Jump to content

Η Ουκρανία ζητά από τον Tim Cook να αποκλείσει την Ρωσία από το App Store


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κατάσταση στην Ουκρανία εξελίχθηκε γρήγορα σε ένα μεγάλο διεθνές δράμα και μεταξύ άλλων, η ουκρανική κυβέρνηση έστειλε ανοιχτή επιστολή που δημοσιεύτηκε την Παρασκευή το απόγευμα, καλώντας την Apple να σταματήσει να παρέχει προϊόντα και υπηρεσίες σε Ρώσους χρήστες ως απάντηση στη συνεχιζόμενη εισβολή της χώρας.

Μάλιστα, οι Ηνωμένες Πολιτείες και η Ευρώπη έχουν εφαρμόσει πολλαπλές κυρώσεις κατά της Ρωσίας. Μεταξύ αυτών των κυρώσεων, η Ρωσία θα αντιμετωπίσει ένα τεράστιο απαγορευτικό στην προμήθεια ημιαγωγών. Αν και η χώρα έχει τεράστια προσφορά που προέρχεται από την Κίνα, θα εξακολουθεί να επηρεάζεται από αυτές τις κυρώσεις. Τώρα, ο ηγέτης της κυβέρνησης θέλει τη βοήθεια της Apple για να πολεμήσει τη Ρωσία.

Σύμφωνα με τον πρωθυπουργό, επικοινώνησε με τον Tim Cook σε μια προσπάθεια να μπλοκάρει το Apple Store για πολίτες στη Ρωσία. Η εταιρεία χρειάζεται μόνο να υποστηρίξει το πακέτο των κυρώσεων της αμερικανικής κυβέρνησης.

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλά εκεί γίνεται πόλεμος και ο νους τους είναι στην apple?
Δηλαδή πόσο πιο αμερικανοφιλοι ακόμα και εν μέσο τέτοιων καταστάσεων.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η Ουκρανική κυβέρνηση δεν γνωρίζει ότι η Apple θα μας ζητήσει στο τέλος να πακετάρουμε εμείς οι ίδιοι τα τηλέφωνά της μήπως και από εκεί μειώσει έξοδα; Ζητάει από τον πρωτεργάτη αφαίρεσης του φορτιστή στο πακέτο συσκευασίας να κόψει τα έσοδα του store της από την Ρωσία;;;. Αντί να σκεφτούν πως θα σώσουν τον λαό τους; Ρε κάτι παίζει λέμε... 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος ήδη δεν έχουν πρόσβαση σε apple και google εδώ και κάποιες ώρες.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι Ρώσοι βομβαρδίζουν  κι εμείς κάνουμε Unfollow...cheeky

Ότι ναναι όμως!!!

ΗΠΑ, Γερμανία, Ε.Ε. και ΝΑΤΟ κατώτεροι των περιστάσεων ακόμα μια φορά!

Ατολμοι και δειλοί φυτιλιασαν την Ουκρανία να μπει στο ΝΑΤΟ και τη δύσκολη στιγμή εξαφανιστικαν ολοι τους! Παράτησαν τους Ουκρανους μόνους χωρίς βοήθεια απέναντι στον τρελό Πουτιν.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Καλά εκεί γίνεται πόλεμος και ο νους τους είναι στην apple?
Δηλαδή πόσο πιο αμερικανοφιλοι ακόμα και εν μέσο τέτοιων καταστάσεων.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Ακριβώς έτσι φίλε μου.

Τα είπες όλα!

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MAD 13 said:

Οι Ρώσοι βομβαρδίζουν  κι εμείς κάνουμε Unfollow...cheeky

Ότι ναναι όμως!!!

ΗΠΑ, Γερμανία, Ε.Ε. και ΝΑΤΟ κατώτεροι των περιστάσεων ακόμα μια φορά!

Ατολμοι και δειλοί φυτιλιασαν την Ουκρανία να μπει στο ΝΑΤΟ και τη δύσκολη στιγμή εξαφανιστικαν ολοι τους! Παράτησαν τους Ουκρανους μόνους χωρίς βοήθεια απέναντι στον τρελό Πουτιν.

Δυστυχώς είμαστε λίγοι που το βλέπουμε έτσι και όλοι αφήνουν μήνυμα λατρείας στην καημένη την Ουκρανία. Μου θυμίζει κηδεία η όλη φάση στα social media, τα οποία και απενεργοποίησα. Ο κόσμος πάει από το κακό στο χειρότερο και η υποκρισία βασιλεύει.

Όσον αφορά το θέμα, ακόμα και να γίνει ban στη Ρωσία, το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να την σπρώξουμε προς την Κίνα ακόμα περισσότερο... Η διοίκηση της ΕΕ είναι ανίκανη για το οτιδήποτε.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαστε λίγοι που το βλέπουμε έτσι και όλοι αφήνουν μήνυμα λατρείας στην καημένη την Ουκρανία. Μου θυμίζει κηδεία η όλη φάση στα social media, τα οποία και απενεργοποίησα. Ο κόσμος πάει από το κακό στο χειρότερο και η υποκρισία βασιλεύει.
Όσον αφορά το θέμα, ακόμα και να γίνει ban στη Ρωσία, το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να την σπρώξουμε προς την Κίνα ακόμα περισσότερο... Η διοίκηση της ΕΕ είναι ανίκανη για το οτιδήποτε.
Που έπρεπε να αφεθούν τα μηνύματα "λατρείας" (συμπαράσταση λέγεται) στον εισβολέα Ρωσία; Ευτυχώς που είστε όχι λίγοι αλλά ελάχιστοι. Ήδη 27 χώρες εκτός από ανθρωπιστική βοήθεια στέλνουν και αμυντικό οπλισμό, μαζί και η Ελλάδα που στέλνει σήμερα 2 C130 με αμυντικό εξοπλισμό εκτός του ανθρωπιστικού. Επιτέλους η Ευρώπη δείχνει να ξυπνάει.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που έπρεπε να αφεθούν τα μηνύματα "λατρείας" (συμπαράσταση λέγεται) στον εισβολέα Ρωσία; Ευτυχώς που είστε όχι λίγοι αλλά ελάχιστοι. Ήδη 27 χώρες εκτός από ανθρωπιστική βοήθεια στέλνουν και αμυντικό οπλισμό, μαζί και η Ελλάδα που στέλνει σήμερα 2 C130 με αμυντικό εξοπλισμό εκτός του ανθρωπιστικού. Επιτέλους η Ευρώπη δείχνει να ξυπνάει.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το θέμα Ουκρανία το διάβασες μάλλον πρόσφατα και ίσως δεν είχες ακούσει ξανά αυτή τη χώρα μέχρι προχθές....
Οι ουκρανικη νεοναζιστική κυβέρνηση η οποία εχει εγκαθιδρυθεί με τις ευλογίες του ΝΑΤΟ, επί 8 χρόνια κάνει σφαγές και βομβαρδισμούς στις περιοχές που κήρυξαν την ανεξαρτησία τους. (ένα το κρατούμενο και πάμε στο δεύτερο)...
Το 1962 όταν η Κούβα ζήτησε οπλικά συστήματα από την ΕΣΣΔ, οι ΗΠΑ απάντησαν πως αν πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο θα θεωρηθεί επιθετική ενέργεια και θα απαντήσουν με πυρηνικά. Τώρα η πρόθεση αποστολής οπλισμού του ΝΑΤΟ στην Ουκρανία πως θα έπρεπε να την εκλάβει η Ρωσία; Ως ειρηνευτική δύναμη;
Πάμε τώρα στο τρίτο.
Το ΝΑΤΟ ισοπέδωσε την Σερβία γιατί ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ να ανεξαρτητοποιηθεί το Κόσσοβο. Σήμερα γιατί ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να ανεξαρτητοποιηθούν οι Ρωσόφωνες αυτές περιοχές οι δυτικοί;
Πάμε και στο τέταρτο...
Πριν 4 μήνες όταν ισωπεδωσαν και εισέβαλαν στην Αρμενια γιατί κανένας δεν είπε κιχ;
Και για να τελειώσουμε με το κερασάκι στην τούρτα. Που είναι τα αντίμετρα και οι κυρώσεις απέναντι σε μια χώρα η οποία έχει εισβάλει στην μισή Κύπρο; Α ξέχασα....θα τους βάλουν και στην ΕΕ....

Και για να τελειώσω, δεν είμαι με τον Πούτιν, ούτε πολεμοχαρής. Αλλά το δίκαιο να λέγεται.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Το θέμα Ουκρανία το διάβασες μάλλον πρόσφατα και ίσως δεν είχες ακούσει ξανά αυτή τη χώρα μέχρι προχθές....
Οι ουκρανικη νεοναζιστική κυβέρνηση η οποία εχει εγκαθιδρυθεί με τις ευλογίες του ΝΑΤΟ, επί 8 χρόνια κάνει σφαγές και βομβαρδισμούς στις περιοχές που κήρυξαν την ανεξαρτησία τους. (ένα το κρατούμενο και πάμε στο δεύτερο)...
Το 1962 όταν η Κούβα ζήτησε οπλικά συστήματα από την ΕΣΣΔ, οι ΗΠΑ απάντησαν πως αν πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο θα θεωρηθεί επιθετική ενέργεια και θα απαντήσουν με πυρηνικά. Τώρα η πρόθεση αποστολής οπλισμού του ΝΑΤΟ στην Ουκρανία πως θα έπρεπε να την εκλάβει η Ρωσία; Ως ειρηνευτική δύναμη;
Πάμε τώρα στο τρίτο.
Το ΝΑΤΟ ισοπέδωσε την Σερβία γιατί ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ να ανεξαρτητοποιηθεί το Κόσσοβο. Σήμερα γιατί ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να ανεξαρτητοποιηθούν οι Ρωσόφωνες αυτές περιοχές οι δυτικοί;
Πάμε και στο τέταρτο...
Πριν 4 μήνες όταν ισωπεδωσαν και εισέβαλαν στην Αρμενια γιατί κανένας δεν είπε κιχ;
Και για να τελειώσουμε με το κερασάκι στην τούρτα. Που είναι τα αντίμετρα και οι κυρώσεις απέναντι σε μια χώρα η οποία έχει εισβάλει στην μισή Κύπρο; Α ξέχασα....θα τους βάλουν και στην ΕΕ....

Και για να τελειώσω, δεν είμαι με τον Πούτιν, ούτε πολεμοχαρής. Αλλά το δίκαιο να λέγεται.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν είσαι οπαδός του πουτιν ούτε πολεμοχαρης αλλά είναι σαν ακούω τον πουτιν αυτόν τον δικτάτορα πριν εισβάλει σε μια χώρα και σπείρει τον θάνατο. Παρόλα αυτά σε κάποια συμφωνούμε αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι οπαδός του πουτιν ούτε πολεμοχαρης αλλά είναι σαν ακούω τον πουτιν αυτόν τον δικτάτορα πριν εισβάλει σε μια χώρα και σπείρει τον θάνατο. Παρόλα αυτά σε κάποια συμφωνούμε αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι κάτι από όλα όσα έγραψα αναληθές; Αν ναι να ζητήσω συγγνώμη. Αν όχι, οφείλεις να απαντήσεις τεκμηριωμένα και όχι με απλούς χαρακτηρισμούς.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι οπαδός του πουτιν ούτε πολεμοχαρης αλλά είναι σαν ακούω τον πουτιν αυτόν τον δικτάτορα πριν εισβάλει σε μια χώρα και σπείρει τον θάνατο. Παρόλα αυτά σε κάποια συμφωνούμε αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που σημαίνει ότι ο ίδιος χαρακτηρισμός ισχύει και για όσους εισέβαλαν σε χώρες όπως η Συρία, το Ιράκ, την Λιβύη, την Γουατεμάλα, το Βιετνάμ κλπ κλπ. Δικτάτορες και αιμοσταγείς φονιάδες. Και, αν ισχύει αυτό, τότε δεν θα πρέπει να ισχύει το ίδιο και για τους υποστηρικτές - συμμάχους τους; Αν ναι, αυτός ο χαρακτηρισμός δεν ισχύει και για αυτούς που υπερψηφίσουν αυτές τις κυβερνήσεις; Μάντεψε για ποιον χτυπάει η καμπάνα....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι από όλα όσα έγραψα αναληθές; Αν ναι να ζητήσω συγγνώμη. Αν όχι, οφείλεις να απαντήσεις τεκμηριωμένα και όχι με απλούς χαρακτηρισμούς.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να το κάνω αυτό τώρα, αλλά ακόμα και αν πάρουμε ως παραδοχή πως όσα αναφέρεις είναι έτσι (αν και εσύ απλή αναφορά έκανες, όχι τεκμηρίωση) δικαιολογεί στο μυαλό σου αυτό που συμβαίνει, να εισβάλει και να σπείρει τον θάνατο, ακόμα και με μωρά θύματα;

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vfragos said:

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να το κάνω αυτό τώρα, αλλά ακόμα και αν πάρουμε ως παραδοχή πως όσα αναφέρεις είναι έτσι (αν και εσύ απλή αναφορά έκανες, όχι τεκμηρίωση) δικαιολογεί στο μυαλό σου αυτό που συμβαίνει, να εισβάλει και να σπείρει τον θάνατο, ακόμα και με μωρά θύματα;

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν δικαιλογεί τίποτα.

Απλά πρέπει να διαχωρίζουμε τη δράση από την αντίδραση.

Ευτυχώς κάποιοι με ανοιχτά μυαλιά βλέπουμε και τη δράση, και την αντίδραση, και κατηγορούμε και τις δύο πλευρές. Οι υπόλοιποι θύματα της ενημέρωσης και της παραποίησης της ιστορίας. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που σημαίνει ότι ο ίδιος χαρακτηρισμός ισχύει και για όσους εισέβαλαν σε χώρες όπως η Συρία, το Ιράκ, την Λιβύη, την Γουατεμάλα, το Βιετνάμ κλπ κλπ. Δικτάτορες και αιμοσταγείς φονιάδες. Και, αν ισχύει αυτό, τότε δεν θα πρέπει να ισχύει το ίδιο και για τους υποστηρικτές - συμμάχους τους; Αν ναι, αυτός ο χαρακτηρισμός δεν ισχύει και για αυτούς που υπερψηφίσουν αυτές τις κυβερνήσεις; Μάντεψε για ποιον χτυπάει η καμπάνα....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Άρα καλά κάνει ο δικτάτορας και κάνει πόλεμο;

Ξέρουμε πολύ καλά από ιστορία, και από Azov Battalion, και από το 1999 με Albright και Clinton, αλλά δεν σε είδα πουθενά να αναφέρεις το Budapest Memorandum 1994. Μήπως τελικά εσύ δε τα γνωρίζεις όλα ή μήπως είσαι φιλικά προσκείμενος στον αυτάρεσκο προπαγανδιστή δικτάτορα που σκοτώνει μικρά παιδιά;

H Ευρώπη ότι πετάει χαρταετό το ξέρουμε χρόνια. Ωστόσο, ανήκουμε σε μια Ευρώπη 500 εκατομμυρίων ψυχών που οι αποφάσεις λαμβάνονται συλλογικά και κάτω από πρωτόκολλα. Από την άλλη ο τσάρος είναι μόνος του.
Η ισορροπία είναι λεπτή. Να έμπαινε η Ευρώπη και το ΝΑΤΟ με βαριά οπλικά συστήματα και να είχαμε Γ’ Παγκόσμιο;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Alexakisd said:

Το θέμα Ουκρανία το διάβασες μάλλον πρόσφατα και ίσως δεν είχες ακούσει ξανά αυτή τη χώρα μέχρι προχθές....
H ουκρανικη νεοναζιστική κυβέρνηση η οποία εχει εγκαθιδρυθεί με τις ευλογίες του ΝΑΤΟ, επί 8 χρόνια κάνει σφαγές και βομβαρδισμούς στις περιοχές που κήρυξαν την ανεξαρτησία τους. (ένα το κρατούμενο και πάμε στο δεύτερο)...
Το 1962 όταν η Κούβα ζήτησε οπλικά συστήματα από την ΕΣΣΔ, οι ΗΠΑ απάντησαν πως αν πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο θα θεωρηθεί επιθετική ενέργεια και θα απαντήσουν με πυρηνικά. Τώρα η πρόθεση αποστολής οπλισμού του ΝΑΤΟ στην Ουκρανία πως θα έπρεπε να την εκλάβει η Ρωσία; Ως ειρηνευτική δύναμη;
Πάμε τώρα στο τρίτο.
Το ΝΑΤΟ ισοπέδωσε την Σερβία γιατί ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ να ανεξαρτητοποιηθεί το Κόσσοβο. Σήμερα γιατί ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να ανεξαρτητοποιηθούν οι Ρωσόφωνες αυτές περιοχές οι δυτικοί;
Πάμε και στο τέταρτο...
Πριν 4 μήνες όταν ισωπεδωσαν και εισέβαλαν στην Αρμενια γιατί κανένας δεν είπε κιχ;
Και για να τελειώσουμε με το κερασάκι στην τούρτα. Που είναι τα αντίμετρα και οι κυρώσεις απέναντι σε μια χώρα η οποία έχει εισβάλει στην μισή Κύπρο; Α ξέχασα....θα τους βάλουν και στην ΕΕ....

Και για να τελειώσω, δεν είμαι με τον Πούτιν, ούτε πολεμοχαρής. Αλλά το δίκαιο να λέγεται.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο Ζελένσκι είναι εβραϊκής καταγωγής. Just saying. 

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Just now, elteo said:

Ο Ζελένσκι είναι εβραϊκής καταγωγής. Just saying. 

Παλαιστίνη. Just saying.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bill_viper said:


Υπάρχει κράτος Παλαιστίνη;

Φρόντισαν κάποιοι να μην υπάρχει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Alexakisd said:


Το ΝΑΤΟ ισοπέδωσε την Σερβία γιατί ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ να ανεξαρτητοποιηθεί το Κόσσοβο. Σήμερα γιατί ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να ανεξαρτητοποιηθούν οι Ρωσόφωνες αυτές περιοχές οι δυτικοί;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και κάτι ακόμα στο σχόλιο σου, αν έρθει το ΝΑΤΟ και σου πει ότι οι μουσουλμάνοι της Θράκης και η Θράκη πρέπει να αποδοθεί στην Τουρκία τι θα πεις? ΟΚ έχετε δίκιο πάρτε την γιατί και οι ρωσόφωνοι στην ανατολική Ουκρανία το έκαναν?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Φρόντισαν κάποιοι να μην υπάρχει.

Οι ίδιοι που ζώνονται βόμβες.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elteo said:

Tι Παλαιστίνη? 

Το ότι είναι Εβραίος, δε του δίνει άφεση αμαρτιών για αυτά που επέτρεψε να συμβούν στο Donbass. Όταν συνδράμεις με τους φασίστες, αυτομάτως γίνεσαι κι εσύ.

Just now, bill_viper said:


Οι ίδιοι που ζώνονται βόμβες.

Κι εσύ στη θέση τους το ίδιο θα έκανες. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ στη θέση τους το ίδιο θα έκανες. 

Από τα posts σου τόσα χρόνια σε είχα για έξυπνο άνθρωπο..μη μου το χαλάς.

Άρα συμφωνείς με τον δικτάτορα και τα όσα είπε για Donbas έχοντας ως άμεσο επακόλουθο τον πόλεμο.

Μάλιστα, nuff said.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα στο σχόλιο σου, αν έρθει το ΝΑΤΟ και σου πει ότι οι μουσουλμάνοι της Θράκης και η Θράκη πρέπει να αποδοθεί στην Τουρκία τι θα πεις? ΟΚ έχετε δίκιο πάρτε την γιατί και οι ρωσόφωνοι στην ανατολική Ουκρανία το έκαναν?
Στη θέση της Θράκης βάλε το Κόσσοβο και στην θέση αποδοθεί βάλε ανεξαρτητοποιηθεί.... Ποιος είχε δίκιο το ΝΑΤΟ ή η Σερβία;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...