Jump to content

Samsung Galaxy S22 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα την μεγαλη αναβαθμιση η συσκευη ειναι καλυτερη σε ολους τους τομεις.το κινητο ειναι δυνατο και με τα επομενα updates θα ναι ακομα καλυτερο...το δακτυλικο αποτυπωμα ειναι νορμαλ αλλα προαωπικα δεν με νοιαζει και τοσο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.. Με το tempered glass της Spigen (Spigen® (x2.Pack) GLAS.tR™ EZ FIT™ HD AGL04145 Samsung Galaxy S22+ Plus Premium Tempered Glass Screen Protector - Crystal Clear) φορεμένο στο S22+, το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά ή δεν πιάνει ? Ρωτάω γιατί έχω παραλάβει το τζαμάκι και από μέρα σε μέρα περιμένω και το κινητό. Αν δεν πιάνει το αποτύπωμα με το tempered glass, μήπως το γυρίσω πίσω για να πάρω screen protector απλό αν είναι.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προτείνετε ένα φορτιστή για το s22+ .  Έχω κάποιους καλούς της Xiaomi αλλά αν υπάρχει κάτι καλύτερο να το πάρω 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...κατοχος s22+ εδω και μια εβδομαδα...εχω τοποθετησει τζαμακι πισω στις καμερες του κινητου...οπως φαινεται στις φωτο, οταν τραβαω φωτο ε το μεσαιο πισω φακο υπαρχει μια στρογγυλη μικρη σκια ...η οποια σκια δεν υπαρχει με τους αλλους δυο πισω φακους....υπαρχει περιπτωση να ειναι δακτυλια απο αυτον που μου τοποθετεισε το τζαμακι ή να ειναι προβλημα του συγκεκριμενο φακου;...

received_5780599742001413.jpeg

received_896162585097010.jpeg

On 21/11/2022 at 10:36 ΜΜ, Someone said:

Παιδιά μια ερώτηση.. Με το tempered glass της Spigen (Spigen® (x2.Pack) GLAS.tR™ EZ FIT™ HD AGL04145 Samsung Galaxy S22+ Plus Premium Tempered Glass Screen Protector - Crystal Clear) φορεμένο στο S22+, το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά ή δεν πιάνει ? Ρωτάω γιατί έχω παραλάβει το τζαμάκι και από μέρα σε μέρα περιμένω και το κινητό. Αν δεν πιάνει το αποτύπωμα με το tempered glass, μήπως το γυρίσω πίσω για να πάρω screen protector απλό αν είναι.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 🙂

το δακτυλικο μου εχει θεμα με ενα τζαμακι που εβαλα σε gadget μαγαζι...ωρες ωρες δεν πιανει σχεδον καθολου...

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, vazelos123 said:

καλησπερα σας...κατοχος s22+ εδω και μια εβδομαδα...εχω τοποθετησει τζαμακι πισω στις καμερες του κινητου...οπως φαινεται στις φωτο, οταν τραβαω φωτο ε το μεσαιο πισω φακο υπαρχει μια στρογγυλη μικρη σκια ...η οποια σκια δεν υπαρχει με τους αλλους δυο πισω φακους....υπαρχει περιπτωση να ειναι δακτυλια απο αυτον που μου τοποθετεισε το τζαμακι ή να ειναι προβλημα του συγκεκριμενο φακου;...

received_5780599742001413.jpeg

received_896162585097010.jpeg

το δακτυλικο μου εχει θεμα με ενα τζαμακι που εβαλα σε gadget μαγαζι...ωρες ωρες δεν πιανει σχεδον καθολου...

Καλορίζικο! Δε χρειάζεσαι τζαμάκι στη κάμερα. Κρίμα είναι να χαλάσεις την ποιότητα της κάμερας, τόσα λεφτά έδωσες για να έχεις τέτοια σούπερ κάμερα. Αν σε αγχώνει για πτώσεις πάρε καμία πιο χοντρή θήκη.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, yorgos00 said:

Καλορίζικο! Δε χρειάζεσαι τζαμάκι στη κάμερα. Κρίμα είναι να χαλάσεις την ποιότητα της κάμερας, τόσα λεφτά έδωσες για να έχεις τέτοια σούπερ κάμερα. Αν σε αγχώνει για πτώσεις πάρε καμία πιο χοντρή θήκη.

Ευχαριστώ πολύ Γιώργο... Το βάζω σε τσέπες με άλλα πράγματα και απλά ήθελα να μην χαραχτει... Αύριο θα πάω στο μαγαζί που μου το έβαλαν να το βγάλει και να δούμε αν είναι λερωμα στο τζαμακι ή ελάττωμα του φακού.. Θα ενημερώσω 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vazelos123 said:

Ευχαριστώ πολύ Γιώργο... Το βάζω σε τσέπες με άλλα πράγματα και απλά ήθελα να μην χαραχτει... Αύριο θα πάω στο μαγαζί που μου το έβαλαν να το βγάλει και να δούμε αν είναι λερωμα στο τζαμακι ή ελάττωμα του φακού.. Θα ενημερώσω 

Γενικά αντέχει... Είναι πολύ ποιοτική κατασκευή. Και έχω δύο μικρά παιδιά που την έχουν τεστάρει 🙃🙂

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2022 at 10:36 ΜΜ, Someone said:

Παιδιά μια ερώτηση.. Με το tempered glass της Spigen (Spigen® (x2.Pack) GLAS.tR™ EZ FIT™ HD AGL04145 Samsung Galaxy S22+ Plus Premium Tempered Glass Screen Protector - Crystal Clear) φορεμένο στο S22+, το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά ή δεν πιάνει ? Ρωτάω γιατί έχω παραλάβει το τζαμάκι και από μέρα σε μέρα περιμένω και το κινητό. Αν δεν πιάνει το αποτύπωμα με το tempered glass, μήπως το γυρίσω πίσω για να πάρω screen protector απλό αν είναι.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 🙂

Καλυτερα μεμβρανη θα σου προτεινα.τα τζαμακια εχουν θεμα με πιο ενισχυμενες θηκες και φυσικα εστω και με μια μικρη πτωση να σπασουν η να ξεκολλησουν...στα public και στα ired τοποθετουν καλη μεμβρανη στα 18 ευρω

Edited by Kanellos1978
Link to comment
Share on other sites

μιλησα με samsung...συνθεθηκαν στο κινητο μεσω smart toutor...ειδαν το προβλημα και μου ειπαν που να το στειλω για ελεγχο,....και το εστειλα με acs

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2022 at 10:33 ΠΜ, vazelos123 said:

μιλησα με samsung...συνθεθηκαν στο κινητο μεσω smart toutor...ειδαν το προβλημα και μου ειπαν που να το στειλω για ελεγχο,....και το εστειλα με acs

Το τζαμάκι της πίσω κάμερας το αφαίρεσες καθόλου να δεις αν επειρεάζει πριν το στείλεις στο service;

Στο λέω γιατί εάν δεν το έκανες εσύ μήπως το αχρηστεύσεις θα το κάνουν αυτοί και εάν φταίει αυτό άδικα το έστειλες.

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2022 at 10:36 ΜΜ, Someone said:

Παιδιά μια ερώτηση.. Με το tempered glass της Spigen (Spigen® (x2.Pack) GLAS.tR™ EZ FIT™ HD AGL04145 Samsung Galaxy S22+ Plus Premium Tempered Glass Screen Protector - Crystal Clear) φορεμένο στο S22+, το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά ή δεν πιάνει ? Ρωτάω γιατί έχω παραλάβει το τζαμάκι και από μέρα σε μέρα περιμένω και το κινητό. Αν δεν πιάνει το αποτύπωμα με το tempered glass, μήπως το γυρίσω πίσω για να πάρω screen protector απλό αν είναι.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 🙂

Η αλήθεια είναι ότι με μεμβράνη spiegel το έχω δοκιμάσει μόνο και είναι μια χαρά. Για ρώτα στα παιδιά στο forum του Ultra. Εκτός αν το πήρες ήδη και το δοκίμασες!

Link to comment
Share on other sites

Θα μου φέρει ο γιός μου τα Χριστούγεννα το plus την αμερικανική έκδοση με Snapdragon φαντάζομαι θα λειτουργεί κανονικά Ελλάδα. Ξέρει κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

Θα μου φέρει ο γιός μου τα Χριστούγεννα το plus την αμερικανική έκδοση με Snapdragon φαντάζομαι θα λειτουργεί κανονικά Ελλάδα. Ξέρει κανείς ;
Θα λειτουργεί κανονικά, απλά δεν θα έχει εγγύηση εδώ.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2022 at 5:07 ΜΜ, Takis_Kal said:

Παιδιά προτείνετε ένα φορτιστή για το s22+ .  Έχω κάποιους καλούς της Xiaomi αλλά αν υπάρχει κάτι καλύτερο να το πάρω 

αυτον θεωρω Samsung Φορτιστής Χωρίς Καλώδιο με Θύρα USB-C 25W Power Delivery Λευκός (EP-TA800N Bulk) | Skroutz.gr

εγω αυτον θα παρω 

 

επισης εχετε να προτεινετε κατι σε ανταπτορα usb c με jack βλεπω στο σκρουτζ με τιμες απο τα 2 ευρω μεχρι τα 50 ευρω  και να πω την αληθεια μπερδευτηκα λιγο 

εχει κανενασ εμπειρια ?

Edited by tzanetosg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ξεκινήσει σήμερα το κινητό και κάνει random restarts.

Καμιά ιδέα;

Δυστυχώς πολύ συχνά πλέον και βλέπω ότι ζεσταίνεται κιόλας.

Ευτυχώς είχα γραφτεί και σε αυτό το πρόγραμμα του public για δωρεάν τεχνική βοήθεια.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ξεκινήσει σήμερα το κινητό και κάνει random restarts.
Καμιά ιδέα;
Δυστυχώς πολύ συχνά πλέον και βλέπω ότι ζεσταίνεται κιόλας.
Ευτυχώς είχα γραφτεί και σε αυτό το πρόγραμμα του public για δωρεάν τεχνική βοήθεια.
Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι η πρώτη και "εύκολη" λύση και το παρακολουθείς. Λογικά κάποια εφαρμογή κολλάει.
Αν δεις πως δεν διορθώνεται προτείνω απευθείας αποστολή στο αναγνωρισμένο service της Samsung στη Smartec. Και οι υπόλοιποι (Public, Plaisio, Germanos etc.) όλοι εκεί τα στέλνουν οπότε απλά τζάμπα θα περιμένεις περισσότερες μέρες και θα περάσει από περισσότερα χέρια.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι η πρώτη και "εύκολη" λύση και το παρακολουθείς. Λογικά κάποια εφαρμογή κολλάει.
Αν δεις πως δεν διορθώνεται προτείνω απευθείας αποστολή στο αναγνωρισμένο service της Samsung στη Smartec. Και οι υπόλοιποι (Public, Plaisio, Germanos etc.) όλοι εκεί τα στέλνουν οπότε απλά τζάμπα θα περιμένεις περισσότερες μέρες και θα περάσει από περισσότερα χέρια.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Αυτό θέλω να κάνω αλλά πρώτα δεν πρέπει να κάνω κάποιου είδους backup?

Εχω μέσα κάρτες, κανα δυο authenticators και άλλα τέτοια κρίσιμα πράγματα.

2 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι η πρώτη και "εύκολη" λύση και το παρακολουθείς. Λογικά κάποια εφαρμογή κολλάει.
Αν δεις πως δεν διορθώνεται προτείνω απευθείας αποστολή στο αναγνωρισμένο service της Samsung στη Smartec. Και οι υπόλοιποι (Public, Plaisio, Germanos etc.) όλοι εκεί τα στέλνουν οπότε απλά τζάμπα θα περιμένεις περισσότερες μέρες και θα περάσει από περισσότερα χέρια.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Τα άσχημα νέα είναι ότι έκανε reset κατά τη διάρκεια του factory reset.

Λίγο μετά αφού το συνέδεσα με το τοπικό δίκτυο.

Προσπάθησα και δεύτερη φορά και τα ίδια πάλι.

Edited by skiabox
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δόθηκε στο public για επισκευή αφού είναι μόλις δυο μηνών όποτε ισχύει η εγγύηση.

Τραγικη κατάντια για τη Samsung να χαλάνε ναυαρχιδες σε δυο μήνες.

Ειναι πλέον η χειρότερη εταιρία, κάτω ακόμα και από τις κινέζικες.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει έχεις δίκιο μιας και πρόκειται για ένα μοντέλο με specs ναυαρχίδας σε αρχική τιμή πάνω από χιλιάρικο, από την άλλη είναι ένα ηλεκτρονικό είδος με εκατομμύρια παραγωγής οπότε υπάρχουν και αστοχίες σε ένα τόσο μεγάλο εύρος παραγωγής. Ευτυχώς υπάρχει η Smartec και γενικότερα η υποστήριξη της samsung είναι εξαιρετική θεωρώ, βέβαια είναι ξενέρωμα όμως συμβαίνουν αυτά και στις καλύτερες οικογένειες...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για αυτό πάνε αποκλειστικά σε snapdragon.

Θα έβγαλε προβλήματα φαίνεται ο άλλος επεξεργαστής.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Επιεικώς απαράδεκτο. Συμφωνώ με τον φίλο. Έβγαλε όλη η σειρά με τον exynos προβλήματα και σοβαρά. Σε τόσα χρήματα δε κάνεις πειραματισμούς με τον καταναλωτή. Υπάρχει λόγος που είναι Νο1 τα iphone

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, yorgos00 said:

Επιεικώς απαράδεκτο. Συμφωνώ με τον φίλο. Έβγαλε όλη η σειρά με τον exynos προβλήματα και σοβαρά. Σε τόσα χρήματα δε κάνεις πειραματισμούς με τον καταναλωτή. Υπάρχει λόγος που είναι Νο1 τα iphone

Ακριβώς.Αφού πλέον επειδή το χρησιμοποιώ το κινητό για επαγγελματικούς λόγους, σκέφτομαι μόλις το πάρω στα χέρια μου να το βάλω κατευθείαν σε αγγελία και να πάω σε iPhone.

Η εμπειρία δηλαδή για κάποιον επαγγελματία είναι τουλάχιστον τραυματική.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Μην γράφουμε ανακρίβειες. Ολα τα ηλεκτρονικά (και μιλάω γιατί έχω πληροφόρηση εκ των service) παρουσιάζουν το ίδιο ποσοστό βλαβών με πολύ μικρές αποκλίσεις. Αν σκεφτουμαι και το μερίδιο που έχει η samsung στην Ελλάδα είναι λογικό να ακούγονται περισσότερες βλάβες για αυτά. Μην κολλάτε αν είναι κινητό το 1000 ευρώ ή των 200 ευρώ. Ηλεκτρονικά μπλιμπλικια είναι και τα 2 , ίδιες πιθανότητες να βγάλουν βλάβη έχουν.. Οσον αφορά τον exynos, σε όποιον δεν αρέσει και ειδικά όταν το αγοράζεις τόσους μήνες μετά την κυκλοφορία, απλά δεν προχωράς στην αγορά. Προσωπικα, δεν έχω πρόβλημα με τον exynos (για μένα το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το μόντεμ που τον συνοδευει) και προς θεού δεν λέω ότι δεν θα ήθελα ένας καλύτερο επεξεργαστή, αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα δω διαφορά πχ με την έλευση του s23 κ snapdragon στην καθημερινότητα μου.

Sent from my Galaxy.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bromonano2 said:

Μην γράφουμε ανακρίβειες. Ολα τα ηλεκτρονικά (και μιλάω γιατί έχω πληροφόρηση εκ των service) παρουσιάζουν το ίδιο ποσοστό βλαβών με πολύ μικρές αποκλίσεις. Αν σκεφτουμαι και το μερίδιο που έχει η samsung στην Ελλάδα είναι λογικό να ακούγονται περισσότερες βλάβες για αυτά. Μην κολλάτε αν είναι κινητό το 1000 ευρώ ή των 200 ευρώ. Ηλεκτρονικά μπλιμπλικια είναι και τα 2 , ίδιες πιθανότητες να βγάλουν βλάβη έχουν.. Οσον αφορά τον exynos, σε όποιον δεν αρέσει και ειδικά όταν το αγοράζεις τόσους μήνες μετά την κυκλοφορία, απλά δεν προχωράς στην αγορά. Προσωπικα, δεν έχω πρόβλημα με τον exynos (για μένα το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το μόντεμ που τον συνοδευει) και προς θεού δεν λέω ότι δεν θα ήθελα ένας καλύτερο επεξεργαστή, αλλά και πάλι δεν ξέρω αν θα δω διαφορά πχ με την έλευση του s23 κ snapdragon στην καθημερινότητα μου.

Sent from my Galaxy.
 

Καμία ανακρίβεια. Από την αρχή εγώ και πολλοί έχουμε σοβαρά restarts, κλήσεις που κολλάνε και άλλες που χάνονται. Έχω αλλάξει πολλά κινητά τέτοια σοβαρά θέματα ποτέ. Δε μιλάμε για μικρά bugs. Τί να κάνω τη φοβερή οθόνη και κάμερα όταν έχει θέμα στα βασικά. Με snapdragon δεν έχουν αναφερθεί. Δύο διαφορετικοί επεξεργαστές, ο ένας σαφώς χειρότερος για το ίδιο κινητό; Απαράδεκτη επιλογή από την εταιρεία. Και ναι όταν ανεβάζεις την τιμή εκεί ανεβαίνουν και οι απαιτήσεις. Βιάστηκαν να ακολουθήσουν τα ετήσια κινητά της apple που όμως έχουν μικρές αλλαγές και τα κάνανε σαλάτα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, yorgos00 said:

Καμία ανακρίβεια. Από την αρχή εγώ και πολλοί έχουμε σοβαρά restarts, κλήσεις που κολλάνε και άλλες που χάνονται. Έχω αλλάξει πολλά κινητά τέτοια σοβαρά θέματα ποτέ. Δε μιλάμε για μικρά bugs. Τί να κάνω τη φοβερή οθόνη και κάμερα όταν έχει θέμα στα βασικά. Με snapdragon δεν έχουν αναφερθεί. Δύο διαφορετικοί επεξεργαστές, ο ένας σαφώς χειρότερος για το ίδιο κινητό; Απαράδεκτη επιλογή από την εταιρεία. Και ναι όταν ανεβάζεις την τιμή εκεί ανεβαίνουν και οι απαιτήσεις. Βιάστηκαν να ακολουθήσουν τα ετήσια κινητά της apple που όμως έχουν μικρές αλλαγές και τα κάνανε σαλάτα

Καποιος που δεν χρησιμοποιεί το κινητό επαγγελματικά ή που δουλεύει στην Samsung δεν πρόκειται να σε καταλάβει ποτέ.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...