Jump to content

Νο4 Το καλύτερο καρτοκινητό.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επεσα τελείως έξω.
Εχω την αισθηση οτι ειτε θελει να αγοραζουμε ενα πακετο την εβδομαδα, ειτε να κουραστουμε και να φυγουμε.
Εγω παντως θα κανω φορητοτητα και τις 4 τελευταιες καρτες της οικογενειας που ειχα στην κιου.
Data στην αλλη εταιρεια με 5€ τον μηνα και ομιλια στην παρααλλη με 3.02 εως 6.04 € τον μηνα. Και χωρις εκπληξεις και οποτε θελω εγω, οχι οποτε θελει η κιου.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι ειτε θελει να αγοραζουμε ενα πακετο την εβδομαδα, ειτε να κουραστουμε και να φυγουμε.
Εγω παντως θα κανω φορητοτητα και τις 4 τελευταιες καρτες της οικογενειας που ειχα στην κιου.
Data στην αλλη εταιρεια με 5€ τον μηνα και ομιλια στην παρααλλη με 3.02 εως 6.04 € τον μηνα. Και χωρις εκπληξεις και οποτε θελω εγω, οχι οποτε θελει η κιου.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Με 6 ευρώ πόσα λεπτά έχεις στην frog? Και η άλλη ποια είναι με τα 5€?

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tolisfar said:

Με 6 ευρώ πόσα λεπτά έχεις στην frog? Και η άλλη ποια είναι με τα 5€?

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

To θεμα δεν ειναι ποσα παιρνεις αλλα ποσα σου χρειαζονται.

Πχ στα πεθερικα μου χρειαζονται απλα ενα κινητο για λιγες κλησεις οποτε καλυπτονται ανετα με τα 60 λεπτα / 3Ε του frog, δεν υπαρχει κανενας λογος να πληρωσω εστω και 4Ε για 1000 λεπτα αφου δε προκειται να χρησιμοποιησουν πανω απο 10-20 λεπτα.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Πλέον με τα νέα δεδομένα των καρτοκινητών unlimited  δεν έχουν πλέον νόημα οι προνομιακές προσφορές και τα γιαλατζή φοιτητικά. Όχι ότι μου χρειάζονται πια με δυο συμβόλαια unlimited αλλά πάντα τα συντηρούσα τόσα χρόνια για παν ενδεχόμενο.

Έκανα την αρχή  αφήνοντας να λήξει το προνομιακό μου whatsup  και ακολουθεί και ότι άλλο "προνομιακό" έχω στην άκρη.  

Παρότι οι ανάγκες μου είναι πολύ διαφορετικές από τους περισσοτέρους βλέποντας το πόσοι μεταπήδησαν μέσα σε λίγες μέρες από τον περίγυρο μου στο πρώτο καρτοκινητό με απεριόριστη ομιλίας προς όλους ακόμα και αυτοί που έκραζαν και έλεγαν τα χειρότερα για την εταιρία που το φιλοξενεί δείχνει την νέα τάση των πραγμάτων. Άμα μείνουν και τα απεριόριστα δεδομένα στο παιχνίδι θα αλλάξει τελείως το σκηνικό της αγοράς σταδιακά.

Δυστυχώς οι συνδρομητές που μιλούσαν λίγο και κατανάλωναν λίγα δεδομένα ζημιώνονται θέλοντας να πληρώνουν λιγότερα αλλά πιστεύω ότι όλες οι εταιρίες θα κρατήσουν και ένα υποπροϊόν τους πχ frog, Q κλπ που θα είναι αυτό που αναφέρετε σε αυτούς τους χρήστες.

Αισθάνομαι ότι πλέον έχει έρθει πραγματικά μια νέα εποχή και στη χώρα μας μετά από πολλά χρόνια που πληρώναμε χρυσάφι την κινητή σε όλα τα επίπεδα. Είναι σχεδόν απίστευτο το πρώτο βήμα που έγινε στην καρτοκινητή και ότι πλέον και οι αδικημένοι συνδρομητές καρτοκινητής έχουν πρόσβαση σε τέτοιες υπηρεσίες. Περιμένουμε αρκετοί από εμάς με ανυπομονησία και την αντίδραση των άλλων εταιριών.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, cmvr said:

 

Πλέον με τα νέα δεδομένα των καρτοκινητών unlimited  δεν έχουν πλέον νόημα οι προνομιακές προσφορές και τα γιαλατζή φοιτητικά. Όχι ότι μου χρειάζονται πια με δυο συμβόλαια unlimited αλλά πάντα τα συντηρούσα τόσα χρόνια για παν ενδεχόμενο.

Έκανα την αρχή  αφήνοντας να λήξει το προνομιακό μου whatsup  και ακολουθεί και ότι άλλο "προνομιακό" έχω στην άκρη.  

Παρότι οι ανάγκες μου είναι πολύ διαφορετικές από τους περισσοτέρους βλέποντας το πόσοι μεταπήδησαν μέσα σε λίγες μέρες από τον περίγυρο μου στο πρώτο καρτοκινητό με απεριόριστη ομιλίας προς όλους ακόμα και αυτοί που έκραζαν και έλεγαν τα χειρότερα για την εταιρία που το φιλοξενεί δείχνει την νέα τάση των πραγμάτων. Άμα μείνουν και τα απεριόριστα δεδομένα στο παιχνίδι θα αλλάξει τελείως το σκηνικό της αγοράς σταδιακά.

Δυστυχώς οι συνδρομητές που μιλούσαν λίγο και κατανάλωναν λίγα δεδομένα ζημιώνονται θέλοντας να πληρώνουν λιγότερα αλλά πιστεύω ότι όλες οι εταιρίες θα κρατήσουν και ένα υποπροϊόν τους πχ frog, Q κλπ που θα είναι αυτό που αναφέρετε σε αυτούς τους χρήστες.

Αισθάνομαι ότι πλέον έχει έρθει πραγματικά μια νέα εποχή και στη χώρα μας μετά από πολλά χρόνια που πληρώναμε χρυσάφι την κινητή σε όλα τα επίπεδα. Είναι σχεδόν απίστευτο το πρώτο βήμα που έγινε στην καρτοκινητή και ότι πλέον και οι αδικημένοι συνδρομητές καρτοκινητής έχουν πρόσβαση σε τέτοιες υπηρεσίες. Περιμένουμε αρκετοί από εμάς με ανυπομονησία και την αντίδραση των άλλων εταιριών.

Ό, τι σωστότερο έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό!

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

{Ομιλία} 

Για λιγη ομιλια φρογκ 120'/3,02€ εως 4 ενεργοποιησεις καθε μηνα. 

Για πανω απο 500'/μηνα:

CU+F2G 600'/10€

F2G απεριοριστα λεπτά/12,90€

{Ιντερνετ} 

Για λίγο ίντερνετ Q (countdown 3-4€)

Για πολυ ίντερνετ CU Big Bang 100GB/10€ (+30000 κρυσταλλους) 

ΥΓ: Αυτήν την περίοδο το what's up ειναι το λιγοτερο συμφερον σε όλους τους τομείς. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

To what's up για όποιον έχει το προνομιακό,φοιτητικό ή ήδη καβαντζα και τα μεταφέρει από μήνα σε μήνα, παλεύεται. Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου ότι οι άλλοι 2 στα ίδια χρήματα προσφέρουν περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

όταν η μπλε ήταν ήταν μπλε ήμουν μπλε τώρα μονο κόκκινη που έχει γίνει μπλε,πες το οπαδισμο η όπως αλλιώς θες,δεν με αφορα,εσείς περιμένετε να απαντήσει η κόκκινη σε κάτι που σας έχει δώσει και δίνει καιρό τώρα και κάνετε τα στραβά μάτια και μάλιστα και με φορητοτητα?
ποιος είναι ο οπαδός τώρα? κόστος για απεριόριστα σε όλα μόλις 12€

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστα σε όλα με 12 ευρω πώς ακριβώς γίνεται;

Εννοώ απεριόριστα δεδομένα 365 μέρες τον χρόνο.

 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Konstantine73 said:

Αυτήν την στιγμή πέρα από την βασική μου sim cosmote έχω και τις άλλες δύο....είμαι οπαδός του συμφέροντος μου και όχι εταιριών, καμία δεν παντρεύομαι για καμιά δεν πορώνομαι... Αυτά είναι για πιτσιρικάδες και εγώ δεν είμαι

sent from my POCO F3 8/256
 

Πόσο δίκιο έχεις..

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, p_k said:

Απεριόριστα σε όλα με 12 ευρω πώς ακριβώς γίνεται;

Εννοώ απεριόριστα δεδομένα 365 μέρες τον χρόνο.

 

Η Vodafone στο CU της δε πρόκειται να ανακοινώσει τι και πως unlimited data με 12Ε, με προϋποθέσεις βεβαίως, εάν ΟΛΕΣ οι εταιρίες δε πάνε την ελάχιστη κάρτα στα 12Ε στα καρτοκινητά τους, με επόμενη τη "δικιά σου" εταιρία από τη Δευτέρα που έρχεται. H Cosmote το "κατάλαβε" το ρουά-ματ που τους "παίζει" όταν πια θα έχουν πάει στα 12Ε την min κάρτα. Η Wind θα "την κάνει την πατάτα" μεθαύριο. Και θα το αφήσει στα 36Ε (32,5Ε μετά φόρου κινητής). Ποιός θα βγει χαμένος θα το δούμε όταν "ξυρίσουν τον γαμπρό".

Και μετά δε την "πιάνει" τίποτα.

Υ.Γ. : Επιτρέποντας στους ψαγμένους που απλά επιθυμούν να διατηρούν το CU τους, με τα δωράκια κατά καιρούς όταν τηρούν τις προϋποθέσεις βεβαίως, εφόσον ανανεώνουν έστω και με 0,05Ε ακόμα και εάν τους έχει μπει φραγή.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2022 at 3:26 ΜΜ, bill33 said:

Την γλαρόσουπα την θέλετε με ρύζι ή με φιδέ;

κοιταξου στον καθρέφτη και περίμενε να σου απαντήσει..ρώρα και ποιός είναι ο ποιο όμορφος μιας και θα είσαι εκει

Αυτά κάποιο τα δούλεψαν έξω. γιατί όχι και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμή πέρα από την βασική μου sim cosmote έχω και τις άλλες δύο....είμαι οπαδός του συμφέροντος μου και όχι εταιριών, καμία δεν παντρεύομαι για καμιά δεν πορώνομαι... Αυτά είναι για πιτσιρικάδες και εγώ δεν είμαι

sent from my POCO F3 8/256

επειδή βρήκα τον συμφερον μου στο cu ειμαι οπαδός συντηρώντας ένα και μόνο νούμερο ....μπράβο ποιος είναι ο μπέμπης στο μυαλό να θελα να ξερα
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, drdedus said:

κοιταξου στον καθρέφτη και περίμενε να σου απαντήσει..ρώρα και ποιός είναι ο ποιο όμορφος μιας και θα είσαι εκει

Αυτά κάποιο τα δούλεψαν έξω. γιατί όχι και εδώ.

Με αυγολέμονο για εσένα.

Ο δικός σου καθρέπτης πότε λεει ότι θα γίνουν στην Ελλάδα απο την vodafone σε καρτοκινητά;

Ας κάνουν να μην χάνουμε το υπόλοιπο στους 2 μήνες ή να μπαίνει φραγή αν δεν έχεις ανανεώσει όπως κάνουν στο εξωτερικό και ας προχωρήσουν μετά στα απεριόριστα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Pppe said:

Η Vodafone στο CU της δε πρόκειται να ανακοινώσει τι και πως unlimited data με 12Ε, με προϋποθέσεις βεβαίως, εάν ΟΛΕΣ οι εταιρίες δε πάνε την ελάχιστη κάρτα στα 12Ε στα καρτοκινητά τους, με επόμενη τη "δικιά σου" εταιρία από τη Δευτέρα που έρχεται. H Cosmote το "κατάλαβε" το ρουά-ματ που τους "παίζει" όταν πια θα έχουν πάει στα 12Ε την min κάρτα. Η Wind θα "την κάνει την πατάτα" μεθαύριο. Και θα το αφήσει στα 36Ε (32,5Ε μετά φόρου κινητής). Ποιός θα βγει χαμένος θα το δούμε όταν "ξυρίσουν τον γαμπρό".

Και μετά δε την "πιάνει" τίποτα.

Υ.Γ. : Επιτρέποντας στους ψαγμένους που απλά επιθυμούν να διατηρούν το CU τους, με τα δωράκια κατά καιρούς όταν τηρούν τις προϋποθέσεις βεβαίως, εφόσον ανανεώνουν έστω και με 0,05Ε ακόμα και εάν τους έχει μπει φραγή.

Μη με παρεξηγήσετε αλλά δεν κατάλαβα τα πάντα σε ό,τι γράφεται τι θα κάνει η wind μεθαύριο και τι είναι αυτό που θα αφήσει 36 € ευρώ ; Επίσης τι εννοείτε με τη Vodafone ;ΕυχαριστώΕυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Εγώ δε σε είπα μπέμπη…εγώ είπα ότι δεν είμαι πιτσιρικάς, επίσης σχολίασα αυτο που είπες βονταφοναρα και να σκάσουν οι οχτροί μας….
Πολύ παιδική απάντησή σου καλή συνέχεια σου εύχομαι


Sent from my iPad Air 4Gen using Tapatalk
όταν κάταλαβεις ότι το cu είναι ολόκληρη πλατφόρμα με Cashback,καφέδες,ρούχα,κτλ με άψογη υποστήριξη σε όλα,esim,volte συν προσφορές,πακέτα με δωρεάν χρόνο ομιλίας να κάνεις την δουλειά σου όταν ξεμενεις από χρήματα και τόσα αλλα έλα να τα ξανά πούμε αν πλησιάζουν ούτε στο χιλιόμετρο πίσω οι άλλες δύο,διαβάζω ,ένα μέτριο δίκτυο όμως προς το παρόν
που στην περίπτωσή μου ούτε αυτό ισχύει
ναι βονταφοναρα είναι να σκάσουν οι οχτροί μας....αυτά
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, akalos said:

όταν κάταλαβεις ότι το cu είναι ολόκληρη πλατφόρμα με Cashback,καφέδες,ρούχα,κτλ με άψογη υποστήριξη σε όλα,esim,volte συν προσφορές,πακέτα με δωρεάν χρόνο ομιλίας να κάνεις την δουλειά σου όταν ξεμενεις από χρήματα και τόσα αλλα έλα να τα ξανά πούμε αν πλησιάζουν ούτε στο χιλιόμετρο πίσω οι άλλες δύο,διαβάζω ,ένα μέτριο δίκτυο όμως προς το παρόν
που στην περίπτωσή μου ούτε αυτό ισχύει
ναι βονταφοναρα είναι να σκάσουν οι οχτροί μας....αυτά

Πες τα!! Γιατί θα αρχίσω να νομίζω ότι είναι ιδέα μου... 😉
Εντωμεταξύ ακούω συνέχεια από διάφορους "πορωμένους" για το ΤΕΛΕΙΟ ΔΙΚΤΥΟ της Πράσινης!!
Έχει τουλάχιστον μία δεκαετία, όπου σε καινούργιες γνωριμίες, φιλικές - ερωτικές (ελεύθερο παιδί είμαι βλέπεις... 😋) στην πρώτη κλήση, είτε τηλεφωνική είτε μέσω data, αντιλαμβάνομαι με την πρώτη κλήση αν έχουν Πράσινη!!! 😂😂 Και τους το λέω κιόλας!!  " Cote έχεις; Οκ..."
Δεν θα ξεχάσω με την διαφήμιση της "ΤΟ ΣΗΜΑ ΚΑΜΠΑΝΑ!!!" 😂
Γελάγανε ακόμα και αυτοί που είχαν την πράσινη... 😉
Απλά αυτό που βλέπω και εγώ τα τελευταία χρόνια, είναι ότι ο κόσμος έχεις κουραστεί με τα κόλπα marketing και βαριέται να μπει στην διαδικασία της φορητότητας... Κακό αλλά συμβαίνει...
Όταν πρώτο κυκλοφόρησε η φορητότητα δεν ήταν έτσι! Αλλά όπως είπα και πριν, κουράστηκαν... 😉

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Οσα και να λέτε το CU είναι τρίτο και κατά ιδρωμένο. Αν δεν ήταν τα φοιτητικά θα ήταν εντελώς άπατο. Έτσι και αλλιώς από σήμα είναι άθλιο σε σχέση με τις άλλες δύο. Επίσης είχε και θα έχει τα πιο ληστρικά πακέτα. Εκείνο με το περίφημο όριο που είχε στα MB το έχει ακόμη ενέτη 2022 η το έχουν αλλάξει;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, manosn2 said:

Οσα και να λέτε το CU είναι τρίτο και κατά ιδρωμένο. Αν δεν ήταν τα φοιτητικά θα ήταν εντελώς άπατο. Έτσι και αλλιώς από σήμα είναι άθλιο σε σχέση με τις άλλες δύο. Επίσης είχε και θα έχει τα πιο ληστρικά πακέτα. Εκείνο με το περίφημο όριο που είχε στα MB το έχει ακόμη ενέτη 2022 η το έχουν αλλάξει;

Το όριο εδώ και καιρό έχει φύγει. Νομίζω ότι το CU Είναι το πιο ολοκληρωμένο καρτοκινητό. Περιμένετε και η πράσινη θα ανακοινώσει την ελάχιστη ανανέωση στα 12€. Πιστεύω όμως πως και η κόκκινη σε κάνα μήνα θα έχει ανακοινώσει unlimited talk 

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο ότι κάνει η μία εταιρεία πρέπει να κάνει και η αλλη,ύστερα λέτε για καρτέλ

Οσα και να λέτε το CU είναι τρίτο και κατά ιδρωμένο. Αν δεν ήταν τα φοιτητικά θα ήταν εντελώς άπατο. Έτσι και αλλιώς από σήμα είναι άθλιο σε σχέση με τις άλλες δύο. Επίσης είχε και θα έχει τα πιο ληστρικά πακέτα. Εκείνο με το περίφημο όριο που είχε στα MB το έχει ακόμη ενέτη 2022 η το έχουν αλλάξει;
προφανώς δεν ζεις Ελλάδα σωστά ?
Link to comment
Share on other sites

Με tethering πήγα να κατεβάσω ένα αρχείο 500mb στο λαπτοπ. Με CU μου εδινε 2 ώρες και με what's up μου το κατέβασε σε 30 λεπτα. Φουλ 4G και οι 2 συσκευές. 

Μην πιστευετε εμένα. Θυμηθείτε τις μετρήσεις ανεξάρτητης εταιρίας. 

Εάν εξαιρέσουμε το cash back και τα ρουχα (που έγραψε κάποιος πιο πανω), η κοσμοτε δεν έχει να ζηλέψει σε κάτι άλλο την βονταφον, αφου και εκείνη έχει κωδικους. 

Και επειδή θα με πειτε φανμποι και χειτερ, όσοι με ξέρουν εδώ μέσα ξέρουν ότι χρησιμοποιώ κάθε μήνα τα 100gb του big bang.

Η βονταφον ΠΡΕΠΕΙ να βγάλει πακετο απεριοριστου ίντερνετ, διότι εάν την προλαβει η κοσμοτέ, θα τρέχει και δεν θα φτάνει... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mobileras said:

Η βονταφον ΠΡΕΠΕΙ να βγάλει πακετο απεριοριστου ίντερνετ, διότι εάν την προλαβει η κοσμοτέ, θα τρέχει και δεν θα φτάνει... 

Και να βγάλει αν δε φτιάξει το δίκτυο δουλεία δε γίνεται.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Με tethering πήγα να κατεβάσω ένα αρχείο 500mb στο λαπτοπ. Με CU μου εδινε 2 ώρες και με what's up μου το κατέβασε σε 30 λεπτα. Φουλ 4G και οι 2 συσκευές. 
Μην πιστευετε εμένα. Θυμηθείτε τις μετρήσεις ανεξάρτητης εταιρίας. 
Εάν εξαιρέσουμε το cash back και τα ρουχα (που έγραψε κάποιος πιο πανω), η κοσμοτε δεν έχει να ζηλέψει σε κάτι άλλο την βονταφον, αφου και εκείνη έχει κωδικους. 
Και επειδή θα με πειτε φανμποι και χειτερ, όσοι με ξέρουν εδώ μέσα ξέρουν ότι χρησιμοποιώ κάθε μήνα τα 100gb του big bang.
Η βονταφον ΠΡΕΠΕΙ να βγάλει πακετο απεριοριστου ίντερνετ, διότι εάν την προλαβει η κοσμοτέ, θα τρέχει και δεν θα φτάνει... 
Φουλ 4g πολύ σου άργησε. Τι ταχύτητα πιάνεις. Εγώ με μια γραμμή 4g cosmote πετάει. 500 mb δεν παίρνει πάνω 2-3 λεπτά
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το όριο εδώ και καιρό έχει φύγει. Νομίζω ότι το CU Είναι το πιο ολοκληρωμένο καρτοκινητό. Περιμένετε και η πράσινη θα ανακοινώσει την ελάχιστη ανανέωση στα 12€. Πιστεύω όμως πως και η κόκκινη σε κάνα μήνα θα έχει ανακοινώσει unlimited talk 

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα είναι σε κανένα μήνα; Και γιατί τόσο αργή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...