Jump to content

Smart Pocket , επιτέλους αγορές με το υπόλοιπο !


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καλύτερη υπηρεσία της κινητής τηλεφωνίας για εμένα  και δε βρήκα θέμα για αυτή !!  συγνώμη αν μου ξέφυγε.

(Μέχρι τώρα δεν υπήρχε καλός τρόπος να  ξοδέψω τα λεφτά που περίσσευαν στο cu ... μονο σε αγορές πακέτων τηλεφωνίας  , φιλανθρωπία , κληρώσεις , κάποια ονλινε παιχνιδάκια και φυσικά να τα χάσεις αν ξεχαστείς - που το είχα πάθει στον παλιό μου αριθμό και μάλιστα μεγάλο ποσό.)

 

Το ωραίο είναι ότι δεν σου κρατάνε χρήματα , πέρα το 10% φόρου τηλεφωνίας για τους άνω των 30 .

(Δηλ αν είσαι νέος και θές να αγοράσεις ενα προιόν από τα υποστηριζόμενα του smart pocket , τα ίδια θα πληρώσεις με μετρητά ή βάζοντας λεφτά στο κινητό !! με όλα τα πλεονεκτήματα που έχει το δέυτερο.)

 

Μάλιστα σε καταστήματα που έχει προσφορές το smart pocket , τις παίρνεις και αυτές αυτόματα χωρίς να πληρώσεις το 0.2 του κωδικού cu around , οπότε γίνεται το πιο φτηνό.

Και εύχρηστο ... απλά γράφεις το ποσό που θέλεις στην εφαρμογή και παίρνεις ενα κωδικό - όχι συγκεκριμένου καταστήματος , που διαρκεί 45 μέρες .

(Μπορείς να το δώσεις και σε φίλο , αλλά και να πληρώσεις 2 φορές την ίδια υπηρεσία αφού δεν είδα τους περιορισμούς που γράφει για το  cu around όπου δοκίμασα - dominos - simple - efood) 

Απλά γράφεις τον κωδικό  στο ανάλογο πεδίο εκπτώσεων  του καταστήματος πριν πληρώσεις  και σου αφαιρεί το ποσό που είχες επιλέξει για αυτό το κωδικό από το σύνολο, κάνει και την εκπτωση (ακόμα και με 0.8 ευρω κουπόνι θα σου την κανει), με μόνο πρόβλημα πως αν ο κωδικός σου περιέχει μεγαλύτερο ποσό από την αγορά, νομίζω το υπόλοιπο ακυρώνεται ... το δοκίμασα μόνο μια φορά με 5 λεπτά.

Και δώρο αρκετά gb για 2 μέρες αφού φτιάξεις τον κάθε κωδικό (για 6 φορές κάθε μηνα)

 

Εχει περιορισμό τα 20 ευρώ την μέρα (αρα όχι μεγαλύτερο από 20 ευρω και όχι μικρότερο από 0.8) και 100 ευρώ το μήνα.

Ο μεγαλύτερος περιορισμός ότι για να βγάζεις κωδικούς πρέπει να έχεις πακέτο ομιλίας αξίας 10 ευρω !!! (ή κάποιο συγγενή για να το κάνεις μέσο αυτού με μεταφορά υποθέτω )

 

Ειναι τέλειο για τους κάτω των 30 , που νομίζω με την κάρτα νέων ΕΕ έχουν 10 ευρώ δώρο για κάθε ανανέωση ώστε να πάρουν το cu combo ομιλίας , και μετά όσα βάζουν στο κινητό θα τους επιστρέφονται 100% μέσω αγορών ... 

(οχι οτι με το 10% τελος τηλεφωνίας είναι άσχημα ,  φτάνει βέβαια να θέλεις να αγοράσεις κάτι και να έχεις πακέτο ομιλίας  )

 

Τα καταστήματα που υποστηρίζονται ... .

e-food 

Σου δίνει και έκπτωση 10% σε όλα τα καταστήματα εστίασης που έχει και είναι πολλαα , ακόμα και στις προσφορές τους , στα 1 συν 1 κλπ 

Το supermarket του δεν έχει έκπτωση ... είναι και σχετικά ακριβό, αλλά γρήγορο και μόνο με 50 λεπτά μεταφορικά.

Δυστυχώς δεν μπορείς να πληρώσεις καθόλου σκλαβενίτη και τυχερή πεινιάτα, αυτά τα 2 θα ήταν τέλεια και υπεραρκετά από μόνα τους 😞

 

e-fresh

Supermarket  με τα πάντα και μερικά ειναι σε καλές προσφορές ή μεγάλες συσκευασίες οπότε με λιγο προσπάθεια θα βρείς κάτι να αξίζει.

Εχει 55 ευρώ όριο για δωρεάν μεταφορικά βέβαια και εκτός αθηνών  - αλλιως 3 ευρώ , ενω είναι από τα ελάχιστα που μπορούν να δεχτούν και περισσότερους  κωδικούς για να σπάσεις το όριο των 20 ευρώ ανα κωδικό και να ξοδέψεις περισσότερα.   

* εχει πολύ σπαστική εγγραφή κατοικίας , με πεταγε μακριά και έπρεπε να βάλω πρώτα ΤΚ και με πολλές προσπάθειες .

 

dominos

εκπτωση 10%  στα πάντα και κάθε μέρα

 

Simple burgers

1 συν 1 δώρο στα burgers όσες φορές θες.

 

Εδώ όλη η λίστα .. coffee island , brothers in law , park around , ticket services , cherry box  δεν τα εχω κοιτάξει ,

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/smartpocket/#?panel=note-278

 

ΥΓ

Ενα μικρό bugaki που δεν καταλαβαίνω είναι οτι δεν σε αφήνει να μετατρέψεις σε κωδικούς όλα τα χρήματα αμεσως, αλλά κρατάει ενα μικρό πόσο λίγων ευρω .. κάτι γράφει για φπα στην σελίδα αλλά δεν εχει νόημα γιατί δεν βγαίνει μαθηματικά με τίποτα.

Τελος πάντων όταν ξοδέψεις τα χρήματα που σε αφήνει, βάζεις ενα οποιοδήποτε ποσό από το cashe back  και μετά μπορείς να βγάλεις κωδικούς και για αυτά και να μηδενίσεις το υπόλοιπό σου ... η μπάρα με το μέγιστο επιτρεπόμενο πάει πάνω από όσα έχεις μάλιστα - αν και βγάζει λάθος αν πας να βγάλεις μεγαλύτερο κωδικό από το πραγματικό υπόλοιπο .

* το cashe back είναι μια αλλη φοβερή υπηρεσία από την vodafone, οπου σκανάρεις την απόδειξη από σχεδόν όλα τα super market στην εφαρμογή της   vodafone , και σου δίνει δώρο λίγα χρήματα ...  αυτά τα μεταφέρεις στο cu και ανανεώνεις και για 2 μήνες την λήξη της κάρτας, ακόμα και αν είναι μόνο 5 λεπτά

 
Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το e-fresh σου δίνει και 6 ευρώ δώρο για την πρώτη αγορά οπότε έτσι είναι μια χαρά οι τιμές με τα μεταφορικά ... ( είδα στο mail ένα κουπόνι λίγες μερες μετά την εγγραφή )

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ενα update ...  από e-food και ekioskys (ίσως και αλλού) μπορείς να πάρεις νέο αριθμό με δώρο για 1 χρόνο 10 ευρω κάθε μήνα που βάζεις κάρτα ...  με αυτά κάποιο πακέτο πχ ομιλίας ενώ τα λέφτα που μένουν γίνεται να τα χαλάσεις με το smart  pocket .

https://www.e-food.gr/delivery/athina/vodafone-cu-4595185

https://www.ekioskys.gr/category/kartokinhto

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Το smart pocket ηταν η καλύτερη υπηρεσια του cu αλλά πλέον νομίζω είναι δέυτερη μετά το liquid  🙂  ... ακολουθεί το big bang και το  cashe back.

 Συνεργάζονται άψογα smart pay και liquid αφου στο liquid  εξαιτίας των πολύ χαμηλών τιμών του , 3 κλήσεις από 1 λεπτό - 2 cent οταν δεν εχεις πακέτο ομιλίας ,   θα περισσεύουν χρήματα που θές να χαλάς μεσο smart pocket  .

Εδω οι όροι ....

Απαραίτητος όρος συμμετοχής στη δράση θεωρείται να έχει πραγματοποιηθεί ανανέωση υπόλοιπου καρτοκινητής τις τελευταίες 30 ημέρες με κάρτα ανανέωσης αξίας από 15€ και άνω. Επίσης ο συνδρομητής θα πρέπει να έχει ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο το οποίο να κοστίζει πάνω από 6€. Από αυτόν τον όρο εξαιρούνται οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη την υπηρεσία CU Liquid.

Για τους συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη υπηρεσία CU Liquid, ως απαραίτητος όρος συμμετοχής, αρκεί να έχει πραγματοποιηθεί επιτυχώς τουλάχιστον μία αυτόματη ανανέωση τις τελευταίες 30 ημέρες.

Το παραπάνω Δεν είναι καθαρό, (αλλά υπερ μας) ... αν έχεις κάνει 15 ευρω ανανέωση στο cu και μετά το κάνεις liquid η αν βάλεις αφου μπεις 15 ευρω με οποιοδήποτε τρόπο μπορείς να βγάλεις κωδικούς χωρίς να έχεις πακέτο και ας μην έκανες αυτόματη ανανέωση (το δοκίμασε φίλος που τον εμπιστεύομαι οτι δεν θα κάνει λάθος) , αρα για να δουλέψει με ανανεωση 12 ευρω για 30 μερες θέλει την αυτόματη.

 

Βάζω και μερικές εικόνες από την όλη διαδικασία για όποιον δεν το έχει δει ...

Καταρχήν πάς στο cu  app  και επιλέγεις το πόσο που θες να κάνεις κωδικό ... εδώ εβαλα 5 ευρω ακριβός , δεν είναι δύσκολο και δεν χάνεις πολύ χρόνο 

smart1.png

 

 

Μετά βάζεις τον κωδικό στα καταστηματα που θες να αγοράσεις... το e-food εχει 10% εκπτωση στα καταστήματα εστίασης  - εβαλα σουβλάκια , και σε μερικά άλλα όπως τα dominos (πάντα έπερνα και από πρίν το smart pay που και πού με carry out ... εχουν και δώρο πίτσα κάθε 5-6 παραγκελίες με το μαξιμουμ των υλικών και εχει πλάκα 🙂  ). Αν το κουπόνι ειναι μικρότερο πληρώνεις το υπόλοιπο με κάρτα κανονικά.

 

dominosfood.png

 

Επίσης πάρα πολύ βολικό είναι το super market  e-fresh και μπορείς να βρείς καλές τιμές αν ψάξεις , δεν έχουν εκπτωση smart pay αλλά για πρώτη παραγγελία σου δίνουν 6 ευρώ δώρο ... αυτό είναι πάνω από 10% στις τιμές που βλέπετε γιατί με την ελάχιστη των 25 ευρω που έχει και 3 μεταφορικά, ουσιαστικά πληρώνεις 22 .  Το ίδιο για 55 ευρω και πάνω που εχει δωρεάν μεταφορικά και το κουπόνι των 6 ευρω ξανά είναι πάνω από 10% ... (εχω κάνει 5 παραγκελίες μέχρι τώρα και πάντα στελνουν κουπόνια από 4ευρω ώς και 10 τα Χριστούγεννα.)

Ειναι το μόνο νομίζω που δέχεται και πολλά κουπόνια smart pay μαζι, έτσι ξεπερνάς το όριο των 20 ευρω την μερα που σου επιτρέπει να κανεις κουπόνια το smart pay και κανεις μεγαλύτερες παραγγελίες χωρίς να βάλεις αλλα χρηματα

Ειναι και στο pockee ακόμα για κουπόνι ανανέωσης επιπλέον με την παραγγελία  ( αν η απόδειξη είναι τσαλακωμένη περνάει και απλά με τους κωδικούς δεν υπάρχει πρόβλημα)

4efresh.png

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 15/1/2023 at 6:14 ΜΜ, blizard said:

Το smart pocket ηταν η καλύτερη υπηρεσια του cu αλλά πλέον νομίζω είναι δέυτερη μετά το liquid  🙂  ... ακολουθεί το big bang και το  cashe back.

 Συνεργάζονται άψογα smart pay και liquid αφου στο liquid  εξαιτίας των πολύ χαμηλών τιμών του , 3 κλήσεις από 1 λεπτό - 2 cent οταν δεν εχεις πακέτο ομιλίας ,   θα περισσεύουν χρήματα που θές να χαλάς μεσο smart pocket  .

Εδω οι όροι ....

Απαραίτητος όρος συμμετοχής στη δράση θεωρείται να έχει πραγματοποιηθεί ανανέωση υπόλοιπου καρτοκινητής τις τελευταίες 30 ημέρες με κάρτα ανανέωσης αξίας από 15€ και άνω. Επίσης ο συνδρομητής θα πρέπει να έχει ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο το οποίο να κοστίζει πάνω από 6€. Από αυτόν τον όρο εξαιρούνται οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη την υπηρεσία CU Liquid.

Για τους συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη υπηρεσία CU Liquid, ως απαραίτητος όρος συμμετοχής, αρκεί να έχει πραγματοποιηθεί επιτυχώς τουλάχιστον μία αυτόματη ανανέωση τις τελευταίες 30 ημέρες.

Το παραπάνω Δεν είναι καθαρό, (αλλά υπερ μας) ... αν έχεις κάνει 15 ευρω ανανέωση στο cu και μετά το κάνεις liquid η αν βάλεις αφου μπεις 15 ευρω με οποιοδήποτε τρόπο μπορείς να βγάλεις κωδικούς χωρίς να έχεις πακέτο και ας μην έκανες αυτόματη ανανέωση (το δοκίμασε φίλος που τον εμπιστεύομαι οτι δεν θα κάνει λάθος) , αρα για να δουλέψει με ανανεωση 12 ευρω για 30 μερες θέλει την αυτόματη.

 

Βάζω και μερικές εικόνες από την όλη διαδικασία για όποιον δεν το έχει δει ...

Καταρχήν πάς στο cu  app  και επιλέγεις το πόσο που θες να κάνεις κωδικό ... εδώ εβαλα 5 ευρω ακριβός , δεν είναι δύσκολο και δεν χάνεις πολύ χρόνο 

smart1.png

 

 

Μετά βάζεις τον κωδικό στα καταστηματα που θες να αγοράσεις... το e-food εχει 10% εκπτωση στα καταστήματα εστίασης  - εβαλα σουβλάκια , και σε μερικά άλλα όπως τα dominos (πάντα έπερνα και από πρίν το smart pay που και πού με carry out ... εχουν και δώρο πίτσα κάθε 5-6 παραγκελίες με το μαξιμουμ των υλικών και εχει πλάκα 🙂  ). Αν το κουπόνι ειναι μικρότερο πληρώνεις το υπόλοιπο με κάρτα κανονικά.

 

dominosfood.png

 

Επίσης πάρα πολύ βολικό είναι το super market  e-fresh και μπορείς να βρείς καλές τιμές αν ψάξεις , δεν έχουν εκπτωση smart pay αλλά για πρώτη παραγγελία σου δίνουν 6 ευρώ δώρο ... αυτό είναι πάνω από 10% στις τιμές που βλέπετε γιατί με την ελάχιστη των 25 ευρω που έχει και 3 μεταφορικά, ουσιαστικά πληρώνεις 22 .  Το ίδιο για 55 ευρω και πάνω που εχει δωρεάν μεταφορικά και το κουπόνι των 6 ευρω ξανά είναι πάνω από 10% ... (εχω κάνει 5 παραγκελίες μέχρι τώρα και πάντα στελνουν κουπόνια από 4ευρω ώς και 10 τα Χριστούγεννα.)

Ειναι το μόνο νομίζω που δέχεται και πολλά κουπόνια smart pay μαζι, έτσι ξεπερνάς το όριο των 20 ευρω την μερα που σου επιτρέπει να κανεις κουπόνια το smart pay και κανεις μεγαλύτερες παραγγελίες χωρίς να βάλεις αλλα χρηματα

Ειναι και στο pockee ακόμα για κουπόνι ανανέωσης επιπλέον με την παραγγελία  ( αν η απόδειξη είναι τσαλακωμένη περνάει και απλά με τους κωδικούς δεν υπάρχει πρόβλημα)

4efresh.png

Blizzard που βλέπεις στους όρους να λέει ότι χρειάζεται 15€ τουλάχιστον ανανέωση?

Δηλαδή αν κάνω 12€ ανανέωση δεν θα έχω πρόσβαση στο smart pocket?

Εγώ βλέπω στους όρους να αναφέρει ότι χρειάζεται είτε πακέτο 6€ είτε να είσαι συνδρομητής liquid

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο πιθανότατα δουλέυει και με 12 ... απλά περιμένουμε κάποιος να το δοκιμάσει 100% με σκέτα 12 ευρω αφου με περισσότερα το έχουμε κάνει, (η και με πακέτο 6 ευρω χωρίς να έχει βάλει καθόλου λεφτά τις τελευταίες μερες 30)

Στους όρους που διάβασες εσυ και έβαλε λίγο πριν ο johndouk γράφει ότι οντος αρκει απλά το πακέτο 6 ευρω  οταν είσαι  cu , ή όποια ανανέωση αδιάφορο ποσού ή τρόπου φτάνει να το κάνεις κάποια στιγμή liquid  ...  αυτό θα ισχύει.  

Screenshot_20230201-121143_My CU.jpg

Εμένα με μπέρδεψαν οι όροι αλλού που έλεγαν για 15 ευρω στο cu και ΑΥΤΟΜΑΤΗ ανανεωση με 12 στο liquid ...  τελικά οι πιο κατω όροι που εχουν στο site  ειναι μπέρδεμα και έχουν λαθοι (ισχύουν καλλύτερα).

https://www.vodafonecu.gr/oroi-xrisis/#?panel=note-300

Απαραίτητος όρος συμμετοχής στη δράση θεωρείται να έχει πραγματοποιηθεί ανανέωση υπόλοιπου καρτοκινητής τις τελευταίες 30 ημέρες με κάρτα ανανέωσης αξίας από 15€ και άνω.

Επίσης ο συνδρομητής θα πρέπει να έχει ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο το οποίο να κοστίζει πάνω από 6€. Από αυτόν τον όρο εξαιρούνται οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη την υπηρεσία CU Liquid.

Για τους συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη υπηρεσία CU Liquid, ως απαραίτητος όρος συμμετοχής, αρκεί να έχει πραγματοποιηθεί επιτυχώς τουλάχιστον μία αυτόματη ανανέωση τις τελευταίες 30 ημέρες.

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εάν βοηθάει στη συζήτηση όσπου όντως κάποιος να το κάνει, αλλά με κάρτα 15Ε εδώ και πάνω από 1 μήνα (τέλη Δεκέμβρη 2022), αλλά με >6Ε πακέτο πριν λίγες μέρες, στην περίπτωση που θα είχα υπόλοιπο πάνω από 1,2Ε θα με άφηνε να βγάλω κουπόνι Smart Pocket (1ο screenshot παρακάτω),

σε σχέση με άλλη sim που έχει πάνω από μήνα να βάλει κάρτα και δεν έχει ενεργό πακέτο (δλδ δεν υπάρχει ΟΥΤΕ η προϋπόθεση >6Ε πακέτο τις τελευταίες 30 μέρες) και δεν αφήνει να βγάλει κουπόνι (2ο screenshot) :

CU Smart Pocket 4.2.2023.jpg

Άρα μήπως στα κανονικά CU (όχι liquid) αρκεί και 1 πακέτο >6Ε προκειμένου να μπορεί να βγει κουπόνι Smart Pocket?

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι αν ειχες λεφτα θα σε αφηνε .. το έχουν κανει  απλό .

Mε πακέτο 6 ευρω  θα δουλέυει όπου και να εισαι ... με 12 ευρω πριν 30 μερες θα δουλέυει οταν γίνεις liquid ασχετα πως τα έχεις βάλει

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Τους όρους χρήσης του smart pocket τους άλλαξαν τώρα; Έχω την εντύπωση πως η μόνη προϋπόθεση χρήσης του ήταν να έχεις κάποιο ενεργό πακέτο άνω των 10 ευρώ. Τον προηγούμενο μήνα (μέσα Ιανουαρίου) το χρησιμοποίησα για πρώτη φορά και με άφησε κανονικά. Είχα κάνει ανανέωση 12 ευρώ τον Δεκέμβριο και είχα ενεργοποιήσει το πακέτο CU Combo M στις αρχές Ιανουαρίου. Χθες επειδή ήταν η τελευταία μέρα πριν λήξει το Combo M, πάω να το χρησιμοποιήσω και δεν με άφησε, λέγοντας ουσιαστικά αυτά που γράφετε τώρα εσείς, για ανανέωση 15 ευρώ τον μήνα και πακέτο άνω των 6 ευρώ. Πότε έγινε αυτή η αλλαγή, τον Φεβρουάριο;

Link to comment
Share on other sites

To ψάχνουμε ακόμα   🙂  και εγώ πάντα με 12 ευρω και combo εβγαζα κωδικούς στο απλό cu, αυτό δουλέυει δεν θελει 15 ... αλλά τελικά έχει αναγκη τα 12 όπως μας είπες εσυ , εχουν πολλούς μήνες που το έκαναν 6 αντι 10.

Τωρα θα μπεις liquid έτσι ? εκει το έχουμε δοκιμάσει με 15 ευρω η 2 φορές 12 σε 30 μερες και δουλέυει το smart pay χωρις πακέτο φυσικά  , αλλά σε εσενα που δεν εχεις κανει καθόλου ανανεωση δεν θα δουλέψει . πιθανότητα να αρκούν και εκει 12 (και ας μην είναι από αυτόματη οπως λεει) αλλά περιμένουμε να μας το επιβεβαιώσεις 😉

 

Με την ευκαιρία .. η χρέωση του  liquid τα έφερε όλα ανάποδα  😉 από πιο ακριβοί γίναμε οι πιο φτηνοί  σε μια μερα !!!  ειναι καλύτερο από τα πακέτα και άριστος συνδιασμός με το smart pocket για ότι περισέυει

liquidss.thumb.png.b58594d0137de55d6604626fc119ad1c.png

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_price_rankings?itemId=32

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση....
Ακόμα είμαι στον δωρεάν μήνα του liquid.... Τον επόμενο μήνα που θα τραβήξει λεφτά, και επειδή δεν έχω δουλέψει ΠΟΤΕ το smart pocket. Το κουπόνι που θα δημιουργήσω για το efood ορίζω εγώ πόσα χρήματα θα είναι; Δηλαδή μπορώ να του ορίσω πως θέλω ένα κουπόνι αξίας για παράδειγμα 5 ευρώ ή κάνει κάτι άλλο;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις οτι θές από 1.2 ως 20 που είναι το ημερήσιο όριο (100 ευρω οριο ο μηνας) . Περισσότερα από 1 κουπόνια ταυτόχρονα μπορείς να βάλεις μόνο στο e-fresh (σουπερμαρκετ) από όσα έχω δοκιμάσει . Επίσης στην εστίαση του e-food και όπου σου κάνουν 10% εκπτωση  υπολόγισε να κόψεις μικρότερο αλλιώς το περισευμα νομίζω χάνεται (δεν το εχω δοκιμάσει υποθέτω)

Ενα παράδειγμα ... εκανα μια αγορά χθές και ειδα ότι στην ελάχιστη παραγγελία των 10 ευρω που εχει το μινι μαρκετ δεν μετρανε τις κάρτες ανανεωσης (παντου το ίδιο ισχύει) και έτσι πήρα πατάτες 😉 συν ότι το όριο των 20 ευρω σε αναγκάζει να πληρώσεις επιπλέον 6.46 από την χρεωστική . Το δοκίμασα για τον θείο μου που ήθελε κάρτα αλλά δεν βολέυει.

patates.png

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος ρε blizzard και κατατοπιστικός!!!!!
Γιατί με το liquid όντως με βλέπω 1 φορά το μήνα να τρώω τσάμπα σουβλάκια μόλις πάρει το πρώτο 13ευρω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, blizard said:

To ψάχνουμε ακόμα   🙂  και εγώ πάντα με 12 ευρω και combo εβγαζα κωδικούς στο απλό cu, αυτό δουλέυει δεν θελει 15 ... αλλά τελικά έχει αναγκη τα 12 όπως μας είπες εσυ , εχουν πολλούς μήνες που το έκαναν 6 αντι 10.

Τωρα θα μπεις liquid έτσι ? εκει το έχουμε δοκιμάσει με 15 ευρω η 2 φορές 12 σε 30 μερες και δουλέυει το smart pay χωρις πακέτο φυσικά  , αλλά σε εσενα που δεν εχεις κανει καθόλου ανανεωση δεν θα δουλέψει . πιθανότητα να αρκούν και εκει 12 (και ας μην είναι από αυτόματη οπως λεει) αλλά περιμένουμε να μας το επιβεβαιώσεις 😉

 

Με την ευκαιρία .. η χρέωση του  liquid τα έφερε όλα ανάποδα  😉 από πιο ακριβοί γίναμε οι πιο φτηνοί  σε μια μερα !!!  ειναι καλύτερο από τα πακέτα και άριστος συνδιασμός με το smart pocket για ότι περισέυει

liquidss.thumb.png.b58594d0137de55d6604626fc119ad1c.png

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_price_rankings?itemId=32

Είμαι ένα άτομο το οποίο βάζει κάρτα 1 φορά το δίμηνο για να μη λήξει το υπόλοιπο και αρκετά περιστασιακά ενεργοποιώ κάποιο πακέτο ομιλίας, όπως έγινε τον Ιανουάριο. Γι αυτόν τον λόγο έχω μαζέψει περίπου 150 ευρώ μέσα στην κάρτα και είπα να φάω κάποια στο smart pcoket. Δε νομίζω οτι θα μπω στο liquid επειδή απ' οτι κατάλαβα κάνεις ανανέωση κάθε μήνα οπότε δεν με συμφέρει ιδιαίτερα. Ίσως δοκιμάσω τον δωρεάν μήνα κάποια στιγμή και χρησιμοποιήσω το smart pocket στον μήνα που θα είμαι στο liquid, αλλά ως εκεί.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Stratos86 said:

Είμαι ένα άτομο το οποίο βάζει κάρτα 1 φορά το δίμηνο για να μη λήξει το υπόλοιπο και αρκετά περιστασιακά ενεργοποιώ κάποιο πακέτο ομιλίας, όπως έγινε τον Ιανουάριο. Γι αυτόν τον λόγο έχω μαζέψει περίπου 150 ευρώ μέσα στην κάρτα και είπα να φάω κάποια στο smart pcoket. Δε νομίζω οτι θα μπω στο liquid επειδή απ' οτι κατάλαβα κάνεις ανανέωση κάθε μήνα οπότε δεν με συμφέρει ιδιαίτερα. Ίσως δοκιμάσω τον δωρεάν μήνα κάποια στιγμή και χρησιμοποιήσω το smart pocket στον μήνα που θα είμαι στο liquid, αλλά ως εκεί.

Δεν βαζεις πιο πολλά χρήματα από όσο βάζεις τώρα ...  ενεργοποίησε το liquid για μια ωρα και ακυρωσέ για να πάρεις τον αέρα 🙂 , όσο είσαι μέσα θα δουλέψει και το smart pay  χωρις αγορά πακέτου , δουλέυει με 15 ευρω και με 12 αν τα βάλες από την μπαρούλα, μένει να επιβεβαιώσουμε ότι δουλέυει και με 12 εκτός αυτόματης μπαρας.

Θα μιλάς με τις φτηνότερες χρεώσεις όσο θές που σε βολέυει απόλυτα και δεν θα δίνεις σε πακέτα , δες και το  cash back

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, blizard said:

Δεν βαζεις πιο πολλά χρήματα από όσο βάζεις τώρα ...  ενεργοποίησε το liquid για μια ωρα και ακυρωσέ για να πάρεις τον αέρα 🙂 , όσο είσαι μέσα θα δουλέψει και το smart pay  χωρις αγορά πακέτου , δουλέυει με 15 ευρω και με 12 αν τα βάλες από την μπαρούλα, μένει να επιβεβαιώσουμε ότι δουλέυει και με 12 εκτός αυτόματης μπαρας.

Θα μιλάς με τις φτηνότερες χρεώσεις όσο θές που σε βολέυει απόλυτα και δεν θα δίνεις σε πακέτα , δες και το  cash back

Δεν πολυκατάλαβα αυτό που είπες για να είμαι ειλικρινής. Πώς γίνεται να μην βάζω περισσότερα χρήματα απο τη στιγμή που το liquid απαιτεί 12 ευρώ τον μήνα ενώ εγώ βάζω 12 ευρώ το δίμηνο;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Stratos86 said:

Δεν πολυκατάλαβα αυτό που είπες για να είμαι ειλικρινής. Πώς γίνεται να μην βάζω περισσότερα χρήματα απο τη στιγμή που το liquid απαιτεί 12 ευρώ τον μήνα ενώ εγώ βάζω 12 ευρώ το δίμηνο;

Το liquid απαιτεί 12Ε το 2μηνο εφόσον 2-3 μέρες πριν την ημερομηνία πληρωμής της επιλεγμένης συνδρομής 12Ε μεταφέρεις την μπάρα ημερομηνίας πληρωμής στον επόμενο μήνα, όπως όλοι οι καρτοκινητάκηδες δε το "αφήνουν" το κινητό τους και ό,τι λάχει, αλλά το "επιτηρούν", αλλιώς είναι "συμβολαιάκηδες".

Με:

1) Τις χαμηλότατες χρεώσεις σε ομιλία και sms (0,0065Ε/λεπτό κλήσης και ανά sms)

2) Τη δυνατότητα να ενεργοποιείς τις κατά περιόδους προσφορές του CU (πχ unlimited data για 22 μέρες με -4,9Ε που είχε την Πρωτοχρονιά ή την Αγίου Βαλεντίνου που θα βάλει ή τις καλοκαιρινές προσφορές) με το υπόλοιπό σου ευρώ.

3) Ό,τι περισσεύει σε ευρώ από 1,2Ε και πάνω μπορούν κάποια στιγμή (πχ ανά 4-5 μήνες) να το μετατρέψουν σε κουπόνι Smart Pocket.

Εάν δε πληρωθεί πραγματικά η συνδρομή 12Ε για πάνω από 2 μήνες διαγράφεσαι αυτόματα από το liquid με αυτές τις χρεώσεις.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stratos86 said:

Δεν πολυκατάλαβα αυτό που είπες για να είμαι ειλικρινής. Πώς γίνεται να μην βάζω περισσότερα χρήματα απο τη στιγμή που το liquid απαιτεί 12 ευρώ τον μήνα ενώ εγώ βάζω 12 ευρώ το δίμηνο;

Δεν ειναι έυκολο να σου εξηγήσουμε και εμενα με παίδεψε   🙂 , δές το τόπικ του liquid κιολας,  αλλά οι μπαρίτσες αυτόματης ανανεωσης που υπάρχουν και στο cu και στο liquid δεν ειναι υποχρεωτικές ... η μια έχει διακόπτη  on off ή αλλη ανοιγει όταν μπαινεις liquid και σβήνει οταν βγαίνεις, αλλα στο ενδιάμεσο δεν σε υποχρεώνουν εσυ διαλέγεις και την μερα και την αλλαζεις αν θες ....  Κάντο  liquid για να δουλέψεις το smart pocket αφου δεν θέλει πακέτο εκει να γλυτώνεις λεφτα (πρεπει να δουλέυει και με 12 ευρω ας μην ειναι από την μπαρα του , θελουμε καποιον να το επιβεβαιώσει)  θα το καταλάβεις πως δουλευει και θα μιλάς πιο φτηνά από όλους .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν βγάλεις smart pocket κουπόνι 2€, παίρνεις και 2Gb για 2 ημέρες. Αν βγάλεις κουπόνι 4€, παίρνεις 4Gb για 2 ημέρες.

Μια σκέψη/πρόταση: Θα ήταν πολύ καλό (και εξυπηρετικό) αν η Vodafone προσέφερε για 4€ κουπόνι  4Gb data για 4 ημέρες αντί 2, για 6€ κουπόνι  6Gb data για 6 ημέρες κ.ο.κ. (Ούτως ή άλλως αν εκδίδεις 2€ κουπόνι ανά 2 ημέρες τα data κάνουν rollover.)

Πιστεύω θα έχει κι άλλα κυρίως θετικά side effects, μεταξύ των οποίων εκτιμώ και αύξηση της χρήσης smart pocket (σε αξία), αν αυτό αποτελεί επιδίωξη της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το έχουν πει και άλλα παιδιά , αλλά τελικά το είδα και εγώ , 12 ευρω αρκούν από όπου και να τα βάλεις  για να δουλέψει το smart pocket  στο liquid για 30 μέρες 

Ακύρωσα το  liquid στις 20 του μηνα, έβαλα 12 ευρω με τον κλασικό τρόπο χειροκίνητα  από το απλό cu δηλαδή, και αφού πήρα το shake ξαναέγινα  liquid ... σήμερα 23/3 έκανα και ενα κουπόνι smart pocket.

 

liquid12.png

Link to comment
Share on other sites

για επιβεβαιωση, κάνουμε ανανεωση 12€ σε απλό CU, το κανουμε liquid δωρεαν και κατευθειαν μας βγάζει κουπόνι?

Εγώ που θα κάνω πρώτη φορά liquid έχω +10ευρώ δωρο εγγραφής?

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ParafronGR said:

Εγώ που θα κάνω πρώτη φορά liquid έχω +10ευρώ δωρο εγγραφής?

Το δώρο σου (δωρεάν ο 1ος μήνας) θα είναι ισόποσο με τη συνδρομή που θα επιλέξεις ανάμεσα σε 12, 13, 15, 16, 20 ή 30€ και θα το λάβεις την ημερομηνία που εσύ θα διαλέξεις με τη μπάρα.

Προσοχή όμως: αν υπάρχει στο χρηματικό υπόλοιπό σου μη αναλωμένο πόσο από δώρο, δεν θα μπορείς να βγάλεις smart pocket κουπόνι. Συνεπώς, αν δεν σκοπεύεις να αναλώσεις αμέσως το δώρο σε πακέτα, φρόντισε να βγάλεις το κουπόνι πριν την ενεργοποίηση του δωρεάν μήνα. 

Σημ: το δώρο αναλώνεται κατά προτεραιότητα. 

Σημ2: αν δεν είσαι δικαιούχος ατέλειας under29, το δώρο θα μπει μειωμένο κατά το τέλος (=ποσό÷1.1)

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται ομως να βγάλω το κουπονι χωρίς το δωρεαν μηνα από τη στιγμή που στο απλο CU πρέπει να εχω ενεργοποιήσει κάποιο πακετο 6 €?

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Just now, ParafronGR said:

πως γινεται ομως να βγάλω το κουπονι χωρίς το δωρεαν μηνα από τη στιγμή που στο απλο CU πρέπει να εχω ενεργοποιήσει κάποιο πακετο 6 €?

Μόλις γίνεις Liquid, αίρεται αυτόματα ο όρος. 😉

Διάβασες τι έγραψε ο blizard εδώ;

Screenshot_20230328-021820_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

κατσε γιατί με έκαψες. γραφεις πιο πάνω "αν δεν σκοπεύεις να αναλώσεις αμέσως το δώρο σε πακέτα, φρόντισε να βγάλεις το κουπόνι πριν την ενεργοποίηση του δωρεάν μήνα.

Ο δωρέαν μήνας δεν ενεργοποιείται αυτοματα με το liquid? 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...