Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra

ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!

Recommended Posts

Δεν έχω τη συσκευή αλλά έχεις βάλει σε προτεραιότητα το wifi calling έναντι του volte;

Δεν έχω δει να υπάρχει τέτοια επιλογή

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

• Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 ώρες πριν, DrFrap said:

Δεν έχω δει να υπάρχει τέτοια επιλογή

Υπάρχει. 

Samsung S21 Ultra

Υπάρχει. 
Αν εννοείς να τικαρω στο μενού τις επιλογές volte και WiFi calling whenever possible, το έχω ήδη κάνει. Δεν έχω δει σαν προεπιλογή πρώτα το wifi και μετά το volte.

11 minutes ago, DrFrap said:

Αν εννοείς να τικαρω στο μενού τις επιλογές volte και WiFi calling whenever possible, το έχω ήδη κάνει. Δεν έχω δει σαν προεπιλογή πρώτα το wifi και μετά το volte.

δεν το εχω προχειρο το κινητο τωρα, αλλα αν θυμαμαι καλα εχει να προτιμαει volte ή wificall. Για ανοιξε το τηλεφωνο (να παρεις δλδ τηλ) και πατα ρυθμισεις (πανω δεξια νομιζω ειναι) και ψαξε εκει

Samsung S21 Ultra

θυμαμαι παλια που είχα κινητά της LG που επαιρνα μια αναβαθμιση τον χρόνο και αν.

Και τώρα που δεν υπάρχει LG και αναγκάστηκα να πάω σε samsung (είχα το S20 και τώρα το S22) νιώθω ότι έχω iphone (στο θέμα αναβαθμίσεων) .

So this is how liberty dies, with thunderous applause

δεν το εχω προχειρο το κινητο τωρα, αλλα αν θυμαμαι καλα εχει να προτιμαει volte ή wificall. Για ανοιξε το τηλεφωνο (να παρεις δλδ τηλ) και πατα ρυθμισεις (πανω δεξια νομιζω ειναι) και ψαξε εκει
Έχεις δίκιο, υπάρχει εκεί η επιλογή preferred, το είχα ξεχάσει. Την είχα όμως ήδη επιλεγμένη. Κάποιο bug νομίζω είναι, δεν ξέρω αν είναι θέμα κινητού ή δικτύου κινητής που είναι χάλια εδώ και δημιουργεί κάνα conflict. Τεσπα, αν δεν αναφέρει κανείς άλλος να του έχει συμβεί, προχωράμε

On 21/11/2022 at 1:18 ΜΜ, DrFrap said:

Καλησπέρα. Έχω παρατηρήσει ότι ενώ έχω ενεργοποιήσει volte και wifi calling, κάποιες φορές ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού, το εικονίδιο δίπλα δεν δείχνει το wifi calling, αλλά το volte. Κατά συνέπεια λόγω κακού σήματος στην περιοχή να έχω διακοπές και κακή ποιότητα συνομιλίας. Έχω δοκιμάσει να ανοιγοκλεισω wifi calling, wifi γενικά, λειτουργία πτήσης, τπτ. Μόνο με ρεσταρτ επανέρχεται το σηματακι wifi calling και καλή ποιότητα συνομιλίας. Έχει τύχει σε κάποιον? Καμία ιδέα?

Και εμένα μου κάνει ακριβώς αυτό. Η μόνη λύση που έχω βρει είναι το restart μέχρις στιγμής.

Και εμένα μου κάνει ακριβώς αυτό. Η μόνη λύση που έχω βρει είναι το restart μέχρις στιγμής.
Τι εταιρεία κινητής έχετε γιατί με wind δουλεύει άψογα!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με Vofafone εγω και σχεδον ολη μερα με Wifi Calling καθως στη δουλεια εχω κακο σημα. Κανενα προβλημα. 1-2 χαμενες κλησεις την ωρα αλλαγης απο το 1 wifi στο αλλο (συνδεεται σε 2 στη δουλεια αναλογα που ειμαι) και 1 φορα κολλησε σε κληση για τον ιδιο λογο.

Πας στον dialer, 3 τελιτσες, ρυθμισεις κλησεων και ενεργοποιεις κλησεις wifi

Screenshot_20221123_124104_Gallery.jpg

Edited by GMF80

Παιδιά το έχω παραγγείλει και το περιμένω οπότε λέω να αγοράσω φορτιστή. (Είμαι κάτοχος του ΝΟΤΕ 9)

Θα πάρω τον 45αρη. 

Γενικά θέλω να έχω πολλούς φορτιστές συνδεδεμένους σε διάφορα σημεία για να μην ασχολούμαι να τους κουβαλάω. Γι αυτό τον λόγο μέχρι τώρα είχα πολλούς φθηνούς από aliexpress κι ας φόρτιζαν αργά. Το ερώτημά μου είναι αν ειναι επικίνδυνη αυτή η πρακτική για την ασφάλεια της συσκευής. Με το ΝΟΤΕ 9 δεν με νοιαζει γιατί το έχω 4 χρόνια και η μπαταρία έτσι κι αλλιώς τα έχει παίξει.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

Εχω τον 25αρη της Samsung απο το S20+ και τον ξαναπηρα τωρα που τον ειχε προσφορα το eshop. Θεωρω οτι με συσκευες τοσο ακριβες καλυτερα θα ηταν να αποφευγονται οι αμφιβολου ποιοτητας φιρτιστες.

Παιδιά το έχω παραγγείλει και το περιμένω οπότε λέω να αγοράσω φορτιστή. (Είμαι κάτοχος του ΝΟΤΕ 9)
Θα πάρω τον 45αρη. 
Γενικά θέλω να έχω πολλούς φορτιστές συνδεδεμένους σε διάφορα σημεία για να μην ασχολούμαι να τους κουβαλάω. Γι αυτό τον λόγο μέχρι τώρα είχα πολλούς φθηνούς από aliexpress κι ας φόρτιζαν αργά. Το ερώτημά μου είναι αν ειναι επικίνδυνη αυτή η πρακτική για την ασφάλεια της συσκευής. Με το ΝΟΤΕ 9 δεν με νοιαζει γιατί το έχω 4 χρόνια και η μπαταρία έτσι κι αλλιώς τα έχει παίξει.
Πάρε τον γνήσιο 25 watt της samsung, έχουν 5 λεπτά διαφορά με τον 45 watt.

Τι εταιρεία κινητής έχετε γιατί με wind δουλεύει άψογα!!!

Παράλειψη που δεν το ανέφερα. Cosmote.

28 minutes ago, geotrvs said:

Πάρε τον γνήσιο 25 watt της samsung, έχουν 5 λεπτά διαφορά με τον 45 watt.

Δεν θα τον πληρώσω εγώ οπότε δεν με νοιάζει, γι αυτό έλεγα να παρω τον 45αρη.

Αλλά επειδή θέλω να έχω 4-5 χαμηλής ταχύτητας αναρωτιόμουν αν είναι επικικδυνο με τους φθηνούς.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

παντως οφειλω να πω ενα μεγαλο μπραβο στην samsung η οποια έχει κάνει μεγάλα άλματα και έχει δημιουργήσει ενα δικό της οικοσύστημα τα οποία συνδέονται όλα μεταξύ τους αστραπιαία,χωρίς κανένα πρόβλημα με άμεσα update και μάλιστα έχει πάρει πολλές λειτουργίες απο τα Apple που της έλειπαν όπως samsung cloud(θέλει λίγη δουλιτσα ακόμα)+onedrive(icloud) ,quickshare(airdrop) , samsung wallet(apple wallet) , μηνυματα μεταξυ samsung(imessage) , βίντεο κλήση μεσω google meet(facetime) , smart things για εύρεση φίλων(εύρεση φίλων apple) και άλλα που τώρα ίσως μου διαφεύγουν ή δεν τα έχω βρεί ακόμα!!

Samsung S22 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Bose Soundsport Free

44 minutes ago, GMF80 said:

Εχω τον 25αρη της Samsung απο το S20+ και τον ξαναπηρα τωρα που τον ειχε προσφορα το eshop. Θεωρω οτι με συσκευες τοσο ακριβες καλυτερα θα ηταν να αποφευγονται οι αμφιβολου ποιοτητας φιρτιστες.

Απ οτι βλεπω στο eshop ειναι στα 7.6 ευρώ όμως χωρίς καλώδιο.

Edited by stelios_85_07

3 minutes ago, stelios_85_07 said:

Απ οτι βλεπω στο eshop ειναι στα 7.6 ευρώ όμως χωρίς καλώδιο.

Το καλωδιο σκετο εχει πιο ακριβα!

22 minutes ago, GMF80 said:

Το καλωδιο σκετο εχει πιο ακριβα!

Τότε δεν είναι προσφορά. Στο σκρουτζ υπαρχει με 16.77 μαζι με το καλώδιο.

Για καποιον που εχει καλωδιο και δεν χρειαζεται συν οτι οταν εχεις eshop στην περιοχη σου γλιτωνεις μεταφορικα θεωρω οτι ειναι οτι πρεπει.

Edited by GMF80

1 ώρα πριν, GMF80 said:

Έχω τις επιφυλάξεις μου για το e-shop όσο αφορά την γνησιότητα του 25w (TA800NB). Τον είχα αγοράσει κι εγώ και παρατήρησα πως σε σχέση με άλλους 2 ίδιους που είχα πάρει από Κωτσόβολο, είναι κατά 4 gr πιο ελαφρύς (αν αυτό λέει κάτι).
Οι 2 του Κωτσόβολου είχαν ακριβώς το ίδιο βάρος.