Jump to content

Θέματα με την ποιότητα κατασκευής του iPad Air 5;


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον δεν ξεκινά με το δεξί η εμπορική διάθεση του νέου iPad Air 5 της Apple και αυτό οφείλεται σε πολλές αναφορές από πελάτες που παρατήρησαν χαμηλής ποιότητας κατασκευής στο νέο τους tablet.

Σύμφωνα με πολλούς χρήστες στο Reddit που ήδη έσπευσαν να προμηθευτούν το νέο iPad Air, το πίσω πλαίσιο αλουμινίου της συσκευής είναι αισθητά πιο λεπτό από το προηγούμενο μοντέλο, με αποτέλεσμα να… τρίζει.

Η ανάρτηση που ξεκίνησε το νήμα στο Reddit αναφέρει:

Παρήγγειλα και έλαβα δύο μπλε iPad Air 2022 σήμερα και είμαι λίγο σοκαρισμένος. Η πίσω πλάκα αλουμινίου είναι πολύ πιο λεπτή από ότι στο iPad 4 που έχω επίσης. Μπορείτε σχεδόν να νιώσετε την μπαταρία μέσα από την πλάκα όταν κρατάτε τη συσκευή. Και τα δύο iPad έχουν την ίδια αίσθηση και κάνουν θόρυβο όταν τα κρατάς. Αυτό δεν συνέβη στο iPad Air 4. Ρώτησα και ένα δεύτερο άτομο και το ένιωσε κι εκείνο.

Άλλοι νέοι πελάτες της συσκευής από το πρώτο κιόλας λεπτό είπαν πως αντιμετωπίζουν παρόμοια προβλήματα.

“Το ίδιο και εδώ, έχω και το μπλε”, είπε ένας άλλος χρήστης, ο οποίος επιβεβαίωσε αλλού ότι μπορούσε να νιώσει ένα κενό ανάμεσα στο πίσω μέρος του iPad και τα εσωτερικά εξαρτήματα. Είπαν ότι η κατασκευή του νέου iPad σου δίνει την αίσθηση κακής ποιότητας και θα ήθελαν να το επιστρέψουν για να πάρουν το iPad Pro 2021 με το SoC M1.

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...