Jump to content

[myPOLL] Ποια είναι η εμπειρία σας με το Samsung Galaxy S22 Ultra;


MyPhone Admin
 Κοινοποίηση

[myPOLL] Ποια είναι η εμπειρία σας με το Samsung Galaxy S22 Ultra;  

122 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η εμπειρία σας με το Samsung Galaxy S22 Ultra; (μόνο για κατόχους!)

    • Κανένα πρόβλημα έως τώρα, τα πάντα λειτουργούν σωστά
    • Αντιμετωπίζω προβλήματα με το GPS
    • Αντιμετωπίζω προβλήματα με την μπαταρία/αυτονομία
    • Αντιμετωπίζω προβλήματα με τις φωνητικές κλήσεις
    • Αντιμετωπίζω κάποιο άλλο πρόβλημα (επεκταθείτε στα σχόλια)


Recommended Posts

  • Administrators

Μετά τις αναφορές χρηστών για προβλήματα με το Galaxy S22 Ultra στο αντίστοιχο topic, ανοίγουμε αυτό το poll για να έχουμε μια πιο άμεση εικόνα στο πόσοι κάτοχοι της συσκευής αντιμετωπίζουν όντως κάποιο θέμα, επί του συνόλου. Μπορείτε να επιλέξετε πάνω από 1 προβλήματα, αν έχετε, αλλά προφανώς δεν έχει νόημα να επιλέξετε το (1) και κάποιο από τα υπόλοιπα, ταυτόχρονα. 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was pinned and featured

Lag/stutters, θέμα με hdr playback στο youtube, μέτρια μπαταρία, κάποιες χαμένες κλήσεις.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το γνωστό glitch στην οθόνη. Pink pixels-gray screen

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παγωμα Οθονης και κλησεις στις οποιες δεν ακουω τον συνομιλητη μου ουτε αυτος εμενα και θελει επαννεκινηση για να φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για αυτό που θα αναφέρω, αλλά το poll ναι μεν δίνει μία ιδέα των προβλημάτων (τα οποία όντως υφίστανται σε μεγάλη μερίδα συνφουρμιτών μας και ειλικρινά λυπάμαι γιαυτό) ..αλλά δεν είναι "ακριβές".

..αν κάποιος ψηφίσει παραπάνω από ένα πρόβλημα, το ποσοστό δεν μοιράζεται σωστά:

..το "δεν έχω κανένα πρόβλημα", παίρνει πάντα μόνο μία ψήφο, ενώ εάν δοθούν παραπάνω από ένα προβλήματα από τον ίδιο συμφουρμήτη, οι ψήφοι στο "έχω πρόβλημα" παίρνουν ποσοστό σε κάθε επιμέρους τικάρισμα.

Πιστεύω ότι θα έπρεπε να υπήρχαν μόνο 2 απαντήσεις (έχω η δεν έχω κάποιο πρόβλημα) ..και όσοι τυχόν έχουν παραπάνω από ένα, να είχαν την δυνατότητα να το γράφουν στο ποστ που ούτως η άλλως ήδη γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, varaderum said:

Συγνώμη για αυτό που θα αναφέρω, αλλά το poll ναι μεν δίνει μία ιδέα των προβλημάτων (τα οποία όντως υφίστανται σε μεγάλη μερίδα συνφουρμιτών μας και ειλικρινά λυπάμαι γιαυτό) ..αλλά δεν είναι "ακριβές".

..αν κάποιος ψηφίσει παραπάνω από ένα πρόβλημα, το ποσοστό δεν μοιράζεται σωστά:

..το "δεν έχω κανένα πρόβλημα", παίρνει πάντα μόνο μία ψήφο, ενώ εάν δοθούν παραπάνω από ένα προβλήματα από τον ίδιο συμφουρμήτη, οι ψήφοι στο "έχω πρόβλημα" παίρνουν ποσοστό σε κάθε επιμέρους τικάρισμα.

Πιστεύω ότι θα έπρεπε να υπήρχαν μόνο 2 απαντήσεις (έχω η δεν έχω κάποιο πρόβλημα) ..και όσοι τυχόν έχουν παραπάνω από ένα, να είχαν την δυνατότητα να το γράφουν στο ποστ που ούτως η άλλως ήδη γίνεται. 

Σωστή παρατήρηση... Το ποσοστό αυτών που δεν έχουν πρόβλημα είναι 61.5% (16 από τους 26 ψηφίσαντες)

 

Edited by stsalkit
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, costsa41 said:

Εγώ απορώ, πώς θα βγάλει συμπέρασμα αυτός που εμπνεύστηκε αυτό το στατιστικό. Πώς θα βγάλει αποτελέσματα για το πόσοι είναι με πρόβλημα και πόσοι όχι. Και πόσοι ψήφισαν ,όταν βλέπεις ,15 με πρόβλημα και κάποιος βάζει παραπάνω από μία επιλογή. Και ποιοι ψήφισαν όταν διαβάζουμε 5 ανθρώπους στους 15 ,που αναφέρουν το πρόβλημά τους. Δηλαδή όποιος θέλει μπαίνει και ψηφίζει , είναι 15 ή είναι 5 στους 15;

Αν πατήσεις πάνω στον αριθμό των ψήφων σε κάθε απάντηση, φαίνεται και το ποιοί την έχουν ψηφίσει (..έτσι διαπίστωσα αυτό που αναφέρω παραπάνω και το ότι η ψήφος του ιδίου μέλους προσμετράται σε κάθε υποκατηγορία που επιλέγει).

..τώρα το εάν είναι πράγματι κάτοχος η όχι, αυτό δεν νομίζω ότι μπορεί να ελεγχθεί. 

Screenshot_20220324-133402_Samsung Internet.jpg

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, costsa41 said:

Εγώ απορώ, πώς θα βγάλει συμπέρασμα αυτός που εμπνεύστηκε αυτό το στατιστικό. Πώς θα βγάλει αποτελέσματα για το πόσοι είναι με πρόβλημα και πόσοι όχι. Και πόσοι ψήφισαν ,όταν βλέπεις ,15 με πρόβλημα και κάποιος βάζει παραπάνω από μία επιλογή. Και ποιοι ψήφισαν όταν διαβάζουμε 5 ανθρώπους στους 15 ,που αναφέρουν το πρόβλημά τους. Δηλαδή όποιος θέλει μπαίνει και ψηφίζει , είναι 15 ή είναι 5 στους 15;

΄όταν το πρόβλημα βρει εσένα, είναι 100%.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω και την δική μου εμπειρία στο θέμα. Αντιμετώπισα το θέμα με την οθόνη, το οποίο λύθηκε επιτυχώς με το τότε update, αλλά χθες συνηδειτοποίησα ότι έχω το το gps bug. Δεν είχε τύχει να χρησιμοποιήσω τους χάρτες τόσο καιρό και δεν το είχα καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως πρόβλημα, αλλά έχω τη Snapdragon έκδοση. 

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2022 at 12:29 ΠΜ, nick76 said:

Παγωμα Οθονης και κλησεις στις οποιες δεν ακουω τον συνομιλητη μου ουτε αυτος εμενα και θελει επαννεκινηση για να φτιαξει

Το θέμα με τις κλήσεις είναι σε όλες τις κλήσεις; επισης δεν ακούει ο ένας τον άλλο σε όλη την διάρκεια της κλήσης η για λίγο και επανέρχεται κατά την διάρκεια της κλήσης; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2022 at 8:38 ΜΜ, Strofigkas said:

Το θέμα με τις κλήσεις είναι σε όλες τις κλήσεις; επισης δεν ακούει ο ένας τον άλλο σε όλη την διάρκεια της κλήσης η για λίγο και επανέρχεται κατά την διάρκεια της κλήσης; 

Δεν ειναι σε ολες τις κλησεις αλλα απο την στιγμη που θα το κανει θελει επαννεκινηση για να φτιαξει.Αυτο συμβαινει σε ολη την διαρκεια της κλησης..

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2022 at 9:25 ΠΜ, costsa41 said:

Αναλυτικότερα γιατί δεν το κατάλαβα.

Αυτό  που εννοώ είναι ότι αν έχει 1 στους 10 πρόβλημα, το πρόβλημα λεν ότι αφορά το 10% των χρηστών.

Αν σου τύχει εσένα, σε μια συσκευή, έχεις 1 πρόβλημα. Για σένα είναι 100% προβληματικό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μειώθηκε αισθητά το πρόβλημα, δεν ξέρω πως. Συνεχίζω να έχω διακοπες στις κλήσεις και χθες για να κάνω κλήση, αναγκάστηκα να κάνω επανεκκίνηση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές μου τυχαίνει το πρόβλημα με το lag στον ήχο του YouTube. Το έχει αναγνωρίσει η samsung, έχει προτείνει workaround και λογικά θα περιλαμβάνεται fix σε επόμενο update. Επίσης μου έκανε παλιότερα και το πρόβλημα με το pixelιασμα της οθόνης, αλλά δεν το έχω συναντήσει αρκετό καιρό τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως κανένα πρόβλημα. Να επισημάνω ότι τη συσκευή τη πήρα την ημέρα της κυκλοφορίαq (είχε γίνει προπαραγγελία τη μέρα της παρουσίασης) και έλαβε το πρώτο μεγάλο update με το στήσιμο της. Αν εξαιρέσει κανένας τα πρώτα κλασσικά προβληματάκια με τα google services των 2 ημερών μέχρι να στρώσει, από τότε απολύτως κανένα πρόβλημα. 

Edited by aroutis
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με προπαραγγελία το 512gb Από Ελλάδα που ήρθε. Με το που το άνοιξα έβγαλε μία αναβάθμιση πού είναι η τελευταία μέχρι τώρα Θράκη τεράστιο πρόβλημα στις εισερχόμενες κλήσεις. Δείχνει σε όλους ότι καλεί και μετά από 3 δευτερόλεπτα ότι μιλάει ενω εμένα δεν βγάζει τίποτα, χάνω πολλές κλήσεις και μου έρχονται τα μηνύματα ότι με παίρνουν τηλέφωνο και δεν απαντάω

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν το live wallpapers που λαγκαρε και λαγκαρει ακομα της μαμας και απο χθες που ξεκινησε να κανει επανεκκινηση (δυο φορες μεχρι τωρα) και το εχω πολυ απλο το τηλεφωνο με οχι περιττες εφαρμογες.Θα δειξει ας περιμενουμε κι αλλο update.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 25/3/2022 at 6:54 ΜΜ, nikoleon said:

Κανένα απολύτως πρόβλημα, αλλά έχω τη Snapdragon έκδοση. 

να κάνω μια ερώτηση??? 

επειδή ενδιαφέρομαι ζωηρά για το Galaxy S22 και βλέπω τα προβλήματάκια  σκέφτομαι να προσπαθήσω να πάρω την συσκευή με τον snapdragon. Θα έχει πρόβλημα λειτουργίας στην Ελλάδα?? Καλύπτεται από εγγύηση?? Γενικά αξίζει η προσπάθεια?

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση??? 
επειδή ενδιαφέρομαι ζωηρά για το Galaxy S22 και βλέπω τα προβλήματάκια  σκέφτομαι να προσπαθήσω να πάρω την συσκευή με τον snapdragon. Θα έχει πρόβλημα λειτουργίας στην Ελλάδα?? Καλύπτεται από εγγύηση?? Γενικά αξίζει η προσπάθεια?
Φίλε μου και στις τρεις ερωτήσεις σου η απάντηση είναι όχι.
Θα σου πρότεινα να πας για τον Exynos λόγω της εγγύησης εκτός και αν θέλεις να πάρεις το ρίσκο σου.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2022 at 9:19 ΜΜ, nikoleon said:

Φίλε μου και στις τρεις ερωτήσεις σου η απάντηση είναι όχι.
Θα σου πρότεινα να πας για τον Exynos λόγω της εγγύησης εκτός και αν θέλεις να πάρεις το ρίσκο σου.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
 

Ευχαριστώ !!! γιατί σκόπευα να κινητοποιήσω λυτούς και δεμένους για S22 με snapdragon επειδή διαβάζω τα προβλήματά του. Απαράδεκτο κατά την γνώμη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστηχως από θέμα φωτογραφίας και περισσότερο βίντεο είναι ότι ποιο άθλιο έχω δει . Και δυστηχως το παντρεύτηκα !!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως από θέμα φωτογραφίας και περισσότερο βίντεο είναι ότι ποιο άθλιο έχω δει . Και δυστηχως το παντρεύτηκα !!
Δεν ξέρω με τι κινητά το έχεις συγκρίνει,όμως στο θέμα γάμου υπάρχει και το διαζύγιο...πούλημα.
Εγώ δεν την τίμησα φέτος την σειρά καθώς από εμφάνιση είναι ένα αίσχος.καμία σχέση με τα στυλατα s20,πέρα του ultra.
Ολα βέβαια είναι θέμα γούστου.

Sending from my beast Gt2 Pro

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...