Jump to content

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

samsung-galaxy-tab-s8-ultra-1.thumb.jpg.0774727e9df4377c9bc870cf491e57ba.jpg

 

samsung-galaxy-tab-s8-ultra-2.thumb.jpg.6f2c599d2397fd4d080ab529657ee9dd.jpg

 

samsung-galaxy-tab-s8-ultra-3.thumb.jpg.31fdaaae574f8ff30e1b994ec3e50153.jpg

Versions: Galaxy Tab S8 Ultra Wi-Fi SM-X900; Galaxy Tab S8 Ultra 5G SM-X906
Network     Technology     
GSM / HSPA / LTE / 5G
Launch     Announced     2022, February 09
Status     Available. Released 2022, April 30
Body     Dimensions     326.4 x 208.6 x 5.5 mm (12.85 x 8.21 x 0.22 in)
Weight     726 g (Wi-Fi), 728 g (5G) (1.60 lb)
SIM     Nano-SIM
     Stylus, 2.8ms latency (Bluetooth integration, accelerometer, gyro)
Display     Type     Super AMOLED, 120Hz, HDR10+
Size     14.6 inches, 612.6 cm2 (~90.0% screen-to-body ratio)
Resolution     1848 x 2960 pixels, 16:10 ratio (~240 ppi density)
Protection     Corning Gorilla Glass 5
Platform     OS     Android 12, One UI 4.1
Chipset     Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm)
CPU     Octa-core (1x3.00 GHz Cortex-X2 & 3x2.50 GHz Cortex-A710 & 4x1.80 GHz Cortex-A510)
GPU     Adreno 730
Memory     Card slot     microSDXC (dedicated slot)
Internal     128GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM, 256GB 16GB RAM, 512GB 12GB RAM, 512GB 16GB RAM
     UFS
Main Camera     Dual     13 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/3.4", 1.0µm, AF
6 MP, f/2.2, (ultrawide)
Features     LED flash, HDR, panorama
Video     4K@30/60fps, 1080p@30fps
Selfie camera     Dual     12 MP, f/2.2, 26mm (wide)
12 MP, f/2.4, 120˚ (ultrawide)
Features     HDR
Video     4K@30/60fps, 1080p@30fps
Sound     Loudspeaker     Yes, with stereo speakers (4 speakers)
3.5mm jack     No
     Tuned by AKG
Comms     WLAN     Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth     5.2, A2DP, LE
GPS     Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC     No
Radio     No
USB     USB Type-C 3.2, magnetic connector
Features     Sensors     Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass
     Wireless Samsung DeX
Battery     Type     Li-Po 11200 mAh, non-removable
Charging     Fast charging 45W, 100% in 82 min
Misc     Colors     Graphite
Models     SM-X900, SM-X906, SM-X906B, SM-X906U, SM-X906N
SAR EU     0.69 W/kg (body)    
Price     About 1150 EUR

 

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 178
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ως κάτοχος του εξαιρετικού s7+ είπα να αντισταθώ ...αλλά  τελικά υπέκυψα στην τεράστια οθόνη που για μένα είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου 

Έχω αγοράσει note 2014  Tab s2. Tab s4  S7 plus  και τώρα στις 14,5  ίντσες νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αράξω για αρκετά χρόνια,  τουλάχιστον από θέμα οθόνης:)

Πήρα το 5 g σε προσφορά με buds 2 από πλαίσιο στα λεφτά του απλού 8/128  wifi οπότε είμαι ευχαριστημένος 

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S8 Ultra
  • 4 weeks later...

Η φτηνή έκδοση, ξέρει κανείς αν έχει έστω kickstand μεσα? Ξερω που δεν εχει πληκτρολόγιο αλλά μήπως έχει τουλάχιστον το μαγνητικό κάλυμμα που στέκεται όρθιο. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2022 at 11:56 ΜΜ, sosimple2 said:

Η φτηνή έκδοση, ξέρει κανείς αν έχει έστω kickstand μεσα? Ξερω που δεν εχει πληκτρολόγιο αλλά μήπως έχει τουλάχιστον το μαγνητικό κάλυμμα που στέκεται όρθιο. 

Τι εννοεις μεσα? Στη συσκευασια?

Αυτα τα ξεχνας. Τετοια δωρα δεν παιζουν πλεον απο samsung.

Τετοια καλουδια βρισκεις μονο σε huawei, πλεον...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, v@gelis said:

Τι εννοεις μεσα? Στη συσκευασια?

Αυτα τα ξεχνας. Τετοια δωρα δεν παιζουν πλεον απο samsung.

Τετοια καλουδια βρισκεις μονο σε huawei, πλεον...

Ναι διάβασα και αλλού πλέον ότι το kickstand είναι κοματι του πληκτρολόγιου και πωλείται ξεχωριστά.. Μονο το spen υπάρχει. 

Link to comment
Share on other sites

ουτε καν φορτιστης η ακουστικα 

Παντως το πληκτρολογιο θηκη αν το παρεις να ξερεις οτι δεν προστατευει καθολου ολα τα  πλαινα μερη του tablet

και σε οποιαδηποτε επαφη θα γινουν σημαδια 

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, godjet said:

ουτε καν φορτιστης η ακουστικα 

Παντως το πληκτρολογιο θηκη αν το παρεις να ξερεις οτι δεν προστατευει καθολου ολα τα  πλαινα μερη του tablet

και σε οποιαδηποτε επαφη θα γινουν σημαδια 

Εχω το tab s6 και η αντίστοιχη θήκη (χωρίς πληκτρολόγιο εκει)  μου έχει φανεί πολυ χρήσιμο για να στέκεται το tablet. Επίσης δεν προστατευει τα πλαινα αλλα δεν έπαθε και τίποτα κανα 2 χρόνια που το εχω. Οτι μπαίνει βγαίνει μαγνητικα είναι πολύ πρακτικο. 

Πηγα να το πάρω από μαγαζί στο bestPrice 770€ και τελικά εξάντληθηκε..  Παραπάνω για Android tablet χωρίς θήκη, πληκτρολόγιο κλπ το θεωρώ κλοπή. Λαπτοπ παίρνεις. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πήρα και εγώ τελικά.. 512, 16 γιγα με το πλήκτρολογιο.. Λίγων μηνών. 1η εντύπωση..... τεράστια.. 🙂

Ειναι για γίγαντες. Καλά για ταινίες, youtube, streaming, απλα δεν παίζεται. Προσωπικά και με το ένα χέρι το κρατάω και βλέπω ταινία, δεν έχω θέμα. Αμα πέσει όμως με τοσο μεγάλη οθόνη και το βάρος που έχει δε θα μείνει τίποτα. Το galaxy tab s6 pro που έχω έχει πέσει 3-4 φορες απ το κρεβάτι και δεν έπαθε τίποτα. Αργά ή γρήγορα βλέπω να το ρουταρω όπως και το tab 6. Το λυπάμαι λίγο γιατί είναι ακριβό. Το βγάζω φωτο δίπλα στο λαπτοπ ταμπλετ galaxy book 12 windows core i5 8 giga και γελάει ο κόσμος απ τη διαφορά μεγέθους. Η αμηχανη στιγμή που συνειδητοποίεις ότι το pc σου έχει μικρότερη οθόνη απ την ταμπλέτα σου, και είναι 3 φορές ποιο αργο.. (ειδικά στα γραφικά μπορεί και 10).

 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το έχω κι εγώ λίγο καιρό, δεν άντεξα! 

Καταπληκτική οθόνη! Χορταίνει το μάτι! Προσωπικά το μέγεθος δε με ενοχλει, εχω μεγαλα χέρια οπότε άνετο είναι στο κράτημα, για το μέγεθος του είναι αρκετά ελαφρύ και λεπτό πάντως, από ένα τύπο (jerryrigseverything η κάπως έτσι... ) που είδα στο youtube και το βασάνισε οικτρά  έδειξε εκπληκτική αντοχή που δε το περίμενα! Προσπαθούσε να το λυγίσει αλλά αυτο δεν λυγίζε με τίποτα! Ούτε το γυαλί έσπασε κατά τη προσπάθεια εκεί που πιεζαν τα δάχτυλα ενώ ο ίδιος δήλωσε ότι ποναγαν τα χέρια του από την απόπειρα αυτή! 

Επισης, πάρα πολύ γρήγορο, αστραπιαία γίνονται όλα! 

Αλήθεια το Bluetooth S-PEN θα δουλέψει όσο αφορά τις Bluetooth λειτουργίες σε S21 ULTRA?? 

Του εχω φορεσει την γνήσια θήκη Samsung Protective Standing Back Cover και είναι ιδανική πιστεύω σε προστασία χωρίς να προσθέτει πολύ βάρος... Έχει και πολύ βολικό kick stand με πλήθος επιλογών στη γωνία κλήσης.Επίσης το ανθράκι χρώμα δένει υπέροχα με το ταμπλέτ και δείχνει Stealth - Tactical! 

Νομίζω πως λόγω μεγέθους τη θέλει τη θήκη του αλλά και το tempered glass του. 

Του πέρασα και το πολυ ποιοτικό tempered glass της SPIGEN (Κανα 30αρι έχει αυτό...) έτσι για έξτρα προστασία. 

Ηχεία ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ! τόσο σε ένταση όσο και σε ποιότητα! Και ο ήχος από τη θύρα Type-C σε αντίστοιχα ακουστικα δυνατός και ποιοτικός. 

Θαρρώ θα μου κρατήσει καλή παρέα το χειμώνα που έρχεται!! 

Το βίντεο που σας έλεγα πιο πάνω εδω:

https://youtu.be/EIjjpOJ0ghg

Δείτε προς το τέλος που προσπαθεί να το σπάσει και να το λυγίσει αλλά αυτο δε καταλαβαίνει τίποτα! Απίστευτο αν αναλογιστουμε το μέγεθος και το ποσό λεπτό είναι! 

 

Η θήκη :

 

20220211123413_samsung_protective_standing_cover_mayro_galaxy_tab_s8_ultra.jpeg.jpg

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και από εμένα. 

Σήμερα παρέλαβα το Tab s8 Ultra 16/512.

Μια ερώτηση πήρατε την θήκη δώρο γιατί σε εμένα που το πήρα από Πλαίσιο δεν είχε τίποτα μέσα στο δέμα. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, kek said:

Έγραφε για θήκη? Κανονικά δεν έχει. 

Και βέβαια είχε και το γράφει και στο σαιτ τους ακόμα όπως βλέπετε και στη φωτογραφία... 

Τους πείρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι έγινε λάθος γιατί δεν έχει η αποθήκη τους και θα βάλουν μία παραγγελία να τρέχει στο όνομα μου και όταν έρθει θα μου το στείλουν...

 20221007_183149.thumb.jpg.51be43d34ab722d3e474bc81dc7f6edd.jpg

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειναι προσφορα του ΠΛΑΙΣΙΟΥ αυτη...κανονικα σε αγορα του ταμπλετ δεν υπαρχει θηκη.

Καλοριζικα !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kek said:

Έγραφε για θήκη? Κανονικά δεν έχει. 

Και βέβαια είχε και το γράφει και στο σαιτ τους ακόμα όπως βλέπετε και στη φωτογραφία... 

Τους πείρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι έγινε λάθος γιατί δεν έχει η αποθήκη τους και θα βάλουν μία παραγγελία να τρέχει στο όνομα μου και όταν έρθει θα μου το στείλουν...

 Σε ευχαριστώ πολύ. 

Τελικά από ότι βλέπω θα ήμαστε λίγοι σε αυτό το φόρουμ...... 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

https://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-Tab-S9-series-development-pushed-back-to-2023.660006.0.html

όλο και πιο πολύ χαίρομαι που έκανα την κίνηση νά το αγοράσω ειδικά αν μείνει και άλλο ένα χρονο σαν flagship 

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, godjet said:

https://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-Tab-S9-series-development-pushed-back-to-2023.660006.0.html

όλο και πιο πολύ χαίρομαι που έκανα την κίνηση νά το αγοράσω ειδικά αν μείνει και άλλο ένα χρονο σαν flagship 

Και s9 ultra να βγει, δύσκολευομαι να βρω τι να βελτιωσουν. Εκτός απ το αυτονόητο, να βάλουν τον τελευταίο τότε επεξεργαστή, οθόνη που θα μεταβάλλεται από 60-120hz (ενώ το s8 ultra είναι ήτε 60 ήτε 120), και πιθανότατα κάποια έχτρα στο software ώστε να δικαιολογησουν κάπως να προτίμησει κάποιος το 9, δεν πρόκειται να έχει πραγματικά σημαντικες βελτιώσεις. Ουσιαστικά μόνο ο καινούργιος επεξ. θα κάνει κάποια διαφορά για τους ελάχιστους που θα θελήσουν παραπάνω ισχύ. 

Τι άλλο να βελτιώσεις? Τα μπεζελ που ηδη είναι εντελώς μικρά για ταμπλετα? Παρακάτω θα είναι πρόβλημα ενώ και τώρα είναι πρόβλημα τόσο μικρα σε κάποιες περιπτώσεις. Ή το μέγεθος που είναι το μέγιστο πρακτικά χρήσιμο? Παραπάνω θα είναι όντως πρόβλημα. 

Παρεμπιπτόντως υπάρχει εφαρμογή που διαλέγεις για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά αν θα δουλεύει σε 60 ή 120hz, καθώς επίσης όταν δεν πατάς στην οθονη να τρέχει στα 60 και μόλις πατήσεις αυτόματα να παει στα 120hz.  Είναι η χρυσή τομή για αυτονομία και καλύτερη εικόνα. Την εχω βαλει. 

Όπως επίσης όπως κάνω σε κάθε σαμσουνγκ έχω παγώσει κάποιες εφαρμογές της σαμσουνγκ που δε χρησιμοποιω (bixby κλπ) και έχω μειώσει τα transition_animation εφέ σε μόλις 0.250 από 1 που είναι κανονικά. Εχω την 16 γιγα 512. Ενώ την χρήσιμοποιω και ως ασύρματο μόνιτορ για windows. 

Επισης υπάρχει μια εφαρμογή για adb χωρίς χρήση pc μέσω του wifi η οποία δουλεύει μια χαρά στην ταμπλετα και μου έχει λύσει τα χέρια για tasker κλπ. Στα κατάλληλα χέρια η ταμπλέτα είναι σούπερ ερωτευσιμη. Χρόνια είχα να αγοράσω συσκευή που δουλεύω 7-8 ώρες καθημερινά. Στην κυριολεξία έχει αντικαταστήσει τα πάντα. Μέχρι office που υποστηρίζει μακροεντολες υπάρχει (androffice και colabora office). Βλέπω tv (κανονική tv με usb stick tv που κανόνικα είναι για windows) , iptv κλπ μέσω αυτής, σερφαρισμα ΚΑΙ με kiwi browser. Ο τελευταίος υποστηρίζει όλα τα extensions του desktop chrome browser. 

Τα όρια μεταξύ λαπτοπ και android έχουν μπερδευτει σε αυτή τη συσκευή. Αλλά ΔΕΝ είναι για όλους. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, sosimple2 said:

Παρεμπιπτόντως υπάρχει εφαρμογή που διαλέγεις για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά αν θα δουλεύει σε 60 ή 120hz, καθώς επίσης όταν δεν πατάς στην οθονη να τρέχει στα 60 και μόλις πατήσεις αυτόματα να παει στα 120hz.  Είναι η χρυσή τομή για αυτονομία και καλύτερη εικόνα. Την εχω βαλει. 

 

Ποια λες? Αυτη εχω στο S21 ULTRA... https://www.xda-developers.com/galaxy-max-hz-app-samsung-galaxy-owners-fine-tune-high-refresh-rate-displays/

Στο S8 ULTRA δε μου δουλεψε!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kek said:

Ποια λες? Αυτη εχω στο S21 ULTRA... https://www.xda-developers.com/galaxy-max-hz-app-samsung-galaxy-owners-fine-tune-high-refresh-rate-displays/

Στο S8 ULTRA δε μου δουλεψε!

Νομίζω αυτή είναι, την έχω κατεβάσει απο αλλου. Έκδοση premium 8.0.0.1 δουλεύει μια χαρά σε εμενα αφού πρώτα εδωσα τα απαιτούμενα δικαιώματα μέσω adb. Υπάρχει και νεότερη 8.0.0.3 βλέπω τώρα που δε δουλεύει ούτε σε μένα. Μένω στην παλαιά. 

 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2022 at 1:17 ΜΜ, sosimple2 said:

Και s9 ultra να βγει, δύσκολευομαι να βρω τι να βελτιωσουν. Εκτός απ το αυτονόητο, να βάλουν τον τελευταίο τότε επεξεργαστή, οθόνη που θα μεταβάλλεται από 60-120hz (ενώ το s8 ultra είναι ήτε 60 ήτε 120), και πιθανότατα κάποια έχτρα στο software ώστε να δικαιολογησουν κάπως να προτίμησει κάποιος το 9, δεν πρόκειται να έχει πραγματικά σημαντικες βελτιώσεις. Ουσιαστικά μόνο ο καινούργιος επεξ. θα κάνει κάποια διαφορά για τους ελάχιστους που θα θελήσουν παραπάνω ισχύ. 

Τι άλλο να βελτιώσεις? Τα μπεζελ που ηδη είναι εντελώς μικρά για ταμπλετα? Παρακάτω θα είναι πρόβλημα ενώ και τώρα είναι πρόβλημα τόσο μικρα σε κάποιες περιπτώσεις. Ή το μέγεθος που είναι το μέγιστο πρακτικά χρήσιμο? Παραπάνω θα είναι όντως πρόβλημα. 

Παρεμπιπτόντως υπάρχει εφαρμογή που διαλέγεις για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά αν θα δουλεύει σε 60 ή 120hz, καθώς επίσης όταν δεν πατάς στην οθονη να τρέχει στα 60 και μόλις πατήσεις αυτόματα να παει στα 120hz.  Είναι η χρυσή τομή για αυτονομία και καλύτερη εικόνα. Την εχω βαλει. 

Όπως επίσης όπως κάνω σε κάθε σαμσουνγκ έχω παγώσει κάποιες εφαρμογές της σαμσουνγκ που δε χρησιμοποιω (bixby κλπ) και έχω μειώσει τα transition_animation εφέ σε μόλις 0.250 από 1 που είναι κανονικά. Εχω την 16 γιγα 512. Ενώ την χρήσιμοποιω και ως ασύρματο μόνιτορ για windows. 

Επισης υπάρχει μια εφαρμογή για adb χωρίς χρήση pc μέσω του wifi η οποία δουλεύει μια χαρά στην ταμπλετα και μου έχει λύσει τα χέρια για tasker κλπ. Στα κατάλληλα χέρια η ταμπλέτα είναι σούπερ ερωτευσιμη. Χρόνια είχα να αγοράσω συσκευή που δουλεύω 7-8 ώρες καθημερινά. Στην κυριολεξία έχει αντικαταστήσει τα πάντα. Μέχρι office που υποστηρίζει μακροεντολες υπάρχει (androffice και colabora office). Βλέπω tv (κανονική tv με usb stick tv που κανόνικα είναι για windows) , iptv κλπ μέσω αυτής, σερφαρισμα ΚΑΙ με kiwi browser. Ο τελευταίος υποστηρίζει όλα τα extensions του desktop chrome browser. 

Τα όρια μεταξύ λαπτοπ και android έχουν μπερδευτει σε αυτή τη συσκευή. Αλλά ΔΕΝ είναι για όλους. 

Τα είπες όλα..

Είναι τόσο κοντά σε ένα laptop που μου πέρασε η τρελή ιδέα αν μπορούσα να βρω κανένα emulator για να τρέξω και τίποτα Windows.

Βέβαια όταν λέω κοντά σε laptop , κρατάει ήδη όλα τα πλεονεκτήματα του tablet ...

να σημειώσω ότι πριν από αυτό πήρα ένα surface 8 και στις 10 μέρες το γύρισα πίσω γιατί η εμπειρία των Windows με touch screen ήταν απογοητευτική

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, godjet said:

Τα είπες όλα..

Είναι τόσο κοντά σε ένα laptop που μου πέρασε η τρελή ιδέα αν μπορούσα να βρω κανένα emulator για να τρέξω και τίποτα Windows.

Βέβαια όταν λέω κοντά σε laptop , κρατάει ήδη όλα τα πλεονεκτήματα του tablet ...

να σημειώσω ότι πριν από αυτό πήρα ένα surface 8 και στις 10 μέρες το γύρισα πίσω γιατί η εμπειρία των Windows με touch screen ήταν απογοητευτική

Το Android 13 υποστηρίζει κάτι σαν το virtualization των windows. Θα μπορεί θεωρητικά δηλαδή να τρέξει αλλα λειτουργίκα σύστηματα πχ windows μέσα από android. Το pixel της google που πήρε ήδη την 13,  τρέχει windows και μάλιστα καλά. Κυκλοφορεί ένα βίντεο όπου τρέχει crisis αν θυμάμαι καλα, και πολύ καλά μάλιστα. 

Εγω μέσω άλλου Emulator τρέχω ήδη στη 12  κάποιες εφαρμογές των Windows που υποστηρίζει. Ελαχιστοι το ξέρουν αυτό ότι γίνεται. Τρέχω full windows office (Excell κλπ). Δεν τρέχουν όμως ούτε έτσι οι μακροεντολες visual basic που κανονικα τρέχει το Excell. Ήταν ο βασικός λόγος που το δοκίμασα. Τωρα δεν είμαι μπροστά στο tablet, θα ανεβάσω πως γίνεται αν ενδιαφέρει κανέναν, αν και δεν πολυ ανεβάζω πλέον εδώ γιατί κάτι δεν πάει καλά με το συγκεκριμένο φόρουμ. Επανηλημενα πηγα να ανεβάσω λινκ από youtube και δεν με άφηνε άγνωστο γιατί. Συνήθως γράφω στο xda. 

 

Edit, τώρα που γράφω απ την ταμπλέτα, η εφαρμογή λέγεται exagear gold windows emulator version 3.0.1 Google it όποιον τον ενδιαφέρει, υπάρχουν και βίντεο στο YouTube. Το tab s8 ultra, τρέχει τον emulator σφαίρα, γρήγοροτερα απο καθε αλλη συσκευή που εχω δοκιμάσει. Σε 3-4 δευτερόλεπτα. Και υποστηρίζει office 2010. Κανείς setup κανονικά, και τρέχει επίσης γρήγορα σαν να τρέχεις Windows. Έχω τρέξει και άλλες Windows εφαρμογες πχ συμπίεσης ρομ απο PlayStation, mame κλπ με εφαρμογές Windows, κάτι που δε γίνεται στο Android, ή εφαρμογες windows που κατεβασω snap photos για παιχνίδια από emulator. Γενικά τρέχει αρκετές Windows app και οχι μονο οσες έχει στη λίστα. Η λίστα απλα σου γράφει ποίες εγγυημένα τρέχουν. Πχ έχει το office 2010. Αν βάλεις office 2003 μπορεί να μη τρεχει. Πιστεύω με το Android 13 έρχονται ωραία πράγματα.. 

 

Εχω και το galaxy book 12 χρόνια τώρα (windows core i5 8 giga ram, 12αρα oled), αλλά όπως είπες η touch εμπειρία σε Windows δεν είναι οτι καλύτερο. Άσε που βλέπεις πχ 2 ταινίες Netflix και η μπαταρία παει απο 100 στο 10, συν θερμοκρασίες, ανεμιστήρες, standby χαλια. Βλέπεις στο s8 και παει στο 70.. Παγωμένο χωρίς θόρυβο.. Αλλά σε επαγγελματικες Windows εφαρμογες είναι must. Καθένα εχει τη χρήση του. Αν ποτέ τρέξει καλα Windows το s8, θα παει για πούλημα το άλλο.

Όπως ειπα δεν μπορω να ανεβάσω βίντεο εδω, άγνωστο γιατί. Μόλις επιχείρησα να απαντήσω στο παρακάτω post που περιέχει βίντεο που ανέβασε αλλος και δεν μπορώ καν να απαντήσω. Γράφει αυτά αν βλέπει κανας modarator: 

(Έχω βίντεο στο xda, εδω οποίος θέλει να δει https://forum.xda-developers.com/t/how-to-run-microsoft-office-2010-windows-version-in-s8-ultra-and-android-in-general.4503571/

A potentially unsafe operation has been detected in your request to this site

Your access to this service has been limited. (HTTP response code 403)

If you think you have been blocked in error, contact the owner of this site for assistance.

 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα αυτό στο YouTube





Στάλθηκε από το SM-X900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν πείρα φορτιστή μαζί με το ταμπλετ και με αυτό που έχω το φορτίζει σε 4,5 ώρες. 

Καμία ιδέα, γιατί ψάχνω για κωδικό (μοντέλο) τις Samsung το φορτιστή και δεν βρίσκω ή εάν έχετε κάτι άλλο να μου σύστησε τε?? 

Του έβαλα και ένα τζαμακι τις Spigen και έκατσε τέλεια αλλά με τις στάμπες παρόλο που λέει ότι έχει ειδική επίστρωση έχω πρόβλημα. 

 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα παρέλαβα το 1 από τα 2 δώρα που γράφω πιο πάνω. Ήρθαν τα Galaxy buds 2. 

Τώρα περιμένω και την θήκη του. 

Το αναφέρω γιατί εάν δεν τους ενοχλήσεις δεν γίνετε τίποτα. Η προσφορά των δώρων ισχύει μέχρι τις 31/10 σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων



Στάλθηκε από το SM-X900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2022 at 3:24 ΜΜ, sv2bzq said:

Παιδιά δεν πείρα φορτιστή μαζί με το ταμπλετ και με αυτό που έχω το φορτίζει σε 4,5 ώρες. 

Καμία ιδέα, γιατί ψάχνω για κωδικό (μοντέλο) τις Samsung το φορτιστή και δεν βρίσκω ή εάν έχετε κάτι άλλο να μου σύστησε τε??

 

 

λογικά αυτος σου κανει:

https://www.skroutz.gr/s/20125157/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-C-45W-Μαύρος-EP-TA845-Bulk.html

Προσωπικά φορτίζω με αργό φορτιστή για λόγους υγείας της μπαταρίας....

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2022 at 10:24 ΜΜ, kek said:

 

λογικά αυτος σου κανει:

https://www.skroutz.gr/s/20125157/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-C-45W-Μαύρος-EP-TA845-Bulk.html

Προσωπικά φορτίζω με αργό φορτιστή για λόγους υγείας της μπαταρίας....

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Είμαι μεταξύ αυτού και ενός samsung 65w με τρεις εξόδους και ο λόγος είναι ότι με απλό φορτιστή κάνει πάρα πολύ ώρα.... 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...