Jump to content

Sony Xperia 1 IV


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα και εγώ σήμερα.Με το που άνοιξα τη συσκευή κατευθείαν μου ήρθε και αναβάθμιση! Πάντως στη κάμερα και στο χέρι έιναι αισθητή η διαφορά δίπλα με το xperia 1 iii 
Σήμερα παραλαμβάνω!
Για πες το διαφορές εντοπισες με το 1 iii?


Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Αρχικα περασα τα παντα απ το xperia Pro πριν κανει την αναβαθμιση...Οταν την εκανε facebook-instagram-Messenger ανοιγαν για λιγο και μετα εκλειναν....Ξενερωσα εντελως...Στη συνεχεια χθες βραδυ το εκανα restore προκειμενου να το ξανα στησω απ την αρχη με την αναβαθμιση επανω...Αφου το ξανα εστησα ανοιγουν κανονικα...τωρα στο γραφειο εχω το pro το iv το αφησα σπιτι...η θερμοκρασια ομως συνεχιζει να ανεβαινει πολυ ευκολα με βασικο θεμα οτι απενεργοποιει τα 120 hz ....περιμενω αυριο να ερθει και η θηκη γιατι χωρις θηκη το φοβαμαι και αυριο θα παιξω περισσοτερο....

Επιζω με τη θερμοκρασια να κανουν κατι αμεσα γιατι κοβονται πολλες λειτουργιες δεν ειναι θεμα οτι σου ζεσταινει το χερι

Για κάτι τέτοια τη στήνω τη συσκευή από το μηδέν χωρίς backup πάντα.Θέλει χρόνο αλλά το προτιμώ 😅

1 hour ago, guy_fawkes said:

Σήμερα παραλαμβάνω!
Για πες το διαφορές εντοπισες με το 1 iii?


Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λόγω δουλειάς δεν μπόρεσα να το δουλέψω πάρα πολύ αλλά σίγουρα η οθόνη είναι πολύ πιο φωτεινή κάνει μπαμ κατευθείαν και ο ήχος πολύ πιο δυνατός και πιο "γεμάτος" . Τα έβαλα και δίπλα με το 1iii και είναι μεγάλη η διαφορά. Σέλφι κάμερα προφανώς καλύτερη.Και το λογισμικο της κάμερας γενικα μου φαίνεται πιο σμουθ ,η λειτουργία της, αλλά μπορεί να φταίει και ο ενθουσιασμός. Θερμοκρασίες και τέτοια δεν πρόσεξα αλλά δεν το χω ζορίσει ακόμα το κινητό για να εκφέρω γνώμη ακόμα ...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα, δεν το έχω ανοίξει ακόμα, θα το δω αύριο!
Πάντως έχει διαφορά και στην main camera από το 1iii , έχω δεί πολλά συγκριτικά από Κίνα και Ιαπωνία μεριά.

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, guy_fawkes said:

Το πήρα σήμερα, δεν το έχω ανοίξει ακόμα, θα το δω αύριο!
Πάντως έχει διαφορά και στην main camera από το 1iii , έχω δεί πολλά συγκριτικά από Κίνα και Ιαπωνία μεριά.

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρέπει αμεσα να λύσουν το θεμα θερμοκρασια ....στα 30 δευτερόλεπτα βιντεο 4κ μου εβγαλε ειδοποιηση υπερθέρμανσης ....γενικοτερα για πλακα ζεσταινεται κριμα τοσο ομορφη συσκευη....απορω τοσο μεγαλες εταιριες πριν βγαλουν τη συσκευη δε τη δινουν σε 10 νοματαίους να τη χρησιμοποιήσουν?Τι να πω....

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω και οι άλλες ναυαρχίδες με αυτόν τον επεξεργαστή έχουν πρόβλημα με τη θερμοκρασία...
Άλλες λιγότερο, άλλες περισσότερο

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, AnDas said:

Πάντως νομίζω και οι άλλες ναυαρχίδες με αυτόν τον επεξεργαστή έχουν πρόβλημα με τη θερμοκρασία...
Άλλες λιγότερο, άλλες περισσότερο

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οχι τοσο έντονο παρατηρώ το s22 plus που ετυχε και μου το εχουν φερει απο Ταϋλάνδη και εχει τον ιδιο ναι μεν ζεσταινεται αλλα οχι τοσο πολυ,καμμια σχεση.Σε καμμια περιπτωση μαλιστα δεν μοη εβγαλε ποτε ειδοποιηση 

Link to comment
Share on other sites

Έστησα και εγώ από την αρχή, το πήρα σε μωβ!

Θα συμφωνήσω με τον chaosdoctor,σε κανονική χρήση η θερμοκρασία δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, ίσα ίσα πιστεύω ότι ανεβάζει όσο και το 1 iii.

Η Main camera έχει βελτιωθεί κι άλλο στο HDR, πολύ καλή η λειτουργία burst αλλά αυτή τη φορά με HDR!

Οθόνη πολύ φωτεινότερη, ήχος δεν κατάλαβα διαφορές με το τριάρι ακόμα, μπαταρία πολύ καλή για πρώτη ημέρα και επιτέλους αλλάζει κάμερα στο ζουμ από μόνο του.

Σε θέμα απόδοσης δεν κατάλαβα διαφορές με το τριάρι.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Έστησα και εγώ από την αρχή, το πήρα σε μωβ!

Θα συμφωνήσω με τον chaosdoctor,σε κανονική χρήση η θερμοκρασία δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, ίσα ίσα πιστεύω ότι ανεβάζει όσο και το 1 iii.

Η Main camera έχει βελτιωθεί κι άλλο στο HDR, πολύ καλή η λειτουργία burst αλλά αυτή τη φορά με HDR!

Οθόνη πολύ φωτεινότερη, ήχος δεν κατάλαβα διαφορές με το τριάρι ακόμα, μπαταρία πολύ καλή για πρώτη ημέρα και επιτέλους αλλάζει κάμερα στο ζουμ από μόνο του.

Σε θέμα απόδοσης δεν κατάλαβα διαφορές με το τριάρι.

Ειλικρινα τωρα οταν το χρησιμοποιείς πχ Facebook -κανα παιχνιδάκι η εστω εγγραφή μειλ δεν εχεις παρατηρησει οτι ζεσταινεται και συγκεκριμενα οτι κόβει τα 120hz και μεχρι να κρυώσει δε σου δινει καν τη δυνατοτητα να τα ενεργοποιήσεις?

 

Δοκιμασες να τραβήξεις βιντεο 4κ εστω και στα 60 fps να δεις για ποτε σου βγαζει ειδοποιηση υπερθέρμανσης ?

Ειλικρινα αν εσυ δεν εχεις τετοια θεματα θα σε παρακαλούσα να παμε μαζι σε ενα Sony center να τους δείξουμε οτι η δικη σου συσκευη δεν εχει αυτα τα θεματα για να μου αλλάξουν τη δικη μου...

Link to comment
Share on other sites

παιχνίδια δεν παίζω, όπως σου έγραψε και ο chaosdoctor δεν έχει ανεβάσει τρομερά υψηλές θερμοκρασίες μέχρι τώρα.Facebook δεν έχω, instagram όμως που χρησιμοποιώ, reddit και mails δεν μου έχει κόψει τα 120hz.

Χθες το έστησα από την αρχή και τράβηξα μερικές φωτογραφίες και 4Κ από το video pro για να το δω (όχι κάτι τρομερό σε χρόνο μην φανταστείς) καθώς και burst mode με hdr όπου και ζορίζεται πιο πολύ, δεν αισθάνθηκα heating issues.

Φαντάζομαι όμως ότι αν έστηνα την συσκευή το μεσημέρι με θερμοκρασίες πιο ζεστές, σίγουρα θα ανέβαζε και θα μου έκοβε τα 120hz και σε εμένα!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μερικα αντικειμενικα πραγματα μετα απο 4 μερες με τη συσκευη 

Αρχικα οτι πω θα ειναι σε συγκριση κατα βαση με το Xperia pro i που ειχα πριν και οχι με το 1 iii γιατι παει καιρος απο τοτε που το ειχα και δε θα μαι αντικειμενικός 

 

1)Οπως ολες οι ναυαρχιδες της Sony τα τελευταια χρονια εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευής και προσωπικα η αναλογια διαστάσεων στο χερι ειναι κατα την αποψη μου απίθανη.Φτανει το δάχτυλο παντου.Για μενα το Xperia pro i βγαζει πιο χλιδάτη αισθηση με ποιο εντυπωσιακή καμερα αλλα και περιμετρικά οι ραβδώσεις το κανουν πιο πολυτελές....Το βαρος του 1 iv ειναι ενα πλεονεκτημα οντας πιο ελαφρύ.

 

2)Πιο φωτεινη οθονη,πιο δυνατός ηχος και καλυτερη ποιοτητα κλησης σε σχεση με το Xperia pro i....Και στα 3 νομιζω ειναι εμφανώς καλυτερο για να μην πω παρα πολυ καλυτερο.

 

3)Οσον αφορα το θεμα καμερα δεν ειμαι τοσο καλος χρηστης...Δεν εχω τοσες γνωσεις....Σε οτι συγκριτικό ομως εκανα ειδικα στο basic και στο auto το 1 iv ειναι καλυτερο....Δε ξερω ενας καλος χρηστης στο manual τι κανει ...

 

4)Στο θεμα θερμοκρασία ειναι το μεγαλο προβλημα που μειονεκτεί γενικοτερα αλλα και σε σχεση με το pro....

 

5)Πολυ καλη συμπεριφορα μπαταριας και ενα 10% καλυτερη απ το pro

Γενικοτερα αν βελτιώσουν τη θερμοκρασία και κατι ψιλο κολλήματα που κανει μερικες φορες η συσκευη ειναι κορυφαια .....κριμα ειναι αυτες οι βλακίες να το αδικούν τοσο πολυ....

Επειδη ταυτοχρονα εχω ενα s22 plus με snapdragon μαλιστα ακομα και στη φωτεινοτητα της οθονης η διαφορα ειναι αμελητέα...Στα υπολοιπα θεματα της οθονης για μενα το Sony ειναι καλυτερο ...θελει λιγο δουλεια ομως στο κομματι software το Samsung ειναι ενα κλικ καλυτερο και με άμεσες αναβαθμισεις...

Βρέθηκα σε μια παιδική γιορτή προχθες και σε συγκριτικό βιντεο με 13 pro max που θεωρείται κορυφη κατα τη γνωμη μου μαλιστα με δύσκολες συνθηκες φωτισμού το Sony στο video pro ηταν καλυτερο...4K και 120 fps βεβαια ενα 6λέπτο βιντεο βγηκε 6gb αλλα ηταν καλυτερο απ του iphone παντα παιρνοντας υποψη οτι στο θεμα καμερας δεν ειμαι καλος κριτής ......Βεβαια να πω οτι μετα το 3 λεπτο εβγαλε ένδειξη υψηλής θερμοκρασίας και στο 6 εκλεισε την εφαρμογη της καμερας ενω το iphone κανενα θεμα....

 

Συνοψίζοντας αν βελτιώσει η Sony τη θερμοκρασία ,καποια κολλήματα στο λογισμικο και κανει σωστές και γρήγορες αναβαθμισεις θα εχει την καλυτερη συσκευη του 2022 και μαλιστα μια συσκευη που δεν ειναι σούπα...εννοω οτι δεν εχει γεμίσει ο τόπος οπως τα iphone η τα Samsung 

Αυτα 🙂 

Link to comment
Share on other sites



Το βίντεο από ένα τυπο που κάνει επισημαίνει το πρόβλημα με την υπερθέρμανση.μου έκανε εντύπωση σε αυτά που είπε ότι ζεστάθηκε όχι μόνο μονο όταν τραβούσε βίντεο 4k αλλά και φωτογραφίες.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2η ημέρα με το IV και πάντα σε σύγκριση με το III που είχα μέχρι πρόσφατα.

Οθόνη εκεί που τελείωνε η φωτεινότητα του 1iii, το τεσσάρι έχει να ανεβάσεις κι άλλο. Η παραμετροποίηση της οθόνης από τις καλύτερες της αγοράς.

Από κάμερες έχει βελτίωση και στην main αλλά και στην 16mm, στο οπτικό ζουμ είναι πολύ έξυπνη η υλοποίηση του συνεχές ζουμ αλλά σίγουρα χρειάζεται μεγαλύτερο εύρος, παρόλα αυτά είναι κάτι καινούργιο και πρωτόγνωρο στα κινητά.

Μου αρέσει το νέο video pro, θα συμφωνήσω βγάζει ωραία βίντεο ακόμα και εντος σπιτιού, που δεν είναι εύκολες συνθήκες με τεχνητό φως, αν ο φίλος από πάνω το σύγκρινε και με iphone τότε αυτό λέει πολλά!

Επίσης μου αρέσει που όταν ζουμάρεις σε περνάει στην αμέσως επόμενη κάμερα χωρίς να διακόπτεις το βιντεο(αυτό έπρεπε να υπάρχει και στο τριάρι)

Μπαταρία σίγουρα καλύτερη από τον προκάτοχο.

Ήχος συνεχίζω και δεν καταλαβαίνω διαφορές με το τριάρι, όπως και με την ταχύτητα, ίσως φταίει που δεν παίζω παιχνίδια ή που δεν το ζορίζω.

Πάμε τώρα στις θερμοκρασίες, θα τολμήσω να πω ότι το τριάρι ήταν πιο ζεστό από ότι αυτό, αλλά ρίχνει εύκολα από τα 120hz στα 60hz χωρίς κάποια ειδοποίηση.

Βέβαια σήμερα δεν μου το έκανε με κλήσεις, viber, reddit, insta και 2-3 πληρωμές. Ελπίζω σε μια νέα αναβάθμιση ώστε να λυθεί το όποιο θέμα.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2022 at 9:50 ΠΜ, guy_fawkes said:

Έστησα και εγώ από την αρχή, το πήρα σε μωβ!

Θα συμφωνήσω με τον chaosdoctor,σε κανονική χρήση η θερμοκρασία δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, ίσα ίσα πιστεύω ότι ανεβάζει όσο και το 1 iii.

Η Main camera έχει βελτιωθεί κι άλλο στο HDR, πολύ καλή η λειτουργία burst αλλά αυτή τη φορά με HDR!

Οθόνη πολύ φωτεινότερη, ήχος δεν κατάλαβα διαφορές με το τριάρι ακόμα, μπαταρία πολύ καλή για πρώτη ημέρα και επιτέλους αλλάζει κάμερα στο ζουμ από μόνο του.

Σε θέμα απόδοσης δεν κατάλαβα διαφορές με το τριάρι.

Καλορίζικο Νίκο! Το επόμενο, το xperia 1 V, να το πάρεις σε μαύρο σε παρακαλώ γιατί το 2024 θα το πουλήσεις σε εμένα καλά να είμαστε, στο έχω κλείσει από τώρα! 😂

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Νίκο! Το επόμενο, το xperia 1 V, να το πάρεις σε μαύρο σε παρακαλώ γιατί το 2024 θα το πουλήσεις σε εμένα καλά να είμαστε, στο έχω κλείσει από τώρα! 
Χαχαχα, σε μώβ τα σπάει πάντως, ούτε που φαίνεται!!

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

Χαχαχα, σε μώβ τα σπάει πάντως, ούτε που φαίνεται!!

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε μωβ οντως ειναι ομορφο αλλα ειχα δυσκολευτεί να το πουλήσω γιατι το ήθελαν μαυρο....

Σε λευκο πρεπει να ειναι υπέροχο το iv αλλα Ελλάδα δε το φέρνουν και απο Amazon δεν ειχα υπομονη 

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα -οχι ακριβώς πρόβλημα - απλά παρατήρηση, ότι το κινητό όταν το φορτίζω κλειστό ( δηλαδή πάντα) ενώ δείχνει ότι φορτιστηκε στο 100% , όταν το ανοίγω δείχνει 96%
Δεν ξέρω αν έχει παρατηρηθεί από άλλους.

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό φτάνει κανονικά στο 100%

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έφαγα τρελή φρίκη με το xperia 1 iv.Ειμαι δουλειά,ακούω ένα σταθμό στο Vradio και ταυτόχρονα έχω ανοίξει την κάμερα και τραβάω φωτό .Το κινητό έκλεισε από μόνο του (άραγε υπερθέρμανση;πάντως δεν πρόλαβε να βγάλει κάποια ένδειξη ) και δεν άνοιγε μετα με τίποτα.Μετα από κάποια ώρα θυμήθηκα ότι έχω ένα power bank στην τσάντα ,το συνέδεσα και άνοιξε.

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Ένα πρόβλημα -οχι ακριβώς πρόβλημα - απλά παρατήρηση, ότι το κινητό όταν το φορτίζω κλειστό ( δηλαδή πάντα) ενώ δείχνει ότι φορτιστηκε στο 100% , όταν το ανοίγω δείχνει 96%
Δεν ξέρω αν έχει παρατηρηθεί από άλλους.

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Νίκο καλύτερα για την μπαταρία θα ήταν να το φορτίζεις ανοιχτό και να το ρυθμίσεις να σταματάει στο 90%..Η ρύθμιση αυτή λειτουργεί μόνο όταν φορτίζει ανοιχτό.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, orfeas92 said:

Νίκο καλύτερα για την μπαταρία θα ήταν να το φορτίζεις ανοιχτό και να το ρυθμίσεις να σταματάει στο 90%..Η ρύθμιση αυτή λειτουργεί μόνο όταν φορτίζει ανοιχτό.

Το ξέρω και μπορεί να έχεις δίκιο, αλλά όλες τις συσκευές μου τις φορτίζω κλειστές και ΔΕΝ τις αφήνω όλη νύχτα στην φόρτιση, γνωρίζω πάνω κάτω πότε θα φτάσει κοντά στο 100% και τις βγάζω από το ρεύμα. Πές το κόλλημα!

Πάντως η συσκευή είναι σχεδόν άψογη και το μόνο κακό είναι ότι την δουλεύεις πιο πολύ με 60 hz παρά με 120 hz μιας και πολύ πριν αισθανθώ ζέστη, αυτό ρίχνει τα frames.

Το τριαρί το αισθανόμουν πολύ πιο ζεστό παρά αυτό.

Εν αναμονή μιας αναβάθμισης μιας και γνωρίζει η Sony και όλοι ελπίζουμε να το διορθώσει.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

και εδώ η διαφορά απόδοσης αναφορικά με την θερμότητα ανάμεσα σε Xperia 1 IV & Galaxy s22 Ultra με snapdragon.

 

image-109-1.webp

image-109-2.webp

Το πρώτο γράφημα είναι του Samsung  και το δεύτερο του Xperia.

και παρακάτω η απόδοση τους

πρώτα του 1 IV και ακολουθεί η απόδοση του S22 ULTRA.

Όπως φαίνεται το Sony εχει καλύτερο σκορ και είναι φανερά πιο δυνατό αλλά δεν διαχειρίζεται σωστά την θερμοκρασία με αποτέλεσμα την βίαιη διακοπή των 120 hz ή της κάμερας.

 

 

gsmarena_042-877x2048.webp

gsmarena_302-955x2048.webp

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νίκο κανε μια χάρη στον εαυτό σου κ βαλε κόφτη στο 90 κ παρατησε το κινητο στην φόρτιση κ μη σε νοιάζει τίποτα.

 

Η πλακα ωστοσο ποια ειναι ; 

Οτι όταν παρουσιάζουν τα κινητα λεμε για την χωρητικότητα της μπαταρίας. 

Κ οταν τα αγοράζουμε μονοι μας βαζουμε κόφτες ή παμε κ τα βγαζουμε απο την μπριζα κ αυτοκτονικα θα έλεγα τα mah που εχουμε εν τέλη είναι πολύ πιο λίγα.

 

Η ποιο σωστή τακτικη για αυτούς που κρατάνε την συσκευή τους για εμενα ειναι . 

 

Τα 2 χρονια της εγγύησης του λιώνεις το κορμί , οσα hz δινει η οθόνη, φορτίζεις μεχρι 100 κ δεν το βγάζεις κιολας , ασύρματα κ οτι αλλο θες . 

Στους 22 μηνες περίπου το πας αντιπροσωπεία για ενα έλεγχο κ αλλαγή μπαταρίας . 

 

Πληρώνεις μια μπαταριουλα κ κατόπιν αν θες το καις πάλι αν θες αρχίζεις μια πιο σωστή χρήση κ γενικά εχεις ξανα μια πολύ καλή συσκευή στα χερια σου για τουλάχιστον αλλα 3 με 4 !!!!

 

Παμε 7ετια !!! 

 

Χαχααχχα!!! 

Τι λεω τωρα ε ; 

Καθε χρονο το χερι έχει φαγούρα!

 

Εγω το iii ετσι θα το κάνω . Έχω σκοπό να σπάσω ρεκορ . 

 

Το xz1 εβγαλε σχεδόν 5 έτη . Κ τώρα ζωντανό είναι ακμαίο. 

Τα παιδια μου του συμπεριφέρονται σαν παρηκμασμένο πρώην ευγενή . 

Το βεβηλωνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές μου την είχαν αλλάξει δωρεάν τη μπαταρία εντός εγγύησης. Σε Z3 και σε XZ1. Στο 1ii πάντως δεν είχα ποτέ θέμα με θερμοκρασίες ακόμη και κάτω απο τον ήλιο.. ο 865 έχει βγει φοβερός σε αυτό το θέμα.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά συνέδεσα το τηλέφωνο με το pc με καλώδιο usb για να περάσω κάτι αρχεία και δεν το αναγνωριζε.Κατεβασα driver για το τηλέφωνο τον εγκατέστησα και όλα οκ.

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μενα μετα απο αρκετες μερες χρήσης 2 βασικα προβληματα 

Πρωτα απο ολα αυτο με τη ρημαδα τη θερμοκρασια που περα απ το οτι καίγονται τα δάχτυλα και πεφτει και στα 60hz αμεσα με ενοχλει που στην ουσια μου απαγορεύει να τραβήξω βιντεο ανω των 4-5 λεπτών....

Επισης ενα αλλο θεμα ειναι πω οταν μιλαω στο τηλ κατι γινεται με το proximity sensor και ενω μιλώ μπορει να μπει στα μειλ η να κλεισει το WiFi κλπ επειδη ακουμπάει το μάγουλο....ειναι πολυ σπαστικό να εχω αγχος οταν μιλαω 

 

Θα ξανα πω αν δεν ηταν τα απο πανω ειναι αυτη τη στιγμη η κορυφαια Android και με εξαιρετικη μπαταρια μαλιστα...

 

Υ.Γ. Εγω το βαζω 11 για φορτιση και το εχω ρυθμίσει να την ολοκληρώνει 5.30 Δηλαδη 10 λεπτα πριν ξυπνήσω 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...