Jump to content

Redmi Note 11 Pro ή Realme 9 pro plus


bagit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι τελευταίες μου δυο συσκευές ήταν της xiaomi. Εδώ και 3 χρόνια έχω το mi 9 se. Είμαι αρκετά ικανοποιημένος καθώς είναι το πρώτο κινητό που μου κράτησε 3 χρόνια. Βέβαια μετά την τελευταία αναβάθμιση σε miui 12.5 βγήκαν ενοχλητικά θεματάκια αλλά πιστεύω είναι γενικό κουσούρι της εταιρείας. Από λειτουργικό είμαι σχετικά ευχαριστημένος αν και δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι ιδιαίτερα. Από καινούργιο κινητό με ενδιαφέρει να έχει μια καλή μπαταρία που να βγάζει άνετα 1 ημέρα και μια κάμερα να μπορώ να βγάζω καλές φώτο και υπό συνθήκες χαμηλού φωτισμού αλλά και βίντεο χωρίς να τρέμει. Σκέφτομαι το Realme επειδή έχει OIS αλλά με φοβίζει ο επεξεργαστείς ειδικά δεν γνωρίζω αν μπορεί να πάρει gcam, επίσης δεν ξέρω το λειτουργικό του αν είναι αξιοπρεπές. Από την άλλη με το redmi θα πατήσω σε γνώριμα μονοπάτια αλλά δεν έχει OIS και γενικά δεν δίνει κάτι το παραπάνω. Μόνο καλό είναι πως θα έχω gcam που θα απογειώσει κάμερες.

Τι θα μου προτείνατε;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το a52s σ αυτά τα χρήματα Πάντως από τα 2 που προτείνεις το realme φαίνεται καλύτερο. Εγω σ αυτό θ πηγαίνα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...