Jump to content

Το μυαλό με στρέφει αλλού θέλετε μα Η τσέπη με οδηγεί αλλού


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το θέμα της επιλογής είναι απλό, αυτό δεν το κάνει ευκολο 😁

Σκέφτομαι :

1) το samsung a52s 128 από skroutz (τόσο φτάνει η τσέπη μου). 

2) το realme gt master edition 256 από germanos στα (348.99/1.24= 281.44)- 52 από καβαντζα επιστροφή eurobank = 239.44€

Φαντάζομαι το "μπάτζετ" που κινούμαι και ο τρόπος φάνηκε.

Όσο ποιο σταθερό λειτουργικό και όσο το δυνατόν λιγότερο πείραγμα θέλει η συσκευή από το κουτί. 

Τι άλλες επιλογές έχω;

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των δύο θα επέλεγα το Realme.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, andreasomageiras said:

Λοιπόν το θέμα της επιλογής είναι απλό, αυτό δεν το κάνει ευκολο 😁

Σκέφτομαι :

1) το samsung a52s 128 από skroutz (τόσο φτάνει η τσέπη μου). 

2) το realme gt master edition 256 από germanos στα (348.99/1.24= 281.44)- 52 από καβαντζα επιστροφή eurobank = 239.44€

Φαντάζομαι το "μπάτζετ" που κινούμαι και ο τρόπος φάνηκε.

Όσο ποιο σταθερό λειτουργικό και όσο το δυνατόν λιγότερο πείραγμα θέλει η συσκευή από το κουτί. 

Τι άλλες επιλογές έχω;

Προφανώς πας στο 2ο και σε αντίστοιχα τέτοια γιατί για τα λεφτά τους είναι τέρατα. Εγώ πήρα το a52s μετά από s21 ultra και iPhone 13Pro γιατί ήθελα μενού και back up από Samsung, για συγκεκριμένο λόγο.  Αν όμως θες κάτι πιο πλήρες τότε πας σε τέτοια κινητά, είναι υπερ πλήρη 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βασικό στοιχείο που γέρνει η ζυγαριά στο realme είναι η 256 μνήμη. 

Δεν έχω δει λοιπές επιλογές και εάν αξίζει να δω κάτι άλλο; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Δες και το καινούριο realme 9 pro+ αν δεν κάνω λάθος έχει ois στην κάμερα, και πολύ καλύτερη μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chios said:

Δες και το καινούριο realme 9 pro+ αν δεν κάνω λάθος έχει ois στην κάμερα, και πολύ καλύτερη μπαταρία.

Όσο το είδα,  το 128ρι δε μπορώ να το βρω κάτω από 300€,οπότε δεν έψαξα τις λεπτομέρειες. 

Ευχαριστώ πάντως! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των 2 το Samsung. Καλύτερη και πιο φωτεινή οθόνη, που έχει σίγουρα gorilla glass (το άλλο δεν αναφέρει κάτι τέτοιο). Είναι επίσης αδιάβροχο, παίρνει κάρτα sd και δεν σε απασχολεί καν ο μικρότερος αποθηκευτικός χώρος, και έχει και στερεοφωνικά ηχεία. Τέλος σε υποστήριξη (αναβαθμίσεις και σέρβις) είναι πολύ μπροστά τα Samsung συγκρινόμενα με οτιδήποτε άλλο.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστές η γνώμες, όλων σας. 

Από ότι βλέπω η αγορά θα πάει για τέλη του μήνα (με το καλό) οπότε θα δείξει μήπως πέσει και καμιά καλή προφορά τότε! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται samsung με κλειστά μάτια

Στα χαρτιά είναι παρεμφερείς συσκευές αλλά στο κομμάτι του software δεν υπάρχει σύγκριση, μην το σκέφτεσαι καν

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομίζω ότι στα 269€ που "βγήκε" το realme gt master edition στην 8/256 έκδοση και κάνοντας εξαργύρωση την "επιστροφή" που έχω θα μου βγει τελική τιμή 217€, δεν έχει νόημα να ψάχνω για κάτι άλλο στην αγορά... 

Εάν δεν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση (στο ίδιο όριο τιμής 217€-230€) να το κλείσω το απόγευμα! 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

μπα ετσι οπως τα βλεπω ειναι πολυ καλυτερο το σαμμυ, αν και τα εχω βαρεθει. Τι αλλες εναλακτικες εχουμε μεχρι 330?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Germanos τέλος. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το master edition ειναι καλυτερο απο το gt neo 2?
Ούτε καν.το gt 2 Neo φοράει τον snapdragon 870.

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα κοιτούσα και εγώ

Στο τέλος πήγα στο POCO F3 

Και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

Χωρίς να τα ξέρω τα άλλα 2 θα πήγαινα Σάμυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...