Jump to content

Mi 11 - Mi 12 - Real me - Samsumg ή κάτι άλλο ;


GeorgeKa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλη την παρέα

Μετά από 3 χρόνια είναι καιρός να αλλάξω κινητό και να αφήσω το αγαπημένο μου Mi8 αν και δεν έχω κανένα ιδιαίτερο θέμα .

Λειτουργεί μια χαρά και η μπαταρία μου βγάζει άνετα μια μέρα.

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε - Μέχρι 550-600 ευρώ (παραπάνω θεωρώ ότι ειναι υπερβολή για κινητό)

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε - Τουλάχιστον 6,2"

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; - Από Κίνα πληρώνεις τελωνείο άρα τα γνωστά Σκρουτζομάγαζα ειναι μονόδρομος

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) - Να έχει 5g

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? - Oπωσδήποτε dual sim και αν γίνεται και dual standby ακομα καλύτερα

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; - Δεν θελω να μπλέξω πάλι με custom roms

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. - Εννοειται καλη οθονη και ηχος

😎 Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. - Η χρηση ειναι για social. internet browsing, φωτογραφιες (οχι συχνα) , να μου βγαζει 24 ωρες η μπαταρια (fast charging επιθυμητό) , παιχνιδια δεν παιζω

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. - Μi8

Διαβάζω για το νεο Χiaomi 12 που θα βγει σε λιγο αλλα μαλλον οι τιμες ξεφευγουν.
Μια λυση ειναι καποιο απο τα Μi 11, Mi11i, Mi11T, Mi11T pro ισως ;
Ειδα διάφορα για τον Snapdragon 888 ενω το να παω σε Mediatek δε λεει (σωστα ; )

Κυρτή οθόνη δε θελω επισης για την θεωρω δυσχρηστη.

Το Realme 9pro που βγαινει δειχνει καλο αλλα νομιζω οτι ειναι μεσαιας κατηγορίας κινητο με εξαιρετικες επιδοσεις ομως.

Samsung δεν ειχα ποτέ και δε ξερω αν θα βρω μοντελο με τα χαρακτηριστικα που θελω στα 500-600 ευρώ

Περιμενω τις προτασεις σας και σας ευχαριστω εκ των προτέρων

 

 

Edited by GeorgeKa
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο τοπικ γιατί και εγώ με το mi8 είμαι ακόμη και δε ξέρω σε τι να μεταβώ.....εγώ καλομαθει με ois , και Snapdragon 845 , οπότε σε τι πάμε μετά; Και αν θέλουμε και λιγότερα χρήματα από όσα αναφέρεις ...?

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια περίπου ψάχνω και εγώ αλλά από Κίνα. Ποιο πολύ πάω σε Realme gt2 pro (630€) ή Xiaomi mi11 pro.(500)

Το ένα έχει νέο chipset το άλλο καλύτερη κάμερα , curved οθόνη ❤️ και φθηνότερο

Link to comment
Share on other sites

Tελικα αγορασα το S21 FE με τιμολογιο κι απαλλαγη ΦΠΑ στα 522 ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/3/2022 at 12:16 ΜΜ, GeorgeKa said:

Tελικα αγορασα το S21 FE με τιμολογιο κι απαλλαγη ΦΠΑ στα 522 ευρω

καλησπέρα απο πού το πήρες με απαλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, modechristo said:

καλησπέρα απο πού το πήρες με απαλλαγη?

Απο το onething.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...