Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα η αμαλια τι ειναι??? φυλακας αγγελος?

 

Νομίζω πως αυτό έχει ξεκαθαριστεί από προηγούμενο επεισόδιο. Δεν χρειάζεται να αναρωτιόμαστε συνέχεια τα ίδια. Μέχρι να είμαστε σίγουροι πως είναι κάτι άλλο, απλά η Αμαλία είναι κάτι το υπερφυσικό που τους βοηθά στην εξέλιξη της ιστορίας. That's all :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραίο το επεισοδιάκι. Όντως ακόμα και στα άσχετα που πετάει ενδιάμεσα, έχω μια τάση να ξεκινάω «ωχ, πάλι με αηδίες θα γεμίσει το χρόνο του επεισοδίου» αλλά τελικά με πιάνουν τα γέλια. Εκεί λοιπόν που γκρίνιαζα πετάει η Ντάλια το αμερικάνικό με προφορά και δείχνει και τον Αλέξη με το σκουφί και ξεράθηκα. :lol:

 

Το ίδιο είχα πάθει και στις «Σαββατογεννημένες» με την αξέχαστη για εμένα σκηνή όπου ξεκινούσε να βλέπει όνειρο ο Σάββας σε στύλ παλιάς ελληνικής ασπρόμαυρης ταινίας, όπου έδειχνε να ανάβουν προβολείς και να δείχνουν μια τον ένα μια τον άλλο. Και εκεί που γκρίνιαζα «αχ, τι ωραία κοιλιά», πετάει το χορευτικό αλλά Δαλιανίδη και έφυγα αδιάβαστος. Ξυπνάει και ο Σάββας με εκείνο το «δεν πάμε καλά» και δεν μου έμεινε άντερο... :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το επεισοδιάκι. Όντως ακόμα και στα άσχετα που πετάει ενδιάμεσα, έχω μια τάση να ξεκινάω «ωχ, πάλι με αηδίες θα γεμίσει το χρόνο του επεισοδίου» αλλά τελικά με πιάνουν τα γέλια. Εκεί λοιπόν που γκρίνιαζα πετάει η Ντάλια το αμερικάνικό με προφορά και δείχνει και τον Αλέξη με το σκουφί και ξεράθηκα. :lol:

 

Το ίδιο είχα πάθει και στις «Σαββατογεννημένες» με την αξέχαστη για εμένα σκηνή όπου ξεκινούσε να βλέπει όνειρο ο Σάββας σε στύλ παλιάς ελληνικής ασπρόμαυρης ταινίας, όπου έδειχνε να ανάβουν προβολείς και να δείχνουν μια τον ένα μια τον άλλο. Και εκεί που γκρίνιαζα «αχ, τι ωραία κοιλιά», πετάει το χορευτικό αλλά Δαλιανίδη και έφυγα αδιάβαστος. Ξυπνάει και ο Σάββας με εκείνο το «δεν πάμε καλά» και δεν μου έμεινε άντερο... :D

 

ΟΝΤΩΣ! Κι εμένα μου άρεσε... Γενικά, πίστευα ότι θα ήταν ΛΙΓΟΤΕΡΟ καλή η φετινή σεζόν, αλλά "τραβάει" καλά... Ο τύπος (Καπουτζίδης... και πατριωτάκι!), έχει φαντασία/ταλέντο.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το σημερινο επεισοδιο!!!

 

Και πολυ αγωνια ρε παιδια με τους κακους, ουφ!!!!!!!...........

+1 πολυ ωραιο επεισοδιο με πολυ γελιο.:lol:

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο επεισόδιο.....Τρομερό γέλιο και ειδικά το όνειρο τησ Ντάλιας....Ποιος ακόμη πιστεύει ότι δεν 'τραβάει' πια το παρά πέντε?..
Link to comment
Share on other sites

Η σκηνή με τη Θεοπούλα και για το αν συνορεύει το (γειτονικό μου) Νέο Ηράκλειο με το Βύρωνα. "Τώρα με την ΟΝΕ καταργούνται τα σύνορα":p . Και λίγο πιο πρίν, η κίνησή της για να περιγράψει το σεισμό του 1981.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Θεική σκηνή με τη Ντάλια καουμπόι και τον Αλέξη βλαχοαμερικάνα χωριατοπούλα!

 

θεικο!! :lol: Η φαντασια του Καπουτζιδη δεν εχει ορια!

 

Εγω πεθανα στα γελια με τον Καπουτζιδη λαγο και την φωνη με την οποια μιλαγε εκεινη την ωρα. Ολα τα λεφτα!! :rotfl:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Εγω πεθανα στα γελια με τον Καπουτζιδη λαγο και την φωνη με την οποια μιλαγε εκεινη την ωρα. Ολα τα λεφτα!! :rotfl:

 

Και μένα μ'άρεσε πως μίλαγε! Είχε πολύ πλάκα! Και γενικά το επεισόδιο είχε πολύ γέλιο. Το καουμπόικο της Ντάλιας, οι μεταμφιέσεις, η Θεοπούλα-Φώτης, η περιγραφή παραμυθιών στον Τηλεβόα! Πραγματικά ανεξάντλητη η φαντασία του Καπουτζίδη. Έχει ταλέντο ο άνθρωπος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά η φωνή του Σπύρου ντυμένος Κούνελος...

Οοοοοολα τα λεφτα.... η καλυτερη σκηνη απο ολο το παρα πεντε...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN73-1/3.0638.0.0.30 Series60/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Tromero to simerino! i mia ataka meta tin alli. exei talento auto to paidi telika! :)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

3 φορες τους εχει μεταμφιεσει και τις 3 εβγαλε πολυ γελιο :p

αλλα η σκηνη με το ονειρο της Νταλιας ηταν κυριολεκτικα ξεκαρδιστικη!

ειδικα ο αλεξης με το σκουφακι... καρα-λολ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν μου άρεσε?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ναι και η λαγοφωνη ηταν κορυφαια!

 

επισης γελασα στο τελος του ονειρου της Νταλιας που εκανε εκεινο το θορυβο που κανουν τα αλογα οταν ξεφυσουν... λολ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν μου άρεσε?

 

Γενικα το επεισόδιο ή η λαγοφωνή;

Μου θυμήσες ένα post στο imdb για μια -κατα την πλειονότητα όσων την είδαν- συγκηνητική ταινία.

"I wanted to cry but I couldn't, what the hell is wrong with me?"

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζει να ειναι μακραν το πιο αστειο σηριαλ -ενεκα των μη βωμολοχιων και σαφως της ωραιας πλοκης - αλλα σημερα μου φανηκε αργο στην εξελιξη. Ισως βεβαια γι αυτο να φταιει και το γεγονος πως με τις πολλες επαναληψεις στο προσφατο παρελθον μειναμε πισω οσον αφορα τη συνεχεια και τωρα πρεπει να αναπληρωσουμε ... Παντως ειναι μια σειρα που βγαζει και γελιο και σοβαρα θεματα μαζι.

 

Υγ. Και οι Σαββατογεννημενες ηταν μια εξαιρετικα ευφανταστη σειρα με πολυ πετυχημενο καστ.!

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

allo ena epeisodio sfina...gia na gemisei o kyklos.to allo tha einai kalytero.

paidia o astynomos tzoumanis einai enas apo tous kakous.stadar...

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το χθεσινό επεισόδιο!! Γέλασα πάρα παρα πολυ!!

Περα απο τις σκηνές που αναφερατε μου αρεσε και η σκηνη που η Ζουμπουλία εκανε συνεχως ερωτήσεις και της απάνταγαν πριν τελειώσει!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το επεισοδιο γελασα παααρα πολυ με το Σπυρο λαγουδακι και με τη φωνη του οπως επισης και με τη Νταλια!!!!

Εξελισσετε η ιστορια!!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό επεισόδιο! Δεν προχώρησε ιδιαίτερα η πλοκή, αλλά ήταν εξαιρετικό! Ο Σπύρος-λαγός εκπληκτικός! Και, εννοείται, το όνειρο της Ντάλιας! Όπως και η Θεοπούλα με το σεισμό και την κυβέρνηση Παπάγου!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι μοναδικες σκηνες που βγαζουν αυθεντικο γελιο ειναι με την θεοπουλα μαγκαιβερ και η σκηνη του σπυρου που αναρωτιεται για το αν ενδιαφερεται καποια κοπελα για αυτον.

τα υπολοιπα ηταν βαρετα, αναμενομενα κ αργο στην εξελιξη του επεισοδιου.

Link to comment
Share on other sites

οι μοναδικες σκηνες που βγαζουν αυθεντικο γελιο ειναι με την θεοπουλα μαγκαιβερ και η σκηνη του σπυρου που αναρωτιεται για το αν ενδιαφερεται καποια κοπελα για αυτον.

τα υπολοιπα ηταν βαρετα, αναμενομενα κ αργο στην εξελιξη του επεισοδιου.

 

+1!!! Και η σκηνη που πηγαινε η ζουμπι να ρωτησει κατι και απανταγαν πριν ρωτησει....! Αυτα μου αρεσαν.... Γενικα ομως δε μου αρεσε σαν επεισοδιο...

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...