Jump to content

Samsung Galaxy M series


Tzanos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι είναι καθαρά το καλώδιο. Παίζει μόνο με το καλώδιο της Samsung. Δοκίμασα με καλώδιο huawei και xiaomi που δουλεύουν κανονικά σε όλες τις άλλες συσκευές τόσο στο  android auto όσο και στη σύνδεση με υπολογιστή.
Με το καλώδιο της Samsung επίσης παίζει τόσο στο αυτοκίνητο όσο και στον υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 17/3/2022 at 8:43 ΠΜ, p_bourinos said:

Η οθόνη είναι μάλλον υποδέεστερη από τα ακριβά αλλά όχι ενοχλητικά. Δες και μια φωτογραφία. Αριστερά είναι ένα realme gt neo 2 & δεξια το M52. Και τα 2 τέρμα φωτεινότητα.

Screenshot 2022-03-17 084200.jpg

Ακολουθησε τα παρακατω :

οι παραπανω οθονες η αριστερη εχει παγωμενο ψυχρο η αλλη θερμο.

Στην δεξια λειπει το μπλε.

Κανε τα παρακατω:

κατεβασε την εφαρμογη:

https://mega.nz/file/fI5gyIDR#2PfdogLflA9nmSMIEF0eXGbuv2a5M1-ijXshaSa6UV4

 

Καντην αποσυμπιεση και εγκατασταση.

Πρωτα πηγαινε στις ρυθμισεις της συσκευης , οθονη ,λειτουργια οθονης βαλε εντονα και στις συνθετες βαλε τερμα δεξια πρασινο-μπλε και κοκκινο τερμα αριστερα.

Μπες στην εφαρμογη που εκανες εγκατασταση δωσε δικαιωματα και μετα στο μενου χωρις αποχρωση πηγαινε:

Στο βελακι:

spacer.png

 

Πηγαινε στο μενου RGB στο πορτοκαλι που βλεπεις δεξια μπες  Τωρα πηγαινε το μπλε τερμα 255,και το αλφα παιξε απο 5 το χαμηλοτερο μεχρι 12 ανωτερο.

Εισαι κομπλε εχεις παγωμενο ψυχρο οπως οι οθονες των Galaxy S.

 

spacer.png

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, insane said:

Σήμερα που ήμουν στο κέντρο και εκεί έχει 5G, μου συνδέθηκε ή τουλάχιστον το έγραψε στην οθόνη. Vodafone

😯Λες η Vodafone να έκανε κάτι που τους ενόχλησες η απλά έτυχε και μόλις βρήκε 5G περιοχή συνδέθηκε??Εμένα ακόμα τίποτα παρόλο που μετακινούμε σε διάφορες περιοχές δεν είδα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Tzanos13 said:

😯Λες η Vodafone να έκανε κάτι που τους ενόχλησες η απλά έτυχε και μόλις βρήκε 5G περιοχή συνδέθηκε??Εμένα ακόμα τίποτα παρόλο που μετακινούμε σε διάφορες περιοχές δεν είδα κάτι...

Τι να σου πω, δεν έχω ιδέα. Ούτως ή άλλως απευθύνεται σε μικροσκοπικό κοινό, εμείς απλά για να το λέμε το θέλουμε χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενημέρωση ασφαλείας πάλι Μαρτίου?Είχε ήδη Μαρτίου γνωρίζει κάποιος κάτι?...

Screenshot_20220506-102531_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωρίζει κανείς τι ακριβώς είναι αυτό το "Αποθηκευτικός χώρος μέσων"; Μου έβγαλε ότι έχει σφάλμα σήμερα και μου ζήτησε να το απενεργοποιησω ενώ το κινητό ζεματάει πίσω δεξιά και η μπαταρία φεύγει "νεράκι" ενώ η Συλλογή σταμάτησε να εμφανίζει νέες φώτο ή βίντεο. Screenshot_20220609-002736_Device care.jpg

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα ξέρει κανείς η του έχει έρθει καινούργια ενημέρωση ασφαλείας??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κανείς η του έχει έρθει καινούργια ενημέρωση ασφαλείας??
Εμένα στου Μαρτίου είναι ακόμη.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως ξέχασαν να ενημερώσουν το τηλέφωνο?

Edited by Tzanos13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To eyecomfort δεν λειτουργεί ούτε μετά το τελευταίο update. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τόσους μήνες γιατί δεν το διορθώνουν ενώ είναι ενήμεροι τόσο καιρό....

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-M/Eye-comfort-shield-bug-in-M52-android-12/td-p/11192167

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, p_bourinos said:

To eyecomfort δεν λειτουργεί ούτε μετά το τελευταίο update. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τόσους μήνες γιατί δεν το διορθώνουν ενώ είναι ενήμεροι τόσο καιρό....

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-M/Eye-comfort-shield-bug-in-M52-android-12/td-p/11192167

Αν και δεν το χρησιμοποιώ τώρα που το τσέκαρα ούτε και μένα λειτουργεί σωστά. Υπομονή για το επόμενο update...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Έχει κανείς το M23 5g; Διάβασα τα specs και διχνει καλή συσκευή. Λέω να το πάρω γιατί είναι δίκαρτο με ξεχωριστή θέση για micro sd και radiofm το οποίο είναι πολύ σημαντικό για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aplos73 said:

Καλησπέρα. Έχει κανείς το M23 5g; Διάβασα τα specs και διχνει καλή συσκευή. Λέω να το πάρω γιατί είναι δίκαρτο με ξεχωριστή θέση για micro sd και radiofm το οποίο είναι πολύ σημαντικό για εμένα.

Δεν το έχω το συγκεκριμένο κινητό, αλλά κοίταξα τα χαρακτηριστικά του και όντως προσφέρει αρκετά καλά πράγματα η συσκευή. Εγώ με την σειρα Μ (Μ52 5g) πάντως είμαι ευχαριστημένος...

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το πάρω. Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος. Να φανταστείς έχω το αρχαίο J5 dual 2017 και δουλεύει ακόμα μια χαρά αλλά έχει αρχίσει να κολλάει ,αργεί να ανοίξει εφαρμογές λόγο  μικρής ram και επεξεργαστή οπότε μάλλον ήρθε η ώρα της αλλαγής.

Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2022 at 12:40 ΜΜ, Tzanos13 said:

Θα μιλήσω πάλι με την cosmote να δω γιατί δεν εχει ενεργοποιηθεί στο δικό μου αν και μου είχαν πει ότι δεν έχει πάρει πιστοποίηση αυτή η συσκευή..ακόμα.Μηπως είναι εταιρικό το δικό σου έχει άλλες ρυθμίσεις δεν ξέρω.Τα χρώματα όντως έχουν διαφορές στη συγκεκριμένη φωτογραφία σε σύγκριση με άλλα samsung είναι ακόμα χειρότερα.

Μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο για να αγοράζουμε ΜΟΝΟ απο Cosmote,Vodafone & Wind τις 5G συσκευές. Αυτό με την συμβατότητα μου κάθεται κάπως. Παραγγειλα το Samsung Galagy M23 και την επόμενη μέρα την ακύρωσα την παραγγελία γιατι δεν την βρήκα σε κανένα Shop των παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, fid_akylas said:

Μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο για να αγοράζουμε ΜΟΝΟ απο Cosmote,Vodafone & Wind τις 5G συσκευές. Αυτό με την συμβατότητα μου κάθεται κάπως. Παραγγειλα το Samsung Galagy M23 και την επόμενη μέρα την ακύρωσα την παραγγελία γιατι δεν την βρήκα σε κανένα Shop των παραπάνω.

Κοίτα επίσημα η Samsung δεν φέρνει την σειρά Μ πέρα από ένα δύο μοντέλα αν θυμάμαι, όσο αφορά το 5g εδώ μέσα έχω διαβάσει ότι σε κάποιους λειτουργεί.Μια λύση που μου είπαν είναι να μπει η sim κάρτα σε κινητό συμβατό με 5g να κάνεις ενεργοποίηση μέσω του παροχου σου και να την ξανά τοποθετήσεις στην συσκευή σου. Η εγγύηση επίσης στα κινητά σειράς Μ ισχύει κανονικά 2 χρόνια εφόσον είναι ευρωπαϊκό. Αντικατάσταση δεν κάνουν μόνο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/8/2022 at 10:29 ΜΜ, Tzanos13 said:

 

Καλημέρα στην ομάδα κάτοχος του M53 5G εδώ και 2 ημέρες, προερχόμενος από S20 FE. Μπορώ να πω πως είναι τίμιο κινητό για τα λεφτά του, σε σχέση με την σειρά S μου λείπει ο στερεοφωνικός ήχος και σε θέμα κάμερας δεν έχω κάποιο θέμα. Ότι θέλετε αν μπορώ να βοηθήσω.

Edited by john1975
Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2022 at 12:05 ΜΜ, john1975 said:

Καλημέρα στην ομάδα κάτοχος του M53 5G εδώ και 2 ημέρες, προερχόμενος από S20 FE. Μπορώ να πω πως είναι τίμιο κινητό για τα λεφτά του, σε σχέση με την σειρά S μου λείπει ο στερεοφωνικός ήχος και σε θέμα κάμερας δεν έχω κάποιο θέμα. Ότι θέλετε αν μπορώ να βοηθήσω.

για δωσε λιγο details ? καμερα ηχος απο τα ηχεια βιντεο κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2022 at 7:28 ΜΜ, freddaras said:

για δωσε λιγο details ? καμερα ηχος απο τα ηχεια βιντεο κτλ ?

Καλησπέρα πάντα σε σύγκριση με το S20 FE. Η οθόνη είναι ίδια και μπορώ να πω και λίγο ποιο φωτεινή, η ήχος αρκετά καλός και δυνατός όχι στο επίπεδο του στερεωφονικου από το S, κάμερα αρκετά καλή για τους φακούς που έχει και χωρίς οπτική σταθεροποίηση χωρίς να παρεξηγηθω η φωτογραφίες που βγάζει εμένα μου αρέσουν όπως και τα βίντεο, αν θέλω άλλο επίπεδο φωτογραφίας ξέρω σε ποια χρήματα πρέπει να πάω. Ταχύτητα δεν βλέπω καμιά διαφορά στην καθημερινή χρήση και μάλιστα με το S έχω τραβήξει βίντεο 4K 60fps που είναι 30 λεπτά βίντεο το παίζει κανονικά. Μπαταρία κάθε βράδυ φόρτιση με περισσότερη μπαταρία από το S. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, Και για το 5G το δικό σε Cosmote δεν έχω ακόμη ο φίλος μου σε Wind  κανονικά 5G.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κάποιος ενδιαφέρεται για το Μ53 ...ας ψάξει λίγο καλύτερα θα πρότεινα. Να διαβάσει και κάνα review και ας το συγκρίνει σε όλα και με τον προκάτοχό του και ίσως καταλάβει ότι αξίζει να δώσει λιγότερα χρήματα και να πάρει τελικά ένα καλύτερο overall τηλέφωνο (Μ52).

Παραθέτω για αρχή μια παράγραφο απ' την ετυμηγορία του review του gsmarena στο Μ53 για να καταλάβετε...

"You see, last year's Galaxy M52 5G is widely available and retails for a good €80-100 (INR 6K) less than the M53. You'd be getting a phone whose only downside is possibly its one-year shorter software update life, though that's a moot point on many levels. In fact, the M52 5G has no less than two obvious advantages - a charger in the box (a slow 15W one, but a charger nonetheless) and, more importantly, a significantly more powerful chipset. The M52 5G's camera system is overall superior, too, despite 108 being more than 64 on the surface. We can't see the M53 winning this while there's remaining M52 stock."


https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_m53-review-2444p6.php

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...