Jump to content

Realme GT 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aκριβως το ίδιο σκέφτομαι και εγώ. 

Τώρα έχω το Samsung s 21fe και δεν ξέρω αν αξίζει να πάω στο realme GT 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, patrik said:

Aκριβως το ίδιο σκέφτομαι και εγώ. 

Τώρα έχω το Samsung s 21fe και δεν ξέρω αν αξίζει να πάω στο realme GT 2

Νομίζω ότι από το s21fe δεν είναι τόσο upgrade γιατί πρακτικά μόνο σε μπαταρία κερδίζεις, και λίγο σε κάμερα. Βγαίνει και ο επεξεργαστής από την εξίσωση άρα πιο δύσκολη η επιλογή. 

Link to comment
Share on other sites

κατοχος εδω και 4 μερες και μπορω να πω οτι το κιν για μενα ειναι μπομπα

μπαταρια με τη χριση που του κανω 7-7,5 ωρες sot

οθοναρα,στερεο ηχο,επεξεργαστη που παει ταπα,καμερα καλη ,φορτιση γρηγορη

Link to comment
Share on other sites

λιγο οι καμερες μου φαινονται καπως 

νομιζω οτι το nord 2 που ειχα με το ιδιο setup φακων εβγαζε πολυ καλυτερα σε στοκ τουλαχιστον αλλα και με gcam

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα το κινητό και εγώ. Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές, έχοντας δώσει πριν 1,5 χρόνο περίπου για το s20fe με Snapdragon και με 8ram, 499 ευρώ και για αυτό τώρα 399 πιστεύω ότι αξίζει πολύ περισσότερο τα χρήματα που έδωσα.

Οθόνη εξαιρετική και λίγο πιο φωτεινή από το s20fe κάτω από ήλιο. Και σε απόδοση χρωμάτων τις βάζω ισάξιες. Μπαταρία αισθητά καλύτερη, και ταχύτατη φόρτιση! Σε ταχύτητα το realme ui και ευκολία χρήσης επίσης μου αρέσει πάρα πολύ, επίσης έχει λιγότερο bloatware από το one ui. Διαφορά λόγο του νεότερου επεξεργαστή και σε παιχνίδια που έχει καλύτερες επιδόσεις. Επίσης ισχύει ότι ζεσταίνεται λίγο παραπάνω όταν παίζεις αλλά εντάξει όχι σε υπερβολικό βαθμό. 

Κάμερες ακόμα δεν έχω τραβήξει κάτι το ιδιαίτερο αλλά με πρώτη ματιά η κύρια είναι λίγο καλύτερη νομίζω, οι άλλες σίγουρα χειρότερες.

Το Design μου αρέσει πολύ στο άσπρο χρώμα και κάθεται ωραία στο χέρι συν ότι σου δίνει ωραία αίσθηση. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Προερχόμενος από poco f2 pro μπορώ να πω ότι η μπαταρία του είναι απογοητευτικη. Σίγουρα θα χρειαστεί να το φορτίσεις μέσα στην μέρα. Η γρήγορη φόρτιση κάπως μετριάζει το πρόβλημα. Κατά τα άλλα πολύ καλή συσκευή. Το έχω στην κατοχή μου 4 μέρες και μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένος. Έχω απλά το άγχος της μπαταρίας.

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mariadimitris29 said:

Προερχόμενος από poco f2 pro μπορώ να πω ότι η μπαταρία του είναι απογοητευτικη. Σίγουρα θα χρειαστεί να το φορτίσεις μέσα στην μέρα. Η γρήγορη φόρτιση κάπως μετριάζει το πρόβλημα. Κατά τα άλλα πολύ καλή συσκευή. Το έχω στην κατοχή μου 4 μέρες και μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένος. Έχω απλά το άγχος της μπαταρίας.

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πιστεύω εξαρτάται από τι συσκευή έρχεται κάποιος. Εγώ πχ ερχόμενος από s20 Fe έχω πάθει πλάκα με τη μπαταρία. Επίσης η γρήγορη φόρτιση βολεύει πάρα πολύ, 10 -15 λεπτά στη πρίζα και έχεις ένα έξτρα 50%.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω και εγω τι να παρω,

 

να ρωτησω.. ειναι δυνατον να μην γραφει 4k 60fps video?

https://www.gsmarena.com/realme_gt2-11307.php

 

οσο για το s21 fe και εδω να ρωτησω εχει την 2600 (7) στο 5g ?

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s21_fe_5g-10954.php

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να το παρω. 446 εχει το 12/256 η 415 με τιμολογιο

στο αμαξι να φορτιζει μεχρι 3Α και navigation θα ζεσταίνεται πολυ? Πες οτι το βγαζω απο την φορτιση και παω να τραβηξω ενα 4κ60fps θα τραβηξει κανονικα η θα κανει σκαλωματα?

Εχουν φαγωθει οτι θερμαινεται.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, drdedus said:

ειμαι στο τσακ να το παρω. 446 εχει το 12/256 η 415 με τιμολογιο

στο αμαξι να φορτιζει μεχρι 3Α και navigation θα ζεσταίνεται πολυ? Πες οτι το βγαζω απο την φορτιση και παω να τραβηξω ενα 4κ60fps θα τραβηξει κανονικα η θα κανει σκαλωματα?

Εχουν φαγωθει οτι θερμαινεται.

Στο αμάξι όσο το έχω χρησιμοποιήσει με 5g, GPS και ανοιχτή οθόνη με υψηλή φωτεινότητα, ζεσταίνεται αρκετά αλλά όπως και κάθε άλλο κινητό που έχω κάνει την ίδια χρήση. Τώρα και με φόρτιση ταυτόχρονα δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Γενικά δεν νομίζω ότι θερμαίνεται παραπάνω από το s20 Fe με τον 865 που είχα. 

Edited by darksoul9
Link to comment
Share on other sites

το gt master edition με ολα αυτα που λεω είναι χλιαρό .

δεν το έχεις και αυτό?

πώς τα συγκρίνεις?

απλά λενε πολλα για τους 888 και 8gen 1 .

Μολις πάει λίγο κατω απο το ψυχολογικό των 400 θα το παρω.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Το s20 Fe το είχα για 1,5 χρόνο περίπου. Το gt2 το έχω περίπου 1 μήνα. Αυτόν τον έναν μήνα είχα και τα δυο ταυτόχρονα, τώρα πριν λίγες μέρες το έδωσα το s20 Fe. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι και τα δυο ζεσταίνονται σχεδόν το ίδιο, όταν κάνεις την ίδια χρήση.  Σίγουρα δεν το λέω χλιαρό, είναι αρκετά πιο ζεστό αλλά συνεχίζει να δουλεύει κανονικά. Βίντεο 4κ και 60 fps δεν έχω δοκιμάσει να τραβήξω ενώ είναι τόσο ζεστό, μπορώ να το τεσταρω κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mariadimitris29 said:

Προερχόμενος από poco f2 pro μπορώ να πω ότι η μπαταρία του είναι απογοητευτικη. Σίγουρα θα χρειαστεί να το φορτίσεις μέσα στην μέρα. Η γρήγορη φόρτιση κάπως μετριάζει το πρόβλημα. Κατά τα άλλα πολύ καλή συσκευή. Το έχω στην κατοχή μου 4 μέρες και μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένος. Έχω απλά το άγχος της μπαταρίας.

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ποια εκδοση εχεις παρει σε λογισμικο ?

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις παρει σε λογισμικο ?
11A17

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mariadimitris29 said:

11A17

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εγω με Α17 με wifi data μεσα στη μερα κλησεις φουλ και youtube βγαζω 8 ωρες το λιγοτερο και φτανω μεχρι 9

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με όλη μερα data, Bluetooth με δύο συσκευές συνδεδεμένες (smart watch και ακουστικά) λίγες κλήσεις σερφαρισμα αρκετά και youtube μεχρι το απόγευμα σχεδόν τελειώνει η μπαταρία. Φυσικά το κινητό το έχω πέντε μέρες και η μπαταρία μπορεί να μην έχει στρώσει ακόμα.

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mariadimitris29 said:

Εγώ με όλη μερα data, Bluetooth με δύο συσκευές συνδεδεμένες (smart watch και ακουστικά) λίγες κλήσεις σερφαρισμα αρκετά και youtube μεχρι το απόγευμα σχεδόν τελειώνει η μπαταρία. Φυσικά το κινητό το έχω πέντε μέρες και η μπαταρία μπορεί να μην έχει στρώσει ακόμα.

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

θελει καμια 15 φορτισεις αλλα μη ξεχνας οτι εχεις 888

Link to comment
Share on other sites

Ναι για τον επεξεργαστή το ξέρω ότι είναι ενεργοβόρος. Αυτό πιστεύω και ελπίζω και εγω ότι μετά από λίγες φορτίσεις θα πηγαίνει καλύτερα η μπαταρία.

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανεις προβλημα με τις φουσκες στο messenger ?

μου δουλευουν κανονικα και μετα απο καποια στιγμη παω να τη πατησω και εξαφανιζετε μετα απο λιγο ξαναεμφανιζετε την παταω παλι χανετε

εχω κανει clear cache εχω κανει απεγκατασταση μεχρι και φορματ εκανα αλλα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Για να θήκη και tempered class τι προτείνετε και από πού έχετε πάρει;

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, mariadimitris29 said:

Για να θήκη και tempered class τι προτείνετε και από πού έχετε πάρει;

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πηγαινε σε ενα irepair και βαλε hydrogel film 10 ευρω με τοποθετηση

αλλιως hamza 7 ευρω με τοποθετηση

για θηκη εγω στα τελευταια πεντε κινητα μου περνω παντα αυτη 

https://www.skroutz.gr/s/35480041/Tactical-Plyo-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Realme-GT2.html

και ειναι μπομπα

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε σε ενα irepair και βαλε hydrogel film 10 ευρω με τοποθετηση
αλλιως hamza 7 ευρω με τοποθετηση
για θηκη εγω στα τελευταια πεντε κινητα μου περνω παντα αυτη 
https://www.skroutz.gr/s/35480041/Tactical-Plyo-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Realme-GT2.html
και ειναι μπομπα
Βρήκα και αυτή. Δεν ξέρω αν αξιζει.
https://www.mediamarkt.gr/product/smartphones-smartliving/aksesouar-kiniton/prostasia-othonis-realme-gt2--sbs-glass-screen-protector/1677613

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...