Jump to content

Sony Xperia 1 IV


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts


Dimensions165 x 71 x 8.2 mm (6.50 x 2.80 x 0.32 in)
Weight185 g (6.53 oz)
BuildGlass front (Gorilla Glass Victus), glass back (Gorilla Glass Victus), aluminum frame
SIMSingle SIM (Nano-SIM or eSIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
 
DISPLAY
TypeOLED, 1B colors, 120Hz, HDR BT.2020
Size6.5 inches, 98.6 cm2 (~84.2% screen-to-body ratio)
Resolution1644 x 3840 pixels, 21:9 ratio (~643 ppi density)
ProtectionCorning Gorilla Glass Victus Runs at 1096 x 2560 pixels except for select use cases.
 
PLATFORM
OSAndroid 12
ChipsetQualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm)
CPUOcta-core (1x3.00 GHz Cortex-X2 & 3x2.40 GHz Cortex-A710 & 4x1.70 GHz Cortex-A510)
GPUAdreno 730
 
 
MEMORY
Card slotmicroSDXC (uses shared SIM slot)
Internal256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM UFS 3.X
 
MAIN CAMERA
Quad12 MP, f/1.7, 24mm (wide), 1/1.7", 1.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.3, 85mm (telephoto), f/2.8, 125mm (telephoto), 1/3.5", Dual Pixel PDAF, 3.5x-5.2x continuous optical zoom, OIS
12 MP, f/2.2, 124˚, 16mm (ultrawide), 1/2.5", Dual Pixel PDAF
0.3 MP, TOF 3D, (depth)
FeaturesZeiss optics, Zeiss T* lens coating, LED flash, panorama, HDR, eye tracking
Video4K@24/25/30/60/120fps HDR, 1080p@30/60/120/240fps; 5-axis gyro-EIS, OIS
 
SELFIE CAMERA
Single12 MP, f/2.0, 24mm (wide), 1/2.9"
FeaturesHDR
Video4K@30fps, 1080p@30fps, 5-axis gyro-EIS
 
 
SOUND
LoudspeakerYes, with stereo speakers
3.5mm jackYes 24-bit/192kHz audio
Dynamic vibration system
 
 
COMMS
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth5.2, A2DP, LE Audio, aptX HD, aptX Adaptive
GPSYes, with dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS
NFCYes
RadioNo
USBUSB Type-C 3.2; USB On-The-Go, video outputFEATURES
SensorsFingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, barometer, compass, color spectrum Native Sony Alpha camera support
 
BATTERY
TypeLi-Po 5000 mAh, non-removable
ChargingFast charging 30W, 50% in 30 min (advertised)
Fast wireless charging
Reverse wireless charging
USB Power DeliveryMISC
 
ColorsBlack, Violet, White
 
Πηγή.gsmarena.com
 


 
 
3ee3449be5b205ad268d5d8844f39ff4.jpg
 
Sending from my beast Gt2 Pro
 
 

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, είδα την ανακοίνωση της Sony και μου έκανε εντύπωση που λέει true optical zoom. Τι εννοεί ? Ποια η διαφορά με τους άλλους όταν ο αισθητήρες της είναι πολύ μικρότερος από άλλες συσκευές ?

Επίσης σε τιμή νομίζω ξέφυγε, σα να μην θέλει να πουλήσει. Όταν οι ανταγωνιστές αυτή τη στιγμή είναι πολύ πιο φθηνοι είναι κρίμα για το κινητό γιατί δε θα πουλήσει ενώ θα μπορούσε 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επειδή είναι variable optical zoom και όχι fixed σε ένα εστιακό μήκος όπως σε άλλες υλοποίησεις 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, είδα την ανακοίνωση της Sony και μου έκανε εντύπωση που λέει true optical zoom. Τι εννοεί ? Ποια η διαφορά με τους άλλους όταν ο αισθητήρες της είναι πολύ μικρότερος από άλλες συσκευές ?
Επίσης σε τιμή νομίζω ξέφυγε, σα να μην θέλει να πουλήσει. Όταν οι ανταγωνιστές αυτή τη στιγμή είναι πολύ πιο φθηνοι είναι κρίμα για το κινητό γιατί δε θα πουλήσει ενώ θα μπορούσε 
Πρώτα από όλα δεν ανταγωνίζεται την δεδομένη στιγμή τίς υπόλοιπες εταιρίες, δεύτερον το zoom της οπτικής κάμερας δουλεύει από το 85mm έως τα 125mm με οπτικό ζουμ καί όχι ψηφίακο.
Δηλαδή στο ενδιάμεσο όπως για παράδειγμα στα 100mm, αλλάζει το f και παραμένει οπτικό!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη βελτίωση είναι ότι στο συνεχές burst εκτός του focus που έκανε και το προηγούμενο μοντέλο, τώρα μπορεί να γίνει και με HDR,για αυτό και ενώ έχει την δυνατότητα να τραβήξει 200 φωτογραφίες στο πάτημα του κουμπιού , με ενεργοποιημένο HDR θα έχει κάποιος 66 με 67 λόγω του ότι θέλει 3 φωτογραφίες ώστε να τις κάνει 1.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα 1449 ευρώ πού ζητούν έστω και με δώρο ασύρματα ακουστικά,είναι πολλά.
Εχει ξαναγραφεί όμως θα το ξαναγράψω...ρίξτε το στην αγορά κάτω από χιλιάρικο,μήπως και προσελκύσει κόσμο.γιατί επιμένουν σε αυτή την τιμολόγηση οταν οι πωλήσεις τους είναι κάτω του μετρίου;δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Sending from my beast Gt2 Pro

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα 1449 ευρώ πού ζητούν έστω και με δώρο ασύρματα ακουστικά,είναι πολλά.
Εχει ξαναγραφεί όμως θα το ξαναγράψω...ρίξτε το στην αγορά κάτω από χιλιάρικο,μήπως και προσελκύσει κόσμο.γιατί επιμένουν σε αυτή την τιμολόγηση οταν οι πωλήσεις τους είναι κάτω του μετρίου;δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Sending from my beast Gt2 Pro


Γιατί αυτή την στρατηγική έχουν επιλέξει ώστε να πουλάνε σε συγκεκριμένες αγορές, συγκεκριμένο αριθμό κινητών για να έχουν κέρδος.
Το προτιμάνε αυτό από το να πουλάνε πολλά με χαμηλότερη τιμή και χαμηλότερο κέρδος.
Ήδη πέρυσι πετύχανε αύξηση κέρδους και το τμήμα πάει όπως το έχουν σχεδιάσει.
Από την άλλη όταν προσφέρει τα ίδια και πιο πολλά σε σημεία από τον ανταγωνισμό τότε δεν βλέπω ποίο είναι το πιο ακριβο!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2022 at 1:39 ΜΜ, guy_fawkes said:

Πρώτα από όλα δεν ανταγωνίζεται την δεδομένη στιγμή τίς υπόλοιπες εταιρίες, δεύτερον το zoom της οπτικής κάμερας δουλεύει από το 85mm έως τα 125mm με οπτικό ζουμ καί όχι ψηφίακο.
Δηλαδή στο ενδιάμεσο όπως για παράδειγμα στα 100mm, αλλάζει το f και παραμένει οπτικό!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κοιτα, το καταλαβαινω οτι καπως θελουμε να εξηγουμε τα αποτελεσματα των κινησεων μερικων εταιρειων, ειδικα αν ειμαστε λιγο ρομαντικοι και θελαμε το καλυτερο, ομως το να βγαινει και να πουλαει μια ναυαρχιδα που θα επρεπε να ειναι η διαφημιση της, στην ακριβοτερη τιμη ολων, και με αποτελεσμα πολυ μετριο, τουλαχιστον σε καμερα στα συγκριτικα που ειδα, ειναι παραλογο. Δε νομιζω οτι υπαρχει εταιρεια που θελει να μην πουλαει, επειδη δινει ενα εξαρτημα στους ανταγωνιστες της και μην τους χασει απο πελατες. Στην τελικη ας δωσει το καλυτερο αποτελεσμα σε καμερα και ας το βαλει στο θεο. Εδω ειδα δειγματα και οντως στα περισσοτερα ηταν πισω και απο s22 αλλα και απο iphone 13 pro το οποιο εχει ξεφυγει πλεον σε καμερα. Κριμα πολυ γιατι ειναι η πιο πληρης συσκευη.

Τουλαχιστον τωρα ελπιζω στο βιντεο οταν κανεις ζουμ να εναλλασει τις καμερες και οχι να κανει ψηφιακο στην εκαστοτε καμερα (πχ εισαι στην βασικη και τραβας βιντεο, να γυρναει στη ζουμ, καθως στο xperia 5ii που ειχα δε γινοταν και απλα σε οποια ησουν την στιγμη που ξεκινουσες την εγραφη βιντεο, εκανε ενα 3x νομιζω οπτικο. 

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Κοιτα, το καταλαβαινω οτι καπως θελουμε να εξηγουμε τα αποτελεσματα των κινησεων μερικων εταιρειων, ειδικα αν ειμαστε λιγο ρομαντικοι και θελαμε το καλυτερο, ομως το να βγαινει και να πουλαει μια ναυαρχιδα που θα επρεπε να ειναι η διαφημιση της, στην ακριβοτερη τιμη ολων, και με αποτελεσμα πολυ μετριο, τουλαχιστον σε καμερα στα συγκριτικα που ειδα, ειναι παραλογο. Δε νομιζω οτι υπαρχει εταιρεια που θελει να μην πουλαει, επειδη δινει ενα εξαρτημα στους ανταγωνιστες της και μην τους χασει απο πελατες. Στην τελικη ας δωσει το καλυτερο αποτελεσμα σε καμερα και ας το βαλει στο θεο. Εδω ειδα δειγματα και οντως στα περισσοτερα ηταν πισω και απο s22 αλλα και απο iphone 13 pro το οποιο εχει ξεφυγει πλεον σε καμερα. Κριμα πολυ γιατι ειναι η πιο πληρης συσκευη.

Τουλαχιστον τωρα ελπιζω στο βιντεο οταν κανεις ζουμ να εναλλασει τις καμερες και οχι να κανει ψηφιακο στην εκαστοτε καμερα (πχ εισαι στην βασικη και τραβας βιντεο, να γυρναει στη ζουμ, καθως στο xperia 5ii που ειχα δε γινοταν και απλα σε οποια ησουν την στιγμη που ξεκινουσες την εγραφη βιντεο, εκανε ενα 3x νομιζω οπτικο. 

 

Κοίτα σίγουρα εδώ στο myphone όλοι έχουν μια άποψη marketing και θα έπρεπε να δουλεύανε τουλάχιστον σε έναν παγκόσμιο όμιλο μιας και έχουν άποψη επί παντός επιστητού, αλλά δεν έτυχε, σίγουρα κάποιοι γνωρίζουν πολύ καλύτερα από τον καναπέ του σπιτιού τους. Αυτό βέβαια συμβαίνει σχεδόν σε όλες τις πτυχές της ζωής μας σε κάποιους! Αναφορικά με την κάμερα απορώ γιατί συγκρίνουν κάποιοι ένα μοντέλο που έφερνε αναβαθμίσεις των αναβαθμίσεων μπας και στρώσει βλ samsung s22 ultra με ένα προπαραγωγής μοντέλο, επίσης από όσο έχω δει μπροστά μου συγκριτικό με το 1iii και το s21 ultra σε παιδιά(πρόσωπα) σε σπίτι μέσα, ο φίλος δεν κράτησε ούτε μια φωτογραφία από την συσκευαρα του και μου ζήταγε να του στείλω από το sony , από αυτό που βγάζουν οι ψευτοyoutubers πίσω από το προαναφερθεντα. Πάντως ευτυχώς που δεν βγάζει όπως το iphone 13 pro, ψεύτικες φωτογραφίες με ψεύτικα χρώματα τις κάνω και στο lightroom.

Τέλος εναλλαγή δεν έχει από κάμερα σε κάμερα, απλά πληροφοριακά ( γιατί μάλλον δεν το δείξανε στα συγκριτικά που έβλεπες) είναι ότι από το 85mm  έως το 125mm ότι ζουμ κι αν επιλέξεις αλλάζει το f και είναι οπτικό!

Επίσης tips που σίγουρα δεν δείξανε στα συγκριτικά είναι ότι έχει HDR στο burst κάτι που δεν έχει το s22 & iphone, βασικά αυτά δεν έχουν καν το γρήγορο  focus του Sony.

Εγώ σαν καταναλωτής θα τα έψαχνα όλα, από το να μου δημιουργούν άλλοι άποψη...και θα θεωρούσα πολύ ακριβό ένα κινητό που είναι υποδεέστερο σε ήχο, που δεν έχει 3,5 jack υποδοχή, sd card υποδοχή και φυσικά όταν δυσκολεύεται να βγάλει σωστές φωτογραφίες μέσα σε σπίτια σε ανθρώπους!

Ο καθένας βέβαια τις επιλογές του!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, guy_fawkes said:

Κοίτα σίγουρα εδώ στο myphone όλοι έχουν μια άποψη marketing και θα έπρεπε να δουλεύανε τουλάχιστον σε έναν παγκόσμιο όμιλο μιας και έχουν άποψη επί παντός επιστητού, αλλά δεν έτυχε, σίγουρα κάποιοι γνωρίζουν πολύ καλύτερα από τον καναπέ του σπιτιού τους. Αυτό βέβαια συμβαίνει σχεδόν σε όλες τις πτυχές της ζωής μας σε κάποιους! Αναφορικά με την κάμερα απορώ γιατί συγκρίνουν κάποιοι ένα μοντέλο που έφερνε αναβαθμίσεις των αναβαθμίσεων μπας και στρώσει βλ samsung s22 ultra με ένα προπαραγωγής μοντέλο, επίσης από όσο έχω δει μπροστά μου συγκριτικό με το 1iii και το s21 ultra σε παιδιά(πρόσωπα) σε σπίτι μέσα, ο φίλος δεν κράτησε ούτε μια φωτογραφία από την συσκευαρα του και μου ζήταγε να του στείλω από το sony , από αυτό που βγάζουν οι ψευτοyoutubers πίσω από το προαναφερθεντα. Πάντως ευτυχώς που δεν βγάζει όπως το iphone 13 pro, ψεύτικες φωτογραφίες με ψεύτικα χρώματα τις κάνω και στο lightroom.

Τέλος εναλλαγή δεν έχει από κάμερα σε κάμερα, απλά πληροφοριακά ( γιατί μάλλον δεν το δείξανε στα συγκριτικά που έβλεπες) είναι ότι από το 85mm  έως το 125mm ότι ζουμ κι αν επιλέξεις αλλάζει το f και είναι οπτικό!

Επίσης tips που σίγουρα δεν δείξανε στα συγκριτικά είναι ότι έχει HDR στο burst κάτι που δεν έχει το s22 & iphone, βασικά αυτά δεν έχουν καν το γρήγορο  focus του Sony.

Εγώ σαν καταναλωτής θα τα έψαχνα όλα, από το να μου δημιουργούν άλλοι άποψη...και θα θεωρούσα πολύ ακριβό ένα κινητό που είναι υποδεέστερο σε ήχο, που δεν έχει 3,5 jack υποδοχή, sd card υποδοχή και φυσικά όταν δυσκολεύεται να βγάλει σωστές φωτογραφίες μέσα σε σπίτια σε ανθρώπους!

Ο καθένας βέβαια τις επιλογές του!

Συγγνωμη αλλα δε σε πιανω. Δηλαδη το να κρινω την τιμη ,τα specs Και το αποτελεσμα ενος προιοντος, ειναι θεμα ειδικευσης? Τοτε να πηγαινουμε σε ειδικο να μας λεει τι να ψωνισουμε στη ζωη μας. Καθενας κρινει αναλογα με τα θελω του και τις γνωσεις του βεβαια και αποφασιζει. Εσυ εδειξες οτι εισαι ειδικος, ισως και στελεχος της σονυ που μας ειπες γιατην στρατηγικη μαρκτινγκ της σονυ η οποια επιτηδες τα κανει ολα αυτα για να μην πουλαει και φαει πωλησεις απο ανταγωνιστες πελατες της... οοοοοκ, πες μας την πηγη σου να το δεχτουμε, αλλα οσο κυκλοφορυν τετοιες αποψεις με τετοιο τροπο, απολυτο, αυτο ειναι....τοτε νομιζω θα πρεπει να δεχεσαι και μια αλλη αποψη και να μην αφοριζεις με τετοιο τροπο.

To s22, προφανως ειχε θεματα αλλα οχι τετοια που να αλλαξε δραματικα το αποτελεσμα της καμερας. Περα απο αυτο, εκρινα ενα βιντεο που ειδα με συγκριση στα 3 κινητα αλλα ταυτοχρονα ειχα και ενα προηγουμενο μοντελο και εχω αποψη , εξαλλου εκανα συγκριτικα δημοσιως. απλα δεν ανεβασα τα παιδια μου ποτε.  

Ομως ουτε καλο αποτελεσμα ειχα στην καμερα ουτε καλη ριπη αφου επρεπε να αλλαζω ρυθμιση καθε φορα για να μπορω να την εχω αλλιως εχανα σε αλλες ληψεις. 

Για το ζουμ, συγγνωμη αλλα ειναι τραγικο να μην μπορεις να κανεις εναλλαγη σε βιντεο. Δηλαδη ξεκιναω ενα βιντεο με την κυρια καμερα και δεν με παει στις ζουμ καμερες για να πλησιασω το θεμα?  συγγνωμη αλλα αυτο ειναι αστειο. και οχι δεν το δειξανε στο συγκριτικο το συγκεκριμενο. 

ΟΣο για την υποδοχη sd και ακουστικων, φυσικα και μου λειπουν, κυριως η SD, αλλα οκ βολευτηκα με 512 εκδοση και cloud, μου κοστισε κατι παραπανω, αλλα απο το xperia 1iv πιο φθηνα βγαινει να το θεσω κι ετσι.

 

Κατα τα αλλα το βιντεο-συγκριτικο που ειδα ειναι αυτο, δεν ξερω αν ειναι προπαραγωγης το κινητο αλλα εφοσον το εδωσαν για συγκρισεις, κρινεται:  

 

https://www.youtube.com/watch?v=IyQMf6MAHvs

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν βολεύτηκες με την sd και την έλλειψη της είναι δικό σου θέμα!

Αν πάλι ήθελες έχτρα ρυθμίσεις για την ριπή μάλλον κάτι κάνεις λάθος μιας και είναι στο auto, με ένα απλό κλικ και στο συγκεκριμένο θέμα η samsung δεν φτάνει καν το γρήγορο focus της Sony όπου βασικά δεν είναι ριπή, κάνει focus 20 φορές το δευτερόλεπτο!

όσο για τους αφορισμούς, απλά σκέψου ότι ο μόνος που θα σου απαντήσει καταλλήλως εδώ μέσα, είμαι εγώ και είσαι τυχερός μιας και στο νήμα της samsung το bullying που πέφτει είναι άνευ προηγουμένου σε αντίθετες απόψεις από τους έχοντες μετοχές(?) κατόχους και το έχουν γράψει αξιόλογα μέλη αυτό και όχι μόνο εγώ, αν πάλι προσπαθείς να κάνεις show λέγοντας για ένα βιντεάκι που είδες με συγκριτικό με ένα xperia iv προ παραγωγής πάω πάσο, δεν μπορώ να σου απαντήσω κάτι, όποιος κατάλαβε κατάλαβε...μπορώ πάντως να ποσταρω και εγώ βιντεακια με αντίθετη άποψη από αυτό που είδες!

Τέλος έχω ποστάρει συνέντευξη διευθύνων σύμβουλο της Sony moτη άποψη bile και μάλιστα με μετάφραση για να διευκολύνω, δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου!

Ας συμφωνήσουμε λοιπόν ότι δεν σου αρέσουν οι φωτογραφίες της  Sony και εμένα δεν μου αρέσουν οι ψεύτικες της samsung καθώς έχω βολευτεί πάρα πολύ με το eye af  και το συνεχόμενο focus που εσύ μετά από 1 μιση χρόνο ακόμα το ψάχνεις!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, guy_fawkes said:

αν βολεύτηκες με την sd και την έλλειψη της είναι δικό σου θέμα!

Αν πάλι ήθελες έχτρα ρυθμίσεις για την ριπή μάλλον κάτι κάνεις λάθος μιας και είναι στο auto, με ένα απλό κλικ και στο συγκεκριμένο θέμα η samsung δεν φτάνει καν το γρήγορο focus της Sony όπου βασικά δεν είναι ριπή, κάνει focus 20 φορές το δευτερόλεπτο!

όσο για τους αφορισμούς, απλά σκέψου ότι ο μόνος που θα σου απαντήσει καταλλήλως εδώ μέσα, είμαι εγώ και είσαι τυχερός μιας και στο νήμα της samsung το bullying που πέφτει είναι άνευ προηγουμένου σε αντίθετες απόψεις από τους έχοντες μετοχές(?) κατόχους και το έχουν γράψει αξιόλογα μέλη αυτό και όχι μόνο εγώ, αν πάλι προσπαθείς να κάνεις show λέγοντας για ένα βιντεάκι που είδες με συγκριτικό με ένα xperia iv προ παραγωγής πάω πάσο, δεν μπορώ να σου απαντήσω κάτι, όποιος κατάλαβε κατάλαβε...μπορώ πάντως να ποσταρω και εγώ βιντεακια με αντίθετη άποψη από αυτό που είδες!

Τέλος έχω ποστάρει συνέντευξη διευθύνων σύμβουλο της Sony moτη άποψη bile και μάλιστα με μετάφραση για να διευκολύνω, δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου!

Ας συμφωνήσουμε λοιπόν ότι δεν σου αρέσουν οι φωτογραφίες της  Sony και εμένα δεν μου αρέσουν οι ψεύτικες της samsung καθώς έχω βολευτεί πάρα πολύ με το eye af  και το συνεχόμενο focus που εσύ μετά από 1 μιση χρόνο ακόμα το ψάχνεις!

Καταρχας το οτι βολευτηκα δε σημαινει οτι δε θα ηθελα sd, το ειπα ξεκαθαρα. 

2ον για την γρηγορη ριπη δεν ειχες μια αλλη λειτουργια που μου διαφευγει τωρα, hdr, κατι με την εστιαση? νομιζω σε ειχα ρωτησει τοτε που πηρα το xperia 5 και μου ειχες πει οτι αν θες να εχεις τη ριπη, αυτο δε γινεται (δε θυμαμαι ποιο, πραγματικα, καθως αλλαξα αρκετες συσκευες απο τοτε, αν το θυμηθω τι μου ελλειπε θα επανελθω). 

Οσο για το τι γινεται σε καθε θεμα, δε με απασχολει, εγω με το s22 ultra πχ, οπως και πολλοι ακομα, δεν ειχαμε κανενα θεμα. Περα απο 1,5 μερα που μου εκανε ενα drain στην αρχη. 

Αντιθετα με το xperia 5ii πχ, ειχα μονιμο προβλημα που δε λυθηκε ποτε, οταν ηθελα να κανω share καποιες φωτο και κρασαρε η εφαρμογη του messanger, και ηταν θεμα του σονυ μονο, καθως ειχα αλλες 2 συσκευς και δεν ειχαν θεμα, ειχα κανει ρεσετ το σονυ και με καθαρο στησιμο το εκανε παλι, ενω δεντο εκανε και με τους 2 τροπους που υπαρχουν για share. Πχ μπορεις να εισαι μεσα στο διαλογο και να τραβηξεις αρχεια ή να εισαι στο αλμπουμ και να κανεις απο εκει. ΜΕ το ενα απο το 2 κρασαρε και ηταν πολυ ενοχλητικο γιατι ειχα παρει drone τοτε και ηθελα να μοιραζομαι αμεσα καποιες φωτο και ειχα θεμα.  Επομενως το να κραζουμε ενα κινητο οτι εβγαλε προβλημα στην αρχη σε καποιους ειναι απλα για να εχουμε να λεμε, σε ολες τις εταιρειες σκανε ατυχιες και ποτε δεν τα παιρνω στα σοβαρα, εκτος αν εχουν διαρκεια, οπως αυτο που περιγραφω το οποιο δεν αλλαξε μετα απο μηνες.

Τελος, αλλο δεν μαρεσει η φωτογραφια και αλλο δεν ειναι καλη γιατι χανει λεπτομερεια και ειναι γεματη θορυβο. Το να βγαλει ενα παιδι πιο καθαρα οταν το εχεις στη ρυθμιση της ριπης πχ δεν λεει κατι αν χανεις κατι αλλο (θα το θυμηθω τι δεν μπορουσα να εχω) και οταν σε hdr πλανα δυσκολευοταν πολυ ή σε ζουμ.. Για σελφι ασχολιαστο, ηταν για κλαμματα. Τωρα βελτιωσε το 1iv στα χαρτια και ελπιζω και στην πραξη.

Τελος, αν απο τη σονυ εχουν πει κατι τετοιο , καλο ειναι να το αναφερεις ετσι, δεν ειμαστε η CIA να φακελωνουμε τι λεει ο καθενας και να κραταμε ατζεντα. πραγματικα δεν καθομαι να διαβαζω ολα τα ποστ και τις αναρτησεις του καθενος, που να το ξερω οτι εχουν πει τετοιο πραγμα.  Το μονο που ειχα δει ειναι οτι ειχαν πει οτι δεν ειχε συνεργασια το τμημα φωτογραφικων μηχανων με των κινητων γιατι δεν ηθελα να τους δωσουν τεχνογνωσια κτλ και γιαυτο εμειναν πισω στα κινητα και οτι το ελυσαν πριν κανα 2 χρονια αυτο το θεμα. Δε θυμαμαι να εχω δει πουθενα να λενε οτι δεν θελουμε να εχουμε καλο αποτελεσμα μην χασουμε τα πελατακια χοντρικης...και ας χανουμε τη λιανικη..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γελάνε και τα πεζοδρόμια που γράφεις ανακρίβειες ότι το sony έχει θόρυβο!

Τα μπερδεύεις με το s21 ultra μάλλον!

προκαλώ όποιον κάτοχο με xperia ii & iii να με διαψεύσει για τον θόρυβο!

Παιδί και σε σπίτι μέσα δεν βγάζεις με ριπή, μην εκτίθεσαι!

Το eye af  αναγνωρίζει πρόσωπα και είναι με το 1 κλικ στο auto!

Γράψε μας κι άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Α και κάτι τελευταίο αν σου χάλασε να το πας στο service, έτσι απαντάνε μέσα στα samsung νήματα.

Έτσι μου απαντήσανε και εμένα για το ολοκαίνουργιο samsung watch.

έχει εγγύηση φίλε να το πας να το δούνε!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

επίσης όπως λέτε και γράφετε στο samsung νήμα, σταμάτα να τρολάρεις και να γράφεις ανακρίβειες για θόρυβο, ριοες και πράγματα που δεν κατέχεις σε ένα νέο νήμα, μην το κάνεις και αυτό χάλια!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, guy_fawkes said:

γελάνε και τα πεζοδρόμια που γράφεις ανακρίβειες ότι το sony έχει θόρυβο!

Τα μπερδεύεις με το s21 ultra μάλλον!

προκαλώ όποιον κάτοχο με xperia ii & iii να με διαψεύσει για τον θόρυβο!

Παιδί και σε σπίτι μέσα δεν βγάζεις με ριπή, μην εκτίθεσαι!

Το eye af  αναγνωρίζει πρόσωπα και είναι με το 1 κλικ στο auto!

Γράψε μας κι άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Α και κάτι τελευταίο αν σου χάλασε να το πας στο service, έτσι απαντάνε μέσα στα samsung νήματα.

Έτσι μου απαντήσανε και εμένα για το ολοκαίνουργιο samsung watch.

έχει εγγύηση φίλε να το πας να το δούνε!

Σε ευχαριστω που μου θυμισες τις λειτουργιες. Για να εχεις ενεργο το eye af δεν μπορεις να εχεις ριπη... αρα επρεπε να αλλαζεις ρυθμιση καθε φορα, αυτο δε μπορουσα να θυμηθω. 

Και σε ευχαριστω που επιβεβαιωσες οτι η περιφημη ριπη που αναφερεις πριν δεν συνδυαζεται με το real time eye af που οντως χρειαζεται για παιδια και που χανεις τη ληψη μεχρι να αλλαξεις ρυθμιση. Η αληθεια ειναι οτι μονο με το iphone βγαζεις τρομερες φωτο οπως και με το vivo x70 Που εχω δει ενα συγκριτικο. 

 

Κατα τα αλλα, το οτι  κρασαρει το messenger οταν πας να κανεις  share με τον 1 τροπο, και δε φτιαχνει ουτε με ρεσετ ουτε με νεες αναβαθμισεις, καταλαβαινεις οτι δεν ειναι λογος για σερβις...αν οχι πραγματικα κοιταξε το, αλλα και να ηταν, δε θα εμπαινα στη διαδικασια. απλα σημειωσα ενα μειον ακομα. Απο την αλλη το ρολοι σου δεν ξερω τι επαθε, αλλα αν ειχε βλαβη, πας σερβις, ναι. Εδω μιλαμε για κατι που ειναι θεμα sw καθαρα

Οσο για τον σκοπο που δε θελει να πουλαει η σονυ δε μας ειπες τελικα, που λεει οτι δε θελει να πουλαει για να μην χασει τους πελατες? 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Σε ευχαριστω που μου θυμισες τις λειτουργιες. Για να εχεις ενεργο το eye af δεν μπορεις να εχεις ριπη... αρα επρεπε να αλλαζεις ρυθμιση καθε φορα, αυτο δε μπορουσα να θυμηθω. 

Και σε ευχαριστω που επιβεβαιωσες οτι η περιφημη ριπη που αναφερεις πριν δεν συνδυαζεται με το real time eye af που οντως χρειαζεται για παιδια και που χανεις τη ληψη μεχρι να αλλαξεις ρυθμιση. Η αληθεια ειναι οτι μονο με το iphone βγαζεις τρομερες φωτο οπως και με το vivo x70 Που εχω δει ενα συγκριτικο. 

 

Κατα τα αλλα, το οτι  κρασαρει το messenger οταν πας να κανεις  share με τον 1 τροπο, και δε φτιαχνει ουτε με ρεσετ ουτε με νεες αναβαθμισεις, καταλαβαινεις οτι δεν ειναι λογος για σερβις...αν οχι πραγματικα κοιταξε το, αλλα και να ηταν, δε θα εμπαινα στη διαδικασια. απλα σημειωσα ενα μειον ακομα. 

Οσο για τον σκοπο που δε θελει να πουλαει η σονυ δε μας ειπες τελικα, που λεει οτι δε θελει να πουλαει για να μην χασει τους πελατες? 

και τα 2 ενεργά μια χαρά γίνονται! Λάθος τα γράφεις για πολλοστή φορά!Και τα 2 συνδιάζονται!

Νίκο πραγματικά σταμάτα να γράφεις ανακρίβειες, για σένα το λέω!

Εμένα δεν κρασάρει το messenger, δεν μπορώ να σε βοηθήσω, όπως γράφουν τα τζιμανια στο samsung πήγαινε service ή κάνε ρεσετ ή κάτι τέλος πάντων όταν κρασάρουν τα crapsung

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, guy_fawkes said:

και τα 2 ενεργά μια χαρά γίνονται! Λάθος τα γράφεις για πολλοστή φορά!Και τα 2 συνδιάζονται!

Νίκο πραγματικά σταμάτα να γράφεις ανακρίβειες, για σένα το λέω!

Εμένα δεν κρασάρει το messenger, δεν μπορώ να σε βοηθήσω, όπως γράφουν τα τζιμανια στο samsung πήγαινε service ή κάνε ρεσετ ή κάτι τέλος πάντων όταν κρασάρουν τα crapsung

Θα με κανεις να ξανα παρω να δω τι δεν συνδυαζεται. πραγματικα το θυμαμαι σαν χθες να το συζηταμε. Τελος παντων, οπως ειπα δεν θυμαμαι ακριβως πως λειτουργει και τι δε μπορουσα να παρω ταυτοχρονα/χωρις αλλαγη ρυθμισης απο τα ειδικα χαρακτηρικστικα που ειχε (και που εδιναν καλα αποτελεσματα) γιαυτο ας το ληξουμε εδω. αν θυμηθω θα το αναφερω για να δουμε αν εδω αλλαξε κατι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και επειδη με ενοχλει πολυ να με διαβαλουν, οριστε τι λεγαμε τοτε για τη ληψη με ριπη: 

εχασα 20 λεπτα να ψαχνω τα μηνυματα. Για να βαλεις τη ριπη ωστε να πετυχεις καλη φωτο τα παιδια μες το σπιτι (οπου γραφω οτι μου τα εκανε αλοιφη) 

επρεπε να το ενεργοποιεις καθε φορα ή αν ειχες τη ριπη ενεργη δεν ειχες αλλες βασικες λειτουργιες ενεργες. 

https://myphone.gr/forum/topic/184933/page/37/?tab=comments#comment-6926737

 

οχι τιποτα αλλο αλλα διαβασα τοσες σελιδες και θυμηθηκα και αλλα προβληματα, οπως με τις 2 σιμ οπου εχανε το σημα, με τον κατοπτρισμο οθονης κτλ που δεν επαιζε σωστα με καμια παναγια κτλ. Τελος παντων, αυτα τα αναφερω γιατι σκοπος μου δεν εινα να εκθιαζω ουτε να θαβω κανενα κινητο αλλα να λεω την εμπειρια μου. Γιαυτο αλλαζω τοσα πολλα,γιατι μαρεσει να τα εχω ολα. Οπως και το σονυ που το κρατησα πολυ για τα δικα μου δεδομενα. αυτο δε σημαινει οτι θα το βγαλω αψογο οταν δεν ειναι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αγορι μου γλυκό το eye af  ενεργοποιείται και με την απλή λήψη και με το burst, απλά σου εξηγούσα τότε ότι είναι καλύτερα να το έχεις πάντα on ώστε είτε με ένα κλικ , είτε με burst να είναι συνέχεια για να σε βοηθάει.

Που βλέπεις εσύ ότι λέγαμε τα αντίθετα? μάλλον τα αντίθετα καταλαβαίνεις, όπως ότι έχουν θόρυβο οι φωτογραφίες της sony ,θα μπερδεύτηκες με τα samsung σου! Ας γράψει κάποιος κανονικός κάτοχος xperia μπας και πειστείς γιατί θα μπερδεύτηκες από τους youtubers!

Το focus της Sony  δεν θα το βρεις πουθενά, προσπάθησε εσύ να βγαζεις μέσα στο σπίτι με τεχνητό φως φωτογραφίες με το σαμσουνγκ σου, να σε δω ταλαιπωρία

Καληνύχτα, κουρασες!

Α και κάτι ακόμα, αν είχες θέματα υπάρχει το hard reset και το service, όπως ακριβώς γράφετε στους κατόχους με τα 1002 προβλήματα που έβγαλε το s22 ultra.

Bullying κάνατε, bullying θα λάβετε αλλά με στοιχειοθετημένες απαντήσεις!

 

Βγήκαν και τα κορυφαία ακουστικά της SONY τα νέα WH-1000XM5  αλλά στο samsung forum δεν έγραψε ακόμα κανένας τίποτα, στο bullying πρωτοι είστε!

  

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2022 at 10:40 ΜΜ, Nikos_Mpl said:

Κατα τα αλλα το βιντεο-συγκριτικο που ειδα ειναι αυτο, δεν ξερω αν ειναι προπαραγωγης το κινητο αλλα εφοσον το εδωσαν για συγκρισεις, κρινεται:  

 

https://www.youtube.com/watch?v=IyQMf6MAHvs

 

'Ετυχε να το δω και γω, τρελό γέλιο, αν εξαιρέσεις τις νυχτερινές που, είτε τις έβγαλε γιωτάς, είτε είχε θέμα η συσκευή, το Sony έβγαζε τις με μεγάλη διαφορά καλύτερες φωτογραφίες και κάθονταν οι άλλοι κι έλεγαν τι χάλια που βγάζει και χαίρονταν με το σιέλ ουρανό και τα υπερκορεσμένα γρασίδια των άλλων δύο, ντάξει τραγικό. Εν τω μεταξύ, 23 λεπτά βίντεο και δεν έκαναν έστω μια μεγέθυνση να δούμε λεπτομέρεια, έστω σε 2-3 δείγματα.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, il_tifosi said:

'Ετυχε να το δω και γω, τρελό γέλιο, αν εξαιρέσεις τις νυχτερινές που, είτε τις έβγαλε γιωτάς, είτε είχε θέμα η συσκευή, το Sony έβγαζε τις με μεγάλη διαφορά καλύτερες φωτογραφίες και κάθονταν οι άλλοι κι έλεγαν τι χάλια που βγάζει και χαίρονταν με το σιέλ ουρανό και τα υπερκορεσμένα γρασίδια των άλλων δύο, ντάξει τραγικό. Εν τω μεταξύ, 23 λεπτά βίντεο και δεν έκαναν έστω μια μεγέθυνση να δούμε λεπτομέρεια, έστω σε 2-3 δείγματα.

Έκανε μπαμ ότι κάτι βρωμάει σε αυτό το video.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2022 at 3:02 ΜΜ, il_tifosi said:

'Ετυχε να το δω και γω, τρελό γέλιο, αν εξαιρέσεις τις νυχτερινές που, είτε τις έβγαλε γιωτάς, είτε είχε θέμα η συσκευή, το Sony έβγαζε τις με μεγάλη διαφορά καλύτερες φωτογραφίες και κάθονταν οι άλλοι κι έλεγαν τι χάλια που βγάζει και χαίρονταν με το σιέλ ουρανό και τα υπερκορεσμένα γρασίδια των άλλων δύο, ντάξει τραγικό. Εν τω μεταξύ, 23 λεπτά βίντεο και δεν έκαναν έστω μια μεγέθυνση να δούμε λεπτομέρεια, έστω σε 2-3 δείγματα.

Μακάρι να είναι έτσι φίλε μου.  Εγώ πήρα το 5αρι και είχα κάποια θέματα που με έκαναν να μην μείνω παρόλο ότι σε σχέση με το αντίστοιχο samsung τότε είχε πολλά πλεονέκτηματα. Γενικά το GSM arena το έχω σε εκτίμηση αλλά εννοείται ότι όλοι τα παίρνουν....

Μένει να δούμε από χρήστες δείγματα. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia 1 IV 實測(3):相機實拍功力 feat. Xperia 1 III (開箱、評價、規格) - 手機品牌新聞 | ePrice 比價王

ωραίο άρθρο με ωραίες συγκριτικές φωτογραφίες μεταξύ 1 iv & 1 iii

Αν θέλετε με google translate

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι πιστοποιημένες όλες οι συσκευές της SONY στα ελληνικά 5G δίκτυα?

Προερχόμενος απο XPERIA 10 III έχω αρνητική εμπειρία,στο δικτυο wind αλλα και σε άλλα του εξωτερικού...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ο κανόνας είναι να βάλεις πρώτα τη sim σε πιστοποιημένη συσκευή και ακολούθως στο Sony και θα δουλέψει μια χαρά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...