Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως, δεν ήταν διπλό. Απλά είχε λίγο παραπάνω διάρκεια απ'το κανονικό.

Για την ακριβεια ηταν νομιζω γυρω στα 59 λεπτα...

Ωραιο ...διπλο επεισοδιο μας εδειξαν.....Αnyway,εγω πιστευω οτι η σειρα θα αρχισει γυρω στις αρχες του Φλεβαρη.,και λιγο μετα απο το Μαρτιο θα μας ταραξουν στις επαναληψεις.....:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ελα ρε jim19 μη κοβεις την προπαγανδα.

η ελληνικη τηλεοραση ειναι σουπερ!

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχει επεισόδιο όμως προχωράει πολύ η ιστορία.

Και άλλωστε φέτος μόνο μια φορά ακυρώθηκε επεισόδιο. Κι αυτό γιατί το επεισόδιο που παίχτηκε τα Χριστούγεννα κανονικά έπρεπε να παιχτεί την προηγούμενη εβδομάδα. Απλώς αυτοί το πήγαν μια βδομάδα μετά για τις γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, κάνουν ένα διάλειμμα τώρα, αλλά σύμφωνα με το πρόγραμμα του MEGA, το καινούριο επεισόδιο θα είναι 22/1 και μετά το επόμενο θα είναι 25/1! Θα βάλει και 2 επεισόδια την εβδομάδα που θα ακολουθήσει. Έτσι θυμάμαι τουλάχιστον, δεν είμαι 100% σίγουρη. Μπορεί να αλλάξει επειδή δεν είναι εύκολο να ξέρουν τι θα συμβεί σε ένα μήνα, αλλά αν όλα πάνε όπως έχουν προγραμματιστεί, θα έχουμε 4 επεισόδια μέσα σε 2 εβδομάδες!

"Take me to the magic of the moment

On a glory night

Where the children of tomorrow dream away

in the wind of change"

-Scorpions, Wind of Change [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, κάνουν ένα διάλειμμα τώρα, αλλά σύμφωνα με το πρόγραμμα του MEGA, το καινούριο επεισόδιο θα είναι 22/1 και μετά το επόμενο θα είναι 25/1! Θα βάλει και 2 επεισόδια την εβδομάδα που θα ακολουθήσει. Έτσι θυμάμαι τουλάχιστον, δεν είμαι 100% σίγουρη. Μπορεί να αλλάξει επειδή δεν είναι εύκολο να ξέρουν τι θα συμβεί σε ένα μήνα, αλλά αν όλα πάνε όπως έχουν προγραμματιστεί, θα έχουμε 4 επεισόδια μέσα σε 2 εβδομάδες!

 

:lol: Να μου επιτρέψεις να ειμαι λιγάκι... δύσπιστος! :ninja:

:!: Άκου πολλά, έλπιζε λίγα για τι θα πάρεις λιγότερα! Δεν το λέω για σενα εε.. :w00t: γενικά και αόριστα

Link to comment
Share on other sites

:lol: Να μου επιτρέψεις να ειμαι λιγάκι... δύσπιστος! :ninja:

:!: Άκου πολλά, έλπιζε λίγα για τι θα πάρεις λιγότερα! Δεν το λέω για σενα εε.. :w00t: γενικά και αόριστα

 

Εντάξει συμφωνώ, "όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι", αλλά δεν το άκουσα μόνο, το είδα. Είχα πει και πριν όμως, μπορεί να μη γίνει έτσι. Σύμφωνα με το νόμο του Μέρφυ "αν κάτι μπορεί να πάει στραβά, θα πάει" :lol::lol::lol:.

"Take me to the magic of the moment

On a glory night

Where the children of tomorrow dream away

in the wind of change"

-Scorpions, Wind of Change [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1695452#post1695452

τοτε το ειχα αναφερει... τωρα δε χρειαζεται να σχολιασω τιποτα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1688895#post1688895

οπως ειχα αναφερει κ για την συγκινηση απο πλευρας θεοπουλας για το μωρο.

............απο τη ζωη βγαλμενα ειναι ολα

 

περιμενετε απο δευτερα να δειτε ξανα ολα τα φετινα επεισοδια,

δυο καθε βραδυ.

και απο 22/1 παλι ξανα... τους εμεινε κ χρονος να γυρισουν ενα κ για την 25/1.

 

εις υγειαν των κοροιδων (κ) των στερεοτυπων(trendy που λενε)

Link to comment
Share on other sites

Νεο επεισοδιο:

 

Ο νέος χρόνος ήρθε στέλνοντας όλα τα καλά αλλά και τα κακά στην ήδη πολυτάραχη ζωή των πέντε. Φαίνεται ότι προτεραιότητα του 2007 είναι οι προσωπικές ζωές της παρέας και λιγότερο οι εξελίξεις στο μυστήριο που καλύπτει τον πρωθυπουργό. Αν και καμιά φορά οι εξελίξεις σε προσωπικό επίπεδο θυμίζουν τυφώνα Κατρίνα. Ο Φώτης και η Αγγέλα δέχονται την έξωση από το σπίτι τους και ψάχνουν απελπισμένοι για νέα στέγη, αλλά ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα δεν θα διάλεγαν το συγκεκριμένο σπίτι. Ο γάμος του Θωμά κλονίζεται ενώ ένας άλλος μεγάλος έρωτας γεννιέται φέρνοντας τα πάνω κάτω

 

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά και τί έγινε?

Δεν είναι σαν τον πρώτο κύκλο που είχαμε τόση αγωνία και ένταση και περιμέναμε πως και πως το επόμενο.Έχει πέσει κάπως το ενδιαφέρον ( νομίζω ) οπότε... μην σκάτε.Υπάρχουν κι άλλα πράγματα στη ζωή που μπορεί κάποιος να κάνει καθώς περιμένει το καινούργιο επεισόδιο...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

^Συμφωνώ με τον Τοτό. Οι επαναλήψεις του σταθμού κ οι προβολές επεισοδίου όποτε τους καπνίσει έχουν μειώσει το ενδιαφέρον κατά πολύ. Όλοι μας πιστεύω έχουμε ξενερώσει με τόση αναμονή κι αναβολή. Έλεος πλέον...

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως το παρακάνουμε λίγο? Κι εγώ είχα την ίδια αίσθηση, αλλά αν το δούμε μόνο ένα επισοδιο ακυρώθηκε και σαφώς τοο παρατράβηξαν τώρα που αποφάσισαν να προβάλλουν το νέο στις 22/1. Όμως είναι μια σειρά που κάνει πολύ μεγάλα νολυμερα και είναι λίγο αναμενόμενο. Και πέρυσι το ίδιο γινόταν. Είχαμε φάει ουκ ολίγες επαναλήψεις. Επιπλέον, επειδή διαβάζω για κοιλιά στη σείρά, να πώ την προσωπική μου άποψη:

Μέχρι πριν τα Χρισοτύγεννα θα συμφωνούσα, αλλά κάνοντας παρέα στη μητέρα μου που δεν είχε δει πολλά από την 1η σεζόν και ξαναβλέποντας τα, διαπίστωσα πως μια χαρά είναι και τα φετινά. Αολώς επειδή πλέον, όσοι παρακολουθούν τη σειρά, έχουν μάθει τους χαρακτήρες και τις αντιδράσεις των ηρώων, φαίνονται λίγο προβλέψιμα κάποια πράγματα....

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Να μην ξεχνάμε όμως πως αυτές τις επαναλήψεις δεν τις βάζουν έτσι για να σκοτώσουν τις μέρες μας, και πως το "χαμένο" δήθεν ενδιαφέρον θα επανέλθει. Τα πολλά επεισόδια που θα βάλει μετά μαζεμένα ο σταθμός δε θα μας χαλάσουν καθόλου, έτσι δεν είναι;

"Take me to the magic of the moment

On a glory night

Where the children of tomorrow dream away

in the wind of change"

-Scorpions, Wind of Change [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι... άλλοωστε καθε χρόνο το ίδιο γίνεται! Παίζουν όλες οι σειρές σε επανάληψη! Παρεπιπτόντως δεν βλέπω κανένα χαμένο ενδιαφέρον....

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

pantos meta ta "stratiotika gegonota" me tis apalages kai tis loufes pou einai to "hot topic" ton imeron kati mou leei oti tha echoume kai alles epanalipseis meta to kainourio episodio...

 

elpizo na katalavenete tous logous.... to "tsouloufaki"

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτοι παιδιά!Οι επαναλήψεις αυτής της σειράς σπάνε κόκκαλα!Το χω σιχαθεί!

 

Θα συμφωνήσω..ολο επαναλήψεις τωρα τελευταία έχει.

Αντε απο περιμένω Δευτέρα να βάλει Νέο Επεισόδιο.:D

*h ttp://www.GreekFun.Tk* - The Best Greek Music Forum
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως το παρακάνουμε λίγο? Κι εγώ είχα την ίδια αίσθηση, αλλά αν το δούμε μόνο ένα επισοδιο ακυρώθηκε και σαφώς τοο παρατράβηξαν τώρα που αποφάσισαν να προβάλλουν το νέο στις 22/1. Όμως είναι μια σειρά που κάνει πολύ μεγάλα νολυμερα και είναι λίγο αναμενόμενο. Και πέρυσι το ίδιο γινόταν. Είχαμε φάει ουκ ολίγες επαναλήψεις.

Δεν κατάλαβες. Εγώ προσωπικά δεν ξενέρωσα επειδή θα παιχτεί νέο επεισόδιο στις 22, ούτε από τις διακοπές των Χριστουγέννων. Ξενέρωσα από τις αναβολές των επεισοδίων πριν τις γιορτές. Δεν ακυρώθηκε μόνο ένα επεισόδιο όπως λες, αλλά 3 ή 4, δε θυμάμαι καλά. Πέρυσι τέτοιο καιρό τα επεισόδια προβάλλονταν χωρίς καθόλου αναβολές. Απ' τον Απρίλιο και μετά μας είχαν ταράξει. Το χειρότερο είναι ότι ο Καπουτζίδης υποσχέθηκε όχι επαναλήψεις φέτος, αλλά ο σταθμός τον διαψεύδει πανηγυρικά.

(Δε τα βάζω μαζί σου Eltsele, προς Θεού, απλά λέω την άποψη μου. :) )

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε,περιμενε...

 

Καλά, μετά από τόσο καιρό δε νομίζω να βάλουν επαναλήψεις για αρκετό καιρό. Δε μπορεί να έκαναν διακοπές όλο αυτό το διάστημα, σίγουρα θα έχουν γυρίσει αρκετά επεισόδια. Άλλο όταν έχουν μια μικρή διορία κατά τη διάρκεια της οποίας όλα μπορούν να συμβούν, κι άλλο όταν έχουν ένα μήνα. Δηλαδή τι θα μπορούσε να τύχει για να τους αναγκάσει να αναβάλλουν την προβολή του καινούριου επεισοδίου την προκαθορισμένη ημέρα;

:cool::cool::cool:

"Take me to the magic of the moment

On a glory night

Where the children of tomorrow dream away

in the wind of change"

-Scorpions, Wind of Change [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα πράγμα ξέρω…Από το 5 επεισόδιο (που είχαμε την πρώτη επανάληψη εάν θυμάμαι καλά) και μετά, μας τάραξαν στις επαναλήψεις, την στιγμή που ο Καπού δήλωνε ΟΧΙ στις επαναλήψεις για φέτος! ΕΛΕΟΣ δηλαδή! Όσο για το «δεν προλαβαίνω να βγάλω επεισόδιο επειδή…»το βρίσκω εντελώς αντιεπαγγελματικό και εάν μη τι άλλο εάν άκουγαν αυτές τις δικαιολογίες τηλεθεατές από άλλες χώρες θα γελούσαν με τα χάλια μας! Λέει ο Καπου πως συμβαίνουν διάφορα που καθυστερούν τα επεισόδια και ρωτάω εγώ γιατί έπρεπε να περιμένουν τελευταία στιγμή για να τα γυρίσουν. Το καλοκαίρι όλο το cast κωλοβαρούσε ενώ κάλλιστα θα μπορούσαν να είχαν βγάλει ένα μεγάλο αριθμό επεισοδίων όπως κάνουν πολλές σειρές (Θυμάμαι τον Σεπτέμβρη τον Καπου στον «Όμορφο κόσμο» που εξιστορούσε τις διακοπές που έκανε με την παρέα και γελώντας έλεγε ας μην θυμώσει το κανάλι αλλά έγραψα όσα μπορούσα…και εννοούσε ότι έγραψε πολύ λιγότερα απ’ ότι θα έπρεπε να είχε γράψει επειδή έκανε διακοπές) Και για να μην λέτε ότι άλλο ξένη σειρά (Πολλοί σεναριογράφοι, πολλά λεφτά κτλ) και άλλο ελληνική σειρά (ένας σεναριογράφος που περιμένουμε πότε θα του έρθει η θεία φώτιση για να βγάλει επεισόδιο, λίγα λεφτά, δύσκολες εξωτερικές σκηνές για τα ελληνικά επίπεδα κτλ)ας πάρουμε για παράδειγμα τους S1ngles (Singles=ελάχιστές επαναλήψεις για διαφορετικές αιτίες που συνήθως είναι αγώνες) όπου έχουν τον ίδιο βαθμό δυσκολίας εξωτερικών γυρισμάτων και πολλές φορές και μεγαλύτερο, έχει και αυτό μεγάλη επιτυχία και σίγουρα το σενάριο του είναι πολύ καλό εξίσου. Κι όμως εγώ δεν είδα ποτέ να βγει κάποιος τόσες φορές από το team των Singles και να πει «Δεν έχω ετοιμάσει επεισόδιο αυτή τη βδομάδα γιατί…» Ενώ στο παρα5 τώρα τελευταία έχω την αίσθηση ότι υποτιμούν την νοημοσύνη του τηλεθεατή που με τόση λαχτάρα περιμένει να δει καινούριο επεισόδιο(γιατί να μην γελιόμαστε, είμαστε πολλοί αυτοί που μένουμε μέσα Δευτέρα βράδυ για να δούμε καινούριο επεισόδιο και πέφτουμε σε επανάληψη χωρίς να έχουμε ενημερωθεί γι’ αυτήν από τρέιλερ)και έχουν ανέβει σε ένα καλάμι που λέγετε «Δόξα»και αντί να φερθούν σαν επαγγελματίες και να καθίσουν να γυρίσουν υπεύθυνα ένα επεισόδιο τρέχουν σε κατσάβραχα για διαφημιστικά!!! Όλα αυτά τα λέω επειδή τώρα τελευταία έχω ξενερώσει τρελά με αυτή τη σειρά ενώ ήμουν πολύ φαν…αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι όταν θα προβληθεί ένα νέο επεισόδιο δεν θα κολλήσω να το δω!!:)

 

Όσο για τις επαναλήψεις που βλέπουμε στις γιορτές νομίζω πως είναι και λογικές και αναμενόμενες και συμφωνώ απόλυτα γιατί πρόκειται για μια καθιέρωση…εάν και το Παρα5 ΠΑΛΙ θα αρχίσει μια βδομάδα μετά από τα άλλα σήριαλ! Γιατί άραγε???:worry: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις επαναλήψεις που βλέπουμε στις γιορτές νομίζω πως είναι και λογικές και αναμενόμενες και συμφωνώ απόλυτα γιατί πρόκειται για μια καθιέρωση…εάν και το Παρα5 ΠΑΛΙ θα αρχίσει μια βδομάδα μετά από τα άλλα σήριαλ! Γιατί άραγε???:worry: :rolleyes:

 

Γιατί όπως έχει ειπωθεί καμιά 200ριά φορές εδώ μέσα, ο αριθμός των επεισοδίων του "Παρά 5" είναι προκαθορισμένος από την αρχή της σεζόν!

 

Εγώ προσωπικά δε θα ήθελα να το βλέπω κάθε εβδομάδα με επεισόδια "σφήνες" και το σενάριο τραβηγμένο απ’ τα αφτιά μόνο και μόνο για να "βγει" η χρονιά. Άρα οι λύσεις είναι 2: ή τελειώνουμε τη σειρά το Πάσχα ή βάζουμε επαναλήψεις. Όπως ήταν αναμενόμενο το Mega προτίμησε το δεύτερο αφού και στις επαναλήψεις το "Παρά 5" πρώτο είναι σε τηλεθέαση.

Link to comment
Share on other sites

κ η μαρια η ασχημη ειναι πρωτη σε τηλεθεαση.

πρεπει να την βλεπουμε συνεχεια;;

κ το deal(το χειροτερο τηλεπαιχνιδι ολων των εποχων) ειναι πρωτο σε τηλεθεαση.

πρεπει να τρωμε καθημερινα στην μαπα τον φερεντινο;;

 

Να ελεγε το mega οτι νεο επεισοδιο θα εχει στις 22.1

ουτε ολοι οι τηλεθεατες εχουν ιντερνετ για να ενημερωνονται,

ουτε ολοι οι τηλεθεατες αγοραζουν περιοδικα με το προγραμμα τηλεορασης.

χιλιαδες ειναι αυτοι που περιμενουν την δευτερα επεισοδιο to5

 

κ επιτελους αυτο το παραμυθακι με την τηλεθεαση να σταματησει.

1.300 μηχανακια υπαρχουν! οχι 3.000.000!

ουτε ολη η ελλαδα βλεπει την αθλιοτηλεοραση.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΑΡΑ5 ΔΕ Θ ΑΡΧΙΣΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΗΡΙΑΛ: ΟΛΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ 22/1 Κ ΜΕΤΑ. (ΑΦΟΥ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ 15-19 ΣΤΟ PRIME TIME ΤΟΥ MEGA ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΕΠ. ΤΟΥ Β ΚΥΚΛΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΑ5 (27-36). ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΠΑΡΑ5 ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΜΟΝΟ 1 ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ SINGLES.

Είχε μία προγραμματισμενη επαναληψη(τηλεταινια), μια απρογραμματιστη (η μονη που δικαιολογει γκρινια) και μια μεταφορα επεισοδιου (απο τις 18 στις 25--τα Χριστούγεννα δηλαδή που ΚΑΜΙΑ άλλη σειρά δεν είχε καινούριο επεισόδιο)

 

Όλη η γκρίνια των προηγούμενων posts γίνεται για 3 επαναλήψεις που ουσιαστικά σημαίνουν ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΣΕΙΡΕΣ!!

Α! κ από τις σειρές του Μέγκα οι περισσότερες δν έχουν βγάλει περίληψη του επόμενου επεισοδίου ενώ το παρα5 έχει βγάλει

 

Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ ΚΑΚΟ!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...