Jump to content

iPhone SE 3 (2022)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 19/7/2022 at 8:06 ΜΜ, Tasos19s said:

Δυστυχώς ακόμα και στην Ευρώπη οι περισσότερες πωλήσεις έχουν να κάνουν με μεγάλο μέγεθος οθόνης οπότε οι δικές σου ανάγκες δεν αντιπροσωπεύουν το σύνολο 

Κι εγώ σαν εσένα δεν θέλω μεγάλη συσκευή άσχετα που δεν είμαι όλη μέρα στον υπολογιστή

 

Οι άνθρωποι λειτουργούν μιμητικά, κάτι που οι διαφημιστές γνωρίζουν καλά να χρησιμοποιούν, έτσι είναι εις θέσιν να πουλήσουν ψυγείο ακόμα και σε Εσκιμώο. Θυμάμαι το γέλιο που ρίχναμε όταν βλέπαμε πριν χρόνια κάποιον με συσκευή 5 ιντσών που τότε θεωρούνταν εξωπραγματικά μεγάλη, (και ήταν μεγάλη). Ο άνθρωπος όμως εύκολα χάνει το μέτρο. Αν έχεις υπολογιστή στο σπίτι, τάμπλετ, φορητό υπολογιστή, υπάρχει λόγος να κουβαλάς έξω την γκουμούτσα;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

λοιπόν εντυπώσεις για το νέο μου iphone se 2022.

μετά από 3,5 χρόνια με το iphone se  του 2016 πήρα το se 2022. μεγαλύτερη οθόνη,πιο γρήγορο touch id,πιο γρήγορο σαν συσκευή,ασύρματη φόρτιση,πλήρως ενημερωμένο ios 16 και γενικως ένα εύκολο καθημερινό τηλεφωνο σε αποδεκτή τιμή. 

Α και σαν κάμερα σε σχέση με το iphone se 2016,η μέρα με την νύχτα!!!

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καμία έκπληξη όσον αφορά τις διαπιστώσεις σου, αναμενόμενα σαφώς ανώτερο από το μοντέλο του 2016.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, athanaso77 said:

Καμία έκπληξη όσον αφορά τις διαπιστώσεις σου, αναμενόμενα σαφώς ανώτερο από το μοντέλο του 2016.

Πωλούνται τέτοιες συσκευές στις μέρες μας; 
Μου φαίνεται παράξενο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, athanaso77 said:

Καμία έκπληξη όσον αφορά τις διαπιστώσεις σου, αναμενόμενα σαφώς ανώτερο από το μοντέλο του 2016.

και όμως την πρακτικότητα και το μέγεθος του iphone se 2016 δεν το αλλάζω,αλλά είχε γίνει αργό,είχαν σταματήσει οι αναβαθμίσεις και η μπαταρια πλέον δεν με βοηθούσε στην καθημερινότητα. τώρα εχω λογικό μέγεθος,δύναμη,ταχύτητα και λογική τιμή. καλημερα. 

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
45 minutes ago, Tasos19s said:

Οθόνη amoled 

Έχοντας βάλει iPhone XR και 11άρι δίπλα στις OLED των ναυαρχίδων, μπορώ να δικαιολογήσω απόλυτα γιατί πωλούνται ακόμα.

Αν αφήσεις τα specs στην άκρη, δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τις OLED.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, athanaso77 said:

Έχοντας βάλει iPhone XR και 11άρι δίπλα στις OLED των ναυαρχίδων, μπορώ να δικαιολογήσω απόλυτα γιατί πωλούνται ακόμα.

Αν αφήσεις τα specs στην άκρη, δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τις OLED.

Τα είχα κι εγώ 

την μέρα δεν βλέπεις πολλές διάφορες 

Στο μαύρο όμως έχουν μεγάλη διαφορά 

το ένα είναι μαύρο ανενεργό και το άλλο είναι ενεργό και γκρι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Tasos19s said:

Οθόνη amoled 

Να έλεγες οθόνη γενικά να πω ναι. 

Αλλά το οτι δεν έχει amoled δε το θεωρώ μειονεκτημα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mol said:

Να έλεγες οθόνη γενικά να πω ναι. 

Αλλά το οτι δεν έχει amoled δε το θεωρώ μειονεκτημα. 

Στα δικά μου μάτια μειονεκτεί 

Τι να σου πω όπως τα βλέπει ο καθένας 

Επισης το σχέδιο της συσκευής αρκετά παλιό 

Ειπαμε γούστα είναι αυτά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, Tasos19s said:

Τα είχα κι εγώ 

την μέρα δεν βλέπεις πολλές διάφορες 

Στο μαύρο όμως έχουν μεγάλη διαφορά 

το ένα είναι μαύρο ανενεργό και το άλλο είναι ενεργό και γκρι 

Ναι οκ, είναι γνωστό το μαύρο των OLED, ωστόσο, για τα specs τους, στη καθημερινή χρήση αυτές οι οθόνες είναι αξιοπρεπέστατες μέχρι και σήμερα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Ναι οκ, είναι γνωστό το μαύρο των OLED, ωστόσο, για τα specs τους, στη καθημερινή χρήση αυτές οι οθόνες είναι αξιοπρεπέστατες μέχρι και σήμερα!

Του iPhone 11 ναι τις έχω βάλει δίπλα δίπλα και είναι αρκετά καλή 

Στα δικά μου μάτια βέβαια όπως είπα ξεχωρίζουν γιατί έχω και μαύρο φόντο στην οθόνη κλειδώματος και στην αρχική οθόνη 

Σκετο μαύρο χωρίς τίποτα άλλο 

Όποτε καταλαβαίνεις πατάω να δω την ώρα και φαίνεται γκρι ενώ στα αλλά τηλέφωνα ανάβει μόνο τα led που δείχνουν κάτι άλλο πέρα από μαύρο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που με χαλάει στο συγκεκριμένο είναι η μικρότερη οθόνη από αυτή που θεωρώ οκ για εμένα (5.5-6")

Αν είναι το touch id στο πλάι(όπως το redmi note 9 pro που έχω) θα είχε μεγαλύτερη οθόνη και θα το σκεφτόμουν για αγορά. 

Και τώρα το σκέφτομαι (λόγω τιμής και μεγέθους γενικά) αλλά δ εθελω να πέσω σε οθόνη τόσο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mol said:

Εμένα το μόνο που με χαλάει στο συγκεκριμένο είναι η μικρότερη οθόνη από αυτή που θεωρώ οκ για εμένα (5.5-6")

Αν είναι το touch id στο πλάι(όπως το redmi note 9 pro που έχω) θα είχε μεγαλύτερη οθόνη και θα το σκεφτόμουν για αγορά. 

Και τώρα το σκέφτομαι (λόγω τιμής και μεγέθους γενικά) αλλά δ εθελω να πέσω σε οθόνη τόσο πολύ.

Θα σου ταίριαζε περισσότερο το iPhone 13 mini,εγώ εκεί θα πήγαινα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mol said:

Εμένα το μόνο που με χαλάει στο συγκεκριμένο είναι η μικρότερη οθόνη από αυτή που θεωρώ οκ για εμένα (5.5-6")

Αν είναι το touch id στο πλάι(όπως το redmi note 9 pro που έχω) θα είχε μεγαλύτερη οθόνη και θα το σκεφτόμουν για αγορά. 

Και τώρα το σκέφτομαι (λόγω τιμής και μεγέθους γενικά) αλλά δ εθελω να πέσω σε οθόνη τόσο πολύ.

Δεν είχαν περισσέψει όμως Touch ID στο πλάι στις αποθήκες 

Αυτα περίσσεψαν αυτά έβαλαν 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Θα σου ταίριαζε περισσότερο το iPhone 13 mini,εγώ εκεί θα πήγαινα.

Το χαλβαδιαζω αλλά ακόμη δε κάνω κίνηση. 

 

31 minutes ago, Tasos19s said:

Δεν είχαν περισσέψει όμως Touch ID στο πλάι στις αποθήκες 

Αυτα περίσσεψαν αυτά έβαλαν 

Ούτε amoled περίσσεψαν και έβαλαν οποιες είχαν. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mol said:

Το χαλβαδιαζω αλλά ακόμη δε κάνω κίνηση. 

 

Ούτε amoled περίσσεψαν και έβαλαν οποιες είχαν. 

Αυτό έγινε μην το γελάς 

Μεταξυ σοβαρού και αστείου το λέω εγώ αλλά λίγο πολύ έτσι μοιάζει η συσκευή να είναι μαζέματα 

Γι αυτό δεν μου αρέσει 

Είχα και τα 2 προηγούμενα se μην νομίζεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δε το γελάω. Όπως και εσύ απλά λέω πως έγιναν τα πράγματα . 

 

Τo se είναι το μονο μηλοτηλεφωνο που έχει touch id και κάποιοι το ζητάνε μας αρέσει η οχι

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mol said:

Δε το γελάω. Όπως και εσύ απλά λέω πως έγιναν τα πράγματα . 

 

Τo se είναι το μονο μηλοτηλεφωνο που έχει touch id και κάποιοι το ζητάνε μας αρέσει η οχι

Επιλογές να υπάρχουν έτσι για όλο τον κόσμο και τα γούστα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mol said:

Το χαλβαδιαζω αλλά ακόμη δε κάνω κίνηση. 

 

Ούτε amoled περίσσεψαν και έβαλαν οποιες είχαν. 

εγώ πάντως που έχω το 13,είμαι ευχαριστημένος και θα σε καλύψει 100%. 
Κινηταρα είναι και ας έχει το Face ID.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ως φωτογράφος προτιμώ την χρωματική παλέτα των lcd οθονών σε σχέση με τα υπερκορεσμένα χρώματα των oled που δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα αλλά επικράτησαν καθότι πιο εντυπωσιακές. Τα μαύρα στην lcd του SE 2022 είναι αρκούντος σκούρα με απειροελάχιστη διαφορά από μια oled και χωρίς ίχνος χρωματικού bleading, ενώ είναι πιο ξεκούραστη στα μάτια από μια oled ειδικά σε χαμηλό φως. Έχω ταυτόχρονα ένα google pixel 4 5g και η διαφορά των οθονών είναι το τελευταίο που πρακτικά θα απασχολήσει κάποιον. Ο λόγος που λατρεύω το se είναι το μικρό του μέγεθος, αιτία που με οδηγεί να παίρνω μόνο αυτό έξω ενώ το pixel το έχω ως tablet για το σπίτι.   

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, alexphoto said:

Ως φωτογράφος προτιμώ την χρωματική παλέτα των lcd οθονών σε σχέση με τα υπερκορεσμένα χρώματα των oled που δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα αλλά επικράτησαν καθότι πιο εντυπωσιακές. Τα μαύρα στην lcd του SE 2022 είναι αρκούντος σκούρα με απειροελάχιστη διαφορά από μια oled και χωρίς ίχνος χρωματικού bleading, ενώ είναι πιο ξεκούραστη στα μάτια από μια oled ειδικά σε χαμηλό φως. Έχω ταυτόχρονα ένα google pixel 4 5g και η διαφορά των οθονών είναι το τελευταίο που πρακτικά θα απασχολήσει κάποιον. Ο λόγος που λατρεύω το se είναι το μικρό του μέγεθος, αιτία που με οδηγεί να παίρνω μόνο αυτό έξω ενώ το pixel το έχω ως tablet για το σπίτι.   

Για εσένα είναι το τελευταίο 

Για εμένα είναι το πρώτο όμως 

Δεν είμαστε όλοι ίδιοι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέμε, αλλιώς θα είμασταν όλοι ίδιοι και θα είχαμε μόνο μια συσκευή.  Ρομποτακια.

 

 

2 σιμ δέχεται το συγκεκριμένο?

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mol said:

Μα αυτό λέμε, αλλιώς θα είμασταν όλοι ίδιοι και θα είχαμε μόνο μια συσκευή.  Ρομποτακια.

 

 

2 σιμ δέχεται το συγκεκριμένο?

 

Φυσικά μέσω e-sim βέβαια όπου η μια θα πρέπει να είναι Cosmote/Vodafone,διότι η Wind δεν υποστηρίζει. Εγώ στο iPhone 13 έχω και τα δυο νούμερα της υπογραφής μου 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 3 (2022)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...