Jump to content

Samsung Galaxy A22 5G


giannis074
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στους φίλους. Έχω το samsung A22 4G και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Τις τελευταίες όμως 2 μέρες παρατηρώ πως ενώ με τα δεδομένα το ίντερνετ τρέχει σφαίρα όταν ανοίγω  wifi και κλείνω δεδομένα το ίντερνετ αργεί χαρακτηριστικά. 

Έχω καλή ταχύτητα στο σπίτι 50αρα και με το καινούργιο μόντεμ της cosmote  .

Τι μπορεί να ευθύνεται γι αυτό? Πρόβλημα στο κινητό σε ότι αφορά σύνδεση με wife  ή κάποια θέμα που πιθανόν να έχει από την πρόσφατη αναβάθμιση? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε όλα τα κανάλια εκπομπής του WiFi έχει πρόβλημα; Έχω το A22 5G και δεν έχει κανένα θέμα στο 6 που έχω ρυθμίσει το Router.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Συζητάω 😄 για το συγκεκριμένο smartphone. 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Ας σολαρω  😀 με εντυπώσεις από την συσκευή.

Η μπαταρία έχει τον ατελείωτο και η οθόνη του είναι εξαιρετική με δεδομένο το κόστος. Δεν κολλάει σε κάποια εφαρμογή ( δεν γνωρίζω για games ) και παίζουν όλα όπως πρέπει. Επίσης φορτίζει σχετικά γρήγορα και οι κάμερες την μέρα βγάζουν ικανοποιητικες φωτογραφίες. Υποστηρίζει NFC και double tap to wake. Συχνές ενημερώσεις ασφαλείας όπως και του Google Play Store. Θετικό το γεγονός ότι η κάμερα πάει μέχρι 2K ανάλυση βίντεο για συσκευή των 150 ευρώ περίπου.  

Η θύρα των ακουστικών είναι στο κάτω μέρος της συσκευής. Έχει μόνο ένα ηχείο το οποίο δεν εντυπωσιάζει. Επίσης ενώ το λογισμικό δεν έχει θέμα και είναι άμεσο - γρήγορο,  το έχουν τιγκαρει στο bloatware. Εφαρμογές που δεν γίνονται disable ( δεν συζητάμε για απεγκατασταση ) , θα μπορούσε να ήταν δηλαδή πολύ ποιο γρήγορο. Έχω κατεβάσει μόνο το Samsung Music και η μνήμη που είναι διαθέσιμη παίζει από 1,5GB - 1,7GB.Καταλήγω ότι αν πάτε σε Samsung καλύτερα να δείτε με 6GB ram και πάνω αφού αν δεν κάνω λάθος,  δεν υπάρχει συσκευή της εταιρίας με "καθαρό" Android. Δεν υπάρχει LED για ειδοποιήσεις αλλά μπορείτε να ρυθμίσετε το flash, επίσης δεν έχει ραδιόφωνο. Οταν γίνεται ρύθμιση στα 48MP στην κάμερα για φωτογραφίες, η εικόνα "κολλάει" για ένα δευτερόλεπτο περίπου. Απαράδεκτο για σύγχρονο smartphone εκτός και αν φταίει η εφαρμογή. Να αναφέρω ότι απουσιάζουν οι ρυθμίσεις για απόκρυψη του notch καθώς και το κλείδωμα των εφαρμογών. 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι bug ή το κάνει μόνο στο δικό μου. Λοιπόν όταν κάνω κλήση και είναι συνδεδεμένο στο WiFi πατιούνται διαφορά πλήκτρα χωρίς να πατάω τίποτα. Συνήθως όταν αναβοσβήνει η οθόνη ( proximity sensor ) , πχ σήμερα είδα το 2 και το μηδέν να έχουν επιλεγεί χωρίς φυσικά να τα πατήσω ενώ γινόταν κλήση. Να πω ότι έχω F2G αριθμό στην συσκευή και δεν έχουν ενεργοποιήσει το WiFi Calling για το A22 5G. Έχουν γίνει οι ενημερώσεις που υπάρχουν μέχρι στιγμής και η έκδοση της εφαρμογής Τηλέφωνο είναι η τελευταία διαθέσιμη όπως αναφέρει η συσκευή.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ενημέρωση ασφαλείας Ιουνίου 2022 ( 164ΜΒ ). Έφτιαξαν αυτό το bug με την κάμερα όταν επιλέγεις τα 48MP , τα αρχεία τώρα είναι γύρω στα 10MB από 20MB ήταν.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A22 (5G)
  • 3 weeks later...

Αναβάθμιση σε Android 12 ( One UI Core 4.1 ).

Εντυπώσεις:  Πολύ πιο γρήγορο από πριν , καλύτερη διαχείριση της μνήμης Ram. Τα εφέ πηγαίνουν σφαίρα και γενικά δείχνει ότι υπάρχει βελτιστοποίηση στην έκδοση 12 όχι μόνο από πλευράς ταχύτητας αλλά και UI.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενημέρωση Google Play Ιουλίου ( 48 MB ).

Την Τρίτη θα το πάω στην Smartec ( συνεχίζεται το πρόβλημα όταν κάνει κλήσεις ) και θα ζητήσω κατευθείαν αντικατάσταση. Όπως φαίνεται η συσκευή έχει θέμα και μάλλον θα κοιτάξω για κάποιο άλλο.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A22 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...