Jump to content

Oppo Find X5 Pro


eddiedimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοντεύω 20 χρονια στο Myphone και δε νομιζω να εχω ξανα ανοιξει θεμα.

 

Το τηλεφωνο το εχω 1 εβδομαδα και ερχομαι απ το s22 ultra...

Οτι και να πω ειναι λιγο.

1)Φοβερη ποιοτητα κατασκευής.

2)Εξαιρετικη μπαταρια και στην αναμονη αλλα και στη χρηση....Νομιζω αυτη τη στιγμη ειναι η καλυτερη ναυαρχιδα στο θεμα μπαταρια.

3)Ταχύτατη φορτιση.

4)Αψογη οθονη ενα κλικ ποιο κατω απο s22 ultra αλλα και παλι υπεροχη.

5)Ηχος απ τα ηχεια,ποιοτητα κλησης εξαιρετικα 

6)Οσον αφορα το color is εχει καποιες αδυναμίες αλλα δε θεωρω οτι ειναι αξιοσημείωτες...Απ την αλλη εχει και δυνατοτητες παραμετροποίησης που δε βρισκεις στο one Ui.

7)Σημαντικο πλεονεκτημα οι διαστάσεις και η αναλογια τους που το κανει απιστευτα εύχρηστο στο χερι χωρις να ειναι μικρο.

8)Η καμερα δειχνει εξαιρετικη απο καθε αποψη αλλα σε αυτο το κομματι ειμαι απλός χρηστης γενικα δεν εχω εμπειρια.

Μιλαμε για μια ακριβή συσκευη που ομως κατα τη γνωμη μου ειναι εξαιρετικη και η συμπεριφορά της μπαταριας επιτελους ειναι εξαιρετικη σε Android συσκευη αγγίζοντας 13 pro max ιδιαιτερα σε φαση αναμονης χωρις να εχεις απώλειες σε ειδοποιησεις κλπ 

Θα ελεγα μου θυμιζει μια πιο σύγχρονη και αναβαθμισμένη εκδοχή του p30 pro το οποιο ηταν εξαιρετικο για την εποχη του

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλό κινητό, γενικά η Oppo έχει ξεφύγει πλέον και έχει μπει για τα καλά στο παιχνίδι. 

Έχω το Oppo find x3 neo και είναι υπέροχο ειδικά οι κάμερες που είναι Sony 

Φαντάζομαι πόσο μάλιστα το 5 που έχεις. 

Ας μην φοβηθεί κάποιος να επενδύσει σε αυτό αξίζουν τα λεφτά τους 

Link to comment
Share on other sites

Είχα πολύ καιρό να δω τους γνωστούς youtubers να είναι ΌΛΟΙ τόσο ενθουσιασμένοι με μια νέα συσκευή, παρότι παρουσιάστηκε λίγο μετά το S22 Ultra. Λίγο το ειδικό τσιπ για την κάμερα, λίγο το κεραμικό υλικό που προσφέρει εξαιρετική διαχείριση θερμοκρασίας και μια από τις πιο αποδοτικές υλοποιήσεις του snapdragon 8gen1, λίγο η καλή μπαταρία, λίγο η εμφάνιση. Γενικά δε μ' αρέσουν οι παντόφλες με οθόνες πάνω από 6,5 αλλά αν έμενα Αγγλία που είχε κοντά στα 500 ευρώ δώρα(!!!) με τις προπαραγγελίες, θα το είχα σκεφτεί σοβαρά.

 

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

σαν κατοχος mate 20 pro απο την αρχη της κυκλοφοριας του σκεφτομαι για αλλαγη τους επομενους μηνες και το x5 pro βρισκεται σε αυτα που τσεκαρω! οντως εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα και εντυπωσιακα reviews! το μονο που υπαρχει σημειο προβληματισμου ειναι το 2χ οπτικο και βιντεο στην σελφι που βγαζει 1080p που το τονιζουν ολοι οτι ειναι στα μειονεκτηματα σε σχεση με τον ανταγωνισμο! οσοι την εχουν παρει ας ριξουν κανα 2 λογακια με εντυπωσεις και φυσικα σε σχεση με την προηγουμενη τους συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή συσκευή που δυστυχώς δεν έρχεται στην Ελλάδα επίσημα.πραγματικα κριμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The title was changed to Oppo Find X5 Pro
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Οποιος εχει το x5 το απλο , ας μπει στο νημα του μπας και βρεθει ακρη με το αν εχει στην ελλάδα 5g vowifi . Το χ5 προ κινητάρα , οποιος το βλεπει απο κοντα παθαινει πλάκα , μακάρι να πέσει να τσιμπήσω αυτο τελικά . 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλά μου φαίνεται ότι πηγαίνει από σήμα.
Τεστ το ασανσέρ μου που δεν μου έχει κόψει κλήση ενώ τα πιο πολλά κινητά που είχα αποτύγχαναν.
Μπήκε και το volte με την τελευταία αναβάθμιση


Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα της κινητάρας! Πολύ χαρούμενος!

edit: Έχει βρει κάποιος κανένα μαγαζί με ωραίες θήκες και καλές;

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα της κινητάρας! Πολύ χαρούμενος!
edit: Έχει βρει κάποιος κανένα μαγαζί με ωραίες θήκες και καλές;
Κάτοχος και εγώ εδώ και λίγες μέρες! Το κινητό είναι απίστευτο!!! Δυστυχώς σε θήκες δεν έχω βρει κάτι το ενδιαφέρον.

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με το pro, έχετε 5g σε όλες τις συχνότητες που εκπέμπουν οι εταιρείες κινητής στην χώρα μας;
Ναι

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με γαλλικό vpn υπάρχει καινούργια αναβάθμιση

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Η συσκευή έχει ir blaster; Έχει δηλαδή υπέρυθρες; Δεν είναι τίποτα σημαντικό, αλλά το έχω συνηθησει στη συσκευή που έχω τώρα 3 χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλώς ήρθα και εγώ στην παρέα... ερώτηση... το έχω αγοράσει από best price και είναι γάλλικο... το κάλυπτει εδώ η εγγύηση?? ξέρει κανείς? εφόσον έχει έρθει επίσημα και στην Ελλάδα...

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 12/3/2023 at 5:47 ΜΜ, Eldir said:

Καλώς ήρθα και εγώ στην παρέα... ερώτηση... το έχω αγοράσει από best price και είναι γάλλικο... το κάλυπτει εδώ η εγγύηση?? ξέρει κανείς? εφόσον έχει έρθει επίσημα και στην Ελλάδα...

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογικά αν είναι ευρωπαϊκής εγγύησης δεν θα έχεις πρόβλημα!

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν είναι ευρωπαϊκής εγγύησης δεν θα έχεις πρόβλημα!
Σε ευχαριστώ...

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Άργησα δυστυχώς μπόλικο να δω το συγκεκριμένο μήνυμα.

Δεν καλύπτονται συσκευές που δεν εχουν αγοραστεί απο τον επίσημο εισαγωγέα για τα oppo. Συνεπώς, συσκευές ΜΗ Ελληνικές (δεν μιλάμε καν για ΕΕ) ΔΕΝ καλύπτονται απο εγγύηση στην χώρα μας, θα πρέπει να πανε για σέρβις στην χώρα για την οποια προορίζονται.

 

https://support.oppo.com/gr/warranty-policy/

On 12/3/2023 at 5:47 ΜΜ, Eldir said:

Καλώς ήρθα και εγώ στην παρέα... ερώτηση... το έχω αγοράσει από best price και είναι γάλλικο... το κάλυπτει εδώ η εγγύηση?? ξέρει κανείς? εφόσον έχει έρθει επίσημα και στην Ελλάδα...

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

On 8/4/2023 at 10:53 ΜΜ, jimmy_jump24 said:

Λογικά αν είναι ευρωπαϊκής εγγύησης δεν θα έχεις πρόβλημα!

 

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Άργησα δυστυχώς μπόλικο να δω το συγκεκριμένο μήνυμα.
Δεν καλύπτονται συσκευές που δεν εχουν αγοραστεί απο τον επίσημο εισαγωγέα για τα oppo. Συνεπώς, συσκευές ΜΗ Ελληνικές (δεν μιλάμε καν για ΕΕ) ΔΕΝ καλύπτονται απο εγγύηση στην χώρα μας, θα πρέπει να πανε για σέρβις στην χώρα για την οποια προορίζονται.
 
https://support.oppo.com/gr/warranty-policy/
 
Δυστυχώς την πατήσαμε τότε... ας ελπίσουμε ότι δεν θα πάθει κάτι...

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 22/3/2022 at 7:46 ΜΜ, eddiedimitris said:

Κοντεύω 20 χρονια στο Myphone και δε νομιζω να εχω ξανα ανοιξει θεμα.

 

Το τηλεφωνο το εχω 1 εβδομαδα και ερχομαι απ το s22 ultra...

Οτι και να πω ειναι λιγο.

1)Φοβερη ποιοτητα κατασκευής.

2)Εξαιρετικη μπαταρια και στην αναμονη αλλα και στη χρηση....Νομιζω αυτη τη στιγμη ειναι η καλυτερη ναυαρχιδα στο θεμα μπαταρια.

3)Ταχύτατη φορτιση.

4)Αψογη οθονη ενα κλικ ποιο κατω απο s22 ultra αλλα και παλι υπεροχη.

5)Ηχος απ τα ηχεια,ποιοτητα κλησης εξαιρετικα 

6)Οσον αφορα το color is εχει καποιες αδυναμίες αλλα δε θεωρω οτι ειναι αξιοσημείωτες...Απ την αλλη εχει και δυνατοτητες παραμετροποίησης που δε βρισκεις στο one Ui.

7)Σημαντικο πλεονεκτημα οι διαστάσεις και η αναλογια τους που το κανει απιστευτα εύχρηστο στο χερι χωρις να ειναι μικρο.

8)Η καμερα δειχνει εξαιρετικη απο καθε αποψη αλλα σε αυτο το κομματι ειμαι απλός χρηστης γενικα δεν εχω εμπειρια.

Μιλαμε για μια ακριβή συσκευη που ομως κατα τη γνωμη μου ειναι εξαιρετικη και η συμπεριφορά της μπαταριας επιτελους ειναι εξαιρετικη σε Android συσκευη αγγίζοντας 13 pro max ιδιαιτερα σε φαση αναμονης χωρις να εχεις απώλειες σε ειδοποιησεις κλπ 

Θα ελεγα μου θυμιζει μια πιο σύγχρονη και αναβαθμισμένη εκδοχή του p30 pro το οποιο ηταν εξαιρετικο για την εποχη του

Μόλις κάτοχος της συσκευής, ξέρεις μήπως πως να έχω ειδοποιήσεις σε whatsapp k Viber ? 

Link to comment
Share on other sites

Το γλυκοκοιταζω το κινητό και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.
Φαντάζομαι από οθόνη θα είναι τούμπανο.
Από μπαταρία τι λέει;
Θερμοκρασίες;
Και τέλος,αν το αγοράσω από bestprice θα έχω κανονικά εγγύηση στην ελλάδα;

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...