Jump to content

Xiaomi watch S1 / S1 Pro


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω 2 μέρες. Απαντήσεις σε ειδοποιήσεις δεν έχει. Κλήσεις μόνο όσοι σε πήραν από λίστα. 

 

Κατά τα άλλα φαίνεται οκ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία πως το βλέπεις μέχρι στιγμής; 

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Από τότε που το πήρα δεν το φορτισα. Αλλά έχει πολύ δουλειά το λογισμικό του

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Από τότε που το πήρα δεν το φορτισα. Αλλά έχει πολύ δουλειά το λογισμικό του
Τόσο χάλια;

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα στρώσει η εφαρμογή, μην νομίζετε και το huawei health είναι τελικα μια αποτυχία σε θέμα σταθερότητας. 

Edited by Nagata

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θέμα μόνο εφαρμογής ή και firmware του ρολογιού αλλά για 249 δεν αξίζει, θα προτιμούσα Huawei

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Έχει καμια εβδομάδα που το πήρα, έχω όμως ένα πρόβλημα όταν έρχονται ειδοποιήσεις ενώ δονείται το ρολόι δεν τις δείχνει και πρέπει να κάνω διπλό ταπ για να τις δω, χρησιμοποιώ watchfaces που σαν always on έχουν αναλογικό ρολόι μήπως υπάρχει κάποια λύση; 

Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2022 at 9:44 ΜΜ, michalis1961 said:

Έχει καμια εβδομάδα που το πήρα, έχω όμως ένα πρόβλημα όταν έρχονται ειδοποιήσεις ενώ δονείται το ρολόι δεν τις δείχνει και πρέπει να κάνω διπλό ταπ για να τις δω, χρησιμοποιώ watchfaces που σαν always on έχουν αναλογικό ρολόι μήπως υπάρχει κάποια λύση; 

Απάντηση στη δική μου ανάρτηση-ερώτηση. 

Μέσα από τις ρυθμίσεις του Mi fitness στις ειδοποιήσεις εφαρμογών τικάρισα και το Ενεργοποίηση οθόνης και λύθηκε το πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα!

Έχω το tablet Samsung Tab S7 LTE ως smartphone (και για κλήσεις και για μηνύματα). Φοράει Android 13.

Θέλω να ρωτήσω αν το ρολόι Xiaomi Watch S1 Pro είναι 100% συμβατό με το tablet γιατί η Samsung μας τα χάλασε με το Watch 5 (το οποίο δεν είναι συμβατό με tablets).

Αξίζει το Xiaomi Watch S1 Pro; Είμαι μεταξύ αυτού και του Huawei Watch GT 3 Classic.

Edited by philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi watch S1 / S1 Pro
  • 2 months later...

Μετά από 2 χρόνια έφυγα από το Huawei GT2 και ήρθα στο Xiaomi S1, μέχρι στιγμής ευχαριστημένος,

Αλλά το ρολόι ανάβει στο άκυρο συχνά πυκνά χωρίς να έχω ενεργοποιημένο την σήκωμα χεριού για ενεργοποίηση οθόνης και χωρίς να έχει έρθει κάποια ειδοποίηση.

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2023 at 12:18 ΠΜ, stubu said:

Μετά από 2 χρόνια έφυγα από το Huawei GT2 και ήρθα στο Xiaomi S1, μέχρι στιγμής ευχαριστημένος,

Αλλά το ρολόι ανάβει στο άκυρο συχνά πυκνά χωρίς να έχω ενεργοποιημένο την σήκωμα χεριού για ενεργοποίηση οθόνης και χωρίς να έχει έρθει κάποια ειδοποίηση.

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει?

Δεν συμβαίνει σε κανέναν άλλο το φαινόμενο να ανάβει από μόνη της η οθόνη χωρίς λόγο?

Link to comment
Share on other sites

On 14/7/2023 at 5:58 ΠΜ, stubu said:

Δεν συμβαίνει σε κανέναν άλλο το φαινόμενο να ανάβει από μόνη της η οθόνη χωρίς λόγο?

Εχθές πήρα το ρολόι και μου το κάνει και εμένα..Δεν εχω καταλάβει τον λόγο.. Σκέφτομαι μήπως αποσυνδέεται με το κινητό και οπως κάνει ξανα σύνδεση ανάβει.. Αλλά και παλι δεν έχει λογική..Το παρακολουθουμε και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 15/7/2023 at 12:23 ΜΜ, georgeapo34 said:

Εχθές πήρα το ρολόι και μου το κάνει και εμένα..Δεν εχω καταλάβει τον λόγο.. Σκέφτομαι μήπως αποσυνδέεται με το κινητό και οπως κάνει ξανα σύνδεση ανάβει.. Αλλά και παλι δεν έχει λογική..Το παρακολουθουμε και βλέπουμε...

Εμένα συνεχίζει και ανάβει όποτε το θυμάται, ακόμα και με απενεργοποιημένο τηλέφωνο.

Είναι εκνευριστικό αν ανάβει στον ύπνο και το φως του ενοχλεί.

Μήπως έχει βρεθεί κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το Xiaomi watch S1 active και παρατήρησα πως όλα τα watch faces έχουν την αμερικάνικη μορφή στην ημερομηνία. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξει αυτό; Από το λίγο που έψαξα όλα τα watch faces είναι στην αμερικάνικη μορφή στην ημερομηνία. Το κινητό (Redmi Note 9 Pro) είναι με περιοχή Ελλάδα και γενικά όλα με ευρωπαϊκή μορφή

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, n2700177 said:

Πήρα χθες το Xiaomi watch S1 active και παρατήρησα πως όλα τα watch faces έχουν την αμερικάνικη μορφή στην ημερομηνία. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξει αυτό; Από το λίγο που έψαξα όλα τα watch faces είναι στην αμερικάνικη μορφή στην ημερομηνία. Το κινητό (Redmi Note 9 Pro) είναι με περιοχή Ελλάδα και γενικά όλα με ευρωπαϊκή μορφή

Δυστυχώς δεν νομίζω να αλλάζει αυτό, αλλά όντος είναι εκνευριστικό!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εδώ και ένα χρόνο περίπου έχω το ρολόι Xiaomi S1 και πριν λίγες μέρες έκλεισε από μόνο του χωρίς λόγω (μπαταρία κ.λπ).Κατάφερα να το ανοίξω μετά από 2 ώρες και μετά από 1 ημέρα ξανά έκλεισε και από τότε δεν ξανάνοιξε. Πατάω το κουμπί έναρξης για λίγα δευτερόλεπτα ανοίγει για 2 δεύτερα και κλείνει κατευθείαν η μπαταρία του είναι στο 38% από όσο πρόλαβα να δω και δεν φορτίζει. Η εγγύηση δεν το καλύπτει γιατί ήταν για 6μήνες. Οι ερωτήσεις μου είναι: έχει πάθει κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο; υπάρχει κάποιο κατάστημα για να το στείλω να δούμε εάν μπορεί να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εμένα όποτε θυμάτε το ρολόι ζητάει κωδικό για να αλλάξω την σελίδα που βλέπω (έχει και το μπλε λουκετάκι επάνω στο κέντρο) και όποτε θυμάτε δεν έχει λουκετάκι και αλλάζω σελίδες χωρίς πρόβλημα.

Το κάνει σε όλους αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...