Jump to content

Realme GT 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το τσεκάρω φίλος από ότι είδα και στο google ισχύει αυτό που λες
Βασικά άλλος φίλος το είπε αλλά τι έκανα κι εγώ και βλέπουμε

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σας δείξω μπαταρία . H μπαταρία φορτιστηκε 20:30 χτες. Η χρήση ήταν google music, wifi, internet, fb, instagram,telegram όλα από λίγο. Οποίος θέλει κάνει debloat com.heytap.accessory. Ψάξτε το

Screenshot_2023-01-23-16-37-16-59_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Screenshot_2023-01-23-22-31-32-81_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tolios32 said:

Θα σας δείξω μπαταρία . H μπαταρία φορτιστηκε 20:30 χτες. Η χρήση ήταν google music, wifi, internet, fb, instagram,telegram όλα από λίγο. Οποίος θέλει κάνει debloat com.heytap.accessory. Ψάξτε το

Screenshot_2023-01-23-16-37-16-59_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Screenshot_2023-01-23-22-31-32-81_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Giannis Gigantas εδω χαχαχαχα πιστευω να εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όποτε συνδεθεί bluetooth συσκευή αρχίζει να παίζει κάτι, άλλοτε η μουσική, άλλοτε το ραδιόφωνο (tunein) άλλοτε video, υπάρχει τρόπος να μην γίνεται αυτό γιατί με έχει σκάσει;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, john_who said:

Όποτε συνδεθεί bluetooth συσκευή αρχίζει να παίζει κάτι, άλλοτε η μουσική, άλλοτε το ραδιόφωνο (tunein) άλλοτε video, υπάρχει τρόπος να μην γίνεται αυτό γιατί με έχει σκάσει;

Αυτό το σπαστικό το είχα και εγώ στη δική μου συσκευή έπαιζε μουσική από το poweramp που έχω, πήγα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και είχε διακόπτη να ξεκινάει αυτόματα όταν συνδεθεί BT, το έκλεισα και ησύχασα, μπες ρυθμίσεις πx tunein και δες αν έχει κάτι αντίστοιχο. https://help.tunein.com/why-does-my-app-turn-itself-on-how-do-i-stop-this-SJCfg9RcOwz

 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε και ανέβηξε τόσο πολύ η τιμή του; Από εκεί που ήταν στα 360 περίπου έχει εκτοξευθεί σχεδόν 100 ευρώ πάνω μέσα σε λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που κοιτάς; Στο skourtz τώρα που γράφω έχει 450 το πιο φθηνό και στο best έχει ένα με 360 και το αμέσως επόμενο πάει πάλι στα 450.

Link to comment
Share on other sites

Πριν υπήρχαν αρκετά καταστήματα με αυτή την τιμή ή εκεί κοντά ενώ τώρα μόνο 1 και αυτό με παράδοση 2 βδομάδες και ίσως όχι και τόσο αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

η τιμη οπως βλέπεις ειναι στο χαμηλότερο.

ποια καταστήματα ηταν τα αξιόπιστα πρώτα? (καλο και αυτο..)

θα έδινες 20 ευρω παραπάνω να το πάρεις απο ένα αλλο μαγαζί?

ποιο ειναι αυτό να το ξέρουμε?

Στο Σκρουτζ πάντα είχε περίπου τοσο.

Στο bestprice την τιμή τοσο χαμηλά την έδινε μόνο αυτό το μαγαζί.

Δεν πήρε 100 ευρω πανω.

Το εχω παρει 2 φορες και την 2η ενω ελεγε διαθέσιμο ηρθε μετα απο μηνα απο τα αξιόπιστα που λες.

 

2 εβδομαδες ειναι οι 4-10 μερες που λεει το πρώτο κατάστημα?

4 με 10 λεει δεν λεει 4 συν 10.

 

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία έφτιαξε full,  εύκολα πιάνεις 6.5 με 7 ώρες sot. Το μόνο που χρειάζεται είναι να επιλέξεις είναι η λειτουργία αναμονής μεγάλης διάρκειας..αυτό βρήκα από πολλές αναφορές στο διαδίκτυο κ όντως ισχύει .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία έφτιαξε full,  εύκολα πιάνεις 6.5 με 7 ώρες sot. Το μόνο που χρειάζεται είναι να επιλέξεις είναι η λειτουργία αναμονής μεγάλης διάρκειας..αυτό βρήκα από πολλές αναφορές στο διαδίκτυο κ όντως ισχύει .
Τι εννοείς επειδή το έχω αγγλικά; Ποια ρύθμιση είναι; Αυτό που παραθέτω;

5cd27cc5fb80fc3288fa01da4c81eb61.jpg

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο
Έχεις δει να επηρεάζει ειδοποιήσεις στη διάρκεια της μέρας αν πχ μείνει κλειστή η οθόνη για Χ χρόνο; Με ενδιαφέρει πολυ να μη χάνω ειδοποιήσεις λόγω δουλειάς

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο viber έχω παρατηρήσει πως κάποιες στιγμές πρέπει να το ανοίξω για να δω ότι έχω νέα μηνύματα. Και το έχω ψάξει ότι δεν είναι κάποια ρύθμιση της εφαρμογής που έχω επιλέξει. 

WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stratos_21 said:

Έχεις δει να επηρεάζει ειδοποιήσεις στη διάρκεια της μέρας αν πχ μείνει κλειστή η οθόνη για Χ χρόνο; Με ενδιαφέρει πολυ να μη χάνω ειδοποιήσεις λόγω δουλειάς

Sent from my RMX3311 using Tapatalk
 

Σε μένα όχι ,  εκτός του viber , αλλά νομίζω ότι ήταν κ πριν έτσι . Κολλάει γενικά η εφαρμογή κ σε άλλη συσκευή που έχω 

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς μπορεί το λειτουργικό να είναι καθαρότερο απο Xiaomi αλλά δύσκολα βασίζεται κάποιος σε αυτό οσο στο Xiaomi

Κάποιες εφαρμογες ξεκινάνε οτι και να κάνεις πχ JINA sidebar και καποιες δεν έχουν άμεση ανταπόκριση στις ειδοποιήσεις πχ το Viber που λετε οσο και κα προσπαθείς

Καποιες αλλες μπαίνουν σφηνα σαν default πάλι με το ετσι θέλω πχ edge browse

 

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω πλάγια μπάρα απενεργοποιηση viber δεν είχα θέμα αντιθέτως το fb messenger οπότε θέλει αλλά ειναι δικό του θέμα για μπαταρία από τότε που απενεργοποιησα την γρήγορη σύνδεση η μπαταρία κρατάει 2 μερες δεν χρησιμοποιώ chrome και γενικά το κινητό έχει βελτιωθεί μπαταρία πχ τώρα είμαι. Και να φανταστείτε εγώ είμαι με το απλό το balanced όχι το ultra. Επίσης εγώ έχω κανει αυτο το bloatware. Και διαφωνώ για το xiaomi το θεωρώ χαλί σαν ui. Το realme ui 4 αν και στην αρχή είχε bug τώρα έχει στρώσει. 

Screenshot_2023-02-11-01-40-25-70_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Screenshot_2023-02-11-01-43-45-68_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

2 εφαρμογές αναφέρεις και η μια κάνει οτι θέλει?

χωρίς chrome και adb για bloatweare?

δηλαδή ? που το βλέπεις οτι είναι οκ?

μονο private dns βαζω στα Xiaomi .

Το βασικό ειναι οτι έχεις πάντα ακαριαία το τονίζω ακαριαία ειδοποιήσεις και το λειτουργικό κάνει αυτα πόυ λεει λιγο περισσότερο απο το realme. 

 

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περισσότερα κολλήματα είχα με το miui. Το λειτουργικό κάνει ακαριαία αυτά που το λέω. Τώρα ότι έχω απενεργοποιησει αυτες τις εφαρμογές που σου δείχνω είναι από επιλογή. 

Link to comment
Share on other sites

σε εσενα ετσι σε εμένα αλλιώς.

το θεμα δεν ειναι θεμα gt2 ειναι του λειτουργικού γιατί το εκανε σε 3 διαφορετικά μοντέλα.

Μακάρι να έβγαζε lineage official.

Το εχει κανει root κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, drdedus said:

Το εχει κανει root κάποιος?

Δεν υπάρχει root για το Ευρωπαϊκό μοντέλο

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω με island shizuku greenify macrodroid κλπ διαφορά αλλα τραβάει πολύ η κατάσταση απλα για να μην ξεκινάνε κάποιες εφαρμογές μόνες τους κλπ και γενικότερα δεν μπορείς να κανεις και πολλά.

Έχει κανείς εμπειρία εφαρμογές που δίνουν λειτουργίες ρουτ με adb κλπ και δουλεύουν αξιόλογα?

Υπάρχει σχετικό thread?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...