσύ να ανέβεις. Όπως και να σε απολύσουν εννοείται. Δε κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς όμως.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2022 at 4:36 ΜΜ, DjTony said:

Μπαίνεις με μια σύμβαση. 4/5/6/8 ώρες. Ανά πάσα ώρα και στιγμή έχουν το δικαίωμα αν το θέλεις και εσύ να ανέβεις. Όπως και να σε απολύσουν εννοείται. Δε κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς όμως.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Εννοώ πως, με το έτσι θέλω μπορούν να σε πουν πχ "από εδώ και στο εξής θα δουλεύεις 8ώρο" ή θα κάνουν κάποια πρόταση και αν συμφωνίσεις ή όχι; Στη σύμβαση μου λέει 5ώρο (μερικής απασχόλησης).

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως, με το έτσι θέλω μπορούν να σε πουν πχ "από εδώ και στο εξής θα δουλεύεις 8ώρο" ή θα κάνουν κάποια πρόταση και αν συμφωνίσεις ή όχι; Στη σύμβαση μου λέει 5ώρο (μερικής απασχόλησης).
Αν συμφωνήσεις φυσικά. Με το έτσι θέλω δε γίνεται τίποτα. Άλλοι παρακαλάνε φυσικά να δουλέψουν ή να γίνουν 8ωροι...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...