Jump to content

Δίκτυο γραμμών ΟΤΕ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

;Πως θα απαντηθούν και από ποιον οι απορίες μου σχετικά με τις γραμμές του ΟΤΕ. Οπως έχω αναφερθεί ( Δωρεάν αναβάθμιση ΟΤΕ) έχω 100άρα γραμμή με ανεφικτότητα από το τεχνικό τμήμα ΟΤΕ,200άρα δεν είναι πλέον διαθέσιμη και  η υποβάθμιση σε θέμα τιμής δεν με βολεύει και ο γείτονας μου έχει 50άρα γραμμή και σε έλεγχο διαθεσιμότητας δεν έχει 100άρα τα σπίτια δίπλα δίπλα και παίρνουμε από την ίδια κολόνα εγώ είμαι τόσο χαζός η μας κοροϊδεύουν ψιλό γαζί. Εγώ προσωπικά σε θέμα εξυπηρέτησης από όλα τα πόστα του 13888 δεν έχω κανένα παράπονο και τον τελευταίο μήνα μόνο έχω μιλήσει πάνω από 30 φορές.

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2022 at 10:48 ΜΜ, doganos said:

Η ερώτηση/πρόβλημα πιο είναι;;;

Όμως;

Πώς εξαφανίστηκε η 200άρα από την περιοχή μου όταν  υποτίθεται θα μου έκαναν αναβάθμιση και πως στο ακριβώς δίπλα σπίτι ο ΟΤΕ δίνει ως 50 mbs.

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να ειναι θεμα θυρων,
οπως επισης και το ΤΙ θελει να πουλησεις αυτο το διαστημα ο ΟΤΕ

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, optostyle said:

Παιζει να ειναι θεμα θυρων,
οπως επισης και το ΤΙ θελει να πουλησεις αυτο το διαστημα ο ΟΤΕ

OptoStyle
 

Όταν λες θέμα θυρων τι εννοείς σε μας εδώ δεν υπάρχουν πολλές γραμμές (παραθαλάσσιος οικισμός)και είμαστε κοντά στο καφάο στο οποίο πάει οπτικη ινα το θέμα είναι να δουν και τις δικές μας γραμμές με το χαλκό.

Link to comment
Share on other sites

Άλλες είναι οι κάρτες που παίζουν έως προφίλ 17a δηλαδή 100άρι πακέτο και άλλες με 35b για 200άρι. Προφανώς δεν έχει τέτοιες η καμπίνα.

Επίσης ποτέ δεν είπε ότι θα πάρουν όλοι την αναβάθμιση, αλλά όπου είναι τεχνικά εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2022 at 2:37 ΜΜ, ,kondtsa said:

;Πως θα απαντηθούν και από ποιον οι απορίες μου σχετικά με τις γραμμές του ΟΤΕ. Οπως έχω αναφερθεί ( Δωρεάν αναβάθμιση ΟΤΕ) έχω 100άρα γραμμή με ανεφικτότητα από το τεχνικό τμήμα ΟΤΕ,200άρα δεν είναι πλέον διαθέσιμη και  η υποβάθμιση σε θέμα τιμής δεν με βολεύει και ο γείτονας μου έχει 50άρα γραμμή και σε έλεγχο διαθεσιμότητας δεν έχει 100άρα τα σπίτια δίπλα δίπλα και παίρνουμε από την ίδια κολόνα εγώ είμαι τόσο χαζός η μας κοροϊδεύουν ψιλό γαζί. Εγώ προσωπικά σε θέμα εξυπηρέτησης από όλα τα πόστα του 13888 δεν έχω κανένα παράπονο και τον τελευταίο μήνα μόνο έχω μιλήσει πάνω από 30 φορές.

Εάν μπορείς, ανέβασε τη σελίδα με τα στοιχεία κλειδώματος DSL από το modem/router σου.
Θα δούμε τουλάχιστον εάν υπάρχει προφίλ 17a ή 35b και τι περιθώριο έχει η γραμμή σου.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, jkoukos said:

Άλλες είναι οι κάρτες που παίζουν έως προφίλ 17a δηλαδή 100άρι πακέτο και άλλες με 35b για 200άρι. Προφανώς δεν έχει τέτοιες η καμπίνα.

Επίσης ποτέ δεν είπε ότι θα πάρουν όλοι την αναβάθμιση, αλλά όπου είναι τεχνικά εφικτό.

Μέχρι τα μέσα Μαρτίου υπήρχε διαθέσιμη 200 στην περιοχή μου ο ΟΤΕ το έδινε και το έβγαλε

16510709315966613627564724140536.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το 100άρι που το βλέπεις; Ασχέτως με το πακέτο που έχεις, δεν το πιάνεις και είναι φυσικό επακόλουθο να μην δίνουν το 200άρι.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, jkoukos said:

Το 100άρι που το βλέπεις; Ασχέτως με το πακέτο που έχεις, δεν το πιάνεις και είναι φυσικό επακόλουθο να μην δίνουν το 200άρι.

Όταν έκανα το συμβόλαιο είχα 85 και ο ΟΤΕ έδινε μέχρι 200 στην περιοχή μου από μέσα Μάρτη άλλαξαν όλα, αντί να φτιάχνουν υποβαθμίζουν η όλο το βάρος είναι στις οπτικές ίνες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι προφανώς είσαι μακρυά από την καμπίνα ή/και πιθανόν υπάρχει θέμα με το καλώδιο και την εγκατάσταση.

Μπορεί πριν να ήταν λάθος η ένδειξη για 200άρι διαθεσιμότητα και έκαναν στην συνέχεια σωστή ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...