Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως ειναι κανα εριξον τελικα?

 

Μπορεί να είναι Sharp!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κατι το κινητο της αγγελας πιο ήταν στον 1ο κύκλο

 

ρωτισα τι κινητο είχε η αγγελα στον 1ο κύκλο

 

μηπως ειναι το 6510?

 

μπορεί και ναι μπορεί και οχι και επίσης mol το νοκια που λες είναι του 2002 ενώ η σειρα είναι του 2005

 

Μηπως ειναι κανα εριξον τελικα?

 

Μπορεί να είναι Sharp!

Αμαν πια μ'αυτο το κινητο!Τοση σημασια εχει ποιο ηταν σε μια σειρα που παιχτηκε πριν 9 χρονια?

Link to comment
Share on other sites

ρωτισα τι κινητο είχε η αγγελα στον 1ο κύκλο

Θα μας δειρεις αν δεν σου πουμε; Πρεπει να επανεξετασεις τον τροπο συμπεριφορας σου στο φορουμ γιατι ειναι πολυ επιθετικος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ πάντως την έβρισκα εξαιρετική σειρά και συνεχίζω να τη βρίσκω. Όποτε τη πετυχαίνω σε επανάληψη τη βλέπω πάντα!
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Και εγώ θεωρώ ότι το Παρα 5 είναι (κατά την γνώμη μου) η ΚΑΛΥΤΕΡΗ σειρά της ελληνικής τηλεόρασης. Δεν είναι τυχαίο ότι το Mega το βάζει συχνά επαναλήψης

Όσο για το νέο σήριαλ του Καπουτζίδη Εθνική Ελλάδος είναι ωραία σειρά παρόλο που δεν έχει τόσο χιούμορ όσο το Παρα 5 αλλά σου δίνει πολλά μαθήματα ζωής.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θεωρώ ότι το Παρα 5 είναι (κατά την γνώμη μου) η ΚΑΛΥΤΕΡΗ σειρά της ελληνικής τηλεόρασης. Δεν είναι τυχαίο ότι το Mega το βάζει συχνά επαναλήψης

Όσο για το νέο σήριαλ του Καπουτζίδη Εθνική Ελλάδος είναι ωραία σειρά παρόλο που δεν έχει τόσο χιούμορ όσο το Παρα 5 αλλά σου δίνει πολλά μαθήματα ζωής.

 

Αν το πόσο καλή είναι μια σειρά κρινόταν από το πόσες φορές έχει παίξει επανάληψη, τότε η καλύτερη σειρά της ελληνικής τηλεόρασης θα ήταν το Ρετιρέ.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αν το πόσο καλή είναι μια σειρά κρινόταν από το πόσες φορές έχει παίξει επανάληψη, τότε η καλύτερη σειρά της ελληνικής τηλεόρασης θα ήταν το Ρετιρέ.

 

Με διαφορά το Κωνσταντίνου και Ελένης. :p

Link to comment
Share on other sites

Με διαφορά το Κωνσταντίνου και Ελένης. :p

Εννοειται οτι ειναι πολυ καλυτερο απ'το παρα 5.Το Κων/νο και ελενης μαζι με τα Εγκληματα και το 50-50 ειναι για μενα οι καλυτερες σειρες της ελληνικης τηλεορασης.

Link to comment
Share on other sites

το Παρα 5 κατα τη γνώμη μου έχασε πολύ όταν το τράβηξαν και 2η σαιζόν για λόγους τηλεθέασης.. έγινε υπερβολικό...

 

Είσαι το Ταίρι μου FTW!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
το Παρα 5 κατα τη γνώμη μου έχασε πολύ όταν το τράβηξαν και 2η σαιζόν για λόγους τηλεθέασης.. έγινε υπερβολικό...

Ισχύει αυτό, δυστυχώς. :( Δε θα έλεγα "υπερβολικό", θα έλεγα "self-conscious": ότι δηλαδή οι λεπτομέρειες της συνταγής της επιτυχίας, που τον πρώτο χρόνο έβγαιναν αυθόρμητα και στο συγγραφέα και στους ηθοποιούς, έγιναν πια επιτηδευμένες γιατί όλοι προσπαθούσαν συνειδητά να τις επαναλάβουν (βλ. το "ιιιι" της Ζουμπουλίας, τα αστεία γύρω από την ερωτική ζωή της Θεοπούλας, η ακραία άγνοια της Ντάλιας κλπ).

 

Μπορεί όντως να υπάρχουν πολύ καλύτερες σειρές (θεωρώ το Ντόλτσε Βίτα και τα Εγκλήματα πιο άρτιες σειρές, και τους Απαράδεκτους μακράν την καλύτερη κωμωδία- σε άλλο στυλ βέβαια), αλλά σαν σύνολο ήταν η δικιά μου πιο αγαπημένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Λοιπόν, εντελώς τυχαία θυμήθηκα τη σειρά, κάτι κοιτούσα μέσω google για να την θυμηθώ και τυχαία έπεσα στις δημοσιεύσεις αυτού του forum και τα όσα έγραφα και εγώ.

Αναπολώντας τις, διάβασα τις περισσότερες σελίδες της κατηγορίας αυτής και τα όσα γράφαμε, βρήκα τους κωδικούς μου από το e-mail και ξανασυνδέθηκα στο forum...

 

Συγκινήθηκα, θυμήθηκα εκείνη την περίοδο που ασχολούμασταν με τη σειρά, διάβασα όσα γράφαμε (ειδικά τα δικά μου σενάρια για το τι θα γίνει στη σειρά είχαν πολύ γέλιο)!

Πέρασαν 14 ολόκληρα χρόνια. Εγώ προσωπικά από 22 χρονών έγινα 36, η χώρα πέρασε μνημόνια, ο πλανήτης περνάει πανδημία, τα forums έπαψαν να είναι τόσο "της μόδας", εμφανίστηκαν τα social media κι όμως οι δημοσιεύσεις είναι ακόμα εδώ και μας θυμίζουν εκείνη την όμορφη εποχή...

 

Δεν ξέρω αν θα δει τη δημοσίευση κανείς από εκείνη την εποχή, ελπίζω όλοι να είστε καλά πάντως!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Εγώ πάντως επειδή είμαι 15 χρόνων κ δεν έβλεπα το πάρα 5 όταν παιζόταν, το έχω δει σε επανάληψη. Για μένα είναι εξαιρετική σειρά. Παρόλο που είμαι μικρή στην ηλικία έχω παρακολουθήσει πολλές σειρές. Σαν αυτή καμία όμως! Δεν έχω λόγια. Βέβαια αυτή είναι γνώμη μου. Δεν την επιβάλλω σε κανέναν. Σε άλλους μπορεί να μην αρέσει η σειρά. Δεκτό :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τέλεια σειρά! Πολύ γέλιο!

Συμφωνώ! Έχω πέσει στα πατώματα από τις ατάκες :lol:

Edited by Aggeliki_para5
Λάθος γραμμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...