Jump to content

Samsung Galaxy S22


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, awueu said:

@Teolilio

Μπορείς να κατεβάσεις το Good Guardians από το Galaxy store και να τρέξεις το App Booster.

Σε τι θα με βοηθήσει αυτό; έχω την ρύθμιση στα 120 Hz και βλέπω μερικά σπασίματα που κάνει.. Μου φαίνεται απίστευτο 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Teolilio said:

Σε τι θα με βοηθήσει αυτό; έχω την ρύθμιση στα 120 Hz και βλέπω μερικά σπασίματα που κάνει.. Μου φαίνεται απίστευτο 

Πουθενά δεν θα σε βοηθήσει

Σε ποιες εφαρμογές σου το κάνει;

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2022 at 9:24 ΜΜ, suspect21 said:

Πουθενά δεν θα σε βοηθήσει

Σε ποιες εφαρμογές σου το κάνει;

Μου το κανει σε φακελους που κ που  και σε διαφορες εφαρμογες ,,βλεπω το γνωστο λαγκαρισμα που λεμε ..μου φαινεται απιστευτο  ομως ..εσεις εχετε δει κατι τετοιο στο δικο σας?

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους που είχαν / έχουν το S21, είναι αισθητά μικρότερο το S22;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Οι περιπέτειες με το S22 συνεχίζονται. Από την αρχή είχα κάποια θέματα με τα δεδομένα, ιδίως όταν άλλαζε από WiFi σε 4G κάποιες φορές δεν είχα ιντερνετ και χρειάζονταν restart για να επανέλθει. Αφου τα software update δεν διόρθωσαν το πρόβλημα, το πήγα στην samsung και άλλαξαν σχεδόν τα πάντα (mainboard ,sub-board, antena, fpcbs)!

Είχα την εντύπωση πως τα καινούργια parts εχουν ξεχωριστή εγγύηση 2 ετών αλλα από την Samsung επέμεναν ότι ισχύει μονο η εγγύηση του τηλεφώνου και πως εάν έληγε η εγγύηση αύριο, τα καινούργια ανταλλακτικά δεν θα είχαν εγγύηση.

Τι ισχύει τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Οι περιπέτειες με το S22 συνεχίζονται. Από την αρχή είχα κάποια θέματα με τα δεδομένα, ιδίως όταν άλλαζε από WiFi σε 4G κάποιες φορές δεν είχα ιντερνετ και χρειάζονταν restart για να επανέλθει. Αφου τα software update δεν διόρθωσαν το πρόβλημα, το πήγα στην samsung και άλλαξαν σχεδόν τα πάντα (mainboard ,sub-board, antena, fpcbs)!
Είχα την εντύπωση πως τα καινούργια parts εχουν ξεχωριστή εγγύηση 2 ετών αλλα από την Samsung επέμεναν ότι ισχύει μονο η εγγύηση του τηλεφώνου και πως εάν έληγε η εγγύηση αύριο, τα καινούργια ανταλλακτικά δεν θα είχαν εγγύηση.
Τι ισχύει τελικά;
Η Samsung και η κάθε Samsung μπορεί να λέει ότι θέλει. Υπαρχει ευρωπαϊκή οδηγία που ορίζει τις εγγυήσεις.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από μπαταρία πως τα πάει και με το τελευταίο update; Θέλω να αγοράσω μικρό κινητό με καλή κάμερα και ιδανικά να παραμείνω σε android. Αν είναι το χάλι που περιγράφεται όμως, θα προτιμήσω iphone 13 mini.

Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2022 at 3:25 ΜΜ, ore93 said:

Καλησπέρα, από μπαταρία πως τα πάει και με το τελευταίο update; Θέλω να αγοράσω μικρό κινητό με καλή κάμερα και ιδανικά να παραμείνω σε android. Αν είναι το χάλι που περιγράφεται όμως, θα προτιμήσω iphone 13 mini.

Απο το προηγουμενο update η μπαταρια εχει βελτιωθει σημαντικα. Γενικα ομως, δεν ειναι για χρηση με τις ωρες. Για εναν μετριο χρηστη, οπως εγω, ειναι μια χαρα. Αλλα δεν παιζω παιχνιδια και δεν σερφαρω με τις ωρες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Η εμπειρία σας με τη κάμερα πώς είναι; 'Εχω διαβάσει πολύ καλά λόγια αλλά και κάποια παράπονα για το shutter speed που επηρεάζει όταν βγάζει δραστήρια αντικείμενα... (κατοικίδια και παιδάκια). Το S22+ με ενδιαφέρει. Υποθέτω δεν έχει μεγάλες διαφορές με το S22 στη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το κινητό τρώει τρελά σκαλωματα όταν ανοίγω τς εφαρμογές, ειδικά instagram και chrome λες και εχω κινητό 5ετων, πρώτη φορά συναντάω κάτι τέτοιο, το έχω κάνει 5 φορές επαναφορά αλλά τίποτα πάλι τα ίδια. 3 εβδομάδες το έχω, να πάρω τηλέφωνο την σμαρτεκ? Η το κατάστημα που το αγόρασα? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ίσως είναι και η ιδέα μου αλλά οι νυχτερινές του μετά την τελευταία αναβάθμιση είναι ακόμα καλύτερες! Το αποτέλεσμα είναι φανταστικό πια.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@costsa41 το δωσες το πλακάκι και πηγές στο μικρό ή μπέρδεψες το νήμα; 🤔😁

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@costsa41 το δωσες το πλακάκι και πηγές στο μικρό ή μπέρδεψες το νήμα;
Μπερδεψα το νήμα. Χίλια συγγνώμη παιδιά. Το πλακάκι είναι φανταστικό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, μετά από πολύ καιρό με τρελα κολλήματα του κινητού σήμερα έσβησα την εφαρμογή sdna γιατί με πετούσε πολλές φορές έξω, και το κινητό βλέπω ότι δουλεύει πολύ ωραία και ομαλά, δλδ παίζει τόσο καιρό να έφταιγε η εφαρμογή αυτή? 

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου απίθανο αφού άλλαξε συμπεριφορά αμέσως.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,
Έχω μια επιδοτησουλα στα 400 ευρώ και μου δίνουν με άλλα 400 το s22 και με άλλα 280 περίπου το Mi 12X.
Δέκα χρόνια τώρα μόνο Xiaomi επιλέγω από εποχες παραγγελιών από Κίνα μόνο και είμαι από τους λίγους που λατρεύω το miui από την πρώτη έκδοση του.
Τα τελευταία χρόνια μου την έχει δώσει που έρχεται σχεδόν κουτσουρεμενο στο 50% σε σχέση με τη Κίνα το miui.
Επίσης δεν έχω ιδέα πόσο έχει βελτιωθεί το ui της Samsung αλλά νομίζω πως θα έχει εξελιχθεί πολύ τα τελευταία χρόνια, βλέπω επίσης και τις δυνατότητες του dex και ζηλεύω πολύ.
Στο προκείμενο λοιπόν.
Το S22 νομίζω πως σχεδιαστικά είναι η πιο όμορφη συσκευή της αγοράς αυτή τη στιγμή με το πιο τέλειο form factor, μου άρεσει πολύ που έχει επίπεδη οθόνη , κορυφαίο επεξεργαστή και λογικά κορυφαία κάμερα. Διαβάζω εδώ για μέτρια μπαταρία και η γρήγορη φόρτιση στα 27w σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι απογοητευτική. Δεν βγάζει ούτε 5 ώρες sot ; Μεγάλο μειονέκτημα η έλλειψη SD κάρτας που από ότι θυμάμαι ήταν το σημείο διαφοροποίησης των Samsung, ποτέ το σταμάτησαν και αυτοί στις ναυαρχίδες τους;
Από την άλλη για το 12Χ δεν μπορώ να καταλάβω πολλά πράγματα, δεν υπάρχει και θέμα βλέπω στο forum, έχει επεξεργαστή 2 γενιές πίσω , κάμερα έχει καλά χαρακτηριστικά αλλά δεν ξέρω πόσο υπολείπεται του S22. Το ίδιο και η οθόνη του αλλά εκεί πλέον όλα έχουν οθοναρες, δεν με ενδιαφέρει πολύ αν είναι λίγο χειρότερη από το S22.

Για πείτε απόψεις, τι θα κάνατε στη θέση μου;


Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρεις, δεν είσαι ο μόνος που του αρέσει το MIUI.

Έχει εξελιχθεί πάρα πολύ και συνεχώς εξελίσσεται.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν είναι το νήμα για επιλογή συσκευής, εγώ θα πήγαινα στο 12χ χαλαρά, το έπιασα στα χέρια μου το τηλέφωνο και είναι απίθανο στις σωστές διαστάσεις, από τα θετικά του η μπαταριάρα του ο κορυφαίος επεξεργαστής σε επιδόσεις και διαχείριση μπαταρίας, κάμερα λίγες που τράβηξα ήταν πάρα πολύ καλές. Αν το s22 βέβαια δεν είχε αυτήν την άθλια μπαταρία θα ήταν καλύτερη επιλογή σίγουρα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος σήμερα του S22. Γνωρίζεται αν έχει προεγκατεστημένη προστασία οθόνης όπως είχε το S20; 

Αν όχι, βάζει η Smartech; 

Link to comment
Share on other sites

Όλη η σειρά  s22 έρχεται δίχως ζελατίνα απότοεργοστάσιο. Την κατάργησε η Samsung στα φετινά της μοντέλα ,ούτε και το  s21 fe που επίσης παρουσιάστηκε στις αρχές του χρόνου...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chios said:

αν και δεν είναι το νήμα για επιλογή συσκευής, εγώ θα πήγαινα στο 12χ χαλαρά, το έπιασα στα χέρια μου το τηλέφωνο και είναι απίθανο στις σωστές διαστάσεις, από τα θετικά του η μπαταριάρα του ο κορυφαίος επεξεργαστής σε επιδόσεις και διαχείριση μπαταρίας, κάμερα λίγες που τράβηξα ήταν πάρα πολύ καλές. Αν το s22 βέβαια δεν είχε αυτήν την άθλια μπαταρία θα ήταν καλύτερη επιλογή σίγουρα.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου άνοιξα καινούργιο θέμα στο κατάλληλο topic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...