Jump to content

TCL 30


CaptainChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 ώρες πριν, averel11 said:

καλησπερα. Στο τηλεφωνο αντιμετωπιζω τα εξης προβληματα, 1 κανενας βηματομετρητης δεν καταγραφει βηματα. 2 δεν λαμβανω ειδοποιησεις απο το i bank (το εχω ενεργοποιημενο). 3 οταν προσπαθω να στειλω κατι απο το tik tok στο messenger μου γραφει "ωχ κατι πηγε στραβα" ειναι προβληματικο το τηλεφωνο;

Έχω το TCL 30. Δεν χρησιμοποιώ καμία από αυτές τις εφαρμογές που λες αλλά κατέβασα για να δοκιμάσω το βηματομετρητη και περπάτησα μέσα στο σπίτι και μετράει κανονικά τα βήματα. Κατέβασα την εφαρμογή "βηματομετρητής". Όταν έκανα εγκατάσταση πάτησα αποδοχή σε ότι μου ζήτησε. Με το messenger έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες όταν θέλω να στείλω κάτι από το you tube. Πρίν δεν είχα κανένα πρόβλημα. Έστελνα κανονικά. Εδώ και 10 ημέρες περίπου βγάζει αυτό το μήνυμα. Θεωρώ ότι είναι κάποιο πρόβλημα της εφαρμογής και όχι του κινητού γιατί πριν λειτουργούσε κανονικά. Ίσως έχει να κάνει με το android 12.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για τον messenger  συμβαίνει και σε μένα, πρέπει να είναι προβλημα του messenger, ισως κάποια ασυμβατότητα με το Android 12. Βήματα μετράει η συσκευή κανονικά εχω Pedometer αλλά έχει και ενσωματωμένη μέτρηση η συσκευή κανοντας swipe δεξιά στο smart panel ψηλά κάτω από την ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα,

εδώ και 2 μέρες αγόρασα το Tcl 30+, και έχω μερικές ερωτήσεις:

1. Μπορω να κανω back up "τοπικα", για να το μεταφερω ας απουμε στον υπολογιστη? Απ οτι ειδα εχει μονο μεσω Google, αλλα δεν το θελω γιατι ενεργοποιει συνεχόμενα αυτη την υπηρεσία. Εαν κανω μαλιστα μονο 1 backup, και απενεργοποιησω την υπηρεσια, αυτο παει και διαγράφει και το backup, το θεωρω μαλ.....

 

2. Υπάρχει η official ROM του, για να τη κατεβασουμε? (ή θα πρεπει να τ' ακουμπαμε στο service για ενα φλασαρισμα, και ειδικα εμεις που ειμαστε σε νησι, και θα πρεπει να χρυσοπληρωνουμε και τις δηθεν courier) 

Edited by savvas_rodos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, τελευταία ενημέρωση λογισμικού από ποτέ έχει να γίνει και ποια έκδοση του Android έχει;

Επίσης , υποστηρίζει ασύρματα δίκτυα στα 5Ghz;

 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Brainmorf said:

Καλησπέρα, τελευταία ενημέρωση λογισμικού από ποτέ έχει να γίνει και ποια έκδοση του Android έχει;

Επίσης , υποστηρίζει ασύρματα δίκτυα στα 5Ghz;

 

Ασύρματα δίκτυα δεν υποστηρίζει στα 5Ghz. Δεν τα έβρισκε παρά μόνο στα 2,4Ghz. Δεν έχω τη συσκευή πλέον για να σου πω για τις ενημερώσεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, snapp said:

Ασύρματα δίκτυα δεν υποστηρίζει στα 5Ghz. Δεν τα έβρισκε παρά μόνο στα 2,4Ghz. Δεν έχω τη συσκευή πλέον για να σου πω για τις ενημερώσεις.

Ευχαριστώ , κρίμα γιατί από specs / κόστος φαίνεται τίμιο. 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brainmorf said:

Ευχαριστώ , κρίμα γιατί από specs / κόστος φαίνεται τίμιο. 

Θα διαφωνήσω σε αυτό. Το καλύτερο value for money το έχει το Moto G32 της Motorola 

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2023 at 10:45 ΜΜ, atillas24 said:

Θα διαφωνήσω σε αυτό. Το καλύτερο value for money το έχει το Moto G32 της Motorola 

Θα το δω και αυτό , ίσως κοιτάξω για 5G κινητό πλέον ( θα εξαρτηθεί από το κόστος ). Ευχαριστώ 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Brainmorf said:

Θα το δω και αυτό , ίσως κοιτάξω για 5G κινητό πλέον ( θα εξαρτηθεί από το κόστος ). Ευχαριστώ 

Για 5G δες ίσως το OnePlus Nord CE Lite 2 5G (ή κάπως έτσι) που είναι γύρω στα 200€ και κάτι ψιλά στο Skroutz

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2023 at 11:47 ΜΜ, atillas24 said:

Για 5G δες ίσως το OnePlus Nord CE Lite 2 5G (ή κάπως έτσι) που είναι γύρω στα 200€ και κάτι ψιλά στο Skroutz

Θα το τσεκαρω και αυτό , ευχαριστώ.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα! Σήμερα το κινητό έκανε ενημέρωση στην έκδοση 4.0.2BCB, περίπου 990Mb. Στο πλαίσιο "τι νέο υπάρχει" δεν έγραφε κάτι και από ότι έψαξα στο net δεν βρήκα πουθενά κάποια αναφορά. Γνωρίζει κάτι κάποιος; 

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...