Jump to content

Νο4 Το καλύτερο καρτοκινητό.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν το κολλήσεις σε κάποιον άλλο που έχει κοτε το παιρνεις και με 39 ευρώ και οι τέσσερις!
Ευχαριστώ. Ήμαστε καί of topic.

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, akalos said:
29 minutes ago, Mobileras said:
Διότι η κοσμοτε απάντησε ήδη με 2πλασιασμο των data (που δεν μου φτάνουν). Η βονταφον είναι η μοναδική που δεν έχει απαντήσει.

και γιατί δεν γκρινιάζεις στην cosmote που δεν σου δίνει τα data που χρειάζεσαι ?

Ξαναλέω, η κοσμοτε ήδη απάντησε και δεν με ικανοποίησε η απάντηση της. Εαν δώσει και η βονταφον απεριόριστο (όπως έδωσε και η γουιντ), θα αναγκαστεί και η κοσμοτε να δώσει. 

14 minutes ago, akalos said:
29 minutes ago, Mobileras said:
Διότι η κοσμοτε απάντησε ήδη με 2πλασιασμο των data (που δεν μου φτάνουν). Η βονταφον είναι η μοναδική που δεν έχει απαντήσει.

και γιατί δεν γκρινιάζεις στην cosmote που δεν σου δίνει τα data που χρειάζεσαι ?

Ξαναλέω, η κοσμοτε ήδη απάντησε και δεν με ικανοποίησε η απάντηση της. Εαν δώσει και η βονταφον απεριόριστο (όπως έδωσε και η γουιντ), θα αναγκαστεί και η κοσμοτε να δώσει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος νόμος ότι προσφορα βγάλει η wind να την δίνουν οι άλλοι,άλλωστε έχουν αποδείξει ότι και οι δύο την έχουν γραμμένη στα παλιότερα ......ειδικά η comote ούτε την voda λογαριάζει οπότε δεν βλέπω κάποιο νόημα σε όλο αυτό,άλλωστε γιατι δεν πήρες τη cyber week που είχε και διπλασιασμό κάρτας για τρεις μήνες εκτός των άλλων

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, akalos said:

υπάρχει κάποιος νόμος ότι προσφορα βγάλει η wind να την δίνουν οι άλλοι,άλλωστε έχουν αποδείξει ότι και οι δύο την έχουν γραμμένη στα παλιότερα ......ειδικά η comote ούτε την voda λογαριάζει οπότε δεν βλέπω κάποιο νόημα σε όλο αυτό,άλλωστε γιατι δεν πήρες τη cyber week που είχε και διπλασιασμό κάρτας για τρεις μήνες εκτός των άλλων
 

Εάν η κοσμοτε είχε γραμμένη την γουιντ, δεν θα έδινε και εκείνη απεριόριστη ομιλία. Και τώρα εάν θέλω παιρνω νέα κάρτα CU και θα παιρνω απεριόριστο ιντερνετ και 600' κ 600 σμσ με 12€/μηνα για 3 μηνες, αλλά γιατί να παρω νέο νουμερο και γιατί να δίνω 12 ενώ τώρα δίνω 10;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εάν η κοσμοτε είχε γραμμένη την γουιντ, δεν θα έδινε και εκείνη απεριόριστη ομιλία. Και τώρα εάν θέλω παιρνω νέα κάρτα CU και θα παιρνω απεριόριστο ιντερνετ και 600' κ 600 σμσ με 12€/μηνα για 3 μηνες, αλλά γιατί να παρω νέο νουμερο και γιατί να δίνω 12 ενώ τώρα δίνω 10;
ε δεν παλεύεσαι γιατί και γιατί ....ε τότε ας κάνουν όλοι μαζί μια εταιρία να μην αναρωτιέσαι
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:



Όχι!! Εσύ δουλεύεις στην Cote και εγώ στην Vodafone, το έχουμε πει!! 😉
Πάντως μην δείχνετε την Θεσ/κη σαν παράδειγμα για την Vodafone, γιατί πραγματικά δεν γνωρίζω γιατί συμβαίνει εκεί το πρόβλημα με το σήμα. Το μόνο σημείο που έχω αντιμετωπίσει σοβαρό πρόβλημα με το σήμα, και πιο συγκεκριμένα Καλαμαριά. Ευτυχώς όποτε βρισκόμουν ήταν για λίγες μέρες. Το γιατί συμβαίνει είναι άξιο απορίας... Κάποιος λόγος θα υπάρχει πάντως, δε νομίζω ότι είναι τυχαίο...

Από το 1995 τις έχω δοκιμάσει όλες και τις παρακολουθώ ακόμα και σήμερα όλες, αν με κάλυπτε προσωπικά οποιαδήποτε άλλη εταιρία θα ήμουν αλλού... Απλά δεν... 😉 

 


Όχι αγαπητέ μου δεν δουλεύω στην Cosmote ούτε είμαι μικρός... σου είπα ότι δούλευα στη Wind και μάλιστα πριν γίνει Wind Την πρόλαβα για λίγο και σαν TIM... εσύ πιθανώς τότε να φορούσες πάνα Αν κρίνω από τις απαντήσεις που δίνεις...

Όταν θες να υποστηρίξεις κάτι να έχεις και επιχειρήματα... Αν δεν τα έχεις βραστά Χαράλαμπε...

sent from my POCO F3 8/256

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, cmvr said:

Και να βγάλει αν δε φτιάξει το δίκτυο δουλεία δε γίνεται.

Ζω στη Νάξο. Σου λεω για αθλιο σημα οσο δε παει, απο ακρη σε ακρη, εχει ακομα περιοχες στη Ναξο που καλυπτονται μονο με Η+. Εχουν ενα 4G στη πολη της ταξης των 15Mbps. Ακομα και η Wind εχει απο ακρη σε ακρη του νησιου αψογο 4G. Για κοσμοτε δε γραφω ειναι ετη φωτος μπροστα εδω και χρονια. 

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και ο καθένας εδώ μέσα "βλέπει" το δέντρο του και "χάνει" το δάσος (των 4G και 5G): Και δεν τον αμφισβητούμε ότι όντως "αυτό" βλέπει.

Γι'αυτό το λόγο (το δάσος) να δείτε ποιός θα βγει ως του χρόνου ίδια εποχή κερδισμένος.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Vodafone Unlimited μεν αλλά η κάλυψη είναι οκ. 
Απο το 2012 που ξεκίνησα με Q σε Θεσσαλονίκη κυρίως και Κεφαλονια παρατηρώ ότι μόνο η κοσμοτε καλύπτει 100% τις περιοχές μου. Το πρόβλημα είναι ότι θέλει υπερβολικά πολλά χρήματα για εμένα ως φοιτητής. 
Το συμβόλαιο μου με καλύπτει σε γενικές γραμμές αλλά όταν έρχομαι Θεσσαλονίκη το δίκτυο είναι τραγωδία. Οι κλήσεις πέφτουν χωρίς λόγο και ταχύτητες απλά λειτουργικές. Πέρα από αυτό, σε πολλα σημεία το δίκτυο είναι απαράδεκτο διότι γυρνάει σε Edge χωρίς λόγο και H+ όταν οι άλλοι δυο έχουν σήμα κανονικά και σπάνια θα κάνει αυτές τις εναλλαγές. Βέβαια όσο είμαι στη Κεφαλονια δεν μπορώ να πω ότι έχει κακό δίκτυο. Είναι πολύ καλό σε γενικές γραμμές με εξαίρεση μερικές παραλιες όπως η Αντίσαμος που έχει Edge εδώ και 3 χρόνια χωρίς καμία βελτίωση από την Vodafone.

Για εμένα στις περιοχές που κινούμαι η Cosmote είναι πρώτη με διαφορά,άριστο δίκτυο και τρομερή κάλυψη μέχρι και στην τελευταία γωνία. Η Vodafone είναι η χρυσή τομή σε τιμές και παροχές,για αυτό την κρατάω και δεν την αλλάζω. Και το λέω, δοκίμασα τη Wind με συμβόλαιο και το διέκοψα σε 2 μήνες. Διότι πολύ απλά η συγκεκριμένη εταιρεία στη Κεφαλονια όπου είμαι δεν υπάρχει. 
Με κάλυψη ραδιόφωνο επειδή έχεις 6-7 κεραίες και αυτές στα χωριά και μόνο μια μεγάλη μέσα στο Αργοστόλι με αποτέλεσμα σε πολλούς εσωτερικούς χώρους να εχεις GSM Only Voice είναι αποτυχία. Ενώ η Vodafone στα ίδια σημεία έχει 4G. Όταν καλύπτεις την Ιθάκη που το καλοκαίρι έχει αρκετό κόσμο και σκάφη με μια κεραία είναι αίσχος. Στη Θεσσαλονίκη αντιθέτως είναι καλό το δίκτυο, με τη διαφορά ότι δεν είναι τόσο πίτα όπως της Vodafone και έχει καλύτερο σχεδιασμό με αποτέλεσμα να βλέπεις και υψηλές ταχύτητες που ανταποκρίνονται στην εμπειρία χρήσης. 
Αν θα διάλεγα ένα δίκτυο για προσωπική χρήση και να έχω ένα και μόνο αριθμο με βάση τις περιοχές που κινούμαι θα ήταν η Cosmote.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες καλησπέρα. Θέλω έναν νέο αριθμό που θα χρησιμοποιω σαν δεύτερο κατά βάση για ίντερνετ και προσφορές. Ποιας εταιρείας θεωρείται ιδανικό?Να βάζω δήλ μια στο τόσο χρήματα για τα extra.

 

Wind/cosmote/voda/frog/q?

 

Δεν ξερω κιόλας αν υπάρχουν ακόμα. 

ΥΓ σήμα ψιλόαδιάφορο είμαι σε περιοχή που πιάνουν ολοι

Edited by aaaaztek84
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Pppe said:

Voda CU με ακόμα και 0,04Ε "κάρτα" κάθε 2-3 μήνες και δικαίωμα σε προσφορές data.

Συγνώμη τι εννοείς 0.04. Ελάχιστη ανανέωση δεν είναι 12 ευρώ? 

Link to comment
Share on other sites

Με αγορά από supermarket στα προϊόντα που έχουν CashBack από εδώ: www.pockee.com , περνάς φώτο απόδειξη supermarket στην ενότητα CashBack του MyVodafone app , και "ανανεώνεις" ακόμα και με 0,04Ε (όσα τελωςπάντων δίνει CashBack στα προϊόντα σου από την αποδειξη supermarket) και έχεις όλα τα προνόμια προσφορών δωρεάν (πχ τώρα Πασχα στα unlimited data για 10 μέρες), αφού θεωρείται ως "κάρτα".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
9 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Με την παρούσες αλλαγές πιο θα επιλέγετε για καρτοκινητό;; CU ή F2G;; και γιατί;

CU γιατί αν έχεις χρόνο και διάθεση να ασχοληθείς το Big Bang δίνει σοβαρό πλεονέκτημα.Επισης αν είσαι έως 30 και έχεις Ευρωπαϊκη κάρτα νέων έχεις για ένα χρόνο στην πρώτη ανανέωση του μήνα έξτρα 10€ με διάρκεια 30 μέρες αλλά και άλλα πράγματα όπως αυτό με τις αποδείξεις από σούπερ μάρκετ κλπ. Και επίσης η Wind πολλές φορές βγάζει κάτι καλό και το καταστρέφει μόνη της,η ιστορία αυτό έχει δείξει.Τωρα που θα ρθουν αλλαγές δεν ξέρω,αλλά αν πρέπει να πάρεις σήμερα έναν αριθμό θα πρότεινα σε κάποιον CU,εκτός και αν χαλάει υπερβολικά πολλά GB σε ένα μήνα οπότε μόνο για το απεριόριστο πάει F2G.Αν θες απλά να μπαίνεις μια φορά τον μήνα και δεν έχεις χρόνο η όρεξη για παιχνίδια επίσης θα έλεγα F2G

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, George6633 said:

CU γιατί αν έχεις χρόνο και διάθεση να ασχοληθείς το Big Bang δίνει σοβαρό πλεονέκτημα.Επισης αν είσαι έως 30 και έχεις Ευρωπαϊκη κάρτα νέων έχεις για ένα χρόνο στην πρώτη ανανέωση του μήνα έξτρα 10€ με διάρκεια 30 μέρες αλλά και άλλα πράγματα όπως αυτό με τις αποδείξεις από σούπερ μάρκετ κλπ. Και επίσης η Wind πολλές φορές βγάζει κάτι καλό και το καταστρέφει μόνη της,η ιστορία αυτό έχει δείξει.Τωρα που θα ρθουν αλλαγές δεν ξέρω,αλλά αν πρέπει να πάρεις σήμερα έναν αριθμό θα πρότεινα σε κάποιον CU,εκτός και αν χαλάει υπερβολικά πολλά GB σε ένα μήνα οπότε μόνο για το απεριόριστο πάει F2G.Αν θες απλά να μπαίνεις μια φορά τον μήνα και δεν έχεις χρόνο η όρεξη για παιχνίδια επίσης θα έλεγα F2G

Πιο value for money;; Δηλαδή πακέτα και δίκτυο;; 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Chrischal1908 said:

Πιο value for money;; Δηλαδή πακέτα και δίκτυο;; 

Δεν μπορώ να εμπιστευτώ τα πακέτα της Wind σε καρτοκινητό,τα τροποποιεί πολύ συχνά και τα χαλάει..απο την άλλη αν δεν έχεις χρόνο για τις έξτρα εφαρμογές του CU με κρυστάλλους κλπ μπαίνεις μια φορά το μήνα και για όσο υπάρχει unlimited Talk και data σε 3' έχεις ξεμπερδέψει.Θεωρω ότι για τους 30 και κάτω CU και για τους 31 και πάνω F2G(για την ευρωπαϊκή κάρτα νέων κυρίως και όχι για κάποιο λόγο ηλικίας).Οσον αφορά το δίκτυο,όπου είναι αναβαθμισμενες και οι 2 θεωρω ότι παίζει λίγο καλύτερα η Vodafone,Αλλά η Wind-Nova θα ρθει πη απότομα προς τα πάνω με την νέα εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, George6633 said:

Δεν μπορώ να εμπιστευτώ τα πακέτα της Wind σε καρτοκινητό,τα τροποποιεί πολύ συχνά και τα χαλάει..απο την άλλη αν δεν έχεις χρόνο για τις έξτρα εφαρμογές του CU με κρυστάλλους κλπ μπαίνεις μια φορά το μήνα και για όσο υπάρχει unlimited Talk και data σε 3' έχεις ξεμπερδέψει.Θεωρω ότι για τους 30 και κάτω CU και για τους 31 και πάνω F2G(για την ευρωπαϊκή κάρτα νέων κυρίως και όχι για κάποιο λόγο ηλικίας).Οσον αφορά το δίκτυο,όπου είναι αναβαθμισμενες και οι 2 θεωρω ότι παίζει λίγο καλύτερα η Vodafone,Αλλά η Wind-Nova θα ρθει πη απότομα προς τα πάνω με την νέα εταιρία.

Ποιοί δικαιούνται ευρωπαϊκή κάρτα νέων; Είμαι κάτω των 30!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Ποιοί δικαιούνται ευρωπαϊκή κάρτα νέων; Είμαι κάτω των 30!

Όσοι είναι έως 30 δικαιούνται την Ευρωπαϊκη κάρτα νέων.Είχε συνεργασία και με τις 3 εταιρίες κάποια εποχή,τώρα έχει μείνει μόνο η Vodafone και συγκεκριμένα το CU.Για 12 μήνες σου δίνει 10€ δώρο στην πρώτη ανανέωση που θα κάνεις κάθε μήνα.Τα 10€ ισχύουν για 30 μέρες και μπορείς να αγοράσεις κανονικά πακέτα κλπ.Ουσιαστικά βάζεις 12€ το μήνα τα οποία μένουν καθαρά αν είσαι κάτω των 30 και έχεις βάλει την απαλλαγή τελών και έχεις μέσα 22€.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, George6633 said:

Όσοι είναι έως 30 δικαιούνται την Ευρωπαϊκη κάρτα νέων.Είχε συνεργασία και με τις 3 εταιρίες κάποια εποχή,τώρα έχει μείνει μόνο η Vodafone και συγκεκριμένα το CU.Για 12 μήνες σου δίνει 10€ δώρο στην πρώτη ανανέωση που θα κάνεις κάθε μήνα.Τα 10€ ισχύουν για 30 μέρες και μπορείς να αγοράσεις κανονικά πακέτα κλπ.Ουσιαστικά βάζεις 12€ το μήνα τα οποία μένουν καθαρά αν είσαι κάτω των 30 και έχεις βάλει την απαλλαγή τελών και έχεις μέσα 22€.

Πώς την βγάζεις; τι θέλει;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Πώς την βγάζεις; τι θέλει;

https://europeanyouthcard.gr/

Από αυτό το site 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, σκέφτομαι να μετατρέψω το φοιτητικό καρτοκινητό what's up σε q ή frog για μόνο ομιλία, καθώς με έχει βολέψει το vodafone giga wifi on the spot. Το site της q είναι σε αποσύνθεση, μπορεί να με ενημερώσει κάποιος για τα πιο οικονομικά πακέτα ομιλίας της q και για το ελάχιστο ποσό ανανέωσης; Δεν έχω τρελές απαιτήσεις, το μέγιστο που χαλάω είναι 60 λεπτά σε έναν μήνα και αυτό με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση χρόνου.

Edited by fostiras7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...