Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως από ό,τι είπε ο Καπουτζίδης, το τέλος θα έχει και μια γεύση από «Σαββατογεννημένες». Δεν ξέρω κατά πόσο θα ισχύσει γιατί το είπε όταν άκουσε ότι ήταν απίστευτος ο ρόλος του εκεί, αλλά για μένα είναι λόγος να δω τη σειρά την οποία έχω σταματήσει να βλέπω εδώ και καιρό!

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι ατυχη, εχασα το μόνο επεισόδιο που δεν έχει παιχτεί σε επανάληψη (το προηγούμενο) μπορεί καποιος να με βοηθήσει κ να μου πει που μπορώ να το βρω για να το δω? 'Οχι να το κατεβάσω, εχω βρει να το κατεβασω αλλα θέλω μόνο να το δω (οπως παλια στο google video) δεν έχω την δυνατότητα να κανω download στον συγκεκριμένο υπολογιστη ειναι στην εργασία μου ( κ πριν σχολιασετε στο διαλειμμα μου θα το δω:rolleyes: )

Και σε pm απαντηστε μου αν δεν επιτρεπεται να δημοσιοποιησετε την διευθυνση

Ευχαριστωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε τι εδειξε σημερα; ΤΙΠΟΤΑ. Το μονο που μαθαμε ειναι πως η Μαρθα παντρευεται... Παει τα εχασε ο Καπουτζιδης...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε τι εδειξε σημερα; ΤΙΠΟΤΑ. Το μονο που μαθαμε ειναι πως η Μαρθα παντρευεται... Παει τα εχασε ο Καπουτζιδης...

Οτι η Μαρθα παντρευεται

Οτι ο Παυρινος εμαθε τα στοιχεια των γιαγιαδων

οτι η Αμαλια επανεμφανιστηκε

Ειδαμε την αδερφη της Ελευθεριας...

 

 

 

Αλλά γι αυτο παμε κατα διαολου,γιατι παντα θα βρεθει καποιος με μια απλη φραση 4 λεξεων να πει οτι τα εχασε ο Καπουτζιδης.

Ετσι απλα με 4 λεξεις ισοπεδωνει κανείς μια πολυ επιτυχημενη σειρα...

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα είχε. Κάποιες σκηνές κράτησαν παραπάνω απ'όσο χρειαζόταν , αλλά η ώρα πέρασε ευχάριστα.

 

Εκείνη η σκηνή με το κινητό να χτυπάει συνέχεια μου θύμισε μια αντίστοιχη σκηνή από το Once upon a time in America :)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

μήπως ο τάκης είναι ο χρήστος, ο άντρας της αδερφής της ελευθερίας?

Οχι,οπως προκυπτει απο την υποθεση του επομενου επεισοδιου.

Link to comment
Share on other sites

Οτι η Μαρθα παντρευεται

Οτι ο Παυρινος εμαθε τα στοιχεια των γιαγιαδων

οτι η Αμαλια επανεμφανιστηκε

Ειδαμε την αδερφη της Ελευθεριας...

 

 

 

Αλλά γι αυτο παμε κατα διαολου,γιατι παντα θα βρεθει καποιος με μια απλη φραση 4 λεξεων να πει οτι τα εχασε ο Καπουτζιδης.

Ετσι απλα με 4 λεξεις ισοπεδωνει κανείς μια πολυ επιτυχημενη σειρα...

 

Το πού πάει ο καθένας και γιατί πάει όπου πάει, είναι δική του δουλειά και τους υπόλοιπους δεν πρέπει και δε μας αφορά.

 

Κατά τα άλλα,

παντρεύεται η Μάρθα και κάτι τρέχει στα γύφτικα, (οι φαν της σειράς ετοιμάζονται να τα βάψουν μαύρα, γιατί τίποτα δε θα είναι πια το ίδιο αφού η βασική πρωταγωνίστρια φύγει στην Αμερική).

ο Παυρινός έμαθε τα στοιχεία των γιαγιάδων υποκύπτοντας στους κακούς, που ξέχασαν ότι στο σπίτι εκείνο είχαν ξαναπάει όταν απήγαγαν κατά λάθος τη Θεοπούλα (με τέτοια διαστήματα ανάμεσα στα επεισόδια, ακόμα κι ο Καπουτζίδης ξεχνάει κάποιες λεπτομέρειες)

η Αμαλία επανεμφανίστηκε ως πολλά υποσχόμενη τραγουδίστρια, αλλά αυτή τη φορά δεν επιστρατεύτηκε η μυστήρια φύση της για να σώσει τους ήρωες (ο από μηχανής θεός περιορίστηκε στην ηχορύπανση)

Τουλάχιστον είδαμε την αδερφή της Ελευθερίας, γιατί διαφορετικά θα έμενα με την εντύπωση, ότι σκάει μύτη κάποιος και έτσι απλά, με 4 γραμμές προσπαθεί να διασώσει από το διασυρμό ένα επεισόδιο μιας σειράς με τέτοιο πάθος, που.... κλπ

:worry:

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

H τελευταία ατάκα της Ζουμπουλίας τα είπε όλα! ''Εε πια κατάντησε αηδία''. :(

 

Φυσικά αναφερόταν στο φιλί Ντάλιας - Αλέξη, αλλά θα μπορούσε κάλλιστα να αποτελεί τον τίτλο του σημερινού επεισοδίου.

Και πριν βιαστείτε να με πείτε γκρινιάρα, είναι το μοναδικό επεισόδιο της φετινής χρονιάς που με ξενέρωσε απίστευτα.

 

Από που να αρχίσω? Χιούμορ μηδέν. Το μόνο καλό ήταν ''τα αλεξίπτωτα τζάμια!!'' :lol: Η Αμαλία τα ίδια και τα ίδια..οκ το έκανε μία φορά με το φιλί φιλίιιιι. Τι θέλει και μας κοπανάει νέα παρόμοια άσματα? Η Ντάλια εξακολουθεί να απορεί για το συνδιασμό ρούχων της Ζουμπουλίας. Γενικά από θέμα χιούμορ έχει στερέψει η σειρά. Σε αυτό νομίζω πως συμφωνούμε όλοι.

 

Όσον αφορά την υπόθεση, δεν θα κρίνω προτού ολοκληρωθεί. ;)

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

ο Παυρινός έμαθε τα στοιχεία των γιαγιάδων υποκύπτοντας στους κακούς, που ξέχασαν ότι στο σπίτι εκείνο είχαν ξαναπάει όταν απήγαγαν κατά λάθος τη Θεοπούλα (με τέτοια διαστήματα ανάμεσα στα επεισόδια, ακόμα κι ο Καπουτζίδης ξεχνάει κάποιες λεπτομέρειες)

 

Γι αυτό απόρησα κι εγώ προς στιγμήν, αλλά μετά θυμήθηκα πως τη Θεοπούλα την απήγαγε άλλο τσιράκι του Παυρινού, χωρίς να δώσει στοιχεία στους άλλους κακούς. Ήταν ένας ψηλός μελαχρινός τον οποίο σκότωσε ο τύπος με τα μαύρα , αφού του χάλασε τα φρένα!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

η Αμαλία επανεμφανίστηκε ως πολλά υποσχόμενη τραγουδίστρια, αλλά αυτή τη φορά δεν επιστρατεύτηκε η μυστήρια φύση της για να σώσει τους ήρωες (ο από μηχανής θεός περιορίστηκε στην ηχορύπανση)

 

Εκείνη έστειλε τους μεταφορείς...:cool:

Link to comment
Share on other sites

ο Παυρινός έμαθε τα στοιχεία των γιαγιάδων υποκύπτοντας στους κακούς, που ξέχασαν ότι στο σπίτι εκείνο είχαν ξαναπάει όταν απήγαγαν κατά λάθος τη Θεοπούλα (με τέτοια διαστήματα ανάμεσα στα επεισόδια, ακόμα κι ο Καπουτζίδης ξεχνάει κάποιες λεπτομέρειες)

Ε, βασικά, δεν την είχαν απαγάγει οι συγκεκριμένοι κακοί τη Θεοπούλα, αλλά με τόσα κενά ανάμεσα στα επεισόδια, πράγματι πού να θυμάσαι :p

 

η Αμαλία επανεμφανίστηκε ως πολλά υποσχόμενη τραγουδίστρια, αλλά αυτή τη φορά δεν επιστρατεύτηκε η μυστήρια φύση της για να σώσει τους ήρωες (ο από μηχανής θεός περιορίστηκε στην ηχορύπανση)

Βασικά (επαναλαμβάνομαι; :)) έστειλε τους φορτηγατζήδες να κάνουν τη μεταφορά (οι οποίοι με ευχαρίστηση δέχθηκαν να πακετάρουν ανθρώπους, -την υποτυπώδη ρεαλιστικότητα της σειράς τη ξεχάσαμε επίσης προ πολλού).

 

Κατά τα άλλα, δεν μου προκαλεί πλέον κανένα ενδιαφέρον η σειρά. Η μαγική επανεμφάνιση του αρχείου-κλώνου, καθώς και οι χιλιοειπωμένες ατάκες θεοπούλας και ξαδέρφης Φώτη, δεν βοηθούν την κατάσταση...

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

:O

Όντως, το άλλο γκρουπ κακών είχε κάνει την απαγωγή, αφού εκείνοι είχαν ταυτοποιήσει το όνομα του Σπύρου (κάτι με δίπλωμα θυμάμαι). Εντύπωση μου προκαλεί πάντως, που δεν έδωσαν πλήρη αναφορά στον Παυρινό.

Όσο για την Αμαλία, προφανώς εξ αιτίας της γλύτωσαν. Αλλά δεν ήταν όπως παλιά, η τελευταία, ουρανοκατέβατη λύση. Το ότι θα πάνε οι μεταφορείς ήταν γνωστό και κανονισμένο, οι 5 (3+2) απλά το εκμεταλεύτηκαν.

Τέλος πάντων, καλοκαίριασε πλέον. Θα τελειώσει κι αυτό, και θα το δούμε σε μερικές επαναλήψεις να το χωνέψουμε.

:lol:

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Λίγες εξελίξεις (για να μην πω καμία εξέλιξη…σοβαρά τώρα μην μου πείτε πως το ότι παντρεύεται η Μάρθα είναι πληροφορία που εμένα με νοιάζει γιατί θα τρελαθώ:( …την σειρά δεν νομίζω να την αγαπήσαμε για τις άσχετες ιστορίες, τρίτων ρόλων που άρχισαν να γεμίζουν, έντονα μπορώ να πω, το κενό του Καπουτζίδη στην 2η σαιζόν…και πριν προλάβουν να πουν πολλοί πως τέτοιοι ρόλοι είναι εξίσου αγαπητοί, θέλω να πω πως συμφωνώ με το ότι είναι αγαπητοί ρόλοι, και πως εάν δεν υπήρχαν η σειρά δεν θα είχε αυτήν την επιτυχία που έχει αλλά έχω την αίσθηση πως τον τελευταίο καιρό ο Κ. άρχισε να χρησιμοποιεί τους τρίτους ρόλους μόνο για να γεμίζει το σενάριο παράλληλα με την βασική ιστορία και πολλές φορές δεν το κάνει και καλά:( ).

 

Καθόλου, μα καθόλου γέλιο (οι ατάκες ειδικά σε αυτό το επεισόδιο έβγαιναν με το ζόρι και ήταν τραβηγμένες από τα μαλλιά…και δεν το λέω με κακή πρόθεση. Σίγουρα η σειρά προσφέρει πολύ γέλιο (έχω γελάσει πολύ με αυτή τη σειρά) αλλά το συγκεκριμένο επεισόδιο δεν θεωρώ πως πρόσφερε καθόλου χιούμορ)

 

Με μία λέξη το σημερινό επεισόδιο μου φάνηκε απλά «Αδιάφορο»:down:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, υπήρχαν και χειρότερα επεισόδια! Δηλαδή δεν κοιτούσα την ώρα να δω πότε θα τελειώσει.

Όσο για το γάμο της Μάρθας, ας δούμε πρώτα πώς θα εξελιχθεί... συνήθως κάτι τέτοια αποδεικνύονται ότι παίζουν κάποιο ρόλο στην πλοκή.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την Αμαλία, προφανώς εξ αιτίας της γλύτωσαν. Αλλά δεν ήταν όπως παλιά, η τελευταία, ουρανοκατέβατη λύση. Το ότι θα πάνε οι μεταφορείς ήταν γνωστό και κανονισμένο, οι 5 (3+2) απλά το εκμεταλεύτηκαν.

Ηταν γνωστο και κανονισμενο μονο και μονο για να σωθουν.

Αλλιως δεν θα εμφανιζοταν η Αμαλια.

 

Μονο για να τους σωσει εμφανιζεται!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...