Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

4 ώρες πριν, GMF80 said:

Εχω υποψιν της Amazon αλλα δεν θελω να κανω τοποθετηση καθως οποτε δοκιμασα πηρε σκονη απο κατω.

Εκτος απο το υγρο πανακι και το dust remover που εχει μεσα η συσκευασια, το κολπο ειναι να μη βγαλεις καθολου τη μεμβρανη απο τη θηκη που ειναι (αυτο το μαλακο υλικο).

Τη βγαζεις μονο εκεινη τη στιγμη που θα την τοποθετησεις. Ουτε φουσκαλες δε μου εκανε εμενα. Εχει και βιντεο εννοειται με τα βηματα...αν τα κανεις οπως λεει, θα τοποθετηθει αψογα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχω προσπαθησει πολλες φορες στο παρελθον αλλα μαλλον ειμαι και αδεξιος και γκαντεμης μαζι 🤣

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Konstantine73 said:


Θα σου πω σε 3 μήνες….προς το παρόν όλα καλά πέρασα τον μήνα


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

παντα εχει σχεση η χρηση. εγω το χρησιμοποιω το κινητο, 80-100 κλησεις τη μερα, τουλαχιστον 2-3 ωρες συν μηνυματα σε social (λογω δουλειας ολα αυτα) οποτε η επαφη με το κινητο ηταν συνεχης. Βεβαια το προσεχα παρα πολυ, αλλα μετα απο λιγο διαστημα ειχα σπασιματα στις ακρες του γυαλιου. Πχ στη γυναικα μου μονιμως ξεκολλαει απο κατω το γυαλι και δεν βλεπεις καλα την οθονη. Εχω αλλαξει πανω απο 5 γυαλια σε μενα και 3 στη γυναικα....βαρεθηκα και σκεφτηκα να αφηνω ετσι την οθονη και καλυτερα να φαω 300 στο κεφαλι παρα 40ευρα καθε τοσο.

Με μεμβρανες ξενερωσα γιατι χανεις απο εικονα συν οτι αποκτουν χαρακιες, και το παρατησα αν και παλια μονο τετοιες εβαζα.

Πλεον εχω παει σε iphone οπου εκει εχω βαλει ενα ισιο γυαλακι χωρις υγρα κτλ και δεν ασχολουμαι, αλλα στο 22αρι της γυναικας ειναι ξενερα η εικονα του με το dome και απλα δεν το αλλαζω γιατι σε 1-2 μηνες θα ειναι οπως τωρα... το ιδιο και κολλητος φιλος που του εσπασε η οθονη και του ειπα για το dome και καθε 3 μηνες αλλαζει. σε αυτον λιωνει τελειως στις ακρες λες και τα γλειφουμε ολη μερα ρε παιδι μου! νομιζω πρεπει να επανελθουν οι flat οθονες να ησυχασουμε. Πχ και στο s23 το μικρο που εχω, εβαλα ισιο τζαμακι και τελος, ασε που ειναι πιο φθηνα και δεν παθαινουν τιποτα και δε θελουν κολλες και αηδιες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites




παντα εχει σχεση η χρηση. εγω το χρησιμοποιω το κινητο, 80-100 κλησεις τη μερα, τουλαχιστον 2-3 ωρες συν μηνυματα σε social (λογω δουλειας ολα αυτα) οποτε η επαφη με το κινητο ηταν συνεχης. Βεβαια το προσεχα παρα πολυ, αλλα μετα απο λιγο διαστημα ειχα σπασιματα στις ακρες του γυαλιου. Πχ στη γυναικα μου μονιμως ξεκολλαει απο κατω το γυαλι και δεν βλεπεις καλα την οθονη. Εχω αλλαξει πανω απο 5 γυαλια σε μενα και 3 στη γυναικα....βαρεθηκα και σκεφτηκα να αφηνω ετσι την οθονη και καλυτερα να φαω 300 στο κεφαλι παρα 40ευρα καθε τοσο.
Με μεμβρανες ξενερωσα γιατι χανεις απο εικονα συν οτι αποκτουν χαρακιες, και το παρατησα αν και παλια μονο τετοιες εβαζα.
Πλεον εχω παει σε iphone οπου εκει εχω βαλει ενα ισιο γυαλακι χωρις υγρα κτλ και δεν ασχολουμαι, αλλα στο 22αρι της γυναικας ειναι ξενερα η εικονα του με το dome και απλα δεν το αλλαζω γιατι σε 1-2 μηνες θα ειναι οπως τωρα... το ιδιο και κολλητος φιλος που του εσπασε η οθονη και του ειπα για το dome και καθε 3 μηνες αλλαζει. σε αυτον λιωνει τελειως στις ακρες λες και τα γλειφουμε ολη μερα ρε παιδι μου! νομιζω πρεπει να επανελθουν οι flat οθονες να ησυχασουμε. Πχ και στο s23 το μικρο που εχω, εβαλα ισιο τζαμακι και τελος, ασε που ειναι πιο φθηνα και δεν παθαινουν τιποτα και δε θελουν κολλες και αηδιες


Η αλήθεια είναι ότι είναι μεγάλη ταλαιπωρία να αλλάζεις συνέχεια γυαλάκια και όταν είναι και dome το σπορ είναι ακριβό...

Ελπίζω να μου αντέξει αρκετά... Και εγώ το προσέχω πολύ και του κάνω αρκετή χρήση...

πρέπει να τελειώνουμε με τις edge οθόνες και εγώ είμαι υπέρ της φλατ.

Φέτος ήμουν στο τσακ να πάρω το 14 pro max... Τελευταία στιγμή η καρδιά μου δεν με άφησε να το κάνω...



sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει ποτέ γυαλί με κόλλα. Σκεφτόμουν να βάλω στο s22 ultra της γυναικας μου. Όταν αφαιρείται, δεν αφήνει υπολείμματα η κόλλα;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφηνει τιποτα. Δεν χρειαζεται καν καθαρισμα η οθονη μετα...

Παντως στο S10e που ηταν επιπεδο και ασχοληθηκα παραπανω πεταξα πολυ χρημα σε τζαμακια ειτε με κολλα ειτε χωρις. Αλλαξα ενα σωρο και κανενα δεν αντεξε η εκατσε οπως ηθελα... Απο τοτε παω κυριως σε μεμβρανη τους καλοκαιρινους μηνες που το παιρνω παραλια το κινητο.... Σε ενα 4 μηνο που το εχω γυμνο τωρα δεν εχει καμια εμφανη φθορα.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, GMF80 said:

Δεν αφηνει τιποτα. Δεν χρειαζεται καν καθαρισμα η οθονη μετα...

Παντως στο S10e που ηταν επιπεδο και ασχοληθηκα παραπανω πεταξα πολυ χρημα σε τζαμακια ειτε με κολλα ειτε χωρις. Αλλαξα ενα σωρο και κανενα δεν αντεξε η εκατσε οπως ηθελα... Απο τοτε παω κυριως σε μεμβρανη τους καλοκαιρινους μηνες που το παιρνω παραλια το κινητο.... Σε ενα 4 μηνο που το εχω γυμνο τωρα δεν εχει καμια εμφανη φθορα.

δεν ξερω αν εφταιγαν τα τζαμια που ειχες επιλεξεις ή η χρηση ή κατι αλλο αλλα απο περισυ που πηρα κινητα με φλατ οθονες μετα απο χρονια (iphone 13 pro, 14 pro, s22, s23 και a52,53) και εβαλα τζαμια χωρις κολλα, δεν εχουν βγαλει το παραμικρο. αντε στο Iphone 14 pro να μου ετυχε να μην κατσει καλα μαλλον απο την αρχη και ξεκολλησε λιγο στην ακρη ή ηταν κακης ποιοτητας αλλα γενικα καμια σχεση με τα κυρτα και τις κολλες που και η τοποθετηση ηταν ταλαιπωρια και η αντοχη πολυ μικρη. Τα κινητα που ανεφερα τα εχω πουλησει σε φιλους τα περισσοτερα και τα εχουν ακομα με το ιδιο τζαμι χωρις να εχει το παραμικρο.. Καποτε με s6 edge ηταν κατι καινουριο, διαφορετικο και βολευε το πλαινο μενου να το πετας και να εχεις εξτρα ρυθμισεις και εφαρμογες αλλα περα απο αυτο καμια αλλη χρησιμοτητα οποτε οντως καλυτερα να παμε σε φλατ με ελαχιστα μπεζελ, σιγουρα θα ειναι πιο ανθεκτικα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GMF80 said:

Ναι. Καθημερινα το χρησιμοποιω χωρις προβλημα 

Εγώ πήρα δύο ενημερώσεις μέσα στον Μάιο με τελευταία 23/5 και σήμερα που δοκίμασα να κάνω πληρωμή βγάζει αυτό το μηνυμα

Screenshot_20230526_181145_Google Play services.jpg

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα δύο ενημερώσεις μέσα στον Μάιο με τελευταία 23/5 και σήμερα που δοκίμασα να κάνω πληρωμή βγάζει αυτό το μηνυμα
1170539016_Screenshot_20230526_181145_GooglePlayservices.thumb.jpg.43f2ffdedbe8c91ff48d5a17c05c7a22.jpg
Πάντως η εθνική δεν βγάζει άλλο visa debit... πρόσφατα που έληξε η αντίστοιχη δική μου με γύρισε σε Mastercard debit...μέ gpay που κάνω όλες μου τις συναλλαγές κανένα πρόβλημα...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Strofigkas said:

Εγώ πήρα δύο ενημερώσεις μέσα στον Μάιο με τελευταία 23/5 και σήμερα που δοκίμασα να κάνω πληρωμή βγάζει αυτό το μηνυμα

Screenshot_20230526_181145_Google Play services.jpg

Και εγώ το ίδιο σε s23. Έχεις αλλάξει csc φαντάζομαι; Νομίζω αυτό θα φταίει. Το ξανά άλλαξα σε eux αλλά τίποτα. Λογικά θα πρέπει να περιμένουμε να πάρει την επόμενη αναβάθμιση που θα είναι μέσω eux και φαντάζομαι εκεί θα φτιάξει. Κρίμα γιατί χρησιμοποιώ πολύ το google pay. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, petrosk93 said:

Και εγώ το ίδιο σε s23. Έχεις αλλάξει csc φαντάζομαι; Νομίζω αυτό θα φταίει. Το ξανά άλλαξα σε eux αλλά τίποτα. Λογικά θα πρέπει να περιμένουμε να πάρει την επόμενη αναβάθμιση που θα είναι μέσω eux και φαντάζομαι εκεί θα φτιάξει. Κρίμα γιατί χρησιμοποιώ πολύ το google pay. 

Έχω αλλάξει csc εδώ και μήνες και δεν είχα θέμα με πληρωμες

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια ρε παιδιά.... Είναι για εσάς τόσο σημαντικό ηχογράφηση κλήσεων?



sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Strofigkas said:

Έχω αλλάξει csc εδώ και μήνες και δεν είχα θέμα με πληρωμες

Ούτε εγώ αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τι άλλο μπορεί να είναι.

 

Just now, Konstantine73 said:

Έτσι από περιέργεια ρε παιδιά.... Είναι για εσάς τόσο σημαντικό ηχογράφηση κλήσεων?



sent from my S23Ultra 12/512
 

Προσωπικά όχι τόσο ώστε να χάσω το google pay οπότε έβαλα το παλιο ξανά και περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Από το secure folder όλο κόβουν δυνατότητες..
Έχουν κόψει το backup που μπορούσες να πάρεις τα δεδομένα σου με αποτέλεσμα να πρέπει να βγάζεις τις φωτογραφίες σου για παράδειγμα manual εκτός φακέλου και μετά να τις πέρνας στο κομπιούτερ και πάλι πίσω η διαδικασία από την αρχή στην επαναφορά σε αυτό ή σε άλλη συσκευή με αποτέλεσμα ταλαιπωρία και να εκτίθονται προσωπικά σου αρχεία.
Επίσης άλλο σημαντικό σε θέματα ευκολίας ήταν ότι μπορούσες να ορίσεις ειδικό δακτυλικό αποτύπωμα να ξεκλειδώνει κατευθείαν τον ασφαλή φάκελο ενώ τώρα δεν μπορείς!!
Καμία λύση ειδικά στο backup έχει βρει κανένας?
Δεν θέλω να τις ανεβάζω στο google drive ή στο OneDrive.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Έτσι από περιέργεια ρε παιδιά.... Είναι για εσάς τόσο σημαντικό ηχογράφηση κλήσεων?



sent from my S23Ultra 12/512
 

Και εγω εχω αυτη την απορια εδω και καιρο... 🤣

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω αυτη την απορια εδω και καιρο...
Μου έρχεται στο μυαλό τηλεφωνικές συνομιλίες από εισπρακτικές για χρωστούμενα μέχρι ροζ τηλέφωνα...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, manan69t said:

Από το secure folder όλο κόβουν δυνατότητες..
Έχουν κόψει το backup που μπορούσες να πάρεις τα δεδομένα σου με αποτέλεσμα να πρέπει να βγάζεις τις φωτογραφίες σου για παράδειγμα manual εκτός φακέλου και μετά να τις πέρνας στο κομπιούτερ και πάλι πίσω η διαδικασία από την αρχή στην επαναφορά σε αυτό ή σε άλλη συσκευή με αποτέλεσμα ταλαιπωρία και να εκτίθονται προσωπικά σου αρχεία.
Επίσης άλλο σημαντικό σε θέματα ευκολίας ήταν ότι μπορούσες να ορίσεις ειδικό δακτυλικό αποτύπωμα να ξεκλειδώνει κατευθείαν τον ασφαλή φάκελο ενώ τώρα δεν μπορείς!!
Καμία λύση ειδικά στο backup έχει βρει κανένας?
Δεν θέλω να τις ανεβάζω στο google drive ή στο OneDrive.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

βασικα μολις μπηκα στον ασφαλη με δαχτυλικο. απλως καθε  3-4 μερες η αν εχεις καιρο να μπεις για λογους ασφαλειας ζηταει κωδικο . αλλα μπαινεις κανονικα με δαχτυλικο αν θελεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

βασικα μολις μπηκα στον ασφαλη με δαχτυλικο. απλως καθε  3-4 μερες η αν εχεις καιρο να μπεις για λογους ασφαλειας ζηταει κωδικο . αλλα μπαινεις κανονικα με δαχτυλικο αν θελεις
Ίσως δεν ήμουν σαφής!
Από την οθόνη κλειδώματος μπορούσες να μπεις κατευθείαν στο secure folder ορίζοντας για παράδειγμα το αριστερό δακτυλικό αποτύπωμα να σε πάει κατευθείαν εκεί χωρίς να σε βάζει στο κυρίως μενού του κινητού.
Τώρα πρέπει να ξεκλειδώνεις το κινητό να μπαίνει στον κύριο μενού και μετά στο secure folder.
Ήταν μεγάλη ευκολία που την έκοψαν.
Και κυρίως που δε μπορείς να πάρεις πλέον backup τον secure folder και να τα κάνεις επαναφορά στο καινούργιο σου τηλέφωνο εύκολα και απλά όπως παλιά!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, bromonano2 said:

Για όσους έχουν πρόβλημα με το wallet.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk



5b1815ac6d92c49a2d7898cee7735052.jpg

Μπορείς να βάλεις τον σύνδεσμο που βρήκες αυτό;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με το wallet.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk



5b1815ac6d92c49a2d7898cee7735052.jpg
Δεν λέει κάτι αυτό.. Απλώς το πρόβλημα που έγινε περιγράφει...

Το θέμα είναι να βρεθεί λύση

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...