Jump to content

Realme GT 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 9/2/2023 at 6:32 ΠΜ, drdedus said:

η τιμη οπως βλέπεις ειναι στο χαμηλότερο.

ποια καταστήματα ηταν τα αξιόπιστα πρώτα? (καλο και αυτο..)

θα έδινες 20 ευρω παραπάνω να το πάρεις απο ένα αλλο μαγαζί?

ποιο ειναι αυτό να το ξέρουμε?

Στο Σκρουτζ πάντα είχε περίπου τοσο.

Στο bestprice την τιμή τοσο χαμηλά την έδινε μόνο αυτό το μαγαζί.

Δεν πήρε 100 ευρω πανω.

Το εχω παρει 2 φορες και την 2η ενω ελεγε διαθέσιμο ηρθε μετα απο μηνα απο τα αξιόπιστα που λες.

 

2 εβδομαδες ειναι οι 4-10 μερες που λεει το πρώτο κατάστημα?

4 με 10 λεει δεν λεει 4 συν 10.

 

Σήμερα πλέον δεν υπάρχει ούτε αυτό το 1 κατάστημα που το είχε φθηνά. Ίσως πλέον να είναι καλύτερα να περιμένουμε το GT Neo 5 που θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας υποστηρίζει το τηλέφωνο 5g στη nova(πρώην Wind);

Η βασική μου κάρτα είναι cosmote. Χθες έβαλα στη δεύτερη θέση μία κάρτα nova. Ενώ το netmonster δείχνει 5g NSA, στη status bar δείχνει μόνο 4g+

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, κάνε έναν κόπο να τηλεφωνήσεις δωρεάν στο 13700 πού είναι η εξυπηρέτηση για τεχνικά θέματα και ζήτα να σου ενεργοποιήσουν το 5g στη γραμμή σου.

Θα γίνει άμεσα και μετά αρκεί μία επανεκκίνηση της συσκευής και θα έχεις 5g, καλώς εχόντων των πραγμάτων.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, p_k said:

Φίλε μου, κάνε έναν κόπο να τηλεφωνήσεις δωρεάν στο 13700 πού είναι η εξυπηρέτηση για τεχνικά θέματα και ζήτα να σου ενεργοποιήσουν το 5g στη γραμμή σου.

Θα γίνει άμεσα και μετά αρκεί μία επανεκκίνηση της συσκευής και θα έχεις 5g, καλώς εχόντων των πραγμάτων.

 

46 minutes ago, drdedus said:

5g θα εχεις. vowifi οχι στην wind.

To ενεργoποιησα τελικα το 5g με τηλεφωνο στο 13800.Στο 13700 που πηρα με εστειλαν να φυγω, να παω αλλου

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το wiinbank της Πειραιώς. Ενώ ενεργοποιώ το δακτυλικό αποτύπωμα και λειτουργεί, μόλις κλείσω την εφαρμογή γυρίζει ξανά σε pin και δεν μου δίνει την δυνατότητα να το ξαναενεργοποιήσω. 

Την έβγαλα την ξαναέβαλα, προσπάθησα 2 φορές και μου κάνει το ίδιο συνέχεια.

Έχει κανείς την εφαρμογή winbank με δακτυλικό αποτύπωμα σε αυτή την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 νομίζω παλιότερα γινόταν να μεταφέρεις απο την παλιά συσκευή στην καινούργια μονο τα wifi δίκτυα που εχεις μεσω του clone και όχι του google cloud.  Εξακολουθεί?  γίνεται να είναι το παλιο realme η ακόμα και οποιοδήποτε android ?

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2023 at 7:32 ΜΜ, giannis_24 said:

Καλησπερα παιδια, εχει αγορασει κανενας το gt2 απο το e-shop ?

Εγώ είχα αγοράσει το realme 8 4g από eshop

Link to comment
Share on other sites

 Καλημερα παιδια

Μολις το αγορασα απο γνωστο σκρουτζομαγαζο κ δεν μπορω να κανω Update στο UI (εμφανιζει την εκδοση Α.21 αλλα γραφει ¨Download failed,Try again" αλλα τιποτα..). Αυτη τη στιγμη εχει την Α.13.

Κατεβασα κ ενα Tool (Realme System Upgrade Tool v.1.0.6_b004) για να το κανω manually αλλά κ παλι τζιφος. Κατεβαζει ενα αρχειο zip 4.2GB στο PC αλλα δεν υπαρχει καποιο αρχειο να εξηγει τι διαλο πρεπει να γινει στη συνεχεια.

Εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο προβλημα ?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Coroner said:

 Καλημερα παιδια

Μολις το αγορασα απο γνωστο σκρουτζομαγαζο κ δεν μπορω να κανω Update στο UI (εμφανιζει την εκδοση Α.21 αλλα γραφει ¨Download failed,Try again" αλλα τιποτα..). Αυτη τη στιγμη εχει την Α.13.

Κατεβασα κ ενα Tool (Realme System Upgrade Tool v.1.0.6_b004) για να το κανω manually αλλά κ παλι τζιφος. Κατεβαζει ενα αρχειο zip 4.2GB στο PC αλλα δεν υπαρχει καποιο αρχειο να εξηγει τι διαλο πρεπει να γινει στη συνεχεια.

Εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο προβλημα ?

Ευχαριστω πολυ

Νομίζω πως ο πιο απλός τρόπος είναι να του δώσεις μερικές μέρες να σου έρθουν τα updates.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Coroner said:

 Καλημερα παιδια

Μολις το αγορασα απο γνωστο σκρουτζομαγαζο κ δεν μπορω να κανω Update στο UI (εμφανιζει την εκδοση Α.21 αλλα γραφει ¨Download failed,Try again" αλλα τιποτα..). Αυτη τη στιγμη εχει την Α.13.

Κατεβασα κ ενα Tool (Realme System Upgrade Tool v.1.0.6_b004) για να το κανω manually αλλά κ παλι τζιφος. Κατεβαζει ενα αρχειο zip 4.2GB στο PC αλλα δεν υπαρχει καποιο αρχειο να εξηγει τι διαλο πρεπει να γινει στη συνεχεια.

Εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο προβλημα ?

Ευχαριστω πολυ

Ενεργοποίησε τις αυτομάτες ενημερώσεις στις επιλογές προγραμματιστή (developer options)

 

Εγώ βέβαια στο δικό μου δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα για να ενημερωθεί αλλά έχω δει αυτή τη λύση σε πολλούς

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Την νεα εκδοση μου την εμφανιζει ως επιλογη χωρις ομως να μπορω να κανω κατι.

Περιμενω να μιλησω με καποιον τεχνικο μπας κ μπορεσει να με βοηθησει.

 🙂

κ παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου έχουν προτείνει το realme GT2 αλλά στα ίδια λεφτά είμαι ανάμεσα και στα παρακάτω:

Poco X5,

Poco F4,

Samsung Galaxy A53,

Oneplus Nord 2T,

Motorola Moto G73,

Poco X4. 

Σε σχέση με αυτά θα με συμβουλεύατε να πάρω το GT2 ή κάποιο από τα παραπάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Coroner said:

 Καλημερα παιδια

Μολις το αγορασα απο γνωστο σκρουτζομαγαζο κ δεν μπορω να κανω Update στο UI (εμφανιζει την εκδοση Α.21 αλλα γραφει ¨Download failed,Try again" αλλα τιποτα..). Αυτη τη στιγμη εχει την Α.13.

Κατεβασα κ ενα Tool (Realme System Upgrade Tool v.1.0.6_b004) για να το κανω manually αλλά κ παλι τζιφος. Κατεβαζει ενα αρχειο zip 4.2GB στο PC αλλα δεν υπαρχει καποιο αρχειο να εξηγει τι διαλο πρεπει να γινει στη συνεχεια.

Εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο προβλημα ?

Ευχαριστω πολυ

Το ui θα κάνει μαζί με το Android νομίζω παρτο χαλαρά. Ο τεχνικός δεν θ σε βοηθήσει αν καίγεσαι μπορείς να μπεις με VPN Γερμανία και θα κατέβει η τελευταία έκδοση c08 αλλά μπορεί να κάνει μια μια τις εκδόσεις. Χαλαρά 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στη πλοηγηση συστηματος στα 3 'κουμπια' κατω , γινετε να απενεργοποιησουμε την δονηση?

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2023 at 6:51 ΜΜ, giannis_24 said:

Παιδια στη πλοηγηση συστηματος στα 3 'κουμπια' κατω , γινετε να απενεργοποιησουμε την δονηση?

Μπορείς να δεις τις ρυθμίσεις δόνησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια είμαι ανάμεσα στο realme gt2 8/128 vs Google pixel 6a πιο θεωρείται καλύτερο και γιατί;τα βρίσκω μεταχειρισμένα στα 250€ ημερών;Σε λευκό χρώμα και τα δύο..Ξέρω δεν εχω επίσημη εγγύηση και wi fi calling + 5G ακόμα σε πίξελ.. Ευχαριστώ για οποία βοήθεια πάρω 

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2023 at 9:28 ΠΜ, BOOM1 said:

Καλησπέρα παιδια είμαι ανάμεσα στο realme gt2 8/128 vs Google pixel 6a πιο θεωρείται καλύτερο και γιατί;τα βρίσκω μεταχειρισμένα στα 250€ ημερών;Σε λευκό χρώμα και τα δύο..Ξέρω δεν εχω επίσημη εγγύηση και wi fi calling + 5G ακόμα σε πίξελ.. Ευχαριστώ για οποία βοήθεια πάρω 

Πάρε Realme καινούργιο. Γιατί να μπλέκεις με προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, stargr said:

Πάρε Realme καινούργιο. Γιατί να μπλέκεις με προβλήματα?

Γιατί έχει φτάσει 335€ πολλά για κινητό για μένα δεν θέλω να δώσω τόσα και αν είναι να πάω σε τόσα λεφτά θεωρώ καλύτερη επιλογή το pixel 6a βάση λογισμικού και κάμερας θα αντέξει πιο πολλά χρόνια λογικά...πια θεωρείς τα αρνητικά του gt2m? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς να συγκρίνεις αυτα τα 2 κινητά, στο ένα δεν δουλεύουν βασικά πράγματα.

Κατι είχαν πει για τα pixel και την Vodafone ? Μηπως και έρθει η υποστήριξη έτσι.

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2023 at 1:11 ΜΜ, drdedus said:

δεν μπορείς να συγκρίνεις αυτα τα 2 κινητά, στο ένα δεν δουλεύουν βασικά πράγματα.

Κατι είχαν πει για τα pixel και την Vodafone ? Μηπως και έρθει η υποστήριξη έτσι.

Ευχαριστώ το μόνο που δεν δουλεύει στα πίξελ είναι το 5g+ wi fi calling το volte οκ είναι.Αολα γιατί το βρίσκω σε πολύ καλή τιμή το πίξελ στα 250€ 2 μηνών για αυτό το σκεφτόμουν 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...