Jump to content

Oppo Find X3 Neo


Dimis39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, Dimis39 said:

 

 

Εγώ συνδέομαι Γαλλία 

Παρίσι. 

 

Και λαμβάνω τις ενημερώσεις όπως και Android Update πολύ γρηγορότερα από όταν έρχονται στην Γερμανία. 

Πριν λίγο ήρθε η ενημέρωση 54 Νοεμβρίου 

Από 22 Δεκεμβρίου αρχίζει το Android 13 για Γαλλία. 

και σου λεω οτι εγω την πηρα πριν 5 μερες χωρις vpn

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

11 ώρες πριν, Dimis39 said:

Μόλις τώρα, κατεβαίνει ακόμη vpn Frankreich ColorOS 13

Screenshot_2022-12-18-11-14-17-37_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

με γερμανια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καπου διαβασα οτι με την τελευταία αναβάθμιση παίζουν vo wifi και volte μπορει κάποιος να μου το επιβεβαιώσει αν όντως παιζουν σωστα σε cosmote; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Περασα κι εγω χτες με VPN απο Γαλλια το Android 13 αλλα τωρα λιγο που δοκιμασα δεν πιανει 5G με cosmote 😞
Σε σας παιζει 5G?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dimosab said:

Καλησπερα παιδια. Περασα κι εγω χτες με VPN απο Γαλλια το Android 13 αλλα τωρα λιγο που δοκιμασα δεν πιανει 5G με cosmote 😞
Σε σας παιζει 5G?

Είναι ενεργοποιημενο απ τον παροχο; επισης παιζει volte vowifi στην cosmote εφοσον ειναι κι αυτο ενεργοποιημενο βέβαια και στην συσκευή και στον παροχο. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, george_sp said:

Είναι ενεργοποιημενο απ τον παροχο; επισης παιζει volte vowifi στην cosmote εφοσον ειναι κι αυτο ενεργοποιημενο βέβαια και στην συσκευή και στον παροχο. 

εμενα σε κοσμοτε δε παιζει volte vowifi και ας ειναι ενεργοποιημενα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, δυστυχως δεν παιζει 5G ουτε VoWIFI, VoLTE. Κατα την ενεργοποιηση 5G και WIFI Calling απο cosmote. Ειμαι με το τελευταιο Android 13 😞

Επειδη το 5G της Cosmote δεν δουλευει οταν εχεις 2 SIM στο τηλ ή εχεις multi-sim να πω οτι ειμαι με μια απλη SIM στο τηλεφωνο και απλα δεν παιζει.

 image.thumb.png.754b5c1f3ca2fe88954deb6d22b6ffcc.png

Edited by dimosab
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

εμενα σε κοσμοτε δε παιζει volte vowifi και ας ειναι ενεργοποιημενα

 

2 ώρες πριν, dimosab said:

Παιδες καλημερα, δυστυχως δεν παιζει 5G ουτε VoWIFI, VoLTE. Κατα την ενεργοποιηση 5G και WIFI Calling απο cosmote. Ειμαι με το τελευταιο Android 13 😞

Επειδη το 5G της Cosmote δεν δουλευει οταν εχεις 2 SIM στο τηλ ή εχεις multi-sim να πω οτι ειμαι με μια απλη SIM στο τηλεφωνο και απλα δεν παιζει.

 image.thumb.png.754b5c1f3ca2fe88954deb6d22b6ffcc.png

Ενεργοποίηση γίνεται και καλώντας στο 13888 για τις μη συμβατές κατα την cosmote συσκευές. Ετσι ειχα κι εγω 5g και volte wifi calling σε poco f2 pro μέχρι να σταματήσουν να παιζουν μετα απο καποια ενημέρωση-αναβάθμιση. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, george_sp said:

 

Ενεργοποίηση γίνεται και καλώντας στο 13888 για τις μη συμβατές κατα την cosmote συσκευές. Ετσι ειχα κι εγω 5g και volte wifi calling σε poco f2 pro μέχρι να σταματήσουν να παιζουν μετα απο καποια ενημέρωση-αναβάθμιση. 

Θα δοκιμασω να καλεσω το απογευμα το 13888 να δω αν ενεργοποιουν 5G και VoLTE και Wifi calling και θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα. fingers crossed.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω να καλεσω το απογευμα το 13888 να δω αν ενεργοποιουν 5G και VoLTE και Wifi calling και θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα. fingers crossed.
Ενημέρωσε μήπως και το χτυπήσουμε χριστουγεννιάτικο δώρο το κινητάκι! Αν και το συμφορουμίτης πιο πάνω αναφέρει ότι τα έχει ενεργοποιημένα αλλά δεν παίζουν. Βασικά volte και wificall με ενδιαφέρουν εμένα. Στις άλλες εταιρίες, πχ Vodafone έχουμε κάποια πληροφορία αν παίζουν?

Να ρωτήσω παιδιά. Έχει πάρει 2 αναβαθμίσεις Android αν έχω καταλάβει καλά. Αναμένεται να πάρει και άλλη?

Επίσης να υποθέσω επίσημη εγγύηση δεν υπάρχει αν το πάρουμε από skroutz ή best price, σωστά?

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zananiro said:

Ενημέρωσε μήπως και το χτυπήσουμε χριστουγεννιάτικο δώρο το κινητάκι! Αν και το συμφορουμίτης πιο πάνω αναφέρει ότι τα έχει ενεργοποιημένα αλλά δεν παίζουν. Βασικά volte και wificall με ενδιαφέρουν εμένα. Στις άλλες εταιρίες, πχ Vodafone έχουμε κάποια πληροφορία αν παίζουν?

Να ρωτήσω παιδιά. Έχει πάρει 2 αναβαθμίσεις Android αν έχω καταλάβει καλά. Αναμένεται να πάρει και άλλη?

Επίσης να υποθέσω επίσημη εγγύηση δεν υπάρχει αν το πάρουμε από skroutz ή best price, σωστά?

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και για μένα ο μόνος λόγος που δε το χω πάρει ακόμα είναι το wifi calling. Εγγύηση αντιπροσωπείας θα εχεις απο οποιαδήποτε κατάστημα που το παίρνει απο τον επισημο εισαγωγεα και οχι παραεισαγωγης αλλιώς έχεις εγγύηση καταστήματος όσο αυτό οριζει. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες με τα πολλα, καταφερα και παιζει το 5G αλλα δεν παιζει με τιποτα το VoLTE και VoWifi (Wifi Calling). Πηρα τηλ στο 13888 και μου ειπαν οτι μπορουν να ενεργοποιησουν τηλεφωνικα μονο τα VoLTE και VoWifi οπως και εκαναν. Το 5G ενεργοποιειται μονο στελνοντας SMS την λεξη 5G στο 1333. Το λοιπον, παροτι ενεργοποιησαν τα VoLTE και VoWifi, το τηλ δεν εβγαλε ποτε ενδειξη VoLTE. Του εκανα reset network settings, reboot, αλλαξα θεση SIM αλλα δεν. Αλλαξα το δικτυο σε 4G και κατω αλλα και παλι τιποτα. Μια φορα μονο κατα την κληση με το support της Cosmote μου εβγαλε για λιγο το VoLTE εικονιδιο στο status και μετα απο λιγο εσβησε και δεν το ξαναδα ποτε. Επισης να πω οτι στο Android 13 δεν υπαρχουν τα radio buttons να ενεργοποιησεις Wifi Calling και VoLTE. Δεν θυμαμαι αν υπηρχαν στα προηγουμενα A11 και 12 παντως αν υπηρχαν στο 13 εχουν αφερεθει (δειτε την παρακατω φωτο).

image.thumb.png.d16e22eea25f02fb03f78807ec33e495.png

Εντωμεταξυ, στο το status bar σου εχει buttons για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση VoLTE και Wifi Calling αλλα μολις τα ενεργοποιεις και ψαχνεις να τα βρεις στο StatusBar δεν υπαρχουν στα default buttons αλλα ουτε μπορεις να τα προσθεσεις μιας και δεν υπαρχουν ουτε στα υπολοιπα διαθεσιμα.

image.thumb.png.3f45f5ceaac26d9eeae0595c8f86fb29.png

Λεω κατι παιζει να εγινε με το OTA update οποτε κανω reset σε factory αλλα δεν αλλαξε απολυτως τιποτα.Το εψαξα στο Internet και λενε οτι η Oppo εχει βγαλει μεν την δυνατοτητα να ενεργοποιεις/απενεργοποιεις τα VoLTE και Wifi Calling αλλα τα εχουν by default force enabled. Αυτο ομως μαλλον δεν ισχυει γιατι κατεβασα το app "Force LTE Only" και τα VoLTE και Wifi Calling τα δειχνει disabled και δεν μπορεις να τα ενεργοποιησεις (δειτε φωτο παρακατω). επαιξα με το app αλλαζοντας τα Preferred Network Types αλλα δεν αλλαξε κατι.

image.png.30a69fbedca38454bdb9d9bd32846393.png

Εψαξα να βρω ολοκληρο το Android 13 Firm (CPH2207_11.F.60_2600_202212081840) να το περασω καθαρο μπας και αλλαξει κατι αλλα δεν υπαρχει στο site της Oppo ουτε κυκλοφορει ακομα στο internet. 

Εν κατακλειδι,  απο οτι φαινεται το firm του Android 13 προς ωρας εχει θεματα και δεν παιζουν τα VoLTE και Wifi Calling. Ελπιζω να τα φτιαξουν σε επομενο update.
Παμε στα καλα τωρα. Για να ενεργοποιησω το 5G εβαλα την καρτα sim μου απο το Oppo  στο Oneplus 8 Pro που εχω που εκει παιζουν και 5G και VoWifi και VoLTE. Η sim κλειδωσε κατευθειαν 5G στο OnePlus. Παρα το οτι κλειδωσε 5G, εστειλα απο το Oneplus το μηνυμα 5G στο 1333 για ενεργοποιηση του 5G. Αμεσα ελαβα το παρακατω αυτοματοποιημενο SMS

image.png.66e3f5b3632787600a50094e55df06c4.png

Τοτε εβγαλα την καρτα SIM την εβαλα στο Oppo και μπουμ 5G δουλεψε. 
Αν καποιος βρηκε ακρη με τα VoLTE και VoWifi ας ποσταρει αλλιως ελπιζω η Oppo να το λυσει με update γιατι τα VoWifi και VoLTE για μενα ειναι πιο σημαντικα απ το 5G.

Edited by dimosab
Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2022 at 8:29 ΠΜ, george_sp said:

Παιδιά καπου διαβασα οτι με την τελευταία αναβάθμιση παίζουν vo wifi και volte μπορει κάποιος να μου το επιβεβαιώσει αν όντως παιζουν σωστα σε cosmote; 

Γερμανία λειτουργούν όλα. 

 

On 18/12/2022 at 10:44 ΜΜ, Tr3LaRaS said:

με γερμανια?

 

Edited by Dimis39
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dimosab said:

Λοιπον παιδες με τα πολλα, καταφερα και παιζει το 5G αλλα δεν παιζει με τιποτα το VoLTE και VoWifi (Wifi Calling). Πηρα τηλ στο 13888 και μου ειπαν οτι μπορουν να ενεργοποιησουν τηλεφωνικα μονο τα VoLTE και VoWifi οπως και εκαναν. Το 5G ενεργοποιειται μονο στελνοντας SMS την λεξη 5G στο 1333. Το λοιπον, παροτι ενεργοποιησαν τα VoLTE και VoWifi, το τηλ δεν εβγαλε ποτε ενδειξη VoLTE. Του εκανα reset network settings, reboot, αλλαξα θεση SIM αλλα δεν. Αλλαξα το δικτυο σε 4G και κατω αλλα και παλι τιποτα. Μια φορα μονο κατα την κληση με το support της Cosmote μου εβγαλε για λιγο το VoLTE εικονιδιο στο status και μετα απο λιγο εσβησε και δεν το ξαναδα ποτε. Επισης να πω οτι στο Android 13 δεν υπαρχουν τα radio buttons να ενεργοποιησεις Wifi Calling και VoLTE. Δεν θυμαμαι αν υπηρχαν στα προηγουμενα A11 και 12 παντως αν υπηρχαν στο 13 εχουν αφερεθει (δειτε την παρακατω φωτο).

image.thumb.png.d16e22eea25f02fb03f78807ec33e495.png

Εντωμεταξυ, στο το status bar σου εχει buttons για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση VoLTE και Wifi Calling αλλα μολις τα ενεργοποιεις και ψαχνεις να τα βρεις στο StatusBar δεν υπαρχουν στα default buttons αλλα ουτε μπορεις να τα προσθεσεις μιας και δεν υπαρχουν ουτε στα υπολοιπα διαθεσιμα.

image.thumb.png.3f45f5ceaac26d9eeae0595c8f86fb29.png

Λεω κατι παιζει να εγινε με το OTA update οποτε κανω reset σε factory αλλα δεν αλλαξε απολυτως τιποτα.Το εψαξα στο Internet και λενε οτι η Oppo εχει βγαλει μεν την δυνατοτητα να ενεργοποιεις/απενεργοποιεις τα VoLTE και Wifi Calling αλλα τα εχουν by default force enabled. Αυτο ομως μαλλον δεν ισχυει γιατι κατεβασα το app "Force LTE Only" και τα VoLTE και Wifi Calling τα δειχνει disabled και δεν μπορεις να τα ενεργοποιησεις (δειτε φωτο παρακατω). επαιξα με το app αλλαζοντας τα Preferred Network Types αλλα δεν αλλαξε κατι.

image.png.30a69fbedca38454bdb9d9bd32846393.png

Εψαξα να βρω ολοκληρο το Android 13 Firm (CPH2207_11.F.60_2600_202212081840) να το περασω καθαρο μπας και αλλαξει κατι αλλα δεν υπαρχει στο site της Oppo ουτε κυκλοφορει ακομα στο internet. 

Εν κατακλειδι,  απο οτι φαινεται το firm του Android 13 προς ωρας εχει θεματα και δεν παιζουν τα VoLTE και Wifi Calling. Ελπιζω να τα φτιαξουν σε επομενο update.
Παμε στα καλα τωρα. Για να ενεργοποιησω το 5G εβαλα την καρτα sim μου απο το Oppo  στο Oneplus 8 Pro που εχω που εκει παιζουν και 5G και VoWifi και VoLTE. Η sim κλειδωσε κατευθειαν 5G στο OnePlus. Παρα το οτι κλειδωσε 5G, εστειλα απο το Oneplus το μηνυμα 5G στο 1333 για ενεργοποιηση του 5G. Αμεσα ελαβα το παρακατω αυτοματοποιημενο SMS

image.png.66e3f5b3632787600a50094e55df06c4.png

Τοτε εβγαλα την καρτα SIM την εβαλα στο Oppo και μπουμ 5G δουλεψε. 
Αν καποιος βρηκε ακρη με τα VoLTE και VoWifi ας ποσταρει αλλιως ελπιζω η Oppo να το λυσει με update γιατι τα VoWifi και VoLTE για μενα ειναι πιο σημαντικα απ το 5G.

Ξεχασα να γραψω οτι εχω ανοιξει ticket στην Cosmote για τα VoWifi και VoLTE, θα ενημερωσω μολις μου απαντησουν.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να γραψω οτι εχω ανοιξει ticket στην Cosmote για τα VoWifi και VoLTE, θα ενημερωσω μολις μου απαντησουν.
Ευχάριστα νέα όσον αφορά το 5g. Για volte, wifi, απ' ότι διαβάζω στο νήμα του pixel που είναι επίσης συσκευή η οποία δεν υποστηρίζεται επίσημα, τα παιδιά αναφέρουν ότι θα πρέπει κάποιος να μιλήσει με το τεχνικό τμήμα και να ζητήσει ims register. Έτσι, ενεργοποιούνται οι υπηρεσίες σε μη υποστηριζόμενες συσκευές. Μέσω sms, ακόμα και αν ενεργοποιηθουν σε υποστηριζόμενη συσκευή και φαίνονται ενεργά, δεν δουλεύουν σε μη υποστηριζόμενη συσκευή.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dimosab said:

Ξεχασα να γραψω οτι εχω ανοιξει ticket στην Cosmote για τα VoWifi και VoLTE, θα ενημερωσω μολις μου απαντησουν.

Αν σου απαντήσουν και δουλέψει κανονικά το vo wifi σε παρακαλώ ενημέρωσε γιατί ειναι ο μόνος λόγος που δεν το εχω παρει ακομα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα στην παρεα, χρονια πολλα και καλη χρονια. Να ξερετε οτι ακομα δεν εχω βγαλει ακρη με την Cosmote. Το εχω κυνηγησει πολυ το θεμα εχοντας πολλαπλες επικοινωνιες με δαυτους απο το 1st level αλλα με τιποτα δεν κανουν το θεμα escalate. Τους εχω ζητησει παρα πολλες φορες να μιλησω με τεχνικο 3ου επιπεδου και να γινει manual registration της συσκευης μου για τα VoLTE, Wifi Calling στον IMS αλλα τπτ. Θα το παω μεχρι τερμα. Ειναι απαραδεκτο εν ετη 2023 και εφοσον το 4G υπαρχει πανω απο 10ετια με καλυψη στην Cosmote σχεδον 100% τα τελευταια 6 χρονια να σου λενε οτι η οποια πιστοποιημενη σε ευρωπαικα δικτυα 4G και πανω συσκευη οτι υπαρχει θεμα συμβατοτητας και απλα να αφηνουν τους πελατες τους ξεκρεμαστους. Παρακαλω και στα υπολοιπα παιδια που εχουν Oppo Find X3 Neo να ανοιξουν αντιστοιχα tickets στην Cosmote μπας και ιδρωσει το αυτι τους. Εγω παντως θα το παω μεχρι τερμα. Σε περιπτωση που εμμενουν στον πημα οτι υπαρχει θεμα συμβατοτητας και δεν συνεχισουν να μην μου δινουν τις υπηρεσιες, θα τους ζητησω να μου απαντησουν εγγραφως να μου αιτιολογησουν γιατι δεν μου δινουν τις υπηρεσιες το Oppo και θα προχωρησω σε καταγγελια σε ΕΕΤΤ, συνηγορο καταναλωτη κτλ. Μεινετε συντονισμενοι για τα επομενα επισοδεια. Παντως οσοι εχετε Oppo ανοιξτε αιτηματα παιδια μπας και δουμε ασπρη μερα.

 

Link to comment
Share on other sites

περασα και γω την 13 και μου κλειδωσε καποιο μενου μεσα στο ui συστηματος που μπορουσες να ρυθμισεις το τηλεφωνο οταν φορτιζει να χτυπαει ηχος

μιλησα με την oppo και με εστειλε κατ εξερεση στην smartec στο χαιδαρι για να μου ξαναπερασουν το λογισμιικο ωστε να λυθει το προβλημα μου

πηγαινωντας να το παραλαβω ειδα οτι μου ειιχαν περασει την τελευταια της 12 και η απαντηση του ηταν οτι αυτη τους εδωσε η oppo σαν τελευταια γι αυτο το μοντελο

ξαναμιλησα παλι με oppo και μου ειπαν οτι και γι αυτους η 12 ειναι η τελευταια μεχρι τωρα και να μη περασω την 13 παλι γιατι αν παλι δε δουλεψει το τηλ καλα δε θα το ξανααναλαβει η smartec και οτι μπορει να ζητησει χρηματα και να περιμενω να ερθει η 13 απο μονη της πραγμα που δε θα γινει ποτε γιατι μονο με vpn θα παρω την πρωτη 13αρα

τωρα περιμενω να με ενημερωσουν απο την oppo η τους γραφω περναω την 13 ξανα και αν παλι δε κατσει καλα τους αρχιζω στα μπινελικια ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Update:

Καλησπερα παιδια. Ακομα τζιφος με την Cosmote. Με εχουν κανει μπαλακι. Το θεμα μου ειναι ανοιχτο απο τις 21-12-2022!!! και ακομα δεν εχω καταφερει να μιλησω με τεχνικο. Χτες με τα πολλα ειχα επικοινωνια με καποιον υπευθυνο του τηλεφωνικου και μου ειπε να περιμενω 2 μερες να το δει ο ιδιος προσωπικα με το τεχνικο τμημα. Για να δουμε τι θα γινει. Εγω θα το παω μεχρι τελους, δλδ αν δεν μου ενεργοποιησουν τα Wifi Calling και VoLTE θα ζητησω εγγραφως να μου απαντησουν καταληκτικα και επισημα οτι δεν το κανουν για χ,ψ,ζ λογους και μετα θα απευθυνθω σε ΕΕΤΤ με καταγγελια μηπως και βρω το δικιο μου. Ειναι πραγματικα απαραδεκτο εν ετει 2023 να σου λενε οτι συσκευη Ευρωπαικη 5G ready να μην παιζει υπηρεσιες 4G!!!. 

Εχει καλεσει καποιος απο εσας στην Cosmote για το ιδιο θεμα. Αν δεν το εχετε κανει, καντε το μπας και ακουστουν οι φωνες μας. Ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
εσκασε με vpn καινουργια αναβαθμιση
Σε ποια χώρα το VPN?? Τι αλλαγές έχει η νέα αναβάθμιση?

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2023 at 3:47 ΠΜ, Eldir said:

Σε ποια χώρα το VPN?? Τι αλλαγές έχει η νέα αναβάθμιση?

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

χωρα Γαλλια τωρα για αλλαγες γραφει αλλα εγω προσωπικα δεν ειδα κατι

Link to comment
Share on other sites

χωρα Γαλλια τωρα για αλλαγες γραφει αλλα εγω προσωπικα δεν ειδα κατι
Μια χαρά... στην κάμερα ειδες καμία αλλαγή??

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...