Jump to content

Samsung Galaxy S22 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι τυχαίο ότι στην Fe ( φανς edition) σειρά είτε 20 είτε 21 επέλεξε snap επεξεργαστή. Είχα και το πρώτο και το δεύτερο ( είναι το βασικό κινητό μου απ'τον Απρίλιο) ... πραγματικά μηδέν προβλήματα. Απ'την άλλη φέτος πήρα δύο φορές δοκιμαστικά τον Ιούνιο και τον Οκτώβριο το s22 ultra ταυτόχρονη χρήση με το fe, ούτε εκεί για να είμαι δίκαιος αντιμετώπισα το παραμικρό. Το μεγάλο μέγεθος και βάρος του,η μη χρήση της πένας ούτε οι φωτογραφικές μου ανησυχίες με χρήση τηλεφακου με έκαναν να το δώσω και την δεύτερη φορά. Θεωρώ πάντως ότι η  επιλογή AMD γραφικών έχει θέμα στην σειρά  s22.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, konakis said:

Δεν είναι τυχαίο ότι στην Fe ( φανς edition) σειρά είτε 20 είτε 21 επέλεξε snap επεξεργαστή. Είχα και το πρώτο και το δεύτερο ( είναι το βασικό κινητό μου απ'τον Απρίλιο) ... πραγματικά μηδέν προβλήματα. Απ'την άλλη φέτος πήρα δύο φορές δοκιμαστικά τον Ιούνιο και τον Οκτώβριο το s22 ultra ταυτόχρονη χρήση με το fe, ούτε εκεί για να είμαι δίκαιος αντιμετώπισα το παραμικρό. Το μεγάλο μέγεθος και βάρος του,η μη χρήση της πένας ούτε οι φωτογραφικές μου ανησυχίες με χρήση τηλεφακου με έκαναν να το δώσω και την δεύτερη φορά. Θεωρώ πάντως ότι η  επιλογή AMD γραφικών έχει θέμα στην σειρά  s22.

Η γυναίκα μου έχει το S21FE. Κανένα πρόβλημα απολύτως!

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που δεν χρησιμοποιεί το κινητό επαγγελματικά ή που δουλεύει στην Samsung δεν πρόκειται να σε καταλάβει ποτέ.
Προσωπικά το χρησιμοποιώ επαγγελματικοτατα (μπορούνε να βάλουμε και μεζούρα κάτω να μετρήσουμε τον επαγγελματισμο του καθενός-ελεος-) και δεν εργάζομαι στην Samsung και το κινητό είναι άψογο. Επισης, δεν είναι ανάγκη να είσαι επαγγελματίας για να ξεζουμισεις ενα κινητο και να παρεις το 100%. Αυτη η καραμελα της Apple , με τα pro μοντελα οτι απευθυνονται σε επαγγελματιες ,εδω δεν περνανε.Αντίθετα ένα Α52s που έχω σαν δεύτερο, δεν με έχει αφήσει ικανοποιημένο, που όλοι το εκθιαζουν.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι...καλημερα στην ομαδα...τελικα εχει γινει αντικατασταση συσκευης λογω κηλιδας στον 50αρι φακο του σ22 πλας...μετα απο σχεδον 3 βδομαδες χρησης, ειμαι ικανοποιημενος απο τη μπαταρια και την ταχυτατη φορτιση με τον αυθεντικο 45αρι φορτιστη που αγορασα απο τη samsng μαζι με καλωδιο φορτισης στα 32 ευρω....θεματα θερμοκρασιας δεν υπαρχει για social, browsing, mails , κλησεις κλπ...καμερα θελει ψαξιμο και βγαζει πολυ δυνατες φωτο συγκρινομενες με i phone 13 που εχουμε σαν αλλη συσκευη....οθονη πολυ δυνατη, λαγκς δεν εχω δει πουθενα εκτος απο την εφαρμογη viber την οποια εκανα επανεγκατασταση και ρολαρει κανονικα πλεον.......με χαλαει λιγο ο αισθητηρας δακτυλικου που με το τζαμακι προστασιας δεν πιανει παντα, αλλα ειδα ενα βιντεακι με καποιες ρυθμισεις και εχει βελτιωθει παρα πολυ η αποκριση...πολυ καλος ηχος, και φοβερα πριμιουμ αισθηση οταν κρατας τη συσκευη εκτος θηκης.....

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το επισκευασμένο s22+ που είχε χαλάσει μετά από μόλις 2 μήνες και η μισή οθόνη δίνει άλλη αίσθηση tap σε σχέση με την άλλη μισή.

Εχω στείλει ήδη email για αντικατάσταση συσκευής στη Samsung Hellas, και τους λέω ότι αν δεν την αντικαταστήσουν θα πάω Ίνκα, συνήγορο του πολίτη και μητρική Samsung.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα χρήσης και παρατηρώ και θέμα και με τον ήχο.

Σίγουρα δεν ακούγεται όπως παλιά.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κάποιος κάποιο τζάμι και είναι ευχαριστημένος;

Επίσης κάποια θήκη αλλά όχι χοντρές που κυκλοφορούν.

Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2022 at 6:46 ΜΜ, Takis_Kal said:

Παιδιά έχει βάλει κάποιος κάποιο τζάμι και είναι ευχαριστημένος;

Επίσης κάποια θήκη αλλά όχι χοντρές που κυκλοφορούν.

Spiegel μεμβρανη και θήκες. Εγγύηση. Μεμβράνη μπορείς και από καταστήματα γνωστά που στη βάζουν και γλυτώνεις το άγχος για τις φούσκες. Τζαμάκι δεν έχχω βάλει ποτέ και γενικά δε νομίζω ότι χρειάζεται. Είναι πολύ καλές κατασκευές. Αλλά περί ορέξεως...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κανε ενα τηλ στην Samsung θα σου πουν χωρα προορισμου και εγγυηση δινοντας το imei η s/n

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
1 ώρα πριν, Iaponezos said:

βγήκε και το one UI 5.1 όχι οτι εχει και κατι τρελα καινούργιο αλλα βλέπωμεν 

Ναι και το καλό είναι ότι το πήραμε μαζικά! Επιτέλους γίναμε apple 🙂 Πάντως γενικά το κινητό μετά το Android 13 και το UI5 πετάει! Δεν έχω κανένα παράπονο. Η μπαταρία να κρατούσε λίγο περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά έπεσε η μπαταρία μετά το 5.1 ή είναι η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2023 at 7:17 ΠΜ, yorgos00 said:

Συγγνώμη αλλά έπεσε η μπαταρία μετά το 5.1 ή είναι η ιδέα μου;

Στο δικο μου μια χαρα ειναι.οπως και πριν.αξιοπρεπης....

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Kanellos1978 said:

Στο δικο μου μια χαρα ειναι.οπως και πριν.αξιοπρεπης....

Έβαλα το καινούριο widget για την μπαταρία τιυ 5.1. Ίσως αυτό επηρέασε.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το update σε ui 5.1 το s22 plus μου τα παει εξαιρετικα σε ολους τους τομεις οπως και πριν..καμερες αψογες μερα νυχτα..ομαλη smooth λειτουργια μπαταρια που διακρινω μια βελτιωση...γενικα η συσκευη ειναι απροβληματιστη.....

 

Edited by Kanellos1978
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα. Πρόσφατα αγόρασα το s22+ και έχω να πω ότι έχω μεγάλο θέμα με την μπαταρία. δηλαδή δεν βγάζει όλη την ημέρα. φτάνω μέχρι max 3-4 ώρες sot χωρίς παιχνίδια ή άλλες βαριές εφαρμογές. Ειδικά όταν είμαι έξω με ήλιο και 5g έχω δει κατανάλωση 25+% ανά ώρα. είναι φυσιολογικό αυτό ? εσείς γενικά τι sot πετυχένετε ? είχα ένα iphone xr και μου φαίνεται ότι γενικά είχε καλύτερη αυτονομία. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εμένα με βγάζει 1 μερα ισα ισα. βγάζω τον φορτιστή το πρωί και μέχρι το βράδυ πρέπει να το παω για φόρτιση  παλι.  βγάζει την ημέρα παντος

Edited by Iaponezos
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Iaponezos said:

εμένα με βγάζει 1 μερα ισα ισα. βγάζω τον φορτιστή το πρωί και μέχρι το βράδυ πρέπει να το παω για φόρτιση  παλι.  βγάζει την ημέρα παντος

Και εμένα. Στο τέλος της ημέρας είναι γύρω σε 20% με ανοιχτό μόνιμα Wi-fi, αρκετά τηλέφωνα αλλά 1-2 ώρες το πολυ 5G

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ για τις απαντήσεις. γιατί ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το a54 το οποίο έχω διαβάσει ότι έχει πολλή καλή μπαταρία. ελπίζω να μην μετανιώσω που πήρα το s22 plus

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2023 at 10:10 ΠΜ, evangelosr said:

οκ ευχαριστώ για τις απαντήσεις. γιατί ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το a54 το οποίο έχω διαβάσει ότι έχει πολλή καλή μπαταρία. ελπίζω να μην μετανιώσω που πήρα το s22 plus

Δε νομίζω! Πώς σου φαίνεται μέχρι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...