Jump to content

Εργασία από το σπίτι


Cosm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε μαι και εσύ! "ο ένας φίλος μου και άλλος φίλος μου"

ενας συγγενης μου μου μιλησε γιαυτην και ηδη πηγε.εγω ετσι οπως μου τα ειπε δεν με εντυπωσιασε και μου φανηκαν λιγο απατη αλλα ενας αλλος φιλος μου ,εμπειρος πωλητης οχι σε ντιρεκτ ,και χρονια στην αμερικη την ηξερε απο εκει και την βρηκε αξιοπιστη.και ειναι και ο ιδιος πελατης σε αλλη εταιρεια ντιρεκτ πωλησεων που εχει σχεση με καλλυντικα.μας μιλησε και για μια αλλη εταιρεια στην οποια εργαζεται φιλος του την ελλερ.τα καλυτερα μας ειπε.τελικα τι ισχυει?

 

Αυτός που απορρίπτει χωρίς επιχειρήματα είναι στενόμυαλος, θα συμφωνήσω μαζί σου. Μην ονομάζουμε όμως ανοιχτόμυαλο αυτόν που δέχεται άκριτα ότι νέο. Πάντως, τα MLM δεν τα λες και τόσο νέα...

Μπορείς να ρωτήσεις όποιο φίλο θες και όποιο γνωστό, να λάβεις πληροφορίες και να τις επεξεργαστείς. Αλλά θεωρώ πως σε ένα forum θα έρθεις να γράψεις την άποψη σου με επιχειρήματα ή θα έρθεις να ρωτήσεις για ότι δεν ξέρεις και όχι πλαγίως να πομπάρεις το ένα και το άλλο MLM.

 

Κατ΄εμέ αν δεν ξέρεις, ρωτάς αφήνοντας τους φίλους κατά άκρη. Αν πάλι έχεις διαμορφώσει άποψη έρχεσαι και τη λες με επιχειρήματα, πάλι αφήνοντας τους φίλους κατα άκρη. Και εμένα κάτι σαν να είπε η θειά μου, αλλά δεν ήρθα να σας το ανακοινώσω. Αυτό δεν είναι επιχείρημα.

 

Συγνώμη, αν ο τρόπος μου είναι απότομος. Αλλά καλύτερα να μιλήσουμε επί της ουσίας...

Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου

Investorblog - Χρηματιστηριακό blog

Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πρωτον δεν ξερω ποιο ειναι το προβλημα σου.αλλα λυστο σπιτι σου,μην ψαχνεις λογο να το λυσεις σε ενα φορουμ.ψαχνεις αφορμη να παραποιησεις οτι λεω και μαλιστα δεν καταλαβαινω γιατι.αν θες να μαλωσεις βρηκες τον λαθος ανθρωπο.αν θες να ξεδωσεις πανε αλλου.

 

δευτερον δεν δεχτηκα κανενος γνωμη και κρινω τον καθενα απο αυτα που λεει.και μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις καλα ελληνικα η' δεν θες να μεταφερεις ακριβως αυτα που λεω.ειπα ενας φιλος μου και ενας συγγενης μου.μηπως πρεπει και να σου τους συστησω ? αυτο θα ειναι επιχειρημα για σενα?γιατι πρεπει να μιλησω με επειχειρηματα? δεν υπερασπιζομαι την θεση κανενος και δεν παιρνω θεση.κανεις λαθος δεν ηρθα να ανακοινωσω τιποτα ουτε να επιχειρηματολογεισω.επιχειρηματολογει καποιος που εχει θεση για το θεμα.εγω ερευνα κανω και θελω γνωμες. απλα ρωταω.και μεταφερω και γνωμες αλλων,κοντινων μου προσωπων.

εχω συναντησει ατομα σαν εσενα σε ολα τα φορουμ που θελουν απλα να μιλανε για να περνανε την ωρα τους και συνεχεια επικαλουνται στον συνομιλητη τους '' τα επιχειρηματα'' οταν δεν εχουν κατι να πουν.γιατι πρεπει να πω επιχειρηματα για θεσω μια θεση μου?απο μονη της αρκει.δεν χρειαζεται επιχειρηματα για καθε ποστ ξερεις.μαθηματα ρητορικης σε αλλους

επι της ουσιας μιλαω η' μαλλον ρωταω.και θα ρωταω οποιον θελω,καπις? και δεν ρωτησα εσενα γιαυτο κανε στην ακρη, μιλα με την θεια σου να της κανεις μαθημα για ρητορικη και ασε τους αλλους στους οποιους απευθυνομαι να μιλησουν.και ποσταρω την γνωμη του φιλου μου για να την ακουσουν αυτοι που ξερουν και να την αντιπαραθεσουν.

τωρα για MLM η' M&M η' MMS εγω δεν ξερω.μια απλη απορια ειχα για να ξερω που παει να μπλεξει ο συγγενης μου.

 

συγγνωμη για τον αποτομο λογο αλλα επι της ουσιας μας τα εκανες τσουρεκια.φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, Συγνώμη... Τι θες να μάθεις;

Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου

Investorblog - Χρηματιστηριακό blog

Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Δεν το πιστεύω ότι υπαρχει ακόμη κόσμος που την πατάει με τέτοια...
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος εργοδοτης που βαζει πλεον ενσημα?αν βρειτε να μου πειτε και μενα.εγω εχω την κανονικη μου δουλεια χωρις βεβαια ασφαλεια αλλα ασχολουμε και με αυτο που μου δινει καποια εχτρα λεφτα.στο κατω κατω μιλαμε για 10$ το μηνα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω ότι υπαρχει ακόμη κόσμος που την πατάει με τέτοια...

 

Θα κάνω quote στον εαυτό μου,μόλις 3-4 ποστ απο κάτω απλα για να το ξαναδείτε.

Δεν υπαρχουν αυτές οι ηλιθιοτητες.

θΑ την πατήσετε. Μη γίνεστε άλλο ενα κορόιδο. (For faq's sake δλδ,πως γίνεται να τα πιστεύετε μετα απο καμία 20ετια που έχει καταστραφεί κόσμος και κοσμάκης)

You have been warned.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος εργοδοτης που βαζει πλεον ενσημα?αν βρειτε να μου πειτε και μενα.εγω εχω την κανονικη μου δουλεια χωρις βεβαια ασφαλεια αλλα ασχολουμε και με αυτο που μου δινει καποια εχτρα λεφτα.στο κατω κατω μιλαμε για 10$ το μηνα.

 

Στο κατω κατω μιλας για 10 ευρω το μηνα αλλα στο ποστ σου που διαγραφηκε ειχες γραψει ενα κατεβατο κειμενου για το οτι αξιζει να γινουμε μελος στην πυραμιδα. :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρίσκω θεικο το ποστ που λεει ότι έτσι κι αλλιώς,όλων οι δουλείες πυραμίδα είναι...

Οπότε μια Amway τραβιέται να ουμε

Χχααχαχαουχαχαουχααα

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάτε βέβαια ότι για να γίνει κάποιος μέλος πρέπει να πληρώσει εγγραφή (με την πρόφαση "γίνε μέλος να αγοράζεις φτηνά!"), να πάει σε σεμινάρια επί πληρωμή (όπου θα έχουν έρθει 10 και καλά πλούσιοι από αυτή τη δουλειά + άλλοι 50 αβανταδόροι + τα νέα μέλη) και φυσικά να πληρώσει για να πάρει διαφημιστικά έντυπα, demo προϊόντων, δείγματα κλπ.

 

Ξαφνικά δηλαδή έχεις πληρώσει 100 ευρώ που με τη σειρά σου προσπαθείς να τα βγάλεις από νέα μέλη που θα γράψεις και θα πάρεις το ποσοστό σου, + ποσοστά από τις πωλήσεις που θα κάνουν.

 

Πιστεύω για κάποιον που ασχολείται μόνο με αυτό και γνωρίζει/γράφει κόσμο αβέρτα, ναι στο τέλος θα βγάλει αρκετά.

Αλλά κάποιος που θα γραφτεί και θα καταφέρει να γράψει μόνο 2-3 άτομα δε συμφέρει...

 

Χώρια που για να πάρεις πόντους/χρήματα πρέπει να έχεις αγοράσει κι εσύ προϊόντα της εταιρίας. Αλλιώς το ποσοστό σου, το παίρνει ο από πάνω σου.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλεις λεφτά-κέρδος από αυτές τις γελοιότητες, θα πρέπει να έχεις κοινωνικό κύκλο άνω των πεντακοσίων ατόμων και με την προϋπόθεση πως όλοι θα αγοράσουν το προϊόν που προωθείς-πουλάς.

Μακριά από τέτοιες λαμογιές γιατί συνήθως ο κόσμος χάνει λεφτά παρά κερδίζει.

Όσο για τις φανφάρες που γίνονται στα σεμινάρια αυτά το μόνο σχόλιο που μπορώ να κάνω είναι: η γελοιότητα στο μεγαλείο της.

Θέλω να πιστεύω πως Ο κόσμος έχει ξυπνήσει και δεν την πατάει με τέτοιες ψευτοκομπινες πλέον.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πρεπει να διαβασετρ το κειμενο που εστειλα ποιο πανω.πουθενα δεν αναφερω σεμιναρια και βλακειες.ειναι απλα μια εφαρμογη για κινητα την οποια και κανεναν να μην βαλετε αυτο θα γεμισει ετσι και αλλιως.οποιος δεν ενδιαφερετε και τα θεωρει παρανομα η οτι θα χασεις τα λεφτα σου απλα ας μην επενδυσει αυτα τα 10$. Οποιος ενδιαφερετε μπορει να μου στειλει pm
Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα ποιο πανω.10$ το μηνα.το συστηνα δουλευει με ματριχ 3χ7 που σημαινει οτι συμπληρωνοντας το 2 επιπεδο απο τα 7 ηδη βγαζεις τα 10$ που δινεις το μηνα.εγω σε λιγο καιρο συμπληρωνω το 3 επιπεδο επειδη δουλευει η ομαδα.στο επιπεδο 7 βγαζεις τα 2500 αν δεν εχεος βαλει κανεναν.αλλα αν βαλεις κοσμο εννοειτε θα παρεις και bonus και φυσικα θα συμπληρωσεις ποιο γρηγορα τα επιπεδα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όποιος το έφτιαξε είναι μάγκας.

Του βγάζω το καπέλο.

Όχι μονο τρώει τα λεφτά του κόσμου,όχι μονο έχει πείσει τυπακια σαν τον prokopop ότι δεν είναι παράνομο και απατη ( το λεω με καλη θέληση,ότι για να τα λεει αυτά είναι απλα εξαπατημενος,και όχι ο ίδιος ο απατεωνας),αλλα έχει και android εφαρμογή!!!

Γεια σου Ελλαδαρα.

Αμα τα γράφαμε σε βιβλίο να τα διαβάσει ο υπόλοιπος κόσμος,θα γινόντουσαν ταινίες κάτι τέτοια.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Το οτι οι μισθοι ειναι στον πατο χωρις ενσημα, χωρις δωρα και να δουλευεις 12 ωρες την ημερα απορω ποιος ειναι ο εξαπατημενος.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά και τα ασφαλιστικά ταμεία το ίδιο πράγμα κάνουν. Μία ωραία πυραμίδα είναι, που οι ενεργοί ασφαλισμένοι πληρώνουν τους συνταξιούχους.

Απλά αυτά έχουν κρατική άδεια, κι όπως είχε πει κι ένας πολιτικός μας, "ότι είναι νομικό είναι και ηθικό"!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βασικά και τα ασφαλιστικά ταμεία το ίδιο πράγμα κάνουν. Μία ωραία πυραμίδα είναι, που οι ενεργοί ασφαλισμένοι πληρώνουν τους συνταξιούχους.

Απλά αυτά έχουν κρατική άδεια, κι όπως είχε πει κι ένας πολιτικός μας, "ότι είναι νομικό είναι και ηθικό"!

 

Μην ξεχνάς πως στα ασφαλιστικά ταμεία ο ασφαλισμένος δίνει εισφορές για τα συνταξιοδοτικά του οπότε δεν το λες πυραμίδα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα ποιο πανω.10$ το μηνα.το συστηνα δουλευει με ματριχ 3χ7 που σημαινει οτι συμπληρωνοντας το 2 επιπεδο απο τα 7 ηδη βγαζεις τα 10$ που δινεις το μηνα.εγω σε λιγο καιρο συμπληρωνω το 3 επιπεδο επειδη δουλευει η ομαδα.στο επιπεδο 7 βγαζεις τα 2500 αν δεν εχεος βαλει κανεναν.αλλα αν βαλεις κοσμο εννοειτε θα παρεις και bonus και φυσικα θα συμπληρωσεις ποιο γρηγορα τα επιπεδα.

Ειχα και εγω ενθουσιασμο στην αρχη...ετρεχα περιμενοντας να μαζευτουν πελατες επιπεδα δεντρα κλπ. οχι μονο με μια εταιρια αλλα και σε αλλη για κατι αλλο. τελικα...πηρα το 3ο το μακρυτεροοοοοο :blink:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να κλειδωθεί το θέμα γιατι το παραχεσ@με ...

Αν θέλετε να διαφημίσετε τις πυραμίδες σας κάντε το σαν ολους τους κανονικούς ανθρώπους.

Πρηξτε ολους τους φιλους και τους συγγενείς σας μέχρι που θα σας κόψουν την καλημέρα .

Το myphone λογοκρίνει αν πει κανένας τη λέξη ΠΑΣΟΚ πχ ,η αν πει για ομάδα ,η αν ανθρώπινα πει και μια κουβέντα με το φιλο του που δεν αφορά το θέμα ,και αφήνει τέτοια απαράδεκτα;

Πιστεύω πως απλα δεν το εχουν δει ακόμα...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως,οι άνθρωποι που "εργάζονται" σε εταιρία πυραμίδα τους βλέπω κάτι σαν real life spam. Θέλετε δουλειά και λεφτα; ιδρωστε,μην τα ξυνετε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο. Κάντε μια κανονική δουλειά, όλα αυτά είναι απάτες με θύματα και εσάς και τους άλλους.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...