Jump to content

Δωρεάν αναβάθμιση ταχύτητας cosmote.


,kondtsa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ήμουν στον ΟΤΕ με 50άρα κάι ακούγοντας για την δωρεάν αναβάθμιση έψαξα και στην περιοχή μου είχα απο ΟΤΕ μέχρι 200mbs(μένω εκτός αστικής περιοχής και υπάρχει οπτική ίνα μέχρι το καφάο)έκανα αναβάθμιση σε 100mbs όποτε θα με ανέβαζε στα 200,ένα μήνα μετά με λίγες αποκλίσεις μόνο στην ταχύτητα μου έβγαλαν ανεφικτότητα στην γραμμή και πλέον στην περιοχή μου υπάρχει μόνο 100 mbs και το εμπορικό τμήμα του ΟΤΕ μπορεί να μου κάνει μόνο υποβάθμιση γιατί έχω καλύτερη τιμή (39.90 +2.5 ο εξοπλισμόςspeedport smart)τι γνώμη έχετε για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τα πάγωσε όλα η Vodafone, έχει κάνει προσφυγή στην ΕΕΤΤ εδώ και 3 μήνες.

Βέβαια η ΕΕΤΤ ..τώρα ξύπνησε,

να δούμε τι θα έχει να μας πει τελικά

ελπίζω να μην υποβιβαστούν όσοι έχουν ήδη αναβαθμιστεί, θα είναι μεγάλο αυτογκόλ και για την COSMOTE και για την ΕΕΤΤ

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ppkmoby said:

Τα πάγωσε όλα η Vodafone, έχει κάνει προσφυγή στην ΕΕΤΤ εδώ και 3 μήνες.

Βέβαια η ΕΕΤΤ ..τώρα ξύπνησε,

να δούμε τι θα έχει να μας πει τελικά

ελπίζω να μην υποβιβαστούν όσοι έχουν ήδη αναβαθμιστεί, θα είναι μεγάλο αυτογκόλ και για την COSMOTE και για την ΕΕΤΤ

Quote

Σε περίπτωση πάντως που η ΕΕΤΤ δικαιώσει τη Vodafone, όσοι συνδρομητές της Cosmote έχουν ήδη ενημερωθεί για το δωρεάν διπλασιασμό στην ευρυζωνική τους σύνδεση, θα πρέπει να επιστρέψουν στην προηγούμενη κατάσταση.

 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2022 at 9:22 ΠΜ, elteo said:

 

Βασικά θα χαθεί η αξιοπιστία της ΕΕΤΤ αφού το πρώτο 1/3 των αναβαθμίσεων της COSMOTE το είχε ήδη εγκρίνει με την ισχύουσα νομοθεσία.

Με ποδοσφαιρικούς όρους είναι σαν να σουτάρεις, να γκελάρει η μπάλα στον.. διαιτητή και να τρως γκολ....στο τέρμα σου.

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2022 at 8:31 ΠΜ, ppkmoby said:

Τα πάγωσε όλα η Vodafone, έχει κάνει προσφυγή στην ΕΕΤΤ εδώ και 3 μήνες.

Βέβαια η ΕΕΤΤ ..τώρα ξύπνησε,

να δούμε τι θα έχει να μας πει τελικά

ελπίζω να μην υποβιβαστούν όσοι έχουν ήδη αναβαθμιστεί, θα είναι μεγάλο αυτογκόλ και για την COSMOTE και για την ΕΕΤΤ

Αυτό με τη vodafone το είδα εγώ ρώτησα γιατί ενώ είχα στην περιοχή μου μέχρι 200 τώρα έχω μέχρι 100mbs και ο ΟΤΕ μου είπε τηλεφωνικά ότι το έκανε γιατί αν μου έβαζε 200 θα είχα 50 και ξανατονίζω στην περιοχή μου υπάρχει οπτικη ίνα μέχρι το καφάο και δεν υπάρχουν πολλές γραμμές και 7χλμ από μένα περνάνε οπτικές ίνες στην πόλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πλέον δόθηκε το πράσινο φως,απλά μένει να μάθουμε ποτέ θα ξεκινήσουν να το κανουν

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σας.

Σε 2 μηνες ληγει το συμβολαιο σταθερης μου.

Εχω πακετο με 200αρι ιντερνετ.

Αξιζει πιστευετε να τους ζητησω να με ριξουν στα 100 και να περιμενω να με αναβαθμισουν αυτοματα/δωρεαν στα 200;

Προχωραει γενικα η αναβαθμιση των ταχυτητων ή το πε μονο για να το πει η Cosmote;

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά προχωράνε οι αναβαθμίσεις, αλλά ο διπλασιασμός ισχύει μόνο για τα παλαιά πακέτα (δηλαδή την 100αρα με τα 36.90 και 420 λεπτά προς κινητά) και δεν ξέρω καν αν υπάρχει διαθέσιμο το συγκεκριμένο. Τα καινούρια (πχ η 100αρα με 32.90) δεν παίρνουν διπλασιασμό.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, georgeavl3 said:

Μια χαρά προχωράνε οι αναβαθμίσεις, αλλά ο διπλασιασμός ισχύει μόνο για τα παλαιά πακέτα (δηλαδή την 100αρα με τα 36.90 και 420 λεπτά προς κινητά) και δεν ξέρω καν αν υπάρχει διαθέσιμο το συγκεκριμένο. Τα καινούρια (πχ η 100αρα με 32.90) δεν παίρνουν διπλασιασμό.

Poco X3 Pro
 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/fiber_to_the_home.html

Αυτα λες?  36.90 εχει και το νεο 100αρι απ οτι βλεπω.

Εγω τωρα εχω το Doubleplay fiber 200xl (420' σε κινητα- απερ. σταθερα). Εχω κλεισει περιπου 2ετια σ αυτο το προγραμμα στα 44.90 ευρω.

Γενικα αν καταλαβα καλα απ οτι λες, δεν αξιζει καν να το προσπαθησω, σωστα; 

Να τους πω να με πανε δηλαδη στο αντιστοιχο τωρινο 200αρι.

 

 

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινιστική ερώτηση: έχεις VDSL ή οπτική ίνα (FTTH);

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, georgeavl3 said:

Μια διευκρινιστική ερώτηση: έχεις VDSL ή οπτική ίνα (FTTH);

Poco X3 Pro
 

Οπτικη ινα. Οχι εντος του σπιτιου φυσικα (ή μεχρι το κτιριο). Αλλα το Καφαο ειναι σχεδον διπλα μου. 

Η γραμμη μου τερματιζει δηλαδη. 200/20 (παρολο που απο το καφαο και μετα ερχεται με το παραδοσιακο δικτυο).

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Άρα VDSL από καμπίνα. Το λέω γιατι άμα είχες FTTH δεν θα δικαιουσουν διπλασιασμό. Η ανακοίνωση αφορούσε μόνο VDSL. Εσύ στο link μου έβαλες τα πακέτα FTTH και μπερδεύτηκα. Δε σε αφορούν αυτά. Αν μπορέσεις να κάνεις αίτηση για το παλιό πακέτο VDSL 100 Mbps με τα 420 λεπτά προς κινητά με 36.90 θα πάρεις το διπλασιασμό (το οποίο πακέτο δεν το βλέπω πουθενά πλέον), αλλιως αν θες 200αρα θα ανεβεις τιμή στα 52€. Ρίξανε την τιμή στην 100αρα και στην 50αρα και την 200αρα την κρατήσανε στο θεό. Η 100αρα με 500λεπτα προς κινητά κάνει 32.9 πλέον.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω σχετικά με αναβάθμιση από 100 σε 200!

Μου ήρθε email από Cosmote ότι έγινε αναβάθμιση της γραμμής και να πάω να πάρω και καινούριο router. Ωστόσο αναβάθμιση στην γραμμή δεν είδα. Ακόμα 100αρα.
Στο κατάστημα του Γερμανού, το παιδί που μου έδωσε το ρούτερ απόρησε γιατί μου ήρθε μήνυμα καθώς μου είπε ότι στις 100αρες δεν κάνουν αναβάθμιση. Βέβαια στην ανακοίνωση της η Cosmote λέει και για 100 σε 200.

Σημείωση την 100ατα την έχω με κουπόνι SFBB και FTTH.

Έχει τύχει σε κάποιον?

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στις FTTH δεν γίνεται δωρεάν διπλασιασμός. Μήπως σου ήρθε το μήνυμα για άλλη γραμμή που μπορεί να έχεις;

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Στις FTTH δεν γίνεται δωρεάν διπλασιασμός. Μήπως σου ήρθε το μήνυμα για άλλη γραμμή που μπορεί να έχεις;

Poco X3 Pro via Tapatalk




Δεν έχω άλλη γραμμή. Τι να πω. Λογικά θα έβγαλε το σύστημα τους να μου στείλει ειδοποίηση.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...